Wurgabup PM 2020 Results

Match 12 - Aggregate - Grand Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 442.41
2 Felton David Albany WA V SV 440.40
3 Green Micheal Kambalda 288 WA V 437.39
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 436.41
5 Joyce Paul Mundaring 41 WA 435.39
6 McDONALD Shayne Albany WA 431.34
7 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 429.35
Division 2
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 428.36
2 Jeffery Tyler Albany U 415.28
3 McCarthy Lara Albany WA L 406.24
4 Martin Kim East Perth WA 404.26
5 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 401.11
6 Parsons Ben Mt Barker WA 400.14
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 518.30
2 Keogh Catherine Beverley WA L 517.30
3 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 513.27
4 Logan Mal Mundaring WA SV 513.25
5 Bridges Brian Esperance WA 509.18
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 496.24
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 495.24
8 Jones Paul Albany 19 WA V 489.16
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 484.18
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 502.20
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 500.20
3 Stone Martin Wurgabup 479.19
4 Baxter Jeff Wurgabup WA 466.9
5 Mortimer Shane Esperance 154 WA 465.12
6 Moore Ashley Wurgabup WA 452.10
7 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 432.11
8 Harris Murray Wurgabup WA 383.6
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 523.36
2 Hallam Bill Beverley WA 520.31
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 510.30
4 Estermann Walter Beverley WA V 493.17
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 471.14

Match 11 - Aggregate - Sunday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 148.14
2 Joyce Paul Mundaring 41 WA 147.10
3 Felton David Albany WA V SV 145.13
3 Green Micheal Kambalda 288 WA V 145.13
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 144.12
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 143.17
7 McDONALD Shayne Albany WA 141.10
Division 2
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 141.12
2 Martin Kim East Perth WA 139.9
3 Jeffery Tyler Albany U 138.10
4 Parsons Ben Mt Barker WA 133.2
5 McCarthy Lara Albany WA L 130.7
6 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 127.1
F Standard-A
1 Bridges Brian Esperance WA 176.4
2 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 175.7
3 Keogh Catherine Beverley WA L 174.11
4 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 173.11
5 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 172.13
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 171.10
7 Logan Mal Mundaring WA SV 168.10
8 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 168.6
9 Jones Paul Albany 19 WA V 167.8
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 167.7
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 165.7
3 Moore Ashley Wurgabup WA 157.4
4 Baxter Jeff Wurgabup WA 157.3
5 Stone Martin Wurgabup 151.5
6 Mortimer Shane Esperance 154 WA 151.3
7 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 130.3
8 Harris Murray Wurgabup WA 93.1
F Open
1 Hallam Bill Beverley WA 174.13
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 174.7
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 173.8
4 Estermann Walter Beverley WA V 168.8
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 156.4

Match 10 - 500 yards 2nd - 500 yards 2nd

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 50.4
1 McDONALD Shayne Albany WA 50.5
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 50.3
3 Green Micheal Kambalda 288 WA V 49.4
4 Felton David Albany WA V SV 49.3
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 48.7
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 44.4
Division 2
1 Parsons Ben Mt Barker WA 48.1
2 Martin Kim East Perth WA 47.4
2 Jeffery Tyler Albany U 46.3
3 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 47.1
4 Turner Graeme Mundaring WA V SV 46.3
5 McCarthy Lara Albany WA L 42.4
F Standard-A
1 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 59.4
1 Jones Paul Albany 19 WA V 60.3
2 Bridges Brian Esperance WA 58.0
2 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 59.3
3 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 58.3
4 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 58.2
4 Keogh Catherine Beverley WA L 58.2
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 57.4
7 Logan Mal Mundaring WA SV 56.4
F Standard-B
3 Stone Martin Wurgabup 56.4
4 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 56.2
5 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 54.4
6 Baxter Jeff Wurgabup WA 54.1
6 Moore Ashley Wurgabup WA 54.1
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 53.2
8 Mortimer Shane Esperance 154 WA 53.2
10 Harris Murray Wurgabup WA 50.1
F Open
1 Moffat Adrian Esperance 154 WA 58.5
2 Hallam Bill Beverley WA 58.4
3 Estermann Walter Beverley WA V 58.1
4 Kinnear Bob Boddington WA V SV 57.1
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 52.3

