WARA Kings Prize 2023 Results

Match 27 - Aggregate - GRAND CHAMPIONSHIP

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Corbett James Katandra VIC V 848.109
2 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 842.96
3 Moore John Boulder WA V 841.73
4 Sakich Steven Mundaring WA 833.80
5 Craigie Molly Yarloop WA L U J 831.69
6 McShane Warren City of Subiaco WA V 831.66
7 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 828.64
8 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 825.74
9 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 823.77
10 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 822.60
11 McDonald Shayne Albany WA V 816.60
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 816.59
13 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 814.54
14 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 810.63
15 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 808.55
16 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 805.61
17 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 805.54
18 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 802.68
19 Frehner Ian Subiaco WA V SV 801.52
20 Jeffery Tyler Albany WA U 798.49
21 Chamberlain Dean Mundaring WA V 790.42
22 Felton David Albany WA V SV 788.56
23 Martin David City of Subiaco WA V SV 783.44
24 Peacock Robert Beverley 10 WA 770.27
25 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 760.46
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 994.73
2 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 992.76
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 991.69
4 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 975.62
5 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 957.46
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 955.43
7 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 944.46
8 Bell Jarrod GeraldGreen WA 943.44
9 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 938.34
10 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 936.43
11 Moore James Wurgabup WA V SV PP 927.39
12 Broad Tim Mt Barker WA V 922.35
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC V 848.109
2 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 842.96
3 Moore John Boulder WA V 841.73
4 Sakich Steven Mundaring WA 833.80
5 McShane Warren City of Subiaco WA V 831.66
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 828.64
7 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 825.74
8 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 823.77
9 McDonald Shayne Albany WA V 816.60
10 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 816.59
11 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 814.54
12 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 808.55
Division 2
1 Craigie Molly Yarloop WA L U J 831.69
2 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 822.60
3 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 810.63
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 805.61
5 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 805.54
6 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 802.68
7 Frehner Ian Subiaco WA V SV 801.52
8 Jeffery Tyler Albany WA U 798.49
9 Chamberlain Dean Mundaring WA V 790.42
10 Felton David Albany WA V SV 788.56
11 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 760.46
Division 3
1 Martin David City of Subiaco WA V SV 783.44
2 Peacock Robert Beverley 10 WA 770.27
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 994.73
2 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 992.76
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 991.69
4 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 975.62
5 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 957.46
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 955.43
7 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 944.46
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 936.43
F Standard-B
1 Bell Jarrod GeraldGreen WA 943.44
2 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 938.34
3 Moore James Wurgabup WA V SV PP 927.39
4 Broad Tim Mt Barker WA V 922.35
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 1004.88
2 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 999.83
3 Hurley Ray Esperance WA 994.68
4 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 993.69
5 Viviers Martin Esperance 154 WA V 980.55
6 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 972.56
7 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 964.53
8 Stuart John Esperance WA V 954.55
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 1004.85
2 Brown Roger Waroona WA 977.46
3 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 975.58
4 Bliss David Perth Fremantle WA 970.45
5 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 950.43
6 Pratt Brendan Moora WA 940.52
7 Brown Steven Waroona 256 WA V 938.31
8 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 862.22
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA T 841.94
2 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 827.77
3 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 822.80
4 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 821.80
5 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 819.65
6 Boneham Brett Perth Fremantle WA 816.49
7 Palmer Grant East Perth WA 815.62
8 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 814.82
9 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 803.53
10 Gow James Yarloop WA V 768.52

Match 26 - Aggregate - THE KINGS PRIZE

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Corbett James Katandra VIC V 598.73
2 Moore John Boulder WA V 593.53
3 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 592.67
4 McShane Warren City of Subiaco WA V 586.47
5 Sakich Steven Mundaring WA 583.52
6 Craigie Molly Yarloop WA L U J 583.42
7 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 582.37
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 581.44
9 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 579.57
10 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 579.41
11 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 578.44
12 Carlsen Gary Albany 19 WA V 573.48
13 McDonald Shayne Albany WA V 572.42
14 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 569.39
15 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 567.43
16 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 567.42
17 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 566.42
18 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 564.38
19 Sakich Jordan Mundaring WA U J 563.44
20 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 562.41
21 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 561.50
22 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 561.41
23 Jeffery Tyler Albany WA U 560.36
24 Frehner Ian Subiaco WA V SV 560.36
25 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 558.35
26 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 557.36
27 Chamberlain Dean Mundaring WA V 553.30
28 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 548.31
29 Felton David Albany WA V SV 545.33
30 Martin David City of Subiaco WA V SV 545.25
31 Peacock Robert Beverley 10 WA 541.16
32 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 509.21
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 699.54
2 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 693.49
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 693.44
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 683.43
5 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 682.36
6 Williams Winki Carnarvon WA V 668.34
7 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 665.28
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 665.27
9 Bell Jarrod GeraldGreen WA 660.23
10 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 658.23
11 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 654.29
12 Moore James Wurgabup WA V SV PP 651.27
13 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 650.23
14 Broad Tim Mt Barker WA V 647.25
15 Logan Mal Mundaring WA SV 647.18
16 Bryan Hugh Moora 92 WA V 642.24
17 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 626.17
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC V 598.73
2 Moore John Boulder WA V 593.53
3 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 592.67
4 McShane Warren City of Subiaco WA V 586.47
5 Sakich Steven Mundaring WA 583.52
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 582.37
7 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 581.44
8 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 579.57
9 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 578.44
10 McDonald Shayne Albany WA V 572.42
11 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 569.39
12 Sakich Jordan Mundaring WA U J 563.44
13 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 562.41
Division 2
1 Craigie Molly Yarloop WA L U J 583.42
2 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 579.41
3 Carlsen Gary Albany 19 WA V 573.48
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 567.43
5 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 567.42
6 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 566.42
7 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 564.38
8 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 561.50
9 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 561.41
10 Frehner Ian Subiaco WA V SV 560.36
11 Jeffery Tyler Albany WA U 560.36
12 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 557.36
13 Chamberlain Dean Mundaring WA V 553.30
14 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 548.31
15 Felton David Albany WA V SV 545.33
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 558.35
2 Martin David City of Subiaco WA V SV 545.25
3 Peacock Robert Beverley 10 WA 541.16
4 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 509.21
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 699.54
2 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 693.49
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 693.44
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 683.43
5 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 682.36
6 Williams Winki Carnarvon WA V 668.34
7 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 665.28
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 665.27
9 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 654.29
10 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 650.23
11 Logan Mal Mundaring WA SV 647.18
F Standard-B
1 Bell Jarrod GeraldGreen WA 660.23
2 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 658.23
3 Moore James Wurgabup WA V SV PP 651.27
4 Broad Tim Mt Barker WA V 647.25
5 Bryan Hugh Moora 92 WA V 642.24
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 626.17
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 706.61
2 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 702.55
3 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 701.50
4 Hurley Ray Esperance WA 698.42
5 Viviers Martin Esperance 154 WA V 688.36
6 Edwards Carl Chidlow WA 681.25
7 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 680.33
8 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA V 680.31
9 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 674.33
10 Bristow Baohm landon East Perth WA 668.36
11 Stuart John Esperance WA V 665.36
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 705.56
2 Brown Roger Waroona WA 688.35
3 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 683.42
4 Bliss David Perth Fremantle WA 682.31
5 Turner Graeme Mundaring WA V SV 666.19
6 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 665.28
7 Brown Steven Waroona 256 WA V 660.27
8 Pratt Brendan Moora WA 656.35
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 594.12
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA T 591.63
2 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 581.46
3 Timms Alex Perth Fremantle WA V 578.46
4 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 577.46
5 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 575.54
6 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 575.51
7 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA V SV 574.41
8 Clover Damien Perth Fremantle WA 573.42
9 Boneham Brett Perth Fremantle WA 571.33
10 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 569.52
11 Palmer Grant East Perth WA 568.34
12 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 562.36
13 Lean Ronald Perth Fremantle WA 552.59
14 Gow James Yarloop WA V 543.39
15 Potgieter Riaan East Perth WA 533.33
16 Abdel Malek Michael Yarloop WA 508.10

Match 25 - Aggregate - Day 3 Carnarvon Rifle Club

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Moore John Boulder WA V 98.10
1 Corbett James Katandra VIC V 98.10
3 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 97.8
4 Craigie Molly Yarloop WA L U J 97.4
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 95.7
6 Frehner Ian Subiaco WA V SV 95.4
7 McShane Warren City of Subiaco WA V 93.6
8 Peacock Robert Beverley 10 WA 93.5
9 McDonald Shayne Albany WA V 93.5
10 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 93.5
11 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 93.3
12 Sakich Jordan Mundaring WA U J 92.5
13 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 91.4
14 Sakich Steven Mundaring WA 90.6
15 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 90.5
16 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 90.3
17 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 90.3
18 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 89.7
19 Carlsen Gary Albany 19 WA V 89.6
20 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 88.8
21 Martin David City of Subiaco WA V SV 88.5
22 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 88.4
23 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 86.5
24 Chamberlain Dean Mundaring WA V 85.5
25 Jeffery Tyler Albany WA U 85.4
26 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 84.5
27 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 84.3
28 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 82.5
29 Felton David Albany WA V SV 82.5
30 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 80.4
31 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 77.3
32 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 76.3
33 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 73.2
Division F Standard Open
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 117.6
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 110.4
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 109.5
4 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 109.4
5 Moore James Wurgabup WA V SV PP 108.1
6 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 105.7
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 105.4
8 Logan Mal Mundaring WA SV 105.2
9 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 103.4
10 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 103.1
11 Williams Winki Carnarvon WA V 101.3
12 Bryan Hugh Moora 92 WA V 101.2
13 Broad Tim Mt Barker WA V 100.2
14 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 100.1
15 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 99.2
16 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 97.0
17 Bell Jarrod GeraldGreen WA 95.1
18 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 89.2
19 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 88.1
20 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 87.0
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC V 98.10
1 Moore John Boulder WA V 98.10
3 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 97.8
4 McShane Warren City of Subiaco WA V 93.6
5 McDonald Shayne Albany WA V 93.5
6 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 93.3
7 Sakich Jordan Mundaring WA U J 92.5
8 Sakich Steven Mundaring WA 90.6
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 90.5
10 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 88.4
11 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 86.5
12 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 84.5
13 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 84.3
Division 2
1 Craigie Molly Yarloop WA L U J 97.4
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 95.7
3 Frehner Ian Subiaco WA V SV 95.4
4 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 93.5
5 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 90.3
6 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 90.3
7 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 89.7
8 Carlsen Gary Albany 19 WA V 89.6
9 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 88.8
10 Chamberlain Dean Mundaring WA V 85.5
11 Jeffery Tyler Albany WA U 85.4
12 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 82.5
13 Felton David Albany WA V SV 82.5
14 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 77.3
15 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 73.2
Division 3
1 Peacock Robert Beverley 10 WA 93.5
2 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 91.4
3 Martin David City of Subiaco WA V SV 88.5
4 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 80.4
5 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 76.3
F Standard-A
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 117.6
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 110.4
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 109.5
4 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 109.4
5 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 105.7
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 105.4
7 Logan Mal Mundaring WA SV 105.2
8 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 103.1
9 Williams Winki Carnarvon WA V 101.3
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 100.1
11 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 99.2
12 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 97.0
F Standard-B
1 Moore James Wurgabup WA V SV PP 108.1
2 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 103.4
3 Bryan Hugh Moora 92 WA V 101.2
4 Broad Tim Mt Barker WA V 100.2
5 Bell Jarrod GeraldGreen WA 95.1
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 89.2
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 88.1
8 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 87.0
F Open
1 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 115.7
2 Edwards Carl Chidlow WA 115.6
3 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 114.7
4 Hurley Ray Esperance WA 114.4
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 113.3
6 Morgan Brett Manjimup 110.5
7 Viviers Martin Esperance 154 WA V 110.4
8 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 105.4
9 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA V 104.0
10 Stuart John Esperance WA V 98.1
11 Bristow Baohm landon East Perth WA 98.1
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 115.7
2 Brown Roger Waroona WA 113.2
3 Bliss David Perth Fremantle WA 111.5
4 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 108.0
5 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 107.6
6 Turner Graeme Mundaring WA V SV 104.2
7 Brown Steven Waroona 256 WA V 102.1
8 Pratt Brendan Moora WA 95.3
9 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA V SV 89.0
10 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 80.1
Sporting / Tactical
1 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 96.7
2 May Brendon Busselton 56 WA T 96.4
3 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 95.8
4 Boneham Brett Perth Fremantle WA 94.7
5 Clover Damien Perth Fremantle WA 93.9
6 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 92.3
7 Timms Alex Perth Fremantle WA V 91.4
8 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 90.5
9 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 90.3
10 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 87.2
11 Potgieter Riaan East Perth WA 85.5
12 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA V SV 85.3
13 Gow James Yarloop WA V 83.3
14 Palmer Grant East Perth WA 83.2
15 Abdel Malek Michael Yarloop WA 81.1
16 Lean Ronald Perth Fremantle WA 69.4

