Great Southern DRA Prize Meeting 2020 Results

Match 10 - Aggregate - Grand Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Felton David Albany WA V SV 394.43
2 McDONALD Shayne Albany WA 391.34
3 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 390.38
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 389.40
5 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 388.35
6 Sakich Steven Mundaring WA 388.28
7 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 388.22
8 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 386.31
9 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 386.29
10 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 385.30
11 Green Micheal Kambalda 288 WA V 383.25
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 382.30
13 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 379.28
14 Reddin Michael Mount Barker WA 379.21
15 Joyce Paul Mundaring 41 WA 378.30
16 Newbey Scott Wurgabup WA 378.27
17 Martin David City of Subiaco WA V SV 375.26
18 Austgen Gerry East Perth 185 WA V 373.22
19 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 369.19
Division 2
1 Schlink Tony Mundaring WA V 385.27
2 McCarthy Lara Albany WA L 382.29
3 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 382.28
4 Becher John East Perth WA V SV 381.29
5 Trease Alan Manjimup WA T 379.36
6 Baines Robert Mt Barker WA 378.25
7 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 377.20
8 Turner Graeme Mundaring WA V SV 375.32
9 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 375.27
10 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 371.23
11 Byass Gary Albany 19 WA 367.21
12 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 366.18
13 Jeffery Tyler Albany WA U 363.20
14 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 362.20
15 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 360.20
16 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 352.22
17 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 351.17
18 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 343.12
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 468.41
2 Purdy Graham Northampton WA 459.20
3 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 453.20
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 451.23
5 Keogh Catherine Beverley WA L 451.21
6 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 449.25
7 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA 448.27
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 447.19
9 Logan Mal Mundaring WA SV 444.17
10 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 440.19
11 Cole David Yarloop WA V 436.15
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 433.12
F Standard-B
1 Sakich Jordan Mundaring WA U J 448.15
2 Bridges Brian Esperance WA 445.19
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 441.19
4 Andrews Chris City of Subiaco 434.21
5 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 434.17
6 Baxter Jeff Wurgabup WA 429.15
7 Bryan Hugh Moora 92 WA V 426.13
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 426.10
9 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 422.11
10 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 417.15
11 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 410.9
12 Moore Ashley Wurgabup WA 390.9
13 Bookham Stephen Moora 369.3
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 474.39
2 Bunyan Brett Boddington WA 470.30
3 Hallam Bill Beverley WA 470.24
4 Whittleton Craig Boddington 468.47
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 467.28
6 Hurley Ray Esperance WA 467.27
7 Moffat Adrian Esperance 154 WA 460.29
8 Kinnear Bob Boddington WA V SV 459.33
9 Ogle David Wurgabup WA SV 459.27
10 Viviers Martin Esperance 154 WA 458.17
11 Natta Andrew Boddington WA 444.27
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 463.23
2 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 451.25
3 Dickenson Judy Mundaring L 443.19
4 Estermann Walter Beverley WA V 439.20
5 Coles Dave Kambalda WA 436.14
6 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 430.10
7 Pratt Brendan Moora 429.16

Match 9 - Aggregate - Sunday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Felton David Albany WA V SV 174.20
2 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 174.16
3 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 173.20
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 172.13
5 McDONALD Shayne Albany WA 171.16
6 Green Micheal Kambalda 288 WA V 171.12
7 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 171.9
8 Sakich Steven Mundaring WA 170.13
9 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 169.16
10 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 168.15
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 167.9
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 166.14
13 Austgen Gerry East Perth 185 WA V 166.12
14 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 166.10
15 Reddin Michael Mount Barker WA 166.9
16 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 165.14
17 Martin David City of Subiaco WA V SV 165.14
18 Newbey Scott Wurgabup WA 165.12
19 Joyce Paul Mundaring 41 WA 163.13
Division 2
1 Schlink Tony Mundaring WA V 170.15
2 McCarthy Lara Albany WA L 168.17
3 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 168.12
4 Turner Graeme Mundaring WA V SV 167.18
5 Becher John East Perth WA V SV 167.16
6 Trease Alan Manjimup WA T 166.18
7 Baines Robert Mt Barker WA 165.11
8 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 164.11
9 Byass Gary Albany 19 WA 164.11
10 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 163.6
11 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 159.8
12 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 157.11
13 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 157.11
14 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 155.8
