Wurgabup Prize Meeting 2019 Results

Match 11 - Aggregate - Grand Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Martin David Kalgoorlie RC WA V 393.36
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 390.40
3 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 388.27
4 Reddin Michael Mount Barker WA 385.26
5 Felton David Albany WA V SV 384.37
6 Carlsen Gary Albany 19 WA V 384.33
7 Hughes Barry Albany 19 WA V 383.33
8 Green Micheal Kambalda 288 WA V 383.28
9 Newbey Scott Wurgabup WA 381.27
10 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 378.27
11 Loxton Robert Albany 19 WA V 377.23
12 Loxton Lee Albany 19 WA 364.25
Division 2
1 McDONALD Shayne Albany WA 385.29
2 Becher John East Perth WA V SV 384.32
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 383.34
4 Felton Laura Albany WA V L 379.27
5 McCarthy Lara Albany WA L 374.24
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 373.22
7 Turner Graeme Mundaring WA V SV 372.26
8 Sakich Steven Mundaring WA 369.20
9 Byass Gary Albany 19 WA 362.15
10 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 354.19
11 Jeffery Tyler Albany U 350.13
12 Parsons Ben Mt Barker WA 339.7
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 334.18
F Standard-A
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 469.30
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 467.36
3 Keogh Catherine Beverley WA L 461.34
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 461.32
5 Logan Mal Mundaring WA SV 456.22
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 443.19
7 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 438.17
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 435.10
9 Ogle David Wurgabup WA SV 430.11
10 Mortimer Shane Esperance 154 WA 396.20
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 441.20
2 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 433.16
3 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 431.14
4 Stone Martin Wurgabup 427.17
5 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 425.13
6 Baxter Jeff Wurgabup WA 421.12
7 Bridges Brian Esperance WA 420.11
8 Price William Albany 19 WA V SV 405.16
9 Harris Murray Wurgabup WA 402.12
F Open
1 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 473.35
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 464.19
3 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 463.27
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 448.23
5 Hill Leith Esperance WA 440.19
6 Stuart John Esperance WA V 432.14
FTR
1 Hallam Bill Beverley WA 460.27
2 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 454.25
3 Dickenson Judy Mundaring L 450.24
4 Dunne Jim Esperance WA 447.25
5 Hathaway Gavin Albany WA 443.20
6 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 434.21
7 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 419.12

Match 10 - Aggregate - Sunday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Felton David Albany WA V SV 147.14
2 Martin David Kalgoorlie RC WA V 147.12
3 Hughes Barry Albany 19 WA V 143.11
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 142.15
5 Reddin Michael Mount Barker WA 142.10
6 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 142.8
7 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 141.11
8 Green Micheal Kambalda 288 WA V 141.8
9 Carlsen Gary Albany 19 WA V 140.13
10 Newbey Scott Wurgabup WA 139.7
11 Loxton Robert Albany 19 WA V 134.5
12 Loxton Lee Albany 19 WA 126.7
Division 2
1 McDONALD Shayne Albany WA 142.12
2 Becher John East Perth WA V SV 141.10
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 138.10
4 McCarthy Lara Albany WA L 137.10
5 Felton Laura Albany WA V L 136.8
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 136.5
7 Turner Graeme Mundaring WA V SV 134.7
8 Sakich Steven Mundaring WA 134.3
9 Byass Gary Albany 19 WA 130.4
10 Jeffery Tyler Albany U 129.5
11 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 126.6
12 Parsons Ben Mt Barker WA 125.2
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 114.6
F Standard-A
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 172.10
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 171.16
3 Logan Mal Mundaring WA SV 170.8
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 167.7
5 Keogh Catherine Beverley WA L 164.7
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 159.3
7 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 157.3
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 153.3
9 Ogle David Wurgabup WA SV 151.3
10 Mortimer Shane Esperance 154 WA 125.3
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 163.6
2 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 158.7
3 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 156.6
4 Baxter Jeff Wurgabup WA 151.2
5 Stone Martin Wurgabup 151.1
6 Bridges Brian Esperance WA 149.3
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 145.4
8 Harris Murray Wurgabup WA 134.5
9 Price William Albany 19 WA V SV 121.2
F Open
1 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 176.11
2 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 173.9
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 167.5
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 163.7
5 Hill Leith Esperance WA 160.7
6 Stuart John Esperance WA V 152.1
FTR
1 Dunne Jim Esperance WA 166.7
2 Hallam Bill Beverley WA 166.6
3 Hathaway Gavin Albany WA 164.8
4 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 161.7
5 Dickenson Judy Mundaring L 157.6
6 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 156.2
7 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 149.10