Match 9 - 500 yards - 500 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 50.7
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 50.3
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 50.7
3 Felton David Albany WA V SV 49.7
4 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 49.5
5 Green Micheal Kambalda 288 WA V 48.5
6 McDONALD Shayne Albany WA 45.2
Division 2
1 Jeffery Tyler Albany U 46.4
2 Parsons Ben Mt Barker WA 46.0
2 Martin Kim East Perth WA 48.4
2 Turner Graeme Mundaring WA V SV 48.4
4 McCarthy Lara Albany WA L 44.3
5 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 39.0
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 60.6
2 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 60.4
2 Bridges Brian Esperance WA 58.1
2 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 60.4
3 Jones Paul Albany 19 WA V 55.4
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 59.5
5 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 57.4
6 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 56.2
7 Logan Mal Mundaring WA SV 55.2
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 59.1
4 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 55.2
5 Baxter Jeff Wurgabup WA 54.1
6 Moore Ashley Wurgabup WA 53.2
7 Mortimer Shane Esperance 154 WA 50.1
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 47.1
9 Stone Martin Wurgabup 45.1
10 Harris Murray Wurgabup WA 43.0
F Open
1 Hallam Bill Beverley WA 60.6
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 59.4
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 58.2
4 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 52.0
5 Estermann Walter Beverley WA V 51.2

Match 8 - 1000 yards - 1000 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 49.6
2 Joyce Paul Mundaring 41 WA 47.3
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 48.4
2 Green Micheal Kambalda 288 WA V 48.4
4 Felton David Albany WA V SV 47.3
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 47.0
6 McDONALD Shayne Albany WA 46.3
Division 2
1 Jeffery Tyler Albany U 46.3
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 47.5
2 Parsons Ben Mt Barker WA 39.1
3 Martin Kim East Perth WA 44.1
4 McCarthy Lara Albany WA L 44.0
5 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 41.0
F Standard-A
1 Bridges Brian Esperance WA 60.3
1 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 58.8
2 Logan Mal Mundaring WA SV 57.4
3 Keogh Catherine Beverley WA L 56.3
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 56.0
4 Jones Paul Albany 19 WA V 52.1
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 55.1
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 54.3
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 53.0
F Standard-B
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 54.3
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 54.2
5 Moore Ashley Wurgabup WA 50.1
6 Stone Martin Wurgabup 50.0
7 Baxter Jeff Wurgabup WA 49.1
8 Mortimer Shane Esperance 154 WA 48.0
9 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 30.0
10 Harris Murray Wurgabup WA 0.0
F Open
1 Estermann Walter Beverley WA V 59.5
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 58.2
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 57.1
4 Hallam Bill Beverley WA 56.3
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 52.1

Match 7 - Aggregate - Saturday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Felton David Albany WA V SV 295.27
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 294.27
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 293.24
4 Green Micheal Kambalda 288 WA V 292.26
5 McDONALD Shayne Albany WA 290.24
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 288.29
7 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 285.23
Division 2
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 287.24
2 Jeffery Tyler Albany U 277.18
3 McCarthy Lara Albany WA L 276.17
4 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 274.10
5 Parsons Ben Mt Barker WA 267.12
6 Martin Kim East Perth WA 265.17
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 347.20
2 Logan Mal Mundaring WA SV 345.15
3 Keogh Catherine Beverley WA L 343.19
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 338.20
5 Bridges Brian Esperance WA 333.14
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 327.18
7 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 323.13
8 Jones Paul Albany 19 WA V 322.8
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 312.5
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 335.13
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 335.13
3 Stone Martin Wurgabup 328.14
4 Mortimer Shane Esperance 154 WA 314.9
5 Baxter Jeff Wurgabup WA 309.6
6 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 302.8
7 Moore Ashley Wurgabup WA 295.6
8 Harris Murray Wurgabup WA 290.5
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 349.29
2 Hallam Bill Beverley WA 346.18
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 337.22
4 Estermann Walter Beverley WA V 325.9
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 315.10