15 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 154.9
16 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 152.12
17 Jeffery Tyler Albany WA U 151.11
18 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 147.3
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 206.19
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 201.12
3 Purdy Graham Northampton WA 199.10
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 199.9
5 Cole David Yarloop WA V 198.9
6 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 198.9
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 197.13
8 Logan Mal Mundaring WA SV 197.9
9 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 197.8
10 Keogh Catherine Beverley WA L 197.7
11 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA 195.9
12 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 195.8
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 198.10
2 Bridges Brian Esperance WA 194.7
3 Bryan Hugh Moora 92 WA V 192.7
4 Andrews Chris City of Subiaco 191.11
5 Sakich Jordan Mundaring WA U J 191.7
6 Baxter Jeff Wurgabup WA 189.7
7 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 188.9
8 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 186.6
9 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 186.4
10 Stone Martin Wurgabup 185.7
11 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 182.5
12 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 181.1
13 Moore Ashley Wurgabup WA 177.6
14 Bookham Stephen Moora 168.2
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 208.15
2 Whittleton Craig Boddington 207.25
3 Hurley Ray Esperance WA 207.16
4 Bunyan Brett Boddington WA 207.16
5 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 206.15
6 Hallam Bill Beverley WA 206.9
7 Natta Andrew Boddington WA 205.17
8 Kinnear Bob Boddington WA V SV 205.16
9 Ogle David Wurgabup WA SV 200.13
10 Moffat Adrian Esperance 154 WA 197.11
11 Viviers Martin Esperance 154 WA 197.6
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 202.14
2 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 200.9
3 Coles Dave Kambalda WA 196.6
4 Dickenson Judy Mundaring L 196.6
5 Estermann Walter Beverley WA V 194.10
6 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 191.4
7 Pratt Brendan Moora 189.6

Match 8 - 800m - 800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA VV555555V55VV5V 75.6
2 Felton David Albany WA 555V54VV5VVV555 V SV 74.6
3 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 555VV54VVV5VV54 73.7
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VV545555V55V45 SP 73.4
5 Green Micheal Kambalda 288 WA 5VVV54VV55445V5 V 72.6
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V4V54VV5554VV55 V SP 72.6
7 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V4V5V5VV445555 72.5
8 Austgen Gerry East Perth 185 WA 555VVV54544V555 V 72.4
9 Donovan Graham Esperance 154 WA 5V445554VVV5555 V SV 72.4
10 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 5544VV55V4V4V5V 71.6
11 Watkins Peter City of Subiaco WA 5V5VV4V4V554V45 V SV SP 71.6
12 McDONALD Shayne Albany WA V55454VV545VV45 71.5
13 Reddin Michael Mount Barker WA 5VV54545VV55553 71.4
14 Martin David City of Subiaco WA 4VVV45V4VVV5454 V SV 70.7
15 Sakich Steven Mundaring WA 5V3455V55V44VV5 70.5
16 Newbey Scott Wurgabup WA 25VV53555V55V55 70.4
17 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5V545V454555544 V SV 70.2
18 Joyce Paul Mundaring 41 WA 455V454543VVVV5 69.5
19 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 4V45V444554V545 68.3
Division 2
1 McCarthy Lara Albany WA 55V35VV555VVV5V L 73.7
2 Whisson Bradley City of Subiaco WA V55V54V5V545V5V V 73.6
3 Turner Graeme Mundaring WA 5V45V45V455VVVV V SV 72.7
4 Schlink Tony Mundaring WA 54VV53VV555V554 V 71.5
5 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V5VV44554555545 L 71.3
6 Trease Alan Manjimup WA 44VV4V545VV4V4V T 69.7
7 Becher John East Perth WA V55V45V44V5V434 V SV 68.5
8 Baines Robert Mt Barker WA 4553554V4545V4V 68.3
9 Dods Allan City of Subiaco WA 55445V55V455434 V SV 68.2
10 Coombe Dennis Albany 19 WA 3V4553VVV44535V V PP 66.5
11 Frehner Ian City of Subiaco WA V553V5V435V4345 V SV 66.4
12 Dickenson Simon Mundaring 41 WA V55353354435VV5 65.3
13 Byass Gary Albany 19 WA V45V345445V3445 65.3
14 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V53435554543455 V SV 65.1
15 Eaton Merv Northam 106 WA V53244454V3V555 V SV 64.3
16 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 55V544244545453 V SV 64.1
17 Jeffery Tyler Albany WA 534VV442444434V U 60.3
18 Girgal George Darling Range 290 WA 53354444VV42324 V SV 57.2
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66X5XX65XX6XX5X V SV SP 87.8
2 Carver Neil City of Subiaco WA 5X5XX56665XXX56 V SV 85.6
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66X66656XXX5555 85.4
4 Purdy Graham Northampton WA X655665666656X5 85.2
5 Cole David Yarloop WA X656X6666556565 V 85.2
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA 666X6565X6X5X36 V SV 84.4
7 Lockley Ron Wurgabup WA 555X56655X5XX66 V SV 83.4
8 Blechynden Denis Beverley 10 WA 65665X655656646 V SV 83.1
9 Logan Mal Mundaring WA 656X56555556X56 SV 82.2
10 Keogh Catherine Beverley WA 566656566556555 L 82.0
11 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA 56556X5456X655X 81.3
12 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA 56X6555X465X555 V SV 80.3
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA X64X6X56665X555 V L 83.4
2 Bryan Hugh Moora 92 WA XXX5X5545X65566 V 82.5
3 Andrews Chris City of Subiaco X5555655X646X55 80.3
4 Baxter Jeff Wurgabup WA 66356X64465X466 79.2
5 Bridges Brian Esperance WA 455655565X55X65 79.2
6 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA X655545555X6565 V 79.2
7 Sakich Jordan Mundaring WA 56544446X555666 U J 77.1
8 Alford David Bassendean Bellevue WA XX56545556444X5 V SV 76.3
9 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 54X5X5455655555 V SV 76.2