Match 24 - Ian and Jeanette Syme 900m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Corbett James Katandra VIC 5V45V5VVV5 V 49.5
2 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 554V555V5V 49.3
3 Peacock Robert Beverley 10 WA V55545V555 49.2
4 Frehner Ian Subiaco WA 4V55V55555 V SV 49.2
5 Craigie Jessie Yarloop WA V554VV4VV5 L U J 48.5
6 Moore John Boulder WA 5355V555VV V 48.3
7 Craigie Molly Yarloop WA 54V545V5V5 L U J 48.3
8 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 55553V5555 V 48.1
9 Mackay Laurie Bencubbin WA 4553V5V5V5 V SV 47.3
10 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 55555V4544 47.1
11 Chamberlain Dean Mundaring WA 455245VV5V V 45.3
12 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 555VV4V434 V 45.3
13 McShane Warren City of Subiaco WA V555334V55 V 45.2
14 McDonald Shayne Albany WA 2545V45555 V 45.1
15 Cromb Michael Mundaring 41 WA V5V4V54434 V 44.3
16 Watson Nick South Perth 7 WA V544V45354 V SP 44.2
17 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V55V453453 V SV 44.2
18 Carlsen Gary Albany 19 WA V44V545434 V 43.2
19 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V5V52235V5 V SP 42.3
20 Sakich Jordan Mundaring WA 3444VV35V4 U J 42.3
21 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V5V453V23 V SP 42.3
22 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5345V44525 42.1
23 Martin David City of Subiaco WA 33V54VV245 V SV 41.3
24 Sakich Steven Mundaring WA 25VV545523 41.2
25 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V5335V4V23 V 40.3
26 Jeffery Tyler Albany WA 5244V45V33 U 40.2
27 Watkins Paul Chapman Valley WA 44452543V4 V SV 40.1
28 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 3V3335V534 39.2
29 Farrell Michael South Perth 7 WA 4354V432V2 V SV SP 37.2
30 Donovan Graham Esperance 154 WA 2V44424525 V SV 37.1
31 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 3542V35504 V 36.1
32 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 2VV3233534 35.2
33 Felton David Albany WA V2244V2433 V SV 34.2
34 Fairbairn John East Perth 185 WA 0000000000 V SV 0.0
Division F Standard Open
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA 66X6X6X656 V 59.3
2 Moore James Wurgabup WA 6666545X65 V SV PP 55.1
3 Bryan Hugh Moora 92 WA X666555546 V 54.1
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 555556X54X V 52.2
5 Lloyd Bruce BassBell WA 55555565X5 V SV 52.1
6 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 6534666X55 52.1
7 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 55445XX5X4 V 50.3
8 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 643455566X V 50.1
9 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA X545555555 50.1
10 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 54X6455555 50.1
11 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 6445455656 V SV 50.0
12 Williams Winki Carnarvon WA 5X54455555 V 49.1
13 Logan Mal Mundaring WA 4245555666 SV 48.0
14 Reid Mahlon Boddington 214 WA 65424465X5 V SV SP 47.1
15 Broad Tim Mt Barker WA 26465X4644 V 47.1
16 Lockley Ron Wurgabup WA 4355564564 V SV 47.0
17 Bell Jarrod GeraldGreen WA 5654255554 46.0
18 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 4354436555 44.0
19 Littlely David Bassendean Bellevue WA 2665523446 V SV 43.0
20 Eaton Merv Northam 106 WA 3254645462 V SV 41.0
21 Carver Neil City of Subiaco WA 4654331144 V SV 35.0
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC 5V45V5VVV5 V 49.5
2 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 554V555V5V 49.3
3 Moore John Boulder WA 5355V555VV V 48.3
4 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 55553V5555 V 48.1
5 McShane Warren City of Subiaco WA V555334V55 V 45.2
6 McDonald Shayne Albany WA 2545V45555 V 45.1
7 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V5V52235V5 V SP 42.3
8 Sakich Jordan Mundaring WA 3444VV35V4 U J 42.3
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V5V453V23 V SP 42.3
10 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5345V44525 42.1
11 Sakich Steven Mundaring WA 25VV545523 41.2
12 Watkins Paul Chapman Valley WA 44452543V4 V SV 40.1
13 Donovan Graham Esperance 154 WA 2V44424525 V SV 37.1
Division 2
1 Frehner Ian Subiaco WA 4V55V55555 V SV 49.2
2 Craigie Jessie Yarloop WA V554VV4VV5 L U J 48.5
3 Craigie Molly Yarloop WA 54V545V5V5 L U J 48.3
4 Mackay Laurie Bencubbin WA 4553V5V5V5 V SV 47.3
5 Chamberlain Dean Mundaring WA 455245VV5V V 45.3
6 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 555VV4V434 V 45.3
7 Cromb Michael Mundaring 41 WA V5V4V54434 V 44.3
8 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V55V453453 V SV 44.2
9 Carlsen Gary Albany 19 WA V44V545434 V 43.2
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V5335V4V23 V 40.3
11 Jeffery Tyler Albany WA 5244V45V33 U 40.2
12 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 3V3335V534 39.2
13 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 3542V35504 V 36.1
14 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 2VV3233534 35.2
15 Felton David Albany WA V2244V2433 V SV 34.2
Division 3
1 Peacock Robert Beverley 10 WA V55545V555 49.2
2 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 55555V4544 47.1
3 Watson Nick South Perth 7 WA V544V45354 V SP 44.2
4 Martin David City of Subiaco WA 33V54VV245 V SV 41.3
5 Farrell Michael South Perth 7 WA 4354V432V2 V SV SP 37.2
6 Fairbairn John East Perth 185 WA 0000000000 V SV 0.0
F Standard-A
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA 66X6X6X656 V 59.3
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 555556X54X V 52.2
3 Lloyd Bruce BassBell WA 55555565X5 V SV 52.1
4 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 6534666X55 52.1
5 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 55445XX5X4 V 50.3
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 643455566X V 50.1
7 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA X545555555 50.1
8 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 6445455656 V SV 50.0
9 Williams Winki Carnarvon WA 5X54455555 V 49.1
10 Logan Mal Mundaring WA 4245555666 SV 48.0
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA 65424465X5 V SV SP 47.1
12 Lockley Ron Wurgabup WA 4355564564 V SV 47.0
F Standard-B
1 Moore James Wurgabup WA 6666545X65 V SV PP 55.1
2 Bryan Hugh Moora 92 WA X666555546 V 54.1
3 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 54X6455555 50.1
4 Broad Tim Mt Barker WA 26465X4644 V 47.1
5 Bell Jarrod GeraldGreen WA 5654255554 46.0
6 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 4354436555 44.0
7 Littlely David Bassendean Bellevue WA 2665523446 V SV 43.0
8 Eaton Merv Northam 106 WA 3254645462 V SV 41.0
9 Carver Neil City of Subiaco WA 4654331144 V SV 35.0
F Open
1 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA X565XXX666 58.4
2 Hurley Ray Esperance WA 66565X6665 57.1
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 55656666X5 V SV 56.1
4 Edwards Carl Chidlow WA X65556556X 55.2
5 Viviers Martin Esperance 154 WA X54656X566 V 55.2
6 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD 6655X56555 V L 54.1
7 Morgan Brett Manjimup 5654X5556X 53.2
8 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 45X556X465 52.2
9 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA 6655565543 V 50.0
10 Stuart John Esperance WA 3356665545 V 48.0
11 Bristow Baohm landon East Perth WA 5653534636 46.0
FTR
1 Brown Roger Waroona WA 6666665556 57.0
2 Bliss David Perth Fremantle WA 55XXXX5566 56.4
3 Kearney Paul Carnarvon WA 6665X5X5X5 56.3
4 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA 6555455X5X V 52.2
5 Turner Graeme Mundaring WA X5456X5465 V SV 52.2
6 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 5656446555 51.0
7 Brown Steven Waroona 256 WA 5435455646 V 47.0
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA 4556554454 V SV 47.0
9 Pratt Brendan Moora WA 6421455644 41.0
10 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 4354452354 39.0
Sporting / Tactical
1 Clover Damien Perth Fremantle WA 5V55VV5VV5 50.5
2 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA 5V45V5VV54 T 48.4
3 Cuthbert Robert Darkan 80 WA VVV54535V5 V SV PP 47.4
4 May Brendon Busselton 56 WA 5455445555 T 47.0
5 Boneham Brett Perth Fremantle WA VVVV5V5443 46.5
6 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 554V552555 46.1
7 Timms Alex Perth Fremantle WA 4445555V44 V 45.1
8 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 5V4V553522 41.2
9 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 5455435424 41.0
10 Palmer Grant East Perth WA V355243553 40.1
11 Abdel Malek Michael Yarloop WA 4435355443 40.0
12 Kearney Ethon Carnarvon WA 32545444V3 U J 39.1
13 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 4V24545343 V SV 39.1
14 Gow James Yarloop WA V544234V33 V 38.2
15 Potgieter Riaan East Perth WA 2V54553243 38.1
16 Lean Ronald Perth Fremantle WA 2524022234 26.0