Match 6 - 1000 yards - 1000 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 49.5
2 Green Micheal Kambalda 288 WA V 49.4
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 43.4
3 Felton David Albany WA V SV 49.3
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 47.3
5 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 46.1
6 McDONALD Shayne Albany WA 45.3
Division 2
1 Jeffery Tyler Albany U 43.2
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 46.1
2 Parsons Ben Mt Barker WA 41.3
2 McCarthy Lara Albany WA L 44.3
4 Martin Kim East Perth WA 42.2
5 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 42.0
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 60.5
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 57.3
3 Logan Mal Mundaring WA SV 57.2
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 56.3
4 Bridges Brian Esperance WA 51.1
5 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 50.1
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 48.0
7 Jones Paul Albany 19 WA V 44.1
7 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 47.1
F Standard-B
1 Mortimer Shane Esperance 154 WA 53.1
2 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 51.2
2 Stone Martin Wurgabup 51.2
5 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 49.1
6 Baxter Jeff Wurgabup WA 46.1
8 Moore Ashley Wurgabup WA 42.0
9 Harris Murray Wurgabup WA 41.0
10 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 39.0
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 57.2
2 Hallam Bill Beverley WA 56.2
3 Estermann Walter Beverley WA V 51.2
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 51.1
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 46.2

Match 5 - 900 yards 2nd - 900 yards 2nd

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 50.6
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 50.6
3 McDONALD Shayne Albany WA 50.4
4 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 49.6
5 Felton David Albany WA V SV 49.4
6 Green Micheal Kambalda 288 WA V 48.5
7 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 44.0
Division 2
1 Jeffery Tyler Albany U 48.4
2 Parsons Ben Mt Barker WA 47.1
3 Turner Graeme Mundaring WA V SV 45.4
4 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 45.2
5 McCarthy Lara Albany WA L 44.1
6 Martin Kim East Perth WA 38.1
F Standard-A
1 Logan Mal Mundaring WA SV 57.3
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 57.2
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 56.2
3 Jones Paul Albany 19 WA V 56.2
5 Bridges Brian Esperance WA 55.1
6 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 54.0
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 53.2
8 Keogh Catherine Beverley WA L 53.0
9 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 50.2
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 58.1
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 55.1
3 Stone Martin Wurgabup 54.1
4 Moore Ashley Wurgabup WA 53.2
5 Baxter Jeff Wurgabup WA 50.0
6 Harris Murray Wurgabup WA 48.1
7 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 46.0
8 Mortimer Shane Esperance 154 WA 45.0
F Open
1 Moffat Adrian Esperance 154 WA 58.4
2 Hallam Bill Beverley WA 58.3
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 57.1
4 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 53.3
5 Estermann Walter Beverley WA V 48.0

Match 4 - 900 yards - 900 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 49.6
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 49.6
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 49.3
4 McDONALD Shayne Albany WA 48.4
5 Felton David Albany WA V SV 48.3
6 Green Micheal Kambalda 288 WA V 47.3
7 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 45.2
Division 2
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 48.5
2 Parsons Ben Mt Barker WA 45.2
3 McCarthy Lara Albany WA L 43.2
4 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 43.0
5 Martin Kim East Perth WA 42.3
6 Jeffery Tyler Albany U 42.1
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 59.3
2 Logan Mal Mundaring WA SV 55.3
3 Keogh Catherine Beverley WA L 54.2
3 Bridges Brian Esperance WA 54.2
5 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 53.4
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 53.1
7 Jones Paul Albany 19 WA V 52.1
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 51.1
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 48.0
F Standard-B
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 58.1
2 Stone Martin Wurgabup 54.3
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 54.0
4 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 52.2
5 Mortimer Shane Esperance 154 WA 50.1
6 Harris Murray Wurgabup WA 49.1
7 Baxter Jeff Wurgabup WA 49.0
8 Moore Ashley Wurgabup WA 48.1
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 57.7
2 Estermann Walter Beverley WA V 57.2
3 Hallam Bill Beverley WA 54.1
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 53.2
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 50.0