10 Stone Martin Wurgabup 6433X56X6554465 74.2
11 Hurst Ric South Perth 7 WA 46654355X655445 V SV 73.1
12 Moore Ashley Wurgabup WA X54445453546656 72.1
13 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 4454665544X5544 V SV 71.1
14 Bookham Stephen Moora 4545454X6444455 69.1
F Open
1 Whittleton Craig Boddington XXX6X5XX6X6XXX6 89.10
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 66X6X6X65X666X6 V SV 89.5
3 Hurley Ray Esperance WA X6X665XX56XXXX6 88.8
4 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 6XX6665XXXX6656 88.6
5 Hallam Bill Beverley WA 666XX56XX566666 88.4
6 Bunyan Brett Boddington WA 66X6X6X556X656X 87.5
7 Kinnear Bob Boddington WA 5XX65X666656X5X V SV 86.5
8 Natta Andrew Boddington WA XX45656X656XX6X 85.6
9 Moffat Adrian Esperance 154 WA 5XX5XXX5566655X 84.6
10 Viviers Martin Esperance 154 WA 66564565X666656 84.1
11 Ogle David Wurgabup WA X6XX5455XX5X566 SV 83.6
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X56XX66X65665X 87.5
2 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA 666555X556X566X V 84.3
3 Pratt Brendan Moora 66X66X6553X5645 81.3
4 Coles Dave Kambalda WA X66X65556455565 81.2
5 Dickenson Judy Mundaring 466566554656665 L 81.0
6 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 664566565556446 V 79.0
7 Estermann Walter Beverley WA 66X556554X55454 V 77.2

Match 7 - 800m - 800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5V5VV55VV5 50.5
2 McDONALD Shayne Albany WA 555VVVV5V5 50.5
3 Felton David Albany WA V5VVV55V55 V SV 50.5
4 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V55555V5V V 50.3
5 Sakich Steven Mundaring WA 55V5V5V555 50.3
6 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 455VVV55VV 49.5
7 Milentis Mark Manjimup 137 WA 55V5555V45 SP 49.2
8 Donovan Graham Esperance 154 WA 5V555555V4 V SV 49.2
9 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V445VVV5VV 48.6
10 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 544VVVVV5V V SP 48.6
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA VV4V445555 V SV 47.3
12 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V55V34V4 46.3
13 Newbey Scott Wurgabup WA 355534V5VV 45.3
14 Martin David City of Subiaco WA 5V4V4454V4 V SV 45.3
15 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55444VV5V3 45.3
16 Watkins Peter City of Subiaco WA 553534VV55 V SV SP 45.2
17 Reddin Michael Mount Barker WA 445V445554 45.1
18 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 5545544454 45.0
19 Austgen Gerry East Perth 185 WA VV44544454 V 44.2
Division 2
1 Baines Robert Mt Barker WA 5V5V5V55V4 49.4
2 Becher John East Perth WA 5V55V455V5 V SV 49.3
3 Schlink Tony Mundaring WA V5V4555V55 V 49.3
4 Byass Gary Albany 19 WA 5V5V555545 49.2
5 Girgal George Darling Range 290 WA 5V5V554554 V SV 48.2
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V45VV54VV4 L 47.5
7 Dods Allan City of Subiaco WA 5554V4V554 V SV 47.2
8 Trease Alan Manjimup WA V555554355 T 47.1
9 Turner Graeme Mundaring WA V3VV4455V5 V SV 46.4
10 McCarthy Lara Albany WA 45V45VV4V4 L 46.4
11 Dickenson Simon Mundaring 41 WA VV3455V554 46.3
12 Frehner Ian City of Subiaco WA 545345VV55 V SV 46.2
13 Eaton Merv Northam 106 WA V524V54V55 V SV 45.3
14 Whisson Bradley City of Subiaco WA 55544344V4 V 43.1
15 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 35VV5V2443 V SV 41.3
16 Jeffery Tyler Albany WA 445VVV3343 U 41.3
17 Coombe Dennis Albany 19 WA 33V3453542 V PP 37.1
18 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5255322452 V SV 35.0
19 Concanen Terrence City of Subiaco WA 0233444554 V SV 34.0
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66XX66XXX6 V SV SP 60.5
2 Blechynden Denis Beverley 10 WA X5666566X5 V SV 57.2
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 656XX55656 56.2
4 Keogh Catherine Beverley WA 4X66566566 L 56.1
5 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA 5566565XX5 V SV 55.2
6 Logan Mal Mundaring WA 6X566X4655 SV 55.2
7 Lockley Ron Wurgabup WA 666X656545 V SV 55.1
8 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA 3456X6XX66 54.3
9 Purdy Graham Northampton WA X65555655X 54.2
10 Cole David Yarloop WA 555X655X56 V 54.2
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5656665465 V SV 54.0
12 Carver Neil City of Subiaco WA 54565546XX V SV 52.2
F Standard-B
1 Bridges Brian Esperance WA 6XX6565X55 56.3
2 Moffat Ellen Esperance 154 WA 555X655X66 V L 55.2
3 Sakich Jordan Mundaring WA 55556556X6 U J 54.1
4 Lydiate Ross Cuballing 69 WA X565566555 V SV 54.1
5 Bryan Hugh Moora 92 WA 555X65456X V 53.2
6 Alford David Bassendean Bellevue WA 5466X46556 V SV 53.1
7 Stone Martin Wurgabup 455X665556 53.1
8 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 4545565XX6 V SV 52.2
9 Baxter Jeff Wurgabup WA 4456655X56 52.1
10 Hurst Ric South Perth 7 WA 5654555656 V SV 52.0
11 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6665445556 V 52.0
12 Andrews Chris City of Subiaco 245XXXX565 51.4
13 Moore Ashley Wurgabup WA 544X644643 46.1
14 Bookham Stephen Moora 6534434664 45.0
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 66X6X6XXX6 60.5
2 Natta Andrew Boddington WA X6XX666X66 60.4
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA XX6XXX6656 V SV 59.5
4 Hurley Ray Esperance WA 6665666X66 59.1
5 Kinnear Bob Boddington WA 66666X6566 V SV 59.1
6 Whittleton Craig Boddington 6XX655XXXX 58.6
7 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 6X65665666 58.1
8 Hallam Bill Beverley WA 6656566666 58.0
9 Ogle David Wurgabup WA 66X6655X56 SV 57.2
10 Viviers Martin Esperance 154 WA 6X65556665 56.1
11 Moffat Adrian Esperance 154 WA X55466X556 54.2
FTR
1 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5566X666XX V 58.3
2 Estermann Walter Beverley WA 55566X666X V 57.2
3 Pratt Brendan Moora 666555X666 57.1
4 Coles Dave Kambalda WA 65555X6666 56.1
5 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55X6X5556X 55.3
6 Dickenson Judy Mundaring 465656X6X5 L 55.2