Match 23 - WA Veterans Association 900m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Moore John Boulder WA V5V5VVVVV5 V 50.7
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V55VVV55 V 50.4
3 Sakich Jordan Mundaring WA 5555V55V55 U J 50.2
4 Corbett James Katandra VIC 5V4V5VV55V V 49.5
5 Sakich Steven Mundaring WA 55V5V5VV45 49.4
6 Craigie Molly Yarloop WA 55554V5555 L U J 49.1
7 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT VV44V55VV5 48.5
8 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 44VV5VVV55 V 48.5
9 McShane Warren City of Subiaco WA 53VV55VV55 V 48.4
10 McDonald Shayne Albany WA VV553VV555 V 48.4
11 Felton David Albany WA VVV5554554 V SV 48.3
12 Milentis Mark Manjimup 137 WA 554V45555V V SP 48.2
13 Donovan Graham Esperance 154 WA 445V5V5455 V SV 47.2
14 Martin David City of Subiaco WA VV54555445 V SV 47.2
15 Carlsen Gary Albany 19 WA 4VVV445V45 V 46.4
16 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 445545V4VV 46.3
17 Frehner Ian Subiaco WA 534555VV45 V SV 46.2
18 Mackay Laurie Bencubbin WA 454VV55445 V SV 46.2
19 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 55445455V4 V SV 46.1
20 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5545534555 V 46.0
21 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 3V553455V5 V 45.2
22 Jeffery Tyler Albany WA 45V54445V4 U 45.2
23 Watkins Paul Chapman Valley WA 444V34VV5V V SV 44.4
24 Peacock Robert Beverley 10 WA V35345V45V 44.3
25 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5V54V4V443 44.3
26 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V35445535V V SP 44.2
27 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA V34544V53V 43.3
28 Farrell Michael South Perth 7 WA V533V43555 V SV SP 43.2
29 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 554V43325V V 41.2
30 Craigie Jessie Yarloop WA 2V53454V44 L U J 41.2
31 Chamberlain Dean Mundaring WA V423V44454 V 40.2
32 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 3445354334 38.0
33 Watson Nick South Perth 7 WA 333324324V V SP 32.1
34 Fairbairn John East Perth 185 WA 0000000000 V SV 0.0
Division F Standard Open
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA 566X56XX66 V 58.3
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 66X66X6655 V 58.2
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 656565XXXX 57.4
4 Lloyd Bruce BassBell WA X666X6555X V SV 57.3
5 Logan Mal Mundaring WA 6X5656X566 SV 57.2
6 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 65X56XXX54 V 55.4
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 646X5X655X V 55.3
8 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 5X5X6X5545 53.3
9 Cole David Yarloop WA 55655XX555 V SV 53.2
10 Carver Neil City of Subiaco WA 55655466X5 V SV 53.1
11 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 455X655665 V SV 53.1
12 Broad Tim Mt Barker WA X665556545 V 53.1
13 Moore James Wurgabup WA 6566455565 V SV PP 53.0
14 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5566666544 V SV SP 53.0
15 Williams Winki Carnarvon WA 5X5665X445 V 52.2
16 Lockley Ron Wurgabup WA 5455466654 V SV 50.0
17 Bell Jarrod GeraldGreen WA 556555543X 49.1
18 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 5464355X56 49.1
19 Bryan Hugh Moora 92 WA 4452X55565 V 47.1
20 Littlely David Bassendean Bellevue WA 2355635XX5 V SV 46.2
21 Eaton Merv Northam 106 WA 4555654354 V SV 46.0
22 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 0000000000 0.0
Division 1
1 Moore John Boulder WA V5V5VVVVV5 V 50.7
2 Sakich Jordan Mundaring WA 5555V55V55 U J 50.2
3 Corbett James Katandra VIC 5V4V5VV55V V 49.5
4 Sakich Steven Mundaring WA 55V5V5VV45 49.4
5 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT VV44V55VV5 48.5
6 McShane Warren City of Subiaco WA 53VV55VV55 V 48.4
7 McDonald Shayne Albany WA VV553VV555 V 48.4
8 Milentis Mark Manjimup 137 WA 554V45555V V SP 48.2
9 Donovan Graham Esperance 154 WA 445V5V5455 V SV 47.2
10 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 445545V4VV 46.3
11 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 3V553455V5 V 45.2
12 Watkins Paul Chapman Valley WA 444V34VV5V V SV 44.4
13 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V35445535V V SP 44.2
Division 2
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V55VVV55 V 50.4
2 Craigie Molly Yarloop WA 55554V5555 L U J 49.1
3 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 44VV5VVV55 V 48.5
4 Felton David Albany WA VVV5554554 V SV 48.3
5 Carlsen Gary Albany 19 WA 4VVV445V45 V 46.4
6 Frehner Ian Subiaco WA 534555VV45 V SV 46.2
7 Mackay Laurie Bencubbin WA 454VV55445 V SV 46.2
8 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 55445455V4 V SV 46.1
9 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5545534555 V 46.0
10 Jeffery Tyler Albany WA 45V54445V4 U 45.2
11 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA V34544V53V 43.3
12 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 554V43325V V 41.2
13 Craigie Jessie Yarloop WA 2V53454V44 L U J 41.2
14 Chamberlain Dean Mundaring WA V423V44454 V 40.2
15 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 3445354334 38.0
Division 3
1 Martin David City of Subiaco WA VV54555445 V SV 47.2
2 Peacock Robert Beverley 10 WA V35345V45V 44.3
3 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5V54V4V443 44.3
4 Farrell Michael South Perth 7 WA V533V43555 V SV SP 43.2
5 Watson Nick South Perth 7 WA 333324324V V SP 32.1
6 Fairbairn John East Perth 185 WA 0000000000 V SV 0.0
F Standard-A
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA 566X56XX66 V 58.3
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 66X66X6655 V 58.2
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 656565XXXX 57.4
4 Lloyd Bruce BassBell WA X666X6555X V SV 57.3
5 Logan Mal Mundaring WA 6X5656X566 SV 57.2
6 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 65X56XXX54 V 55.4
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 646X5X655X V 55.3
8 Cole David Yarloop WA 55655XX555 V SV 53.2
9 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 455X655665 V SV 53.1
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5566666544 V SV SP 53.0
11 Williams Winki Carnarvon WA 5X5665X445 V 52.2
12 Lockley Ron Wurgabup WA 5455466654 V SV 50.0
13 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 5464355X56 49.1
F Standard-B
1 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 5X5X6X5545 53.3
2 Carver Neil City of Subiaco WA 55655466X5 V SV 53.1
3 Broad Tim Mt Barker WA X665556545 V 53.1
4 Moore James Wurgabup WA 6566455565 V SV PP 53.0
5 Bell Jarrod GeraldGreen WA 556555543X 49.1
6 Bryan Hugh Moora 92 WA 4452X55565 V 47.1
7 Littlely David Bassendean Bellevue WA 2355635XX5 V SV 46.2
8 Eaton Merv Northam 106 WA 4555654354 V SV 46.0
9 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 0000000000 0.0
F Open
1 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD X6XX6XX66X V L 60.6
2 Edwards Carl Chidlow WA 66XX66X66X 60.4
3 Hurley Ray Esperance WA 6X66556X5X 57.3
4 Morgan Brett Manjimup 54666XXX66 57.3
5 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA X56656XX56 57.3
6 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 565566XX66 V SV 57.2
7 Viviers Martin Esperance 154 WA X45556X666 V 55.2
8 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA 6655655556 V 54.0
9 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 3565X6655X 53.2
10 Bristow Baohm landon East Perth WA 464565X556 52.1
11 Stuart John Esperance WA 4545X54566 V 50.1
12 Russell David Perth Fremantle WA 6122251255 SV 31.0
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 65X66X6XX6 59.4
2 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 5655666666 57.0
3 Brown Roger Waroona WA X566X55566 56.2
4 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA 56555XX5XX V 55.4
5 Brown Steven Waroona 256 WA X665456656 V 55.1
6 Bliss David Perth Fremantle WA 6X65556565 55.1
7 Pratt Brendan Moora WA 5545X6X6X5 54.3
8 Turner Graeme Mundaring WA 3666565555 V SV 52.0
9 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA 5446434534 V SV 42.0
10 Serrangeli Tony City of Subiaco WA X645233534 41.1
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA 55V55VV54V T 49.4
2 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 5545VV55V5 49.3
3 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 55VV5V5554 49.3
4 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V535V5V55V V SV PP 48.4
5 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA 5555V45VV4 T 48.3
6 Boneham Brett Perth Fremantle WA 5V54V54555 48.2
7 Kearney Ethon Carnarvon WA 5455V55545 U J 48.1
8 Potgieter Riaan East Perth WA 25V55V5VV5 47.4
9 Timms Alex Perth Fremantle WA V3VV544555 V 46.3
10 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA VV44554545 V SV 46.2
11 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA VV45553554 46.2
12 Gow James Yarloop WA 45544445V5 V 45.1
13 Lean Ronald Perth Fremantle WA 234VV54VV5 43.4
14 Clover Damien Perth Fremantle WA V4545VVV50 43.4
15 Palmer Grant East Perth WA 3455V44454 43.1
16 Abdel Malek Michael Yarloop WA V433444545 41.1

Match 22 - Aggregate - Day 2 Great Southern DRA

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Corbett James Katandra VIC V 250.27
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 247.18
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 247.16
4 Moore John Boulder WA V 246.19
5 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 246.17
6 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 245.22
7 McShane Warren City of Subiaco WA V 244.19
8 Sakich Steven Mundaring WA 244.19
9 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 243.18
10 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 242.24
11 Carlsen Gary Albany 19 WA V 241.22
12 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 241.16
13 Craigie Molly Yarloop WA L U J 240.14
14 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 239.17
15 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 239.16
16 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 238.18
17 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 237.24
18 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 237.12
19 McDonald Shayne Albany WA V 236.18
20 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 234.20
21 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 234.18
22 Jeffery Tyler Albany WA U 234.15
23 Chamberlain Dean Mundaring WA V 232.9
24 Sakich Jordan Mundaring WA U J 231.17
25 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 231.15
26 Frehner Ian Subiaco WA V SV 231.13
27 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 230.17
28 Peacock Robert Beverley 10 WA 230.8
29 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 229.12
30 Felton David Albany WA V SV 223.10
31 Martin David City of Subiaco WA V SV 223.8
32 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 210.8
33 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 209.7
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 295.22
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 288.18
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 287.18
4 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 286.17
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 284.13
6 Williams Winki Carnarvon WA V 282.18
7 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 282.10
8 Bell Jarrod GeraldGreen WA 279.9
9 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 277.10
10 Bryan Hugh Moora 92 WA V 275.10
11 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 273.10
12 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 272.11
13 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 271.9
14 Cole David Yarloop WA V SV 269.5
15 Broad Tim Mt Barker WA V 267.13
16 Moore James Wurgabup WA V SV PP 266.12
17 Logan Mal Mundaring WA SV 265.8
18 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 262.7
19 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 241.5
20 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 224.4
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC V 250.27
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 247.18
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 247.16
4 Moore John Boulder WA V 246.19
5 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 246.17
6 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 245.22
7 Sakich Steven Mundaring WA 244.19
8 McShane Warren City of Subiaco WA V 244.19
9 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 242.24
10 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 241.16
11 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 239.16
12 McDonald Shayne Albany WA V 236.18
13 Sakich Jordan Mundaring WA U J 231.17
Division 2
1 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 243.18
2 Carlsen Gary Albany 19 WA V 241.22
3 Craigie Molly Yarloop WA L U J 240.14
4 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 239.17
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 238.18
6 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 237.24
7 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 237.12
8 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 234.20
9 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 234.18
10 Jeffery Tyler Albany WA U 234.15
11 Chamberlain Dean Mundaring WA V 232.9
12 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 231.15
13 Frehner Ian Subiaco WA V SV 231.13
14 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 230.17
15 Felton David Albany WA V SV 223.10
Division 3
1 Peacock Robert Beverley 10 WA 230.8
2 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 229.12
3 Martin David City of Subiaco WA V SV 223.8
4 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 210.8
5 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 209.7
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 295.22
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 288.18
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 287.18
4 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 286.17
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 284.13
6 Williams Winki Carnarvon WA V 282.18
7 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 282.10
8 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 277.10
9 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 272.11
10 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 271.9
11 Cole David Yarloop WA V SV 269.5
12 Logan Mal Mundaring WA SV 265.8
F Standard-B
1 Bell Jarrod GeraldGreen WA 279.9
2 Bryan Hugh Moora 92 WA V 275.10
3 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 273.10
4 Broad Tim Mt Barker WA V 267.13
5 Moore James Wurgabup WA V SV PP 266.12
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 262.7
7 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 241.5
8 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 224.4
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 299.28
2 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 295.25
3 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 293.24
4 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA V 289.16
5 Viviers Martin Esperance 154 WA V 288.16
6 Hurley Ray Esperance WA 288.14
7 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 288.12
8 Bristow Baohm landon East Perth WA 284.14
9 Stuart John Esperance WA V 280.13
10 Edwards Carl Chidlow WA 279.8
11 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 270.4
12 Russell David Perth Fremantle WA SV 252.8
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 293.20
2 Brown Roger Waroona WA 287.13
3 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 284.21
4 Brown Steven Waroona 256 WA V 279.12
5 Bliss David Perth Fremantle WA 279.11
6 Turner Graeme Mundaring WA V SV 278.4
7 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 277.12
8 Pratt Brendan Moora WA 276.12
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 251.4
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA T 249.29
2 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 248.29
3 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 245.21
4 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA V SV 245.19
5 Timms Alex Perth Fremantle WA V 244.22
6 Palmer Grant East Perth WA 243.18
7 Gibson Graeme Manjimup WA V 243.15
8 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 240.19
9 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 240.18
10 Boneham Brett Perth Fremantle WA 240.12
11 Clover Damien Perth Fremantle WA 239.17
12 Lean Ronald Perth Fremantle WA 235.21
13 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 235.18
14 Gow James Yarloop WA V 228.19
15 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 226.13
16 Potgieter Riaan East Perth WA 218.13
17 Abdel Malek Michael Yarloop WA 214.3