Match 3 - 800 yards 2nd - 800 yards 2nd

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Green Micheal Kambalda 288 WA V 50.7
2 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 50.6
3 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 50.3
4 Felton David Albany WA V SV 49.5
5 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 49.4
5 McDONALD Shayne Albany WA 49.4
7 Joyce Paul Mundaring 41 WA 48.7
Division 2
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 50.7
2 Martin Kim East Perth WA 50.6
3 Jeffery Tyler Albany U 48.5
3 McCarthy Lara Albany WA L 48.5
5 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 47.2
6 Parsons Ben Mt Barker WA 44.2
F Standard-A
1 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 59.5
2 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 58.5
3 Bridges Brian Esperance WA 58.3
4 Keogh Catherine Beverley WA L 58.2
4 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 58.2
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 57.4
7 Logan Mal Mundaring WA SV 57.2
8 Jones Paul Albany 19 WA V 56.2
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 53.0
F Standard-B
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 59.2
2 Stone Martin Wurgabup 57.3
3 Mortimer Shane Esperance 154 WA 56.2
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 56.2
5 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 56.1
6 Baxter Jeff Wurgabup WA 54.2
7 Moore Ashley Wurgabup WA 53.1
8 Harris Murray Wurgabup WA 53.0
F Open
1 Moffat Adrian Esperance 154 WA 60.6
2 Hallam Bill Beverley WA 59.5
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 59.4
4 Estermann Walter Beverley WA V 59.2
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 51.2

Match 2 - 800 yards - 800 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 50.6
1 Felton David Albany WA V SV 50.6
3 McDONALD Shayne Albany WA 50.5
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 50.3
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 49.6
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 49.5
7 Green Micheal Kambalda 288 WA V 49.4
Division 2
1 Martin Kim East Perth WA 49.4
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 49.4
3 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 49.3
4 McCarthy Lara Albany WA L 48.4
4 Jeffery Tyler Albany U 48.4
6 Parsons Ben Mt Barker WA 47.2
F Standard-A
1 Logan Mal Mundaring WA SV 60.3
2 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 60.1
3 Keogh Catherine Beverley WA L 59.5
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 59.4
5 Jones Paul Albany 19 WA V 59.1
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 58.4
7 Bridges Brian Esperance WA 57.3
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 57.2
9 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 56.4
F Standard-B
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 59.4
2 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 56.4
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 56.4
4 Stone Martin Wurgabup 54.3
5 Baxter Jeff Wurgabup WA 53.2
6 Mortimer Shane Esperance 154 WA 52.1
7 Harris Murray Wurgabup WA 50.1
8 Moore Ashley Wurgabup WA 48.1
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 60.8
2 Hallam Bill Beverley WA 60.4
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 57.3
4 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 57.1
5 Estermann Walter Beverley WA V 51.0

Match 1 - 600 yards - 600 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Felton David Albany WA V SV 50.6
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 50.5
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 49.4
4 Green Micheal Kambalda 288 WA V 49.3
5 McDONALD Shayne Albany WA 48.4
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 48.4
7 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 48.2
Division 2
1 Turner Graeme Mundaring WA V SV 49.3
2 McCarthy Lara Albany WA L 49.2
3 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 48.3
4 Jeffery Tyler Albany U 48.2
5 Martin Kim East Perth WA 44.1
6 Parsons Ben Mt Barker WA 43.2
F Standard-A
1 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 59.5
1 Keogh Catherine Beverley WA L 59.5
3 Logan Mal Mundaring WA SV 59.2
4 Bridges Brian Esperance WA 58.4
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 58.4
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 56.5
7 Jones Paul Albany 19 WA V 55.1
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 54.4
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 53.2
F Standard-B
1 Mortimer Shane Esperance 154 WA 58.4
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 58.4
3 Stone Martin Wurgabup 58.2
4 Moffat Ellen Esperance 154 WA V L 57.4
5 Baxter Jeff Wurgabup WA 57.1
6 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 53.1
7 Moore Ashley Wurgabup WA 51.1
8 Harris Murray Wurgabup WA 49.2
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 59.7
2 Hallam Bill Beverley WA 59.3
2 Estermann Walter Beverley WA V 59.3
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 58.6
5 Mortimer Kenneth Esperance 154 WA 58.2