7 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 556X655556 V 54.1

Match 6 - 700m - 700m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Felton David Albany WA VVVVVVVVV5 V SV 50.9
2 Forsberg Mick Manjimup 137 WA VVVVVV55VV 50.8
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA VV55V5VVVV 50.7
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VVVVVVV55 SP 50.7
5 McDONALD Shayne Albany WA V55VVV5VV5 50.6
6 Austgen Gerry East Perth 185 WA 5VV5VVVV55 V 50.6
7 Sakich Steven Mundaring WA 5VV55VV55V 50.5
8 Newbey Scott Wurgabup WA 5V5V5V5VV5 50.5
9 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 555VVVV5V5 50.5
10 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA VV55VVV555 50.5
11 Reddin Michael Mount Barker WA 55555VVV5V 50.4
12 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 5555VVV55V 50.4
13 Martin David City of Subiaco WA V5V555V55V V SV 50.4
14 Samuel Kerry City of Subiaco WA V5V5V5V555 V SV 50.4
15 Donovan Graham Esperance 154 WA V555V55V55 V SV 50.3
16 Watkins Peter City of Subiaco WA V55V5V4VVV V SV SP 49.6
17 Joyce Paul Mundaring 41 WA VVV5V55V45 49.5
18 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 55V5VVV554 V SP 49.4
19 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V45V5555V V 49.3
Division 2
1 Trease Alan Manjimup WA VVVVVVVVVV T 50.10
2 Becher John East Perth WA VVVVV5VVV5 V SV 50.8
3 Schlink Tony Mundaring WA VV5VVV55VV V 50.7
4 Byass Gary Albany 19 WA 5V55VVVV5V 50.6
5 Jeffery Tyler Albany WA 5V5VVV555V U 50.5
6 Girgal George Darling Range 290 WA 555V555VVV V SV 50.4
7 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 5VVV555V55 L 50.4
8 Turner Graeme Mundaring WA VV4V5VVV5V V SV 49.7
9 Coombe Dennis Albany 19 WA VVV4VVV555 V PP 49.6
10 McCarthy Lara Albany WA VV5VV55VV4 L 49.6
11 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 55VV4V5VV5 V SV 49.5
12 Eaton Merv Northam 106 WA 55VV35VVV5 V SV 48.5
13 Baines Robert Mt Barker WA 5V544VV5V5 48.4
14 Whisson Bradley City of Subiaco WA 554VV5VV45 V 48.4
15 Dods Allan City of Subiaco WA 55V54V5554 V SV 48.2
16 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V4544V5555 V SV 47.2
17 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V555V5444 V SV 47.2
18 Dickenson Simon Mundaring 41 WA V3VVV544V5 46.5
19 Concanen Terrence City of Subiaco WA 0354V5V554 V SV 41.2
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66XXXX66XX 60.6
2 Purdy Graham Northampton WA 666XXXXX6X 60.6
3 Logan Mal Mundaring WA 6X6X6X66XX SV 60.5
4 Carver Neil City of Subiaco WA 66X66XXXX6 V SV 60.5
5 Lockley Ron Wurgabup WA X6X66X66X6 V SV 60.4
6 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6666XX666X 60.3
7 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA X66X6666X6 V SV 60.3
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6656XXXXXX V SV SP 59.6
9 Blechynden Denis Beverley 10 WA XXX66X6X5X V SV 59.6
10 Keogh Catherine Beverley WA 6XXXX56XX6 L 59.6
11 Cole David Yarloop WA 66X56X6XXX V 59.5
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66X6X66XX5 V SV 59.4
F Standard-B
1 Sakich Jordan Mundaring WA 66666XXXXX U J 60.5
2 Moffat Ellen Esperance 154 WA 666X66XX6X V L 60.4
3 Andrews Chris City of Subiaco X6XX6X6666 60.4
4 Alford David Bassendean Bellevue WA 6XX66XX56X V SV 59.5
5 Moore Ashley Wurgabup WA X65X6666XX 59.4
6 Bridges Brian Esperance WA 65666X6X66 59.2
7 Stone Martin Wurgabup X5666X65XX 58.4
8 Baxter Jeff Wurgabup WA 6666X5XXX5 58.4
9 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6666X6655X V SV 58.2
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 6X66X6X555 V SV 57.3
11 Bryan Hugh Moora 92 WA 6666566565 V 57.0
12 Hurst Ric South Perth 7 WA 5665666556 V SV 56.0
13 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555X6565X6 V 55.2
14 Bookham Stephen Moora 655565655X 54.1
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA XXXXXXXXXX V SV 60.10
2 Whittleton Craig Boddington XX6XXXXXXX 60.9
3 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA X6XXXXXXX6 60.8
4 Natta Andrew Boddington WA 6XXXXXX6X6 60.7
5 Hurley Ray Esperance WA XXXX6XX6X6 60.7
6 Bunyan Brett Boddington WA XX6XX66X6X 60.6
7 Ogle David Wurgabup WA 66X66XX6XX SV 60.5
8 Hallam Bill Beverley WA XX6666XXX6 60.5
9 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6XX66X6XX6 V SV 60.5
10 Moffat Adrian Esperance 154 WA 666XXX5666 59.3
11 Viviers Martin Esperance 154 WA 6X5X5XX665 57.4
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA X6XXX66X6X 60.6
2 Estermann Walter Beverley WA XXX66XXX66 V 60.6
3 Dickenson Judy Mundaring 66X6XX66X6 L 60.4
4 Coles Dave Kambalda WA X6X66X5666 59.3
5 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA 56666XX65X V 58.3
6 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 6X6X6X6655 V 58.3
7 Pratt Brendan Moora 6XX6505656 51.2

Match 5 - Aggregate - Saturday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 221.17
2 Felton David Albany WA V SV 220.23
3 McDONALD Shayne Albany WA 220.18
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 218.21
5 Sakich Steven Mundaring WA 218.15
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 217.27
7 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 217.18
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 217.13
9 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 217.13
10 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 216.16
11 Joyce Paul Mundaring 41 WA 215.17
12 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 214.19
13 Newbey Scott Wurgabup WA 213.15
14 Reddin Michael Mount Barker WA 213.12
15 Green Micheal Kambalda 288 WA V 212.13
16 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 211.13
17 Martin David City of Subiaco WA V SV 210.12
18 Austgen Gerry East Perth 185 WA V 207.10
19 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 203.9
Division 2
1 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 218.17
2 Schlink Tony Mundaring WA V 215.12