Match 21 - QBN Insurance Services 800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA VVVV55VVVV V 50.8
2 Corbett James Katandra VIC VVV5VV55V5 V 50.6
3 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V5VVVV5V55 V 50.6
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV5V555V55 V SP 50.4
5 Peacock Robert Beverley 10 WA 555V55V5V5 50.3
6 Moore John Boulder WA 55V5V555V5 V 50.3
7 McShane Warren City of Subiaco WA V55555VV55 V 50.3
8 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA 55V5VV5555 V SP 50.3
9 Martin David City of Subiaco WA 555555V555 V SV 50.1
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5VVV54V5VV V 49.6
11 Cromb Michael Mundaring 41 WA VV45VVV55V V 49.6
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 555545VV5V 49.3
13 Craigie Molly Yarloop WA 55554V555V L U J 49.2
14 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 5555V555V4 V SV 49.2
15 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 454VV5VVVV V 48.6
16 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 55555V454V 48.2
17 Chamberlain Dean Mundaring WA 45V54V5555 V 48.2
18 Carlsen Gary Albany 19 WA 5555V45V45 V 48.2
19 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 554555545V 48.1
20 Jeffery Tyler Albany WA 554VV3V5V5 U 47.4
21 Donovan Graham Esperance 154 WA 544555V4VV V SV 47.3
22 Watkins Paul Chapman Valley WA 5V544545V5 V SV 47.2
23 Sakich Steven Mundaring WA 55445V4545 46.1
24 McDonald Shayne Albany WA 554V3VVV44 V 45.4
25 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 555VV54V42 45.3
26 Sakich Jordan Mundaring WA 5553V45V34 U J 44.2
27 Watson Nick South Perth 7 WA V54434544V V SP 43.2
28 Farrell Michael South Perth 7 WA 4454444V45 V SV SP 43.1
29 Frehner Ian Subiaco WA 55V5504545 V SV 43.1
30 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V34444V4V4 42.3
31 Mackay Laurie Bencubbin WA V55V444055 V SV 42.2
32 Craigie Jessie Yarloop WA 255335V43V L U J 40.2
33 Felton David Albany WA 3532544533 V SV 37.0
34 Fairbairn John East Perth 185 WA 0000000000 V SV 0.0
Division F Standard Open
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA 666XXXXXXX V 60.7
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X6X66XX666 V 60.4
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 66X6XXXXX5 59.6
4 Lloyd Bruce BassBell WA 6X65X65XX6 V SV 58.4
5 Williams Winki Carnarvon WA 656X6X6XX5 V 58.4
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA 665X6X65X6 V SV SP 58.3
7 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA X556X56566 56.2
8 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6556XX5656 V 56.2
9 Bell Jarrod GeraldGreen WA 5X65655665 55.1
10 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 45X54X6665 53.2
11 Lockley Ron Wurgabup WA 464466X656 V SV 53.1
12 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 6556555X46 V SV 53.1
13 Logan Mal Mundaring WA 6556X56545 SV 53.1
14 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 5556546656 V 53.0
15 Cole David Yarloop WA 5565566554 V SV 52.0
16 Bryan Hugh Moora 92 WA 654555456X V 51.1
17 Moore James Wurgabup WA 665445545X V SV PP 50.1
18 Broad Tim Mt Barker WA 456X335654 V 47.1
19 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5455504555 V SV 43.0
20 Eaton Merv Northam 106 WA 2446564435 V SV 43.0
21 Alford David Bassendean Bellevue WA 435X544533 V SV 42.1
22 Carver Neil City of Subiaco WA 3454342336 V SV 37.0
23 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 0000000000 0.0
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC VVV5VV55V5 V 50.6
2 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V5VVVV5V55 V 50.6
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV5V555V55 V SP 50.4
4 Moore John Boulder WA 55V5V555V5 V 50.3
5 McShane Warren City of Subiaco WA V55555VV55 V 50.3
6 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA 55V5VV5555 V SP 50.3
7 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 555545VV5V 49.3
8 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 554555545V 48.1
9 Donovan Graham Esperance 154 WA 544555V4VV V SV 47.3
10 Watkins Paul Chapman Valley WA 5V544545V5 V SV 47.2
11 Sakich Steven Mundaring WA 55445V4545 46.1
12 McDonald Shayne Albany WA 554V3VVV44 V 45.4
13 Sakich Jordan Mundaring WA 5553V45V34 U J 44.2
Division 2
1 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA VVVV55VVVV V 50.8
2 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5VVV54V5VV V 49.6
3 Cromb Michael Mundaring 41 WA VV45VVV55V V 49.6
4 Craigie Molly Yarloop WA 55554V555V L U J 49.2
5 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 5555V555V4 V SV 49.2
6 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 454VV5VVVV V 48.6
7 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 55555V454V 48.2
8 Chamberlain Dean Mundaring WA 45V54V5555 V 48.2
9 Carlsen Gary Albany 19 WA 5555V45V45 V 48.2
10 Jeffery Tyler Albany WA 554VV3V5V5 U 47.4
11 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 555VV54V42 45.3
12 Frehner Ian Subiaco WA 55V5504545 V SV 43.1
13 Mackay Laurie Bencubbin WA V55V444055 V SV 42.2
14 Craigie Jessie Yarloop WA 255335V43V L U J 40.2
15 Felton David Albany WA 3532544533 V SV 37.0
Division 3
1 Peacock Robert Beverley 10 WA 555V55V5V5 50.3
2 Martin David City of Subiaco WA 555555V555 V SV 50.1
3 Watson Nick South Perth 7 WA V54434544V V SP 43.2
4 Farrell Michael South Perth 7 WA 4454444V45 V SV SP 43.1
5 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V34444V4V4 42.3
6 Fairbairn John East Perth 185 WA 0000000000 V SV 0.0
F Standard-A
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA 666XXXXXXX V 60.7
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X6X66XX666 V 60.4
3 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 66X6XXXXX5 59.6
4 Lloyd Bruce BassBell WA 6X65X65XX6 V SV 58.4
5 Williams Winki Carnarvon WA 656X6X6XX5 V 58.4
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA 665X6X65X6 V SV SP 58.3
7 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA X556X56566 56.2
8 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6556XX5656 V 56.2
9 Lockley Ron Wurgabup WA 464466X656 V SV 53.1
10 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 6556555X46 V SV 53.1
11 Logan Mal Mundaring WA 6556X56545 SV 53.1
12 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 5556546656 V 53.0
13 Cole David Yarloop WA 5565566554 V SV 52.0
F Standard-B
1 Bell Jarrod GeraldGreen WA 5X65655665 55.1
2 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 45X54X6665 53.2
3 Bryan Hugh Moora 92 WA 654555456X V 51.1
4 Moore James Wurgabup WA 665445545X V SV PP 50.1
5 Broad Tim Mt Barker WA 456X335654 V 47.1
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5455504555 V SV 43.0
7 Eaton Merv Northam 106 WA 2446564435 V SV 43.0
8 Alford David Bassendean Bellevue WA 435X544533 V SV 42.1
9 Carver Neil City of Subiaco WA 3454342336 V SV 37.0
10 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 0000000000 0.0
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 66X66XXX6X 60.5
2 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA X666X666X6 60.3
3 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD XXX66566XX V L 59.5
4 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA X55XXX6666 58.4
5 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA X566X6XX65 V 58.4
6 Viviers Martin Esperance 154 WA 66566X555X V 56.2
7 Stuart John Esperance WA 55X666X556 V 56.2
8 Hurley Ray Esperance WA XX66664556 56.2
9 Bristow Baohm landon East Perth WA X5556X6655 55.2
10 Edwards Carl Chidlow WA 666XX56545 55.2
11 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 3366666543 V SV 48.0
12 Russell David Perth Fremantle WA 6644453445 SV 45.0
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA XX6XX656X6 59.5
2 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA 5X6XX665XX V 58.5
3 Brown Roger Waroona WA 66665666X5 58.1
4 Pratt Brendan Moora WA 65XX55X566 56.3
5 Turner Graeme Mundaring WA 666X556565 V SV 56.1
6 Brown Steven Waroona 256 WA 65555XX566 V 55.2
7 Bliss David Perth Fremantle WA 4466X65655 53.1
8 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA XX55545466 52.2
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA X63X655555 52.2
Sporting / Tactical
1 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA VV5VVVV55V V SV 50.7
2 Timms Alex Perth Fremantle WA VV5V5VV555 V 50.5
3 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 55V5V5VV55 50.4
4 May Brendon Busselton 56 WA 55V5545VVV T 49.4
5 Lean Ronald Perth Fremantle WA VV545555VV 49.4
6 Cuthbert Robert Darkan 80 WA VV54V45V55 V SV PP 48.4
7 Gibson Graeme Manjimup WA 554VV5V455 V 48.3
8 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 555VV4V554 48.3
9 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA 555V554V45 T 48.2
10 Palmer Grant East Perth WA 554545555V 48.1
10 Boneham Brett Perth Fremantle WA 554545555V 48.1
12 Kearney Ethon Carnarvon WA 5555555535 U J 48.0
13 Clover Damien Perth Fremantle WA V54V455544 46.2
14 Gow James Yarloop WA VV05VV5VV5 V 45.6
15 Abdel Malek Michael Yarloop WA 2543352555 39.0
16 Potgieter Riaan East Perth WA V2222V455V 37.3
17 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 223434VV45 37.2

Match 20 - Aggregate - Bassendean Bellevue Rifle Club 2 x 700m

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Corbett James Katandra VIC V 100.12
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 100.8
3 Sakich Steven Mundaring WA 99.9
4 Moore John Boulder WA V 98.13
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 98.9
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 98.9
7 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 98.8
8 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 98.7
9 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 98.7
10 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 97.10
11 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 97.9
12 Carlsen Gary Albany 19 WA V 97.6
13 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 97.5
14 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 96.9
15 Craigie Molly Yarloop WA L U J 96.8
16 McDonald Shayne Albany WA V 96.8
17 McShane Warren City of Subiaco WA V 96.7
18 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 96.6
19 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 96.6
20 Jeffery Tyler Albany WA U 95.7
21 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 93.10
22 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 93.9
23 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 93.8
24 Sakich Jordan Mundaring WA U J 93.6
25 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 93.5
26 Felton David Albany WA V SV 92.5
27 Frehner Ian Subiaco WA V SV 92.3
28 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 91.9
29 Peacock Robert Beverley 10 WA 91.5
30 Chamberlain Dean Mundaring WA V 91.3
31 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 84.3
32 Martin David City of Subiaco WA V SV 81.3
33 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 78.2
34 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 77.1
Division F Standard Open
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 120.9
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 118.7
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 117.10
4 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 116.8
5 Bryan Hugh Moora 92 WA V 116.5
6 Bell Jarrod GeraldGreen WA 116.4
7 Williams Winki Carnarvon WA V 115.8
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 114.7
9 Broad Tim Mt Barker WA V 114.5
10 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 113.3
11 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 112.5
12 Logan Mal Mundaring WA SV 110.5
13 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 110.4
14 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 109.3
15 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 108.3
16 Cole David Yarloop WA V SV 107.3
17 Moore James Wurgabup WA V SV PP 105.5
18 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 104.3
19 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 103.3
20 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 103.3
21 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 98.2
22 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 82.0
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC V 100.12
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 100.8
3 Sakich Steven Mundaring WA 99.9
4 Moore John Boulder WA V 98.13
5 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 98.9
6 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 98.8
7 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 98.7
8 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 97.10
9 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 97.9
10 McDonald Shayne Albany WA V 96.8
11 McShane Warren City of Subiaco WA V 96.7
12 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 96.6
13 Sakich Jordan Mundaring WA U J 93.6
Division 2
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 98.9
2 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 98.7
3 Carlsen Gary Albany 19 WA V 97.6
4 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 97.5
5 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 96.9
6 Craigie Molly Yarloop WA L U J 96.8
7 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 96.6
8 Jeffery Tyler Albany WA U 95.7
9 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 93.10
10 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 93.9
11 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 93.8
12 Felton David Albany WA V SV 92.5
13 Frehner Ian Subiaco WA V SV 92.3
14 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 91.9
15 Chamberlain Dean Mundaring WA V 91.3
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 93.5
2 Peacock Robert Beverley 10 WA 91.5
3 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 84.3
4 Martin David City of Subiaco WA V SV 81.3
5 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 78.2
6 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 77.1
F Standard-A
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 120.9
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 118.7
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 117.10
4 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 116.8
5 Williams Winki Carnarvon WA V 115.8
6 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 114.7
7 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 113.3
8 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 112.5
9 Logan Mal Mundaring WA SV 110.5
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 109.3
11 Cole David Yarloop WA V SV 107.3
12 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 103.3
F Standard-B
1 Bryan Hugh Moora 92 WA V 116.5
2 Bell Jarrod GeraldGreen WA 116.4
3 Broad Tim Mt Barker WA V 114.5
4 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 110.4
5 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 108.3
6 Moore James Wurgabup WA V SV PP 105.5
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 104.3
8 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 103.3
9 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 98.2
10 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 82.0
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 120.14
2 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 120.11
3 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 118.11
4 Viviers Martin Esperance 154 WA V 116.7
5 Hurley Ray Esperance WA 116.6
6 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA V 116.6
7 Bristow Baohm landon East Perth WA 115.6
8 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 115.4
9 Stuart John Esperance WA V 111.7
10 Edwards Carl Chidlow WA 111.4
11 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 108.1
12 Russell David Perth Fremantle WA SV 105.4
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 117.9
2 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 116.5
3 Brown Roger Waroona WA 115.6
4 Bliss David Perth Fremantle WA 114.5
5 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 113.8
6 Brown Steven Waroona 256 WA V 113.7
7 Turner Graeme Mundaring WA V SV 112.0
8 Pratt Brendan Moora WA 111.6
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 102.1
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA T 100.14
2 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 100.13
3 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 100.10
4 Lean Ronald Perth Fremantle WA 99.16
5 Timms Alex Perth Fremantle WA V 99.9
6 Gibson Graeme Manjimup WA V 97.5
7 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA V SV 97.3
8 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 96.10
9 Palmer Grant East Perth WA 96.10
10 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 96.9
11 Clover Damien Perth Fremantle WA 94.7
12 Boneham Brett Perth Fremantle WA 93.3
13 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 92.8
14 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 91.6
15 Gow James Yarloop WA V 90.5
16 Abdel Malek Michael Yarloop WA 89.1
17 Potgieter Riaan East Perth WA 87.6