Match 9 - 1000 yards - 1000 Yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Martin David Kalgoorlie RC WA V 48.4
2 Newbey Scott Wurgabup WA 48.0
3 Felton David Albany WA V SV 47.6
4 Reddin Michael Mount Barker WA 45.2
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 44.2
5 Hughes Barry Albany 19 WA V 44.2
7 Green Micheal Kambalda 288 WA V 44.1
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 43.2
9 Carlsen Gary Albany 19 WA V 42.1
10 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 41.1
11 Loxton Robert Albany 19 WA V 40.0
12 Loxton Lee Albany 19 WA 37.1
Division 2
1 McCarthy Lara Albany WA L 44.3
2 McDONALD Shayne Albany WA 43.2
3 Becher John East Perth WA V SV 42.0
4 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 41.2
4 Turner Graeme Mundaring WA V SV 41.2
4 Joyce Paul Mundaring 41 WA 41.2
7 Byass Gary Albany 19 WA 39.0
8 Jeffery Tyler Albany U 38.0
9 Sakich Steven Mundaring WA 37.1
10 Felton Laura Albany WA V L 37.0
11 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 35.0
12 Parsons Ben Mt Barker WA 33.0
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 32.2
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 54.3
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 53.3
3 Logan Mal Mundaring WA SV 53.2
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 53.1
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 53.0
6 Keogh Catherine Beverley WA L 49.0
7 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 47.0
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 42.0
8 Ogle David Wurgabup WA SV 42.0
10 Mortimer Shane Esperance 154 WA 26.0
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 53.1
2 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 50.2
3 Stone Martin Wurgabup 48.0
4 Baxter Jeff Wurgabup WA 46.1
5 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 45.1
6 Price William Albany 19 WA V SV 44.1
7 Bridges Brian Esperance WA 42.0
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 42.0
9 Harris Murray Wurgabup WA 41.1
F Open
1 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 58.2
1 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 58.2
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 55.2
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 47.1
4 Hill Leith Esperance WA 47.1
6 Stuart John Esperance WA V 43.1
FTR
1 Hathaway Gavin Albany WA 53.1
2 Dunne Jim Esperance WA 52.1
3 Hallam Bill Beverley WA 50.0
4 Dickenson Judy Mundaring L 49.1
5 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 48.0
6 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 45.0
7 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 44.6

Match 8 - 900 yards - 900 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 50.6
1 Felton David Albany WA V SV 50.4
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 49.6
3 Carlsen Gary Albany 19 WA V 49.6
4 Green Micheal Kambalda 288 WA V 49.4
4 Martin David Kalgoorlie RC WA V 49.4
5 Hughes Barry Albany 19 WA V 49.3
6 Loxton Lee Albany 19 WA 43.1
8 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 48.1
9 Loxton Robert Albany 19 WA V 47.3
9 Reddin Michael Mount Barker WA 47.3
14 Newbey Scott Wurgabup WA 43.4
Division 2
1 Parsons Ben Mt Barker WA 46.1
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 46.1
2 McDONALD Shayne Albany WA 50.5
3 Becher John East Perth WA V SV 49.4
3 Felton Laura Albany WA V L 49.4
3 Byass Gary Albany 19 WA 45.1
4 Jeffery Tyler Albany U 43.1
5 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 40.1
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 48.4
6 McCarthy Lara Albany WA L 48.4
11 Sakich Steven Mundaring WA 47.1
12 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 46.0
13 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 45.1
F Standard-A
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 59.5
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 57.7
2 Keogh Catherine Beverley WA L 57.3
2 Logan Mal Mundaring WA SV 58.2
3 Ogle David Wurgabup WA SV 51.1
3 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 56.1
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 54.1
10 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 51.2
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 51.0
15 Mortimer Shane Esperance 154 WA 45.2
F Standard-B
3 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 56.1
5 Harris Murray Wurgabup WA 55.2
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 53.2
8 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 53.1
9 Baxter Jeff Wurgabup WA 52.0
11 Bridges Brian Esperance WA 51.1
13 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 50.0
14 Stone Martin Wurgabup 49.0
16 Price William Albany 19 WA V SV 43.0
F Open
1 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 58.3
2 Moffat Adrian Esperance 154 WA 57.3
3 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 56.4
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 55.2
5 Hill Leith Esperance WA 54.1
6 Stuart John Esperance WA V 53.0
FTR
1 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 58.5
2 Hallam Bill Beverley WA 57.1
3 Hathaway Gavin Albany WA 56.3
4 Dunne Jim Esperance WA 55.3
5 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 52.0
6 Dickenson Judy Mundaring L 51.2
7 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 47.1