3 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 214.14
4 Becher John East Perth WA V SV 214.13
5 McCarthy Lara Albany WA L 214.12
6 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 214.12
7 Trease Alan Manjimup WA T 213.18
8 Baines Robert Mt Barker WA 213.14
9 Jeffery Tyler Albany WA U 212.9
10 Turner Graeme Mundaring WA V SV 208.14
11 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 208.11
12 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 207.15
13 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 207.10
14 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 205.12
15 Byass Gary Albany 19 WA 203.10
16 Dixon Ros Wurgabup WA 201.8
17 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 199.5
18 Concanen Terrence City of Subiaco WA V SV 198.10
19 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 196.9
20 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 195.11
21 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 191.10
22 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 161.2
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 262.22
2 Purdy Graham Northampton WA 260.10
3 Keogh Catherine Beverley WA L 254.14
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 254.11
5 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA 253.18
6 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 252.12
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 250.11
8 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 250.7
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 249.10
10 Logan Mal Mundaring WA SV 247.8
11 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 245.11
12 Cole David Yarloop WA V 238.6
13 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 236.4
14 Andrews Sandy Perth Fremantle L 225.5
F Standard-B
1 Sakich Jordan Mundaring WA U J 257.8
2 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 253.16
3 Bridges Brian Esperance WA 251.12
4 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 244.5
5 Andrews Chris City of Subiaco 243.10
6 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 243.9
7 Baxter Jeff Wurgabup WA 240.8
8 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 236.5
9 Bryan Hugh Moora 92 WA V 234.6
10 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 229.6
11 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 224.5
12 Moore Ashley Wurgabup WA 213.3
13 Bookham Stephen Moora 201.1
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 268.24
2 Hallam Bill Beverley WA 264.15
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 263.18
4 Bunyan Brett Boddington WA 263.14
5 Whittleton Craig Boddington 261.22
6 Viviers Martin Esperance 154 WA 261.11
7 Hurley Ray Esperance WA 260.11
8 Ogle David Wurgabup WA SV 259.14
9 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 259.13
10 Kinnear Bob Boddington WA V SV 254.17
11 Natta Andrew Boddington WA 239.10
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 261.9
2 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 251.16
3 Dickenson Judy Mundaring L 247.13
4 Estermann Walter Beverley WA V 245.10
5 Pratt Brendan Moora 240.10
6 Coles Dave Kambalda WA 240.8
7 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 239.6

Match 4 - 700m - 700m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VVVV55VVVV55V5 SP 75.9
2 Felton David Albany WA VVV5VV5VV5V5V55 V SV 75.9
3 Sakich Steven Mundaring WA 5VVV55V55V5V55V 75.7
4 Watkins Peter City of Subiaco WA 555V555VVV55VV5 V SV SP 75.6
5 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5VV55V5545V555V 74.5
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 55V55VV5V555V45 V SP 74.5
7 Samuel Kerry City of Subiaco WA 454VV55VV55VV5V V SV 73.7
8 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 545V5VV45VV5VV5 73.7
9 McDONALD Shayne Albany WA 5V44VV555VV555V 73.6
10 Forsberg Mick Manjimup 137 WA V5V5V455VVV5554 73.6
11 Martin David City of Subiaco WA 55545V5V4555V5V V SV 73.4
12 Donovan Graham Esperance 154 WA 5V55VV54V555553 V SV 72.4
13 Reddin Michael Mount Barker WA VV54V4545554VV5 71.5
14 Newbey Scott Wurgabup WA V45555V35554VV5 71.4
15 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V443555VV555V5 V 71.4
16 Joyce Paul Mundaring 41 WA 4V55V5V4355554V 70.4
17 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V4V552V545V553 68.4
18 Austgen Gerry East Perth 185 WA 5345453VV554V45 V 67.3
19 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 545V55244V55454 67.2
Division 2
1 Schlink Tony Mundaring WA 55V55V55555V555 V 75.3
2 Becher John East Perth WA 5V55V55V4VV55V5 V SV 74.6
3 McCarthy Lara Albany WA 55555455V5V55VV L 74.4
4 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5V5V55555455V5V V SV 74.4
5 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5V5VV5V455VVVV4 V 73.8
6 Eaton Merv Northam 106 WA 5VV55535VVV5VV5 V SV 73.7
7 Jeffery Tyler Albany WA 55V4555V5V5V45V U 73.5
8 Baines Robert Mt Barker WA VV455545V5554VV 72.5
9 Dods Allan City of Subiaco WA 555V4V444VVVVV5 V SV 71.7
10 Girgal George Darling Range 290 WA VV35V4V5545V45V V SV 70.6
11 Concanen Terrence City of Subiaco WA 55VV4VV45454V45 V SV 70.5
12 Byass Gary Albany 19 WA V555534555554V4 70.2
13 Coombe Dennis Albany 19 WA 5454V5553554554 V PP 69.1
14 Turner Graeme Mundaring WA V55V4454454V3V5 V SV 68.4
15 Dickenson Simon Mundaring 41 WA VV5443VV4V44455 67.5
16 Frehner Ian City of Subiaco WA 455535V354354VV V SV 66.3
17 Trease Alan Manjimup WA V45V544V503VV55 T 65.5
18 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 44VV255445554V3 V SV 65.3
19 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 54554244VV434VV V SV 64.4
20 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 534V5525552354V L 63.2
21 Dixon Ros Wurgabup WA 543V534544V3444 62.2
22 Concanen Merv City of Subiaco WA 542530335244250 SV 47.0
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6X5XXX6XXXX6X6X V SV SP 89.10