Match 17 - Aggregate - Darling Range Rifle Club 2 x 600m

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 100.11
2 Corbett James Katandra VIC V 100.9
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 100.6
4 Sakich Steven Mundaring WA 99.9
5 McShane Warren City of Subiaco WA V 98.9
6 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 98.8
7 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 98.7
8 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 98.7
9 Moore John Boulder WA V 98.3
10 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 97.4
11 Carlsen Gary Albany 19 WA V 96.14
12 Frehner Ian Subiaco WA V SV 96.9
13 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 96.7
14 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 96.5
15 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 95.9
16 McDonald Shayne Albany WA V 95.6
17 Craigie Molly Yarloop WA L U J 95.4
18 Sakich Jordan Mundaring WA U J 94.9
19 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 94.9
20 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 94.7
21 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 94.5
22 Felton David Albany WA V SV 94.5
23 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 94.4
24 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 94.3
25 Chamberlain Dean Mundaring WA V 93.4
26 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 92.5
27 Jeffery Tyler Albany WA U 92.4
28 Martin David City of Subiaco WA V SV 92.4
29 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 92.4
30 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 92.3
31 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 89.4
32 Peacock Robert Beverley 10 WA 89.0
33 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 87.2
34 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 82.3
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 118.8
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 117.7
3 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 114.5
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 113.9
5 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 113.2
6 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 112.5
7 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 112.4
8 Moore James Wurgabup WA V SV PP 111.6
9 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 111.3
10 Cole David Yarloop WA V SV 110.2
11 Williams Winki Carnarvon WA V 109.6
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 109.3
13 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 109.3
14 Bryan Hugh Moora 92 WA V 108.4
15 Bell Jarrod GeraldGreen WA 108.4
16 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 108.1
17 Broad Tim Mt Barker WA V 106.7
18 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 105.3
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 104.4
20 Logan Mal Mundaring WA SV 102.2
21 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 96.1
22 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 83.1
Division 1
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 100.11
2 Corbett James Katandra VIC V 100.9
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 100.6
4 Sakich Steven Mundaring WA 99.9
5 McShane Warren City of Subiaco WA V 98.9
6 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 98.8
7 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 98.7
8 Moore John Boulder WA V 98.3
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 97.4
10 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 95.9
11 McDonald Shayne Albany WA V 95.6
12 Sakich Jordan Mundaring WA U J 94.9
13 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 94.5
Division 2
1 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 98.7
2 Carlsen Gary Albany 19 WA V 96.14
3 Frehner Ian Subiaco WA V SV 96.9
4 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 96.7
5 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 96.5
6 Craigie Molly Yarloop WA L U J 95.4
7 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 94.9
8 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 94.7
9 Felton David Albany WA V SV 94.5
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 94.3
11 Chamberlain Dean Mundaring WA V 93.4
12 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 92.5
13 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 92.4
14 Jeffery Tyler Albany WA U 92.4
15 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 92.3
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 94.4
2 Martin David City of Subiaco WA V SV 92.4
3 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 89.4
4 Peacock Robert Beverley 10 WA 89.0
5 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 87.2
6 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 82.3
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 118.8
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 117.7
3 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 114.5
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 113.9
5 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 113.2
6 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 112.4
7 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 111.3
8 Cole David Yarloop WA V SV 110.2
9 Williams Winki Carnarvon WA V 109.6
10 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 109.3
11 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 108.1
12 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 105.3
13 Logan Mal Mundaring WA SV 102.2
F Standard-B
1 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 112.5
2 Moore James Wurgabup WA V SV PP 111.6
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 109.3
4 Bell Jarrod GeraldGreen WA 108.4
5 Bryan Hugh Moora 92 WA V 108.4
6 Broad Tim Mt Barker WA V 106.7
7 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 104.4
8 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 96.1
9 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 83.1
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 119.9
2 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 117.10
3 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 116.8
4 Viviers Martin Esperance 154 WA V 116.7
5 Hurley Ray Esperance WA 116.6
6 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA V 115.6
7 Bristow Baohm landon East Perth WA 114.6
8 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 114.3
9 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 113.5
10 Stuart John Esperance WA V 113.4
11 Edwards Carl Chidlow WA 113.2
12 Russell David Perth Fremantle WA SV 102.4
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 117.6
2 Brown Roger Waroona WA 114.6
3 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 113.8
4 Bliss David Perth Fremantle WA 112.5
5 Brown Steven Waroona 256 WA V 111.3
6 Turner Graeme Mundaring WA V SV 110.3
7 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 109.5
8 Pratt Brendan Moora WA 109.3
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 97.1
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA T 100.11
2 Boneham Brett Perth Fremantle WA 99.8
3 Clover Damien Perth Fremantle WA 99.8
4 Palmer Grant East Perth WA 99.7
5 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 98.12
6 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA V SV 98.9
7 Gibson Graeme Manjimup WA V 98.7
8 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 98.5
9 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 97.8
10 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 96.9
11 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 96.7
12 Timms Alex Perth Fremantle WA V 95.8
13 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 95.6
14 Potgieter Riaan East Perth WA 94.4
15 Gow James Yarloop WA V 93.8
16 Garrett Brian Perth/Fremantle WA 91.3
17 Lean Ronald Perth Fremantle WA 87.1
18 Abdel Malek Michael Yarloop WA 86.2

Match 14 - Aggregate - Day 1 Yarloop Rifle Club

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 250.37
2 Corbett James Katandra VIC V 250.36
3 Sakich Steven Mundaring WA 249.27
4 Moore John Boulder WA V 249.24
5 McShane Warren City of Subiaco WA V 249.22
6 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 247.23
7 Craigie Molly Yarloop WA L U J 246.24
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 246.22
9 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 246.22
10 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 246.20
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 245.16
12 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 244.30
13 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 244.18
14 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 244.16
15 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 243.22
16 Carlsen Gary Albany 19 WA V 243.20
17 McDonald Shayne Albany WA V 243.19
18 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 242.17
19 Jeffery Tyler Albany WA U 241.17
20 Sakich Jordan Mundaring WA U J 240.22
21 Felton David Albany WA V SV 240.18
22 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 240.15
23 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 239.22
24 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 238.19
25 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 238.17
26 Chamberlain Dean Mundaring WA V 236.16
27 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 236.14
28 Frehner Ian Subiaco WA V SV 234.19
29 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 234.18
30 Martin David City of Subiaco WA V SV 234.12
31 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 223.10
32 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 220.10
33 Peacock Robert Beverley 10 WA 218.3
Division F Standard Open
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 296.21
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 294.28
3 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 291.22
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 291.21
5 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 291.21
6 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 290.26
7 Bell Jarrod GeraldGreen WA 286.13
8 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 285.17
9 Williams Winki Carnarvon WA V 285.13
10 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 284.18
11 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 282.9
12 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 281.13
13 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 281.12
14 Broad Tim Mt Barker WA V 280.10
15 Moore James Wurgabup WA V SV PP 277.14
16 Logan Mal Mundaring WA SV 277.8
17 Cole David Yarloop WA V SV 276.13
18 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 275.8
19 Bryan Hugh Moora 92 WA V 266.12
20 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 265.5
21 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 257.6
22 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 221.4
Division 1
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 250.37
2 Corbett James Katandra VIC V 250.36
3 Sakich Steven Mundaring WA 249.27
4 Moore John Boulder WA V 249.24
5 McShane Warren City of Subiaco WA V 249.22
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 246.22
7 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 246.22
8 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 245.16
9 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 244.30
10 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 244.18
11 McDonald Shayne Albany WA V 243.19
12 Sakich Jordan Mundaring WA U J 240.22
13 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 239.22
Division 2
1 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 247.23
2 Craigie Molly Yarloop WA L U J 246.24
3 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 246.20
4 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 244.16
5 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 243.22
6 Carlsen Gary Albany 19 WA V 243.20
7 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 242.17
8 Jeffery Tyler Albany WA U 241.17
9 Felton David Albany WA V SV 240.18
10 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 240.15
11 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 238.17
12 Chamberlain Dean Mundaring WA V 236.16
13 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 236.14
14 Frehner Ian Subiaco WA V SV 234.19
15 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 234.18
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 238.19
2 Martin David City of Subiaco WA V SV 234.12
3 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 223.10
4 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 220.10
5 Peacock Robert Beverley 10 WA 218.3
F Standard-A
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 296.21
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 294.28
3 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 291.22
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 291.21
5 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 291.21
6 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 290.26
7 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 285.17
8 Williams Winki Carnarvon WA V 285.13
9 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 284.18
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 281.13
11 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 281.12
12 Logan Mal Mundaring WA SV 277.8
13 Cole David Yarloop WA V SV 276.13
F Standard-B
1 Bell Jarrod GeraldGreen WA 286.13
2 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 282.9
3 Broad Tim Mt Barker WA V 280.10
4 Moore James Wurgabup WA V SV PP 277.14
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 275.8
6 Bryan Hugh Moora 92 WA V 266.12
7 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 265.5
8 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 257.6
9 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 221.4
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 297.28
2 Hurley Ray Esperance WA 296.24
3 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 295.24
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 291.26
5 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 291.18
6 Viviers Martin Esperance 154 WA V 290.16
7 Stuart John Esperance WA V 287.22
8 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 287.17
9 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA V 287.15
10 Edwards Carl Chidlow WA 287.11
11 Bristow Baohm landon East Perth WA 286.21
12 Russell David Perth Fremantle WA SV 259.6
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 297.29
2 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 292.15
3 Bliss David Perth Fremantle WA 292.15
4 Brown Roger Waroona WA 288.20
5 Pratt Brendan Moora WA 285.20
6 Turner Graeme Mundaring WA V SV 284.13
7 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 280.16
8 Brown Steven Waroona 256 WA V 279.14
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 263.7
10 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA V SV 235.2
Sporting / Tactical
1 Gibson Graeme Manjimup WA V 249.29
2 Lean Ronald Perth Fremantle WA 248.34
3 May Brendon Busselton 56 WA T 246.30
4 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 246.20
5 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 245.25
6 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 245.21
7 Garrett Brian Perth/Fremantle WA 244.20
8 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA V SV 244.19
9 Timms Alex Perth Fremantle WA V 243.20
10 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 242.31
11 Palmer Grant East Perth WA 242.14
12 Clover Damien Perth Fremantle WA 241.16
13 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 240.22
14 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 237.20
15 Boneham Brett Perth Fremantle WA 237.14
16 Gow James Yarloop WA V 232.17
17 Potgieter Riaan East Perth WA 230.15
18 Abdel Malek Michael Yarloop WA 213.6