Match 7 - 800 yards - 800 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 50.7
2 Hughes Barry Albany 19 WA V 50.6
3 Reddin Michael Mount Barker WA 50.5
3 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 50.5
5 Felton David Albany WA V SV 50.4
5 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 50.4
5 Martin David Kalgoorlie RC WA V 50.4
8 Carlsen Gary Albany 19 WA V 49.6
9 Green Micheal Kambalda 288 WA V 48.3
9 Newbey Scott Wurgabup WA 48.3
11 Loxton Robert Albany 19 WA V 47.2
12 Loxton Lee Albany 19 WA 46.5
Division 2
1 Becher John East Perth WA V SV 50.6
2 Felton Laura Albany WA V L 50.4
3 Sakich Steven Mundaring WA 50.1
4 McDONALD Shayne Albany WA 49.5
5 Joyce Paul Mundaring 41 WA 49.4
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 49.3
7 Jeffery Tyler Albany U 48.4
8 Turner Graeme Mundaring WA V SV 47.4
9 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 46.5
10 Byass Gary Albany 19 WA 46.3
11 Parsons Ben Mt Barker WA 46.1
12 McCarthy Lara Albany WA L 45.3
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 42.3
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 60.6
2 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 60.5
3 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 60.2
4 Logan Mal Mundaring WA SV 59.4
5 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 59.1
6 Keogh Catherine Beverley WA L 58.4
7 Ogle David Wurgabup WA SV 58.2
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 55.3
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 55.2
10 Mortimer Shane Esperance 154 WA 54.1
F Standard-B
1 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 58.5
2 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 57.4
3 Bridges Brian Esperance WA 56.2
4 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 55.4
5 Stone Martin Wurgabup 54.1
6 Baxter Jeff Wurgabup WA 53.1
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 50.2
8 Harris Murray Wurgabup WA 38.2
9 Price William Albany 19 WA V SV 34.1
F Open
1 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 60.6
2 Hill Leith Esperance WA 59.5
3 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 59.3
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 59.3
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 57.1
6 Stuart John Esperance WA V 56.0
FTR
1 Hallam Bill Beverley WA 59.5
2 Dunne Jim Esperance WA 59.3
3 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 58.3
4 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 58.2
5 Dickenson Judy Mundaring L 57.3
6 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 56.2
7 Hathaway Gavin Albany WA 55.4

Match 6 - Aggregate - Saturday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 248.25
2 Martin David Kalgoorlie RC WA V 246.24
3 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 246.19
4 Carlsen Gary Albany 19 WA V 244.20
5 Loxton Robert Albany 19 WA V 243.18
6 Reddin Michael Mount Barker WA 243.16
7 Green Micheal Kambalda 288 WA V 242.20
7 Newbey Scott Wurgabup WA 242.20
9 Hughes Barry Albany 19 WA V 240.22
10 Loxton Lee Albany 19 WA 238.18
11 Felton David Albany WA V SV 237.23
12 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 237.16
Division 2
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 245.24
2 Becher John East Perth WA V SV 243.22
3 Felton Laura Albany WA V L 243.19
4 McDONALD Shayne Albany WA 243.17
5 Turner Graeme Mundaring WA V SV 238.19
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 237.17
7 McCarthy Lara Albany WA L 237.14
8 Sakich Steven Mundaring WA 235.17
9 Byass Gary Albany 19 WA 232.11
10 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 228.13
11 Jeffery Tyler Albany U 221.8
12 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 220.12
13 Parsons Ben Mt Barker WA 214.5
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 297.27
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 297.20
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 296.20
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 294.25
5 Logan Mal Mundaring WA SV 286.14
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 284.16
7 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 282.7
8 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 281.14
9 Ogle David Wurgabup WA SV 279.8
10 Mortimer Shane Esperance 154 WA 271.17
F Standard-B
1 Price William Albany 19 WA V SV 284.14
2 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 280.9
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 278.14
4 Stone Martin Wurgabup 276.16
5 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 275.9
6 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 275.8
7 Bridges Brian Esperance WA 271.8
8 Baxter Jeff Wurgabup WA 270.10
9 Harris Murray Wurgabup WA 268.7
F Open
1 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 297.24
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 297.14
3 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 290.18
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 285.16
5 Stuart John Esperance WA V 280.13
6 Hill Leith Esperance WA 280.12
FTR
1 Hallam Bill Beverley WA 294.21
2 Dickenson Judy Mundaring L 293.18
2 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 293.18
4 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 285.11
5 Dunne Jim Esperance WA 281.18
6 Hathaway Gavin Albany WA 279.12
7 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 263.10