2 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6XXXX6XX6XX655X 88.9
3 Purdy Graham Northampton WA 6X66566666666X5 88.2
4 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA X665XXX5X666665 V SV 87.5
5 Keogh Catherine Beverley WA 6XX55X6XXX5X665 L 86.7
6 Logan Mal Mundaring WA 65X6X65XX65656X SV 86.5
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X6X46656566XX6 86.4
8 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6X55665X6666565 V SV 85.2
9 Carver Neil City of Subiaco WA 6XX4566X55X65X6 V SV 84.5
10 Cole David Yarloop WA X56556655655566 V 82.1
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA 665555X56666554 V SV 81.1
12 Andrews Sandy Perth Fremantle 655654665565656 L 81.0
13 Hunt Nigel Northampton 111 WA 6X6454555X66556 V 80.2
14 Lockley Ron Wurgabup WA 6X45466656X5555 V SV 80.2
F Standard-B
1 Bridges Brian Esperance WA X6X65X5XX6X65X6 87.7
2 Hurst Ric South Perth 7 WA 655X6X64X66X5XX V SV 85.6
3 Sakich Jordan Mundaring WA 64X6555X5666X66 U J 84.3
4 Baxter Jeff Wurgabup WA 6X6X665X5665555 84.3
5 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 6X66XXX55456556 V SV 83.4
6 Moffat Ellen Esperance 154 WA 565X55665X6X54X V L 82.4
7 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA 556555XX665X45X V 81.4
8 Bryan Hugh Moora 92 WA 5X555564XXX5565 V 80.4
9 Andrews Chris City of Subiaco X5554666XX46544 78.3
10 Alford David Bassendean Bellevue WA 665556555464X55 V SV 78.1
11 Stone Martin Wurgabup 455X556X5456555 77.2
12 Moore Ashley Wurgabup WA X55654565544454 73.1
13 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 565453364656356 V SV 72.0
14 Bookham Stephen Moora 443344355544X45 63.1
F Open
1 Whittleton Craig Boddington 6X6XXXXXXXX56XX 89.11
2 Bunyan Brett Boddington WA 6656XXXXXXX6X6X 89.9
3 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA XX65XXX6XX66XX6 89.9
4 Hurley Ray Esperance WA 6X6666X5665666X 88.3
5 Hallam Bill Beverley WA 666X5X666666665 88.2
6 Ogle David Wurgabup WA 466X6X6XX65X6X6 SV 87.6
7 Kinnear Bob Boddington WA XX666X56566XXX5 V SV 87.6
8 Moffat Adrian Esperance 154 WA XX6646666X65XX6 87.5
9 Viviers Martin Esperance 154 WA X6555X6565566X6 84.3
10 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 65X5X6565556666 V SV 84.2
11 Natta Andrew Boddington WA 45555666XXXX656 83.4
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6665X5666656X66 87.2
2 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5X6X5X556XXX66X V 86.7
3 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA X566X656X65X6X5 V 86.5
4 Pratt Brendan Moora 6X6X555XX656X5X 85.6
5 Estermann Walter Beverley WA 5646X56XX66X655 V 84.4
6 Dickenson Judy Mundaring 4XXX5XX566545XX L 82.7
7 Coles Dave Kambalda WA 565555556555556 78.0

Match 3 - 700m - 700m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V555V5VV54 49.4
2 Watkins Peter City of Subiaco WA 45V5VV455V V SV SP 48.4
3 Felton David Albany WA V54VV45V55 V SV 48.4
4 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55VV45545V 48.3
5 Donovan Graham Esperance 154 WA 545V55VV45 V SV 48.3
6 McDONALD Shayne Albany WA 544V5V5555 48.2
7 Reddin Michael Mount Barker WA VV55544555 48.2
8 Samuel Kerry City of Subiaco WA 435V5VV555 V SV 47.3
9 Martin David City of Subiaco WA V55554445V V SV 47.2
10 Sakich Steven Mundaring WA 5V54535555 47.1
11 Coulson Patrick Kambalda 288 WA V5444V55V4 46.3
12 Austgen Gerry East Perth 185 WA 54V5V5V444 V 46.3
13 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V4555534V5 V SP 46.2
14 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 55V4455454 46.1
15 Green Micheal Kambalda 288 WA 54445V5553 V 45.1
16 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VVV04VVVV SP 44.7
17 Newbey Scott Wurgabup WA 5VV2V35455 44.3
18 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 35VV335555 44.2
19 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5545VV5424 44.2
Division 2
1 Trease Alan Manjimup WA 5VVV5555V5 T 50.4
2 Dods Allan City of Subiaco WA V555V5555V V SV 50.3
3 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5V4V5V5V5V V 49.5
4 Turner Graeme Mundaring WA 554VVV455V V SV 48.4
5 Baines Robert Mt Barker WA 5445VV5VV5 48.4
6 Eaton Merv Northam 106 WA VV55555544 V SV 48.2
7 Jeffery Tyler Albany WA 555445455V U 47.1
8 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA VV55255V54 L 46.3
9 Frehner Ian City of Subiaco WA 53545V5V54 V SV 46.2
10 Becher John East Perth WA V45454V3V5 V SV 45.3
11 Schlink Tony Mundaring WA 5V435V4V45 V 45.3
12 Concanen Terrence City of Subiaco WA V553455544 V SV 45.1
13 Girgal George Darling Range 290 WA 5555V54433 V SV 44.1
14 Dixon Ros Wurgabup WA 443V554535 43.1
15 Coombe Dennis Albany 19 WA 45445V4543 V PP 43.1
16 McCarthy Lara Albany WA 5252555545 L 43.0
17 Dickenson Simon Mundaring 41 WA V5333V5445 42.2
18 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 4445534V44 V SV 42.1
19 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 523V4V2V5V V SV 41.4
20 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA VV4345433V V SV 41.3
21 Byass Gary Albany 19 WA 22VV44V545 41.3
22 Concanen Merv City of Subiaco WA 2423345452 SV 34.0
F Standard-A
1 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6566X64X6X V SV 57.3
2 Hunt Nigel Northampton 111 WA 6666655X5X V 57.2
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X556X6566 57.2
4 Purdy Graham Northampton WA 3666X66X65 56.2
5 Carver Neil City of Subiaco WA 65556665X6 V SV 56.1
6 Lockley Ron Wurgabup WA 6565466X66 V SV 56.1
7 Keogh Catherine Beverley WA 3666XX5556 L 54.2
8 Andrews Sandy Perth Fremantle 635X6X6565 L 54.2
9 Reid Mahlon Boddington 214 WA X65645X655 V SV SP 54.2
10 Logan Mal Mundaring WA 5566655X54 SV 53.1
11 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6436556556 51.0
12 Cole David Yarloop WA 6X45445646 V 50.1
13 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA 4555535X46 V SV 48.1
14 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5565553454 V SV 47.0
F Standard-B
1 Sakich Jordan Mundaring WA 66X6666565 U J 58.1