Match 13 - Albany Rifle Club 800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Corbett James Katandra VIC V5V5VV5VVV V 50.7
2 Mackay Laurie Bencubbin WA V555VVV5VV V SV 50.6
3 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 5VV5VV55VV 50.6
4 Sakich Steven Mundaring WA V555VVVVV5 50.6
5 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA 555V5V55V5 V SP 50.3
6 Moore John Boulder WA 5555555555 V 50.0
7 McShane Warren City of Subiaco WA 55V55V4VVV V 49.5
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5V5V45V5VV 49.5
9 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 55VV54VV5V V 49.5
10 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 55VV4555VV V SV 49.4
11 Watkins Paul Chapman Valley WA 5V5V4VV555 V SV 49.4
12 Felton David Albany WA 5VV5V5V545 V SV 49.4
13 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5545V55V55 V 49.2
14 Frehner Ian Subiaco WA 5VV5555455 V SV 49.2
15 Milentis Mark Manjimup 137 WA 554V555555 V SP 49.1
16 Craigie Molly Yarloop WA V54555V5V4 L U J 48.3
17 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5V555544V5 V 48.2
18 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 45V4VV5V4V V 47.5
19 Craigie Jessie Yarloop WA 5V444V55V5 L U J 47.3
20 Chamberlain Dean Mundaring WA 5544VVVV44 V 46.4
21 Jeffery Tyler Albany WA 53555VV4V4 U 46.3
22 Sakich Jordan Mundaring WA V555V34545 U J 46.2
23 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 453555545V 46.1
24 Martin David City of Subiaco WA 555445V544 V SV 46.1
25 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5554445554 46.0
26 McDonald Shayne Albany WA 5554555453 V 46.0
27 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 4V43455VV5 45.3
28 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 3544V5V455 V 45.2
29 Carlsen Gary Albany 19 WA 5V35555354 V 45.1
30 Donovan Graham Esperance 154 WA 2V543555VV V SV 44.3
31 Watson Nick South Perth 7 WA 553454V452 V SP 42.1
32 Fairbairn John East Perth 185 WA 5534355255 V SV 42.0
33 Peacock Robert Beverley 10 WA 5224545444 39.0
34 Farrell Michael South Perth 7 WA 3223445555 V SV SP 38.0
Division F Standard Open
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA XX5X65X666 58.4
2 Bryan Hugh Moora 92 WA 6X6X666565 V 58.2
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA XX55X6566X V 57.4
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 4X6656XXX6 V 57.4
5 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA XXXX564656 V 56.4
6 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 65X565X566 V SV 56.2
7 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 565X6665X5 56.2
8 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 5556666556 55.0
9 Lockley Ron Wurgabup WA 6555666556 V SV 55.0
10 Sweetman Chappy Carnarvon WA 455XX665X5 V 54.3
11 Alford David Bassendean Bellevue WA X56X653656 V SV 54.2
12 Williams Winki Carnarvon WA 6X55555X65 V 54.2
13 Broad Tim Mt Barker WA 656565555X V 54.1
14 Lloyd Bruce BassBell WA X665555565 V SV 54.1
15 Bell Jarrod GeraldGreen WA 6X64555556 53.1
16 Reid Mahlon Boddington 214 WA 42X6XX556X V SV SP 52.4
17 Carver Neil City of Subiaco WA 555456455X V SV 50.1
18 Moore James Wurgabup WA 65463555X5 V SV PP 50.1
19 Cole David Yarloop WA 6666X44534 V SV 50.1
20 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6643454655 V SV 48.0
21 Logan Mal Mundaring WA 4555634555 SV 47.0
22 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5635543456 46.0
23 Eaton Merv Northam 106 WA 3212342554 V SV 31.0
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC V5V5VV5VVV V 50.7
2 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 5VV5VV55VV 50.6
3 Sakich Steven Mundaring WA V555VVVVV5 50.6
4 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA 555V5V55V5 V SP 50.3
5 Moore John Boulder WA 5555555555 V 50.0
6 McShane Warren City of Subiaco WA 55V55V4VVV V 49.5
7 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5V5V45V5VV 49.5
8 Watkins Paul Chapman Valley WA 5V5V4VV555 V SV 49.4
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA 554V555555 V SP 49.1
10 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 45V4VV5V4V V 47.5
11 Sakich Jordan Mundaring WA V555V34545 U J 46.2
12 McDonald Shayne Albany WA 5554555453 V 46.0
13 Donovan Graham Esperance 154 WA 2V543555VV V SV 44.3
Division 2
1 Mackay Laurie Bencubbin WA V555VVV5VV V SV 50.6
2 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 55VV54VV5V V 49.5
3 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 55VV4555VV V SV 49.4
4 Felton David Albany WA 5VV5V5V545 V SV 49.4
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5545V55V55 V 49.2
6 Frehner Ian Subiaco WA 5VV5555455 V SV 49.2
7 Craigie Molly Yarloop WA V54555V5V4 L U J 48.3
8 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5V555544V5 V 48.2
9 Craigie Jessie Yarloop WA 5V444V55V5 L U J 47.3
10 Chamberlain Dean Mundaring WA 5544VVVV44 V 46.4
11 Jeffery Tyler Albany WA 53555VV4V4 U 46.3
12 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5554445554 46.0
13 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 4V43455VV5 45.3
14 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 3544V5V455 V 45.2
15 Carlsen Gary Albany 19 WA 5V35555354 V 45.1
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 453555545V 46.1
2 Martin David City of Subiaco WA 555445V544 V SV 46.1
3 Watson Nick South Perth 7 WA 553454V452 V SP 42.1
4 Fairbairn John East Perth 185 WA 5534355255 V SV 42.0
5 Peacock Robert Beverley 10 WA 5224545444 39.0
6 Farrell Michael South Perth 7 WA 3223445555 V SV SP 38.0
F Standard-A
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA XX5X65X666 58.4
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA XX55X6566X V 57.4
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 4X6656XXX6 V 57.4
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA XXXX564656 V 56.4
5 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 65X565X566 V SV 56.2
6 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 565X6665X5 56.2
7 Lockley Ron Wurgabup WA 6555666556 V SV 55.0
8 Sweetman Chappy Carnarvon WA 455XX665X5 V 54.3
9 Williams Winki Carnarvon WA 6X55555X65 V 54.2
10 Lloyd Bruce BassBell WA X665555565 V SV 54.1
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA 42X6XX556X V SV SP 52.4
12 Cole David Yarloop WA 6666X44534 V SV 50.1
13 Logan Mal Mundaring WA 4555634555 SV 47.0
F Standard-B
1 Bryan Hugh Moora 92 WA 6X6X666565 V 58.2
2 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 5556666556 55.0
3 Alford David Bassendean Bellevue WA X56X653656 V SV 54.2
4 Broad Tim Mt Barker WA 656565555X V 54.1
5 Bell Jarrod GeraldGreen WA 6X64555556 53.1
6 Carver Neil City of Subiaco WA 555456455X V SV 50.1
7 Moore James Wurgabup WA 65463555X5 V SV PP 50.1
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6643454655 V SV 48.0
9 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5635543456 46.0
10 Eaton Merv Northam 106 WA 3212342554 V SV 31.0
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA XXX66XXX6X V SV 60.7
2 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 6X6XX66X6X 60.5
3 Stuart John Esperance WA X55X6666XX V 58.4
4 Morgan Brett Manjimup 6X666X6565 58.2
5 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 65XXXX5566 57.4
6 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD 5665XX56X6 V L 57.3
7 Hurley Ray Esperance WA 6X65656X65 57.2
8 Viviers Martin Esperance 154 WA 6666665655 V 57.0
9 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA 5666X54665 V 55.1
10 Edwards Carl Chidlow WA 455656X566 54.1
11 Bristow Baohm landon East Perth WA 54XXX5555X 53.4
12 Russell David Perth Fremantle WA 55X6665035 SV 47.1
FTR
1 Bliss David Perth Fremantle WA 656X6XXX6X 59.5
2 Brown Roger Waroona WA 6X5X665XXX 58.5
3 Kearney Paul Carnarvon WA X5656XX56X 57.4
4 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 6XX5X6X556 57.4
5 Turner Graeme Mundaring WA 55X5X666X6 V SV 57.3
6 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA 5655656666 V 56.0
7 Pratt Brendan Moora WA 66445446X6 51.1
8 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 6564563555 50.0
9 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA 545455545X V SV 48.1
10 Brown Steven Waroona 256 WA 43455X44X5 V 46.2
Sporting / Tactical
1 Lean Ronald Perth Fremantle WA 55VVVV5V5V 50.6
2 Kearney Ethon Carnarvon WA 55VV5VVVV5 U J 50.6
3 Gow James Yarloop WA 555V55VV5V V 50.4
4 Timms Alex Perth Fremantle WA 55V5V54V5V V 49.4
5 Gibson Graeme Manjimup WA 555VV5V54V V 49.4
6 May Brendon Busselton 56 WA 5V555V4VV5 T 49.4
7 Clover Damien Perth Fremantle WA 5V55V45555 49.2
8 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 5545555V55 49.1
9 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA 55V54V4VVV T 48.5
10 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 55V4V4V55V V SV 48.4
11 Palmer Grant East Perth WA 554545V55V 48.2
12 Cuthbert Robert Darkan 80 WA 5554V5V455 V SV PP 48.2
13 Garrett Brian Perth/Fremantle WA 4555555455 48.0
14 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 544455554V 46.1
15 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 5V54454544 45.1
16 Boneham Brett Perth Fremantle WA V3V4V54544 44.3
17 Abdel Malek Michael Yarloop WA V44V535443 42.2
18 Potgieter Riaan East Perth WA 33455V4533 40.1