Match 5 - 600 yards - 600 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 50.5
1 Loxton Robert Albany 19 WA V 50.5
3 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 50.4
4 Reddin Michael Mount Barker WA 50.3
5 Martin David Kalgoorlie RC WA V 49.4
5 Felton David Albany WA V SV 49.4
7 Newbey Scott Wurgabup WA 49.3
7 Carlsen Gary Albany 19 WA V 49.3
9 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 48.3
10 Green Micheal Kambalda 288 WA V 47.4
10 Loxton Lee Albany 19 WA 47.4
12 Hughes Barry Albany 19 WA V 45.6
Division 2
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 50.5
2 Becher John East Perth WA V SV 49.3
3 McDONALD Shayne Albany WA 48.6
4 McCarthy Lara Albany WA L 48.5
5 Turner Graeme Mundaring WA V SV 48.3
5 Sakich Steven Mundaring WA 48.3
7 Byass Gary Albany 19 WA 48.2
8 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 47.4
8 Felton Laura Albany WA V L 47.4
10 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 47.2
11 Jeffery Tyler Albany U 44.2
12 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 43.2
13 Parsons Ben Mt Barker WA 42.1
F Standard-A
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 60.3
2 Keogh Catherine Beverley WA L 59.5
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 59.3
4 Logan Mal Mundaring WA SV 58.3
5 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 57.0
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 56.3
7 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 56.2
7 Ogle David Wurgabup WA SV 56.2
9 Mortimer Shane Esperance 154 WA 54.2
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 54.1
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 59.7
2 Baxter Jeff Wurgabup WA 58.3
3 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 58.2
4 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 57.0
4 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 57.0
6 Price William Albany 19 WA V SV 56.3
7 Stone Martin Wurgabup 55.4
8 Bridges Brian Esperance WA 55.1
9 Harris Murray Wurgabup WA 54.2
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 60.1
2 Moffat Adrian Esperance 154 WA 59.7
3 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 59.5
4 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 57.4
5 Stuart John Esperance WA V 56.2
5 Hill Leith Esperance WA 56.2
FTR
1 Hallam Bill Beverley WA 58.3
2 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 58.2
3 Dunne Jim Esperance WA 57.4
4 Hathaway Gavin Albany WA 57.3
5 Dickenson Judy Mundaring L 57.2
6 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 56.2
7 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 48.2