2 Hurst Ric South Perth 7 WA 6XX5555XXX V SV 56.5
3 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 65X6655465 V SV 54.1
4 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5X4556X565 V SV 53.2
5 Bridges Brian Esperance WA 455XX55655 52.2
6 Andrews Chris City of Subiaco 665445556X 52.1
7 Moffat Ellen Esperance 154 WA 656554365X V L 51.1
8 Bryan Hugh Moora 92 WA 5666445X54 V 51.1
9 Stone Martin Wurgabup 6655644455 50.0
10 Baxter Jeff Wurgabup WA 554X455X54 49.2
11 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA 3654554466 V 48.0
12 Alford David Bassendean Bellevue WA 645544355X V SV 47.1
13 Bookham Stephen Moora 5435553554 44.0
14 Moore Ashley Wurgabup WA X323646435 42.1
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 665X6XXXX6 59.5
2 Hallam Bill Beverley WA 6XXXX66665 59.4
3 Viviers Martin Esperance 154 WA 6566666666 59.0
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA X5666X6566 V SV 58.2
5 Bunyan Brett Boddington WA 6566665666 58.0
6 Moffat Adrian Esperance 154 WA 566XX5X65X 57.4
7 Hurley Ray Esperance WA X66655X56X 57.3
8 Ogle David Wurgabup WA 6545XX6X66 SV 56.3
9 Whittleton Craig Boddington 56566655X6 56.1
10 Kinnear Bob Boddington WA 55XXX55565 V SV 54.3
11 Natta Andrew Boddington WA 6655545655 52.0
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA X56X665X5X 57.4
2 Estermann Walter Beverley WA 45X5X56X5X V 54.4
3 Pratt Brendan Moora 6266X66X55 54.2
4 Dickenson Judy Mundaring 655565655X L 54.1
5 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA X466556565 V 54.1
6 Coles Dave Kambalda WA 66XX64544X 53.3
7 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA X466435655 V 50.1
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA 5145552545 V SV 41.0

Match 2 - 500m - 500m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Watkins Peter City of Subiaco WA 5VV55VVVV5 V SV SP 50.6
2 Samuel Kerry City of Subiaco WA VV55VV555V V SV 50.5
3 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 54VVV55VVV 49.6
4 Sakich Steven Mundaring WA V555VV54V5 49.4
5 McDONALD Shayne Albany WA 55555V45VV 49.3
6 Donovan Graham Esperance 154 WA 54VV5V5555 V SV 49.3
7 Forsberg Mick Manjimup 137 WA V5V5V4V4VV 48.6
8 Milentis Mark Manjimup 137 WA 555VV45VV4 SP 48.4
9 Newbey Scott Wurgabup WA 5V5V55VV44 48.4
10 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5V55VV5V44 48.4
11 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 55V4V5V455 48.3
12 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 555V455V54 48.2
13 Felton David Albany WA 5V444V5V5V V SV 47.4
14 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V45545455V V SP 47.2
15 Green Micheal Kambalda 288 WA V4VVV54454 V 46.4
16 Reddin Michael Mount Barker WA 445445V555 46.1
17 Austgen Gerry East Perth 185 WA 5V4V5444V4 V 45.3
18 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 545V4445V4 45.2
19 Martin David City of Subiaco WA 53455454V4 V SV 44.1
20 Andrews Stephen Perth Fremantle WA 4545445444 43.0
Division 2
1 McCarthy Lara Albany WA V5V5VVV5V5 L 50.6
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 5V545VVV4V L 48.5
3 Trease Alan Manjimup WA VV54V554V5 T 48.4
4 Eaton Merv Northam 106 WA VV4445555V V SV 47.3
5 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5V4554455V V 47.2
6 Becher John East Perth WA V5553455V5 V SV 47.2
7 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 4555V545V4 V SV 47.2
8 Frehner Ian City of Subiaco WA 55V44V5VV3 V SV 46.4
9 Schlink Tony Mundaring WA V4545544V5 V 46.2
10 Dixon Ros Wurgabup WA 5V55445454 46.1
11 Baines Robert Mt Barker WA 44VV44455V 45.3
12 Turner Graeme Mundaring WA 445544VVV4 V SV 45.3
13 Dods Allan City of Subiaco WA 454544554V V SV 45.1
14 Byass Gary Albany 19 WA 445545V454 45.1
15 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 544345VV45 V SV 44.2
16 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5VV5455433 V SV 44.2
17 Concanen Merv City of Subiaco WA V554345544 SV 44.1
18 Jeffery Tyler Albany WA 5444454455 U 44.0
19 Girgal George Darling Range 290 WA 4V443554V4 V SV 43.2
20 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 44544V44V4 43.2
21 Coombe Dennis Albany 19 WA 544V445444 V PP 43.1
22 Concanen Terrence City of Subiaco WA 5V4445VV40 V SV 41.3
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66665XX66X V SV SP 59.3
2 Lockley Ron Wurgabup WA 6X6X5X5X5X V SV 57.5
3 Purdy Graham Northampton WA X6666X6555 57.2
4 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55X65XX5X6 56.4
5 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA X5X565X556 V SV 55.3
6 Andrews Sandy Perth Fremantle 555XX65X65 L 55.3
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5X55565X66 55.2
8 Keogh Catherine Beverley WA 5566556665 L 55.0
9 Carver Neil City of Subiaco WA 66X6X55545 V SV 54.2
10 Hunt Nigel Northampton 111 WA 66X4655556 V 54.1
11 Cole David Yarloop WA 665566X554 V 54.1
12 Blechynden Denis Beverley 10 WA 66X5655446 V SV 53.1
13 Logan Mal Mundaring WA 44666X5664 SV 53.1
14 Littlely David Bassendean Bellevue WA X554555455 V SV 49.1
F Standard-B
1 Andrews Chris City of Subiaco 666XX65X66 59.3
2 Bridges Brian Esperance WA X656566XX6 58.3
3 Sakich Jordan Mundaring WA 6X655656XX U J 57.3
4 Moffat Ellen Esperance 154 WA X666X66545 V L 56.2
5 Hurst Ric South Perth 7 WA 46XX6565X5 V SV 55.3
6 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 556645X666 V SV 55.1
7 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6566564X56 V 55.1
8 Baxter Jeff Wurgabup WA X466565555 53.1
9 Bryan Hugh Moora 92 WA 5X55554565 V 51.1
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 6555545646 V SV 51.0
11 Moore Ashley Wurgabup WA 4445555655 48.0
12 Alford David Bassendean Bellevue WA 64443446X6 V SV 47.1
13 Stone Martin Wurgabup 4465445645 47.0
14 Bookham Stephen Moora 6454564444 46.0
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 6XXX6666XX 60.5
2 Ogle David Wurgabup WA 6566XXX6XX SV 59.5