Match 12 - George W. Wittorff Memorial 700m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 5VVVVVVVV5 50.8
2 Corbett James Katandra VIC 5VVVVV5VV5 V 50.7
3 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5V5VVV55VV 50.6
4 Moore John Boulder WA VV555VVV5V V 50.6
5 Sakich Steven Mundaring WA 55VV55VV5V 50.5
6 Craigie Molly Yarloop WA 55VVV555V5 L U J 50.4
7 McShane Warren City of Subiaco WA 55555V5VV5 V 50.3
8 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VV55555V5 V SP 50.3
9 Craigie Jessie Yarloop WA 5555555V5V L U J 50.2
10 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA VV4VV5VV5V V SP 49.7
11 Frehner Ian Subiaco WA 5VVVVVV54V V SV 49.7
12 Carlsen Gary Albany 19 WA 5VV5V545VV V 49.5
13 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5V45VVVV55 49.5
14 Felton David Albany WA 55V55V45VV V SV 49.4
15 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 5V55VV554V V 49.4
16 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA VV55V554V5 V SV 49.4
17 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5545V55VV5 V 49.3
18 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 5V45V5V555 V 49.3
19 Jeffery Tyler Albany WA 5V5555VV45 U 49.3
20 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 55455V555V V 49.2
21 Cromb Michael Mundaring 41 WA V555555545 V 49.1
22 Sakich Jordan Mundaring WA VVVV45V4VV U J 48.7
23 McDonald Shayne Albany WA VV5V3V5VV5 V 48.6
24 Mackay Laurie Bencubbin WA V4V5V5VVV4 V SV 48.6
25 Donovan Graham Esperance 154 WA VV5V55V445 V SV 48.4
26 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5V355V54V5 47.3
27 Chamberlain Dean Mundaring WA 5V45VV5445 V 47.3
28 Watkins Paul Chapman Valley WA 5544V555V4 V SV 47.2
29 Watson Nick South Perth 7 WA 555V545544 V SP 47.1
30 Farrell Michael South Perth 7 WA 45V44554V5 V SV SP 46.2
31 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 5V444V5545 46.2
32 Martin David City of Subiaco WA 5544V5V454 V SV 46.2
33 Peacock Robert Beverley 10 WA V4V5424455 43.2
34 Fairbairn John East Perth 185 WA V5545V2V51 V SV 42.3
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA XXXX666XXX V 60.7
2 Lloyd Bruce BassBell WA XX66XXXX6X V SV 60.7
3 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 666XXXX666 V 60.4
4 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 66X5X6X66X 59.4
5 Ellery Terry Geraldton Greenough WA XX6665666X 59.3
6 Logan Mal Mundaring WA X656666XX6 SV 59.3
7 Williams Winki Carnarvon WA 665656XX6X V 58.3
8 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 56656666X6 58.1
9 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 656666X665 V 58.1
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA X66XX555XX V SV SP 57.5
11 Sweetman Chappy Carnarvon WA 6566XXX55X V 57.4
12 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 5X6X656X65 V SV 57.3
13 Bell Jarrod GeraldGreen WA X65X666556 57.2
14 Moore James Wurgabup WA X5XX5X6X55 V SV PP 56.5
15 Lockley Ron Wurgabup WA X5X655X566 V SV 56.3
16 Littlely David Bassendean Bellevue WA X6655665X5 V SV 56.2
17 Broad Tim Mt Barker WA X565665566 V 56.1
18 Carver Neil City of Subiaco WA 55555X6X6X V SV 55.3
19 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 655X555X66 55.2
20 Bryan Hugh Moora 92 WA 646XXX5654 V 54.3
21 Eaton Merv Northam 106 WA 56X5X45564 V SV 52.2
22 Cole David Yarloop WA 6X56545564 V SV 52.1
23 Alford David Bassendean Bellevue WA 5445555546 V SV 48.0
Division 1
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 5VVVVVVVV5 50.8
2 Corbett James Katandra VIC 5VVVVV5VV5 V 50.7
3 Moore John Boulder WA VV555VVV5V V 50.6
4 Sakich Steven Mundaring WA 55VV55VV5V 50.5
5 McShane Warren City of Subiaco WA 55555V5VV5 V 50.3
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VV55555V5 V SP 50.3
7 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA VV4VV5VV5V V SP 49.7
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5V45VVVV55 49.5
9 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 5V55VV554V V 49.4
10 Sakich Jordan Mundaring WA VVVV45V4VV U J 48.7
11 McDonald Shayne Albany WA VV5V3V5VV5 V 48.6
12 Donovan Graham Esperance 154 WA VV5V55V445 V SV 48.4
13 Watkins Paul Chapman Valley WA 5544V555V4 V SV 47.2
Division 2
1 Craigie Molly Yarloop WA 55VVV555V5 L U J 50.4
2 Craigie Jessie Yarloop WA 5555555V5V L U J 50.2
3 Frehner Ian Subiaco WA 5VVVVVV54V V SV 49.7
4 Carlsen Gary Albany 19 WA 5VV5V545VV V 49.5
5 Felton David Albany WA 55V55V45VV V SV 49.4
6 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA VV55V554V5 V SV 49.4
7 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5545V55VV5 V 49.3
8 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 5V45V5V555 V 49.3
9 Jeffery Tyler Albany WA 5V5555VV45 U 49.3
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 55455V555V V 49.2
11 Cromb Michael Mundaring 41 WA V555555545 V 49.1
12 Mackay Laurie Bencubbin WA V4V5V5VVV4 V SV 48.6
13 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5V355V54V5 47.3
14 Chamberlain Dean Mundaring WA 5V45VV5445 V 47.3
15 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 5V444V5545 46.2
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5V5VVV55VV 50.6
2 Watson Nick South Perth 7 WA 555V545544 V SP 47.1
3 Farrell Michael South Perth 7 WA 45V44554V5 V SV SP 46.2
4 Martin David City of Subiaco WA 5544V5V454 V SV 46.2
5 Peacock Robert Beverley 10 WA V4V5424455 43.2
6 Fairbairn John East Perth 185 WA V5545V2V51 V SV 42.3
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA XXXX666XXX V 60.7
2 Lloyd Bruce BassBell WA XX66XXXX6X V SV 60.7
3 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 666XXXX666 V 60.4
4 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 66X5X6X66X 59.4
5 Logan Mal Mundaring WA X656666XX6 SV 59.3
6 Williams Winki Carnarvon WA 665656XX6X V 58.3
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 656666X665 V 58.1
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA X66XX555XX V SV SP 57.5
9 Sweetman Chappy Carnarvon WA 6566XXX55X V 57.4
10 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 5X6X656X65 V SV 57.3
11 Lockley Ron Wurgabup WA X5X655X566 V SV 56.3
12 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 655X555X66 55.2
13 Cole David Yarloop WA 6X56545564 V SV 52.1
F Standard-B
1 Ellery Terry Geraldton Greenough WA XX6665666X 59.3
2 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 56656666X6 58.1
3 Bell Jarrod GeraldGreen WA X65X666556 57.2
4 Moore James Wurgabup WA X5XX5X6X55 V SV PP 56.5
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA X6655665X5 V SV 56.2
6 Broad Tim Mt Barker WA X565665566 V 56.1
7 Carver Neil City of Subiaco WA 55555X6X6X V SV 55.3
8 Bryan Hugh Moora 92 WA 646XXX5654 V 54.3
9 Eaton Merv Northam 106 WA 56X5X45564 V SV 52.2
10 Alford David Bassendean Bellevue WA 5445555546 V SV 48.0
F Open
1 Hurley Ray Esperance WA X66XXXXXX6 60.7
2 Bristow Baohm landon East Perth WA 6XX6XXXX5X 59.7
3 Morgan Brett Manjimup 6XX6XX56XX 59.6
4 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD 6X6566X66X V L 59.3
5 Edwards Carl Chidlow WA 5XX66X6666 59.3
6 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA X665X66666 V 59.2
7 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 6665X6655X 57.2
8 Piper Bruce Geraldton Greenough WA XX55XX55XX V SV 56.6
9 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 555X6XX656 56.3
10 Russell David Perth Fremantle WA 4666655X66 SV 56.1
11 Stuart John Esperance WA X554666X65 V 55.2
12 Viviers Martin Esperance 154 WA 666X554555 V 53.1
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA XX66X666XX 60.5
2 Bliss David Perth Fremantle WA X656X6666X 59.3
3 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA 66X66X66X5 V 59.3
4 Pratt Brendan Moora WA 656XX6XX65 58.4
5 Brown Roger Waroona WA 666XXX5556 57.3
6 Brown Steven Waroona 256 WA 66556X66X5 V 57.2
7 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 556X556X65 55.2
8 Turner Graeme Mundaring WA 46545XXX66 V SV 54.3
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 455X655X65 53.2
10 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA 54X5455555 V SV 49.1
Sporting / Tactical
1 Lean Ronald Perth Fremantle WA VVVVVVVVV5 50.9
2 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V5VV5VV5VV V SV PP 50.7
3 Gibson Graeme Manjimup WA V5VVVV55V5 V 50.6
4 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA 5555V5VVVV T 50.5
5 Potgieter Riaan East Perth WA 5V5VV54VVV 49.6
6 Garrett Brian Perth/Fremantle WA V555VVV45V 49.5
7 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 545V5V55VV V SV 49.4
8 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 55V455VVV5 49.4
9 May Brendon Busselton 56 WA VV5545VVV4 T 48.5
10 Timms Alex Perth Fremantle WA 555V445V55 V 48.2
11 Palmer Grant East Perth WA 5555545545 48.0
12 Kearney Ethon Carnarvon WA 5V5444VVVV U J 47.5
13 Boneham Brett Perth Fremantle WA 444555V5VV 47.3
14 Clover Damien Perth Fremantle WA 55V44V455V 47.3
15 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 54V45V5553 46.2
16 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 5VVV555VV0 45.5
17 Abdel Malek Michael Yarloop WA 5452455454 43.0
18 Gow James Yarloop WA 5544404340 V 33.0

Match 11 - Aggregate - Concanen Family 2 x 500m

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Corbett James Katandra VIC V 100.15
2 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 100.14
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 100.11
4 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 100.10
5 McShane Warren City of Subiaco WA V 100.9
6 Carlsen Gary Albany 19 WA V 100.8
7 Moore John Boulder WA V 99.14
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 99.11
9 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 99.11
10 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 99.10
11 Sakich Steven Mundaring WA 99.10
12 McDonald Shayne Albany WA V 99.7
13 Chamberlain Dean Mundaring WA V 99.7
14 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 98.15
15 Craigie Molly Yarloop WA L U J 98.11
16 Jeffery Tyler Albany WA U 98.10
17 Sakich Jordan Mundaring WA U J 98.9
18 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 98.9
19 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 98.9
20 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 98.8
21 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 98.7
22 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 98.6
23 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 98.6
24 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 97.7
25 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 96.9
26 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 96.8
27 Martin David City of Subiaco WA V SV 96.6
28 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 96.6
29 Felton David Albany WA V SV 92.6
30 Peacock Robert Beverley 10 WA 92.1
31 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 91.6
32 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 91.3
33 Frehner Ian Subiaco WA V SV 89.6
34 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 89.5
Division F Standard Open
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 119.13
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 119.6
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 118.11
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 117.11
5 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 117.8
6 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 117.6
7 Bell Jarrod GeraldGreen WA 117.6
8 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 116.10
9 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 116.9
10 Cole David Yarloop WA V SV 116.8
11 Williams Winki Carnarvon WA V 114.4
12 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 114.3
13 Broad Tim Mt Barker WA V 113.5
14 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 113.4
15 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 112.7
16 Moore James Wurgabup WA V SV PP 112.3
17 Logan Mal Mundaring WA SV 112.2
18 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 111.2
19 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 108.3
20 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 106.3
21 Bryan Hugh Moora 92 WA V 104.5
22 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 96.2
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC V 100.15
2 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 100.14
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 100.11
4 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 100.10
5 McShane Warren City of Subiaco WA V 100.9
6 Moore John Boulder WA V 99.14
7 Sakich Steven Mundaring WA 99.10
8 McDonald Shayne Albany WA V 99.7
9 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 98.15
10 Sakich Jordan Mundaring WA U J 98.9
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 98.8
12 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 98.7
13 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 98.6
Division 2
1 Carlsen Gary Albany 19 WA V 100.8
2 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 99.11
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 99.11
4 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 99.10
5 Chamberlain Dean Mundaring WA V 99.7
6 Craigie Molly Yarloop WA L U J 98.11
7 Jeffery Tyler Albany WA U 98.10
8 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 98.9
9 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 98.9
10 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 98.6
11 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 97.7
12 Cromb Michael Mundaring 41 WA V 96.9
13 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 96.6
14 Felton David Albany WA V SV 92.6
15 Frehner Ian Subiaco WA V SV 89.6
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 96.8
2 Martin David City of Subiaco WA V SV 96.6
3 Peacock Robert Beverley 10 WA 92.1
4 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 91.6
5 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 91.3
6 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 89.5
F Standard-A
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 119.13
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 119.6
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 118.11
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 117.11
5 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 117.8
6 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 117.6
7 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 116.10
8 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 116.9
9 Cole David Yarloop WA V SV 116.8
10 Williams Winki Carnarvon WA V 114.4
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 114.3
12 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 112.7
13 Logan Mal Mundaring WA SV 112.2
F Standard-B
1 Bell Jarrod GeraldGreen WA 117.6
2 Broad Tim Mt Barker WA V 113.5
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 113.4
4 Moore James Wurgabup WA V SV PP 112.3
5 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 111.2
6 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 108.3
7 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 106.3
8 Bryan Hugh Moora 92 WA V 104.5
9 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 96.2
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 120.12
2 Hurley Ray Esperance WA 120.10
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 120.10
4 Viviers Martin Esperance 154 WA V 120.8
5 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 119.10
6 Bristow Baohm landon East Perth WA 118.8
7 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 118.7
8 Stuart John Esperance WA V 116.12
9 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA V 116.10
10 Edwards Carl Chidlow WA 116.5
11 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 112.7
12 Russell David Perth Fremantle WA SV 106.4
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 120.13
2 Pratt Brendan Moora WA 118.11
3 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 118.8
4 Brown Steven Waroona 256 WA V 116.4
5 Brown Roger Waroona WA 115.7
6 Bliss David Perth Fremantle WA 115.5
7 Turner Graeme Mundaring WA V SV 114.6
8 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 109.5
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 105.3
10 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA V SV 90.0
Sporting / Tactical
1 Gibson Graeme Manjimup WA V 100.12
2 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA V SV 100.8
3 Lean Ronald Perth Fremantle WA 99.14
4 May Brendon Busselton 56 WA T 99.14
5 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 99.13
6 Garrett Brian Perth/Fremantle WA 99.12
7 Timms Alex Perth Fremantle WA V 99.11
8 Gow James Yarloop WA V 99.10
9 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 99.9
10 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 98.14
11 Clover Damien Perth Fremantle WA 98.10
12 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 98.7
13 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 98.7
14 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 97.11
15 Palmer Grant East Perth WA 97.8
16 Boneham Brett Perth Fremantle WA 97.5
17 Potgieter Riaan East Perth WA 93.6
18 Abdel Malek Michael Yarloop WA 83.2