Match 4 - 600 yards - 600 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 50.2
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 49.7
3 Martin David Kalgoorlie RC WA V 49.6
4 Loxton Lee Albany 19 WA 49.4
4 Newbey Scott Wurgabup WA 49.4
4 Green Micheal Kambalda 288 WA V 49.4
7 Felton David Albany WA V SV 48.6
8 Carlsen Gary Albany 19 WA V 48.5
9 Reddin Michael Mount Barker WA 48.4
10 Loxton Robert Albany 19 WA V 48.2
11 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 47.5
12 Hughes Barry Albany 19 WA V 46.2
Division 2
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 50.5
2 Becher John East Perth WA V SV 49.5
3 Felton Laura Albany WA V L 49.3
4 McDONALD Shayne Albany WA 49.2
5 Sakich Steven Mundaring WA 48.3
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 48.2
7 Turner Graeme Mundaring WA V SV 46.4
8 Byass Gary Albany 19 WA 46.2
9 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 45.2
10 Parsons Ben Mt Barker WA 44.2
10 McCarthy Lara Albany WA L 44.2
12 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 43.2
13 Jeffery Tyler Albany U 42.1
F Standard-A
1 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 59.3
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 59.3
3 Keogh Catherine Beverley WA L 59.2
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 58.3
5 Logan Mal Mundaring WA SV 57.3
6 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 56.1
7 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 55.1
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 54.2
9 Ogle David Wurgabup WA SV 53.0
10 Mortimer Shane Esperance 154 WA 41.1
F Standard-B
1 Price William Albany 19 WA V SV 57.4
2 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 56.1
3 Harris Murray Wurgabup WA 55.0
4 Baxter Jeff Wurgabup WA 54.1
5 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 53.2
6 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 53.0
7 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 52.2
8 Bridges Brian Esperance WA 51.2
9 Stone Martin Wurgabup 50.3
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 60.4
2 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 59.6
3 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 58.2
4 Hill Leith Esperance WA 56.4
5 Moffat Adrian Esperance 154 WA 56.3
6 Stuart John Esperance WA V 55.3
FTR
1 Hallam Bill Beverley WA 59.5
2 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 59.1
3 Dickenson Judy Mundaring L 58.5
4 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 57.1
5 Hathaway Gavin Albany WA 56.3
6 Dunne Jim Esperance WA 52.1
6 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 52.1

Match 3 - 500 yards - 500 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 50.7
2 Martin David Kalgoorlie RC WA V 50.4
2 Loxton Robert Albany 19 WA V 50.4
4 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 50.3
4 Carlsen Gary Albany 19 WA V 50.3
6 Reddin Michael Mount Barker WA 49.6
7 Felton David Albany WA V SV 49.5
8 Hughes Barry Albany 19 WA V 49.4
8 Green Micheal Kambalda 288 WA V 49.4
10 Newbey Scott Wurgabup WA 48.4
11 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 47.3
12 Loxton Lee Albany 19 WA 46.2
Division 2
1 McDONALD Shayne Albany WA 50.5
2 McCarthy Lara Albany WA L 50.3
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 49.7
4 Becher John East Perth WA V SV 49.5
4 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 49.5
4 Felton Laura Albany WA V L 49.5
7 Sakich Steven Mundaring WA 48.5
8 Turner Graeme Mundaring WA V SV 48.4
9 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 46.5
10 Byass Gary Albany 19 WA 46.3
11 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 45.3
12 Jeffery Tyler Albany U 44.1
13 Parsons Ben Mt Barker WA 43.0
F Standard-A
1 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 60.7
2 Keogh Catherine Beverley WA L 60.6
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 60.4
3 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 60.4
5 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 60.3
6 Ogle David Wurgabup WA SV 59.3
7 Mortimer Shane Esperance 154 WA 58.4
8 Logan Mal Mundaring WA SV 58.2
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 56.2
10 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 53.0
F Standard-B
1 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 58.5
2 Stone Martin Wurgabup 58.3
2 Bridges Brian Esperance WA 58.3
4 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 57.2
5 Price William Albany 19 WA V SV 56.4
6 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 56.1
7 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 54.3
8 Baxter Jeff Wurgabup WA 54.2
9 Harris Murray Wurgabup WA 51.1
F Open
1 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 60.5
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 59.2
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 57.3
3 Stuart John Esperance WA V 57.3
5 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 57.1
6 Hill Leith Esperance WA 56.2
FTR
1 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 60.6
1 Dickenson Judy Mundaring L 60.6
3 Hallam Bill Beverley WA 59.4
3 Dunne Jim Esperance WA 59.4
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 57.3
5 Hathaway Gavin Albany WA 57.3
7 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 53.3