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 6X65X6XX6X 59.5
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 666656XX6X V SV 59.3
5 Viviers Martin Esperance 154 WA 65666XX6X6 59.3
6 Hurley Ray Esperance WA 6XX566565X 57.3
7 Hallam Bill Beverley WA 66646XX6X5 57.3
8 Whittleton Craig Boddington 5X6XX66565 57.3
9 Bunyan Brett Boddington WA 6655X66665 57.1
10 Kinnear Bob Boddington WA 6X66655436 V SV 53.1
11 Natta Andrew Boddington WA 605555555X 47.1
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66655XX6X6 58.3
2 Coles Dave Kambalda WA X6456X55XX 55.4
3 Dickenson Judy Mundaring 56655X55X6 L 55.2
4 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA XXX45556X5 V 54.4
5 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 4556556664 V 52.0
6 Pratt Brendan Moora X565444565 50.1
7 Estermann Walter Beverley WA 5455655544 V 48.0
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA 2344266443 V SV 38.0

Match 1 - 500m - 500m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VVVVV5V5V SP 50.7
2 McDONALD Shayne Albany WA 5V5VVVVVV5 50.7
3 Felton David Albany WA VVV555VV5V V SV 50.6
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 55VVVV5VV5 50.6
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5VVV5V55V5 50.5
6 Green Micheal Kambalda 288 WA V5555V55VV V 50.4
7 Newbey Scott Wurgabup WA 5VV55555VV 50.4
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 55V55VV5V5 V SP 50.4
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA VV45VVV5V5 49.6
10 Austgen Gerry East Perth 185 WA 5V55455555 V 49.1
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA V554VVVV4V V SV 48.6
12 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5V5554VVV4 48.4
13 Reddin Michael Mount Barker WA 55VV4V55V4 48.4
14 Donovan Graham Esperance 154 WA 454V5555VV V SV 48.3
15 Watkins Peter City of Subiaco WA 545V555554 V SV SP 48.1
16 Sakich Steven Mundaring WA 455544VVV5 47.3
17 Martin David City of Subiaco WA VV5VV354V4 V SV 46.5
18 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V5V4444V 46.3
19 Coulson Patrick Kambalda 288 WA V44V555444 45.2
20 Andrews Stephen Perth Fremantle WA 4V43V54553 43.2
Division 2
1 Trease Alan Manjimup WA V5V55V5V5V T 50.5
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 5V5VVVV555 L 50.5
3 Dixon Ros Wurgabup WA 555V5V55VV 50.4
4 Schlink Tony Mundaring WA 5V4VV5V555 V 49.4
5 Whisson Bradley City of Subiaco WA 55V5V55554 V 49.2
6 Frehner Ian City of Subiaco WA 545555V555 V SV 49.1
7 Girgal George Darling Range 290 WA 5V54V45V55 V SV 48.3
8 Jeffery Tyler Albany WA 5VV4555V54 U 48.3
9 Dods Allan City of Subiaco WA 5V45V5V554 V SV 48.3
10 Becher John East Perth WA 5455545V5V V SV 48.2
11 Baines Robert Mt Barker WA 554VV55554 48.2
12 Byass Gary Albany 19 WA 554VVV4V54 47.4
13 Turner Graeme Mundaring WA 5V55V445V4 V SV 47.3
14 McCarthy Lara Albany WA V545V44555 L 47.2
15 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V35554V545 V SV 46.2
16 Eaton Merv Northam 106 WA 5445554554 V SV 46.0
17 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V4444V455V V SV 45.3
18 Coombe Dennis Albany 19 WA 45454V4V44 V PP 44.2
19 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 444553V44V 43.2
20 Concanen Terrence City of Subiaco WA 4544V44345 V SV 42.1
21 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 5434445445 V SV 42.0
22 Concanen Merv City of Subiaco WA 342V545341 SV 36.1
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA X6XX6X6XXX V SV SP 60.7
2 Keogh Catherine Beverley WA 65X6XXX6X6 L 59.5
3 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6X56XXX6X6 V SV 59.5
4 Purdy Graham Northampton WA 6XX6665X6X 59.4
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA X6656X6666 V SV 59.2
6 Hunt Nigel Northampton 111 WA 6X666X6665 V 59.2
7 Yates Neil Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX56X656XX 58.5
8 Carver Neil City of Subiaco WA 56665XXX6X V SV 58.4
9 Lockley Ron Wurgabup WA X55X656656 V SV 56.2
10 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA 56X56X6555 V SV 55.2
11 Logan Mal Mundaring WA 55555X6666 SV 55.1
12 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X5554555XX 52.3
13 Cole David Yarloop WA 5X455X55X5 V 52.3
14 Andrews Sandy Perth Fremantle 4000455665 L 35.0
F Standard-B
1 Sakich Jordan Mundaring WA 566666X656 U J 58.1
2 Alford David Bassendean Bellevue WA 66XX5656X5 V SV 57.3
3 Hurst Ric South Perth 7 WA 65XX656566 V SV 57.2
4 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA X65X565566 V SV 56.2
5 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 6556565666 V SV 56.0
6 Andrews Chris City of Subiaco 445X56X66X 54.3
7 Moffat Ellen Esperance 154 WA 44X56X5666 V L 54.2
8 Baxter Jeff Wurgabup WA X6655X5546 54.2
9 Bridges Brian Esperance WA 5665665555 54.0
10 Bryan Hugh Moora 92 WA 5566555555 V 52.0
11 Moore Ashley Wurgabup WA 655455554X 50.1
12 Bookham Stephen Moora 5545544655 48.0
13 Davis Rodney Busselton-Bunbury Rifle Club WA 1024555666 V 40.0
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA XXXXX66XX6 V SV 60.7
2 Hallam Bill Beverley WA X6XXX666XX 60.6
3 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 6X66XXX6X6 60.5
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 6XXXX66666 60.4
5 Whittleton Craig Boddington 6XXXXXX65X 59.7
6 Viviers Martin Esperance 154 WA 5XX6X6X6X6 59.5
7 Bunyan Brett Boddington WA X6X65XX666 59.4
8 Piper Bruce Geraldton Greenough WA X5X5X6XXX6 V SV 58.6
9 Hurley Ray Esperance WA 66X5666X56 58.2
10 Natta Andrew Boddington WA X56XXX556X 57.5
11 Ogle David Wurgabup WA 5566665666 SV 57.0
FTR
1 Estermann Walter Beverley WA 66666XX656 V 59.2
2 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6666666566 59.0
3 Oldfield Wayne Busselton-Bunbury Rifle Club WA 56X56X65XX V 57.4
4 Dickenson Judy Mundaring X56566X55X L 56.3
5 Coles Dave Kambalda WA 6X45556656 54.1
6 Pratt Brendan Moora 5X55665454 51.1
7 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 4555655556 V 51.0