Match 2 - 500 yards - 500 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Felton David Albany WA V SV 50.5
1 Hughes Barry Albany 19 WA V 50.5
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 50.3
4 Loxton Lee Albany 19 WA 49.7
5 Carlsen Gary Albany 19 WA V 49.4
5 Martin David Kalgoorlie RC WA V 49.4
7 Reddin Michael Mount Barker WA 49.2
8 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 48.7
9 Green Micheal Kambalda 288 WA V 48.3
10 Newbey Scott Wurgabup WA 47.4
11 Loxton Robert Albany 19 WA V 46.4
12 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 46.2
Division 2
1 Becher John East Perth WA V SV 49.4
2 McDONALD Shayne Albany WA 49.3
3 Turner Graeme Mundaring WA V SV 48.6
3 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 48.6
5 Jeffery Tyler Albany U 48.2
6 Felton Laura Albany WA V L 48.1
6 McCarthy Lara Albany WA L 48.1
8 Sakich Steven Mundaring WA 47.4
8 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 47.4
10 Joyce Paul Mundaring 41 WA 47.2
11 Byass Gary Albany 19 WA 46.2
12 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 45.3
13 Parsons Ben Mt Barker WA 42.0
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 60.7
2 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 60.6
3 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 59.6
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 59.6
3 Mortimer Shane Esperance 154 WA 59.6
6 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 59.5
7 Ogle David Wurgabup WA SV 59.2
8 Logan Mal Mundaring WA SV 58.4
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 57.1
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 56.4
F Standard-B
1 Price William Albany 19 WA V SV 58.3
1 Harris Murray Wurgabup WA 58.3
3 Stone Martin Wurgabup 56.2
4 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 56.0
5 Bridges Brian Esperance WA 55.2
6 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 54.3
7 Baxter Jeff Wurgabup WA 53.2
8 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 51.1
8 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 51.1
F Open
1 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 60.4
2 Moffat Adrian Esperance 154 WA 60.3
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 59.4
4 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 58.2
5 Hill Leith Esperance WA 54.1
6 Stuart John Esperance WA V 53.0
FTR
1 Dickenson Judy Mundaring L 60.3
2 Hallam Bill Beverley WA 59.5
3 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 58.6
4 Hathaway Gavin Albany WA 58.2
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 57.2
6 Dunne Jim Esperance WA 56.4
7 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 54.0

Match 1 - 300 yards - 300 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Barry Albany 19 WA V 50.5
2 Martin David Kalgoorlie RC WA V 49.6
3 Newbey Scott Wurgabup WA 49.5
3 Green Micheal Kambalda 288 WA V 49.5
5 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 49.3
5 Loxton Robert Albany 19 WA V 49.3
5 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 49.3
8 Carlsen Gary Albany 19 WA V 48.5
9 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 48.3
10 Reddin Michael Mount Barker WA 47.1
10 Loxton Lee Albany 19 WA 47.1
12 Felton David Albany WA V SV 41.3
Division 2
1 Felton Laura Albany WA V L 50.6
2 Joyce Paul Mundaring 41 WA 49.5
3 Turner Graeme Mundaring WA V SV 48.2
4 Becher John East Perth WA V SV 47.5
5 McCarthy Lara Albany WA L 47.3
6 McDONALD Shayne Albany WA 47.1
7 Byass Gary Albany 19 WA 46.2
7 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 46.2
9 Sakich Steven Mundaring WA 44.2
10 Jeffery Tyler Albany U 43.2
10 Parsons Ben Mt Barker WA 43.2
12 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 43.0
12 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 43.0
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 60.5
1 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 60.5
3 Keogh Catherine Beverley WA L 59.7
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 59.6
5 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 59.5
6 Mortimer Shane Esperance 154 WA 59.4
7 Neville Terry Esperance 154 WA V SV 58.5
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 56.3
9 Logan Mal Mundaring WA SV 55.2
10 Ogle David Wurgabup WA SV 52.1
F Standard-B
1 Stone Martin Wurgabup 57.4
2 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 57.3
3 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 57.2
4 Price William Albany 19 WA V SV 57.0
5 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 56.4
6 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 56.1
7 Bridges Brian Esperance WA 52.0
8 Baxter Jeff Wurgabup WA 51.2
9 Harris Murray Wurgabup WA 50.1
F Open
1 Day Bryce Busselton-Bunbury Rifle Club WA 60.8
2 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 59.5
2 Stuart John Esperance WA V 59.5
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 59.3
5 Hill Leith Esperance WA 58.3
6 Moffat Adrian Esperance 154 WA 53.0
FTR
1 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 60.3
2 Hallam Bill Beverley WA 59.4
3 Dickenson Judy Mundaring L 58.2
4 Dunne Jim Esperance WA 57.5
5 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 56.4
6 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 56.3
7 Hathaway Gavin Albany WA 51.1