Match 8 - Kevin Craigie Memorial 400m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT VVVVVV5VVV 50.9
2 Corbett James Katandra VIC VVVVV55VV5 V 50.7
3 McDonald Shayne Albany WA V5V555VVVV V 50.6
3 Sakich Steven Mundaring WA V5V555VVVV 50.6
5 Craigie Molly Yarloop WA V555VVV5VV L U J 50.6
6 Sandlant Rob North Warrnambool VIC VV5V55VVV5 V 50.6
7 Watkins Paul Chapman Valley WA VV5V5V5VV5 V SV 50.6
8 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V5VVV5V5V5 V 50.6
9 McShane Warren City of Subiaco WA V555VV5VV5 V 50.5
10 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 5V5VVV55V5 V 50.5
11 Felton David Albany WA 555V555VVV V SV 50.4
12 Moore John Boulder WA V5V5555V5V V 50.4
13 Carlsen Gary Albany 19 WA V4VVVVV555 V 49.6
14 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA VV5VV5554V V SP 49.5
15 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 55545555V5 V SV 49.1
16 Sakich Jordan Mundaring WA 54545V5VVV U J 48.4
17 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5VV54545V V SP 48.4
18 Mackay Laurie Bencubbin WA 555V4455VV V SV 48.3
19 Jeffery Tyler Albany WA 5455455V55 U 48.1
20 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 545455V555 48.1
21 Donovan Graham Esperance 154 WA 54V44VVVV5 V SV 47.5
22 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5VVVV554V3 47.5
23 Frehner Ian Subiaco WA 5V5V445VV4 V SV 47.4
24 Cromb Michael Mundaring 41 WA VV4455455V V 47.3
25 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 545545VV4V 47.3
26 Craigie Jessie Yarloop WA 5545VVV544 L U J 47.3
27 Probert Bradley Bencubbin 71 WA VV454V4V54 46.4
28 Martin David City of Subiaco WA V545VV5444 V SV 46.3
29 Watson Nick South Perth 7 WA 55VV55442V V SP 45.3
30 Fairbairn John East Perth 185 WA 44554V5553 V SV 45.1
31 Chamberlain Dean Mundaring WA 54V54444V4 V 44.2
32 Peacock Robert Beverley 10 WA 5555550455 44.0
33 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5445V40V54 V 41.2
34 Farrell Michael South Perth 7 WA 0000000000 V SV SP 0.0
Division F Standard Open
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA XXXX666XXX 60.7
2 Sweetman Chappy Carnarvon WA X66XX66XXX V 60.6
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6XXX66XX6X V 60.6
4 Lloyd Bruce BassBell WA XXX66XXX66 V SV 60.6
5 Wittorff George Busselton-Bunbury WA XX6X6XX666 V SV 60.5
6 Moore James Wurgabup WA X6X666XX5X V SV PP 59.5
7 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 6X65X66X6X V 59.4
8 Bell Jarrod GeraldGreen WA 566X6XX6X6 59.4
9 Williams Winki Carnarvon WA 5XXX6X6666 V 59.4
10 Logan Mal Mundaring WA 66X65666XX SV 59.3
11 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X6X55XX6X V 58.5
12 Cole David Yarloop WA 656XX6X665 V SV 58.3
13 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66XX655666 V SV 58.2
14 Reid Mahlon Boddington 214 WA 566665666X V SV SP 58.1
15 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 555XX6XX66 57.4
16 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA X66X55X6X5 57.4
17 Broad Tim Mt Barker WA 666XX5X565 V 57.3
18 Carver Neil City of Subiaco WA 65666566X5 V SV 57.1
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5556666X55 55.1
20 Lockley Ron Wurgabup WA 55555X55XX V SV 53.3
21 Bryan Hugh Moora 92 WA 6X4555X454 V 50.2
22 Alford David Bassendean Bellevue WA 344465654X V SV 47.1
23 Eaton Merv Northam 106 WA 1434644565 V SV 42.0
Division 1
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT VVVVVV5VVV 50.9
2 Corbett James Katandra VIC VVVVV55VV5 V 50.7
3 McDonald Shayne Albany WA V5V555VVVV V 50.6
3 Sakich Steven Mundaring WA V5V555VVVV 50.6
5 Sandlant Rob North Warrnambool VIC VV5V55VVV5 V 50.6
6 Watkins Paul Chapman Valley WA VV5V5V5VV5 V SV 50.6
7 McShane Warren City of Subiaco WA V555VV5VV5 V 50.5
8 Moore John Boulder WA V5V5555V5V V 50.4
9 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA VV5VV5554V V SP 49.5
10 Sakich Jordan Mundaring WA 54545V5VVV U J 48.4
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5VV54545V V SP 48.4
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 545455V555 48.1
13 Donovan Graham Esperance 154 WA 54V44VVVV5 V SV 47.5
Division 2
1 Craigie Molly Yarloop WA V555VVV5VV L U J 50.6
2 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V5VVV5V5V5 V 50.6
3 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 5V5VVV55V5 V 50.5
4 Felton David Albany WA 555V555VVV V SV 50.4
5 Carlsen Gary Albany 19 WA V4VVVVV555 V 49.6
6 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 55545555V5 V SV 49.1
7 Mackay Laurie Bencubbin WA 555V4455VV V SV 48.3
8 Jeffery Tyler Albany WA 5455455V55 U 48.1
9 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5VVVV554V3 47.5
10 Frehner Ian Subiaco WA 5V5V445VV4 V SV 47.4
11 Cromb Michael Mundaring 41 WA VV4455455V V 47.3
12 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 545545VV4V 47.3
13 Craigie Jessie Yarloop WA 5545VVV544 L U J 47.3
14 Chamberlain Dean Mundaring WA 54V54444V4 V 44.2
15 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5445V40V54 V 41.2
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA VV454V4V54 46.4
2 Martin David City of Subiaco WA V545VV5444 V SV 46.3
3 Watson Nick South Perth 7 WA 55VV55442V V SP 45.3
4 Fairbairn John East Perth 185 WA 44554V5553 V SV 45.1
5 Peacock Robert Beverley 10 WA 5555550455 44.0
6 Farrell Michael South Perth 7 WA 0000000000 V SV SP 0.0
F Standard-A
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA XXXX666XXX 60.7
2 Sweetman Chappy Carnarvon WA X66XX66XXX V 60.6
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6XXX66XX6X V 60.6
4 Lloyd Bruce BassBell WA XXX66XXX66 V SV 60.6
5 Wittorff George Busselton-Bunbury WA XX6X6XX666 V SV 60.5
6 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 6X65X66X6X V 59.4
7 Williams Winki Carnarvon WA 5XXX6X6666 V 59.4
8 Logan Mal Mundaring WA 66X65666XX SV 59.3
9 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X6X55XX6X V 58.5
10 Cole David Yarloop WA 656XX6X665 V SV 58.3
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA 566665666X V SV SP 58.1
12 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA X66X55X6X5 57.4
13 Lockley Ron Wurgabup WA 55555X55XX V SV 53.3
F Standard-B
1 Moore James Wurgabup WA X6X666XX5X V SV PP 59.5
2 Bell Jarrod GeraldGreen WA 566X6XX6X6 59.4
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66XX655666 V SV 58.2
4 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 555XX6XX66 57.4
5 Broad Tim Mt Barker WA 666XX5X565 V 57.3
6 Carver Neil City of Subiaco WA 65666566X5 V SV 57.1
7 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5556666X55 55.1
8 Bryan Hugh Moora 92 WA 6X4555X454 V 50.2
9 Alford David Bassendean Bellevue WA 344465654X V SV 47.1
10 Eaton Merv Northam 106 WA 1434644565 V SV 42.0
F Open
1 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD 6X6XXXXXXX V L 60.8
2 Morgan Brett Manjimup X6X6XXXXXX 60.8
3 Viviers Martin Esperance 154 WA 66XXXXXX6X V 60.7
4 Hurley Ray Esperance WA 5666XXX6XX 59.5
5 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 566XX6XX6X 59.5
6 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 6666566XX6 59.2
7 Stuart John Esperance WA 666X5XX56X V 58.4
8 Edwards Carl Chidlow WA 65XX566666 58.2
9 Bongiorno Letterio Perth - Fremantle 293 WA 56566X566X V 57.2
10 Bristow Baohm landon East Perth WA 655X566X56 56.2
11 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 565X5XX565 V SV 55.3
12 Russell David Perth Fremantle WA 3446666564 SV 50.0
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 6XX6X6XXXX 60.7
2 Brown Steven Waroona 256 WA 6XXXXX6X66 V 60.6
3 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA XX6XX6X665 59.5
4 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA 6666X65XXX V 59.4
5 Bliss David Perth Fremantle WA 66XX666566 59.2
6 Turner Graeme Mundaring WA 66666X5666 V SV 59.1
7 Brown Roger Waroona WA 6XX66XX55X 58.5
8 Pratt Brendan Moora WA X65566X6XX 58.4
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 56655X565X 55.2
10 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue WA 5455555545 V SV 48.0
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA VV55V5VVVV T 50.7
2 Gibson Graeme Manjimup WA VVVVVV55V5 V 50.7
3 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 55VVVVV55V 50.6
4 Cuthbert Robert Darkan 80 WA 55VV555VVV V SV PP 50.5
5 Gow James Yarloop WA 55V5V55V55 V 50.3
6 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club VV45VV5V5V 49.6
7 Lean Ronald Perth Fremantle WA 45V5VV55VV 49.5
8 Palmer Grant East Perth WA 5555VV5V4V 49.4
9 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA 5V5VV545V5 T 49.4
10 Boneham Brett Perth Fremantle WA 555V554VV5 49.3
11 Van Den Elzen Jake Yarloop WA VVV454VVVV 48.7
12 Garrett Brian Perth/Fremantle WA V555VV4545 48.3
13 Potgieter Riaan East Perth WA 554555V54V 48.2
14 Kearney Ethon Carnarvon WA VVVVV4V454 U J 47.6
15 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 5545V4V4V5 V SV 47.3
16 Timms Alex Perth Fremantle WA 5VV54V5445 V 47.3
17 Clover Damien Perth Fremantle WA 555V554445 47.1
18 Abdel Malek Michael Yarloop WA 455V4454V4 45.2

Match 7 - Aggregate - DUKE OF EDINBURGH

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Corbett James Katandra VIC V 250.36
2 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 250.29
3 Sakich Steven Mundaring WA 250.28
4 Craigie Molly Yarloop WA L U J 248.27
5 Moore John Boulder WA V 248.20
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 246.27
7 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 246.17
8 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 246.14
9 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 245.33
10 McShane Warren City of Subiaco WA V 245.19
11 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 245.15
12 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 244.21
13 McDonald Shayne Albany WA V 244.18
14 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 244.13
15 Felton David Albany WA V SV 243.23
16 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 243.19
17 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 241.18
18 Frehner Ian Subiaco WA V SV 241.16
19 Martin David City of Subiaco WA V SV 238.19
20 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 238.18
21 Jeffery Tyler Albany WA U 238.13
22 Chamberlain Dean Mundaring WA V 237.12
23 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 235.15
24 Peacock Robert Beverley 10 WA 229.11
25 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 212.15
26 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 205.8
Division F Standard Open
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 299.27
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 298.25
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 295.19
4 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 293.26
5 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 292.18
6 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 290.17
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 290.16
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 286.20
9 Bell Jarrod GeraldGreen WA 283.21
10 Cole David Yarloop WA V SV 283.17
11 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 280.11
12 Moore James Wurgabup WA V SV PP 276.12
13 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA 275.13
14 Broad Tim Mt Barker WA V 275.10
15 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 266.10
16 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 257.4
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC V 250.36
2 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 250.29
3 Sakich Steven Mundaring WA 250.28
4 Moore John Boulder WA V 248.20
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 246.27
6 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 246.17
7 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 246.14
8 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 245.33
9 McShane Warren City of Subiaco WA V 245.19
10 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 245.15
11 McDonald Shayne Albany WA V 244.18
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 235.15
Division 2
1 Craigie Molly Yarloop WA L U J 248.27
2 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 244.21
3 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 244.13
4 Felton David Albany WA V SV 243.23
5 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 243.19
6 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 241.18
7 Frehner Ian Subiaco WA V SV 241.16
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 238.18
9 Jeffery Tyler Albany WA U 238.13
10 Chamberlain Dean Mundaring WA V 237.12
11 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 212.15
Division 3
1 Martin David City of Subiaco WA V SV 238.19
2 Peacock Robert Beverley 10 WA 229.11
3 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 205.8
F Standard-A
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 299.27
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 298.25
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 295.19
4 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 293.26
5 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 292.18
6 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 290.17
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 290.16
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 286.20
9 Cole David Yarloop WA V SV 283.17
F Standard-B
1 Bell Jarrod GeraldGreen WA 283.21
2 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 280.11
3 Moore James Wurgabup WA V SV PP 276.12
4 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA 275.13
5 Broad Tim Mt Barker WA V 275.10
6 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 266.10
7 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 257.4
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 298.27
2 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 297.28
3 Hurley Ray Esperance WA 296.26
4 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 292.23
5 Viviers Martin Esperance 154 WA V 292.19
6 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 292.19
7 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 290.20
8 Stuart John Esperance WA V 289.19
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 299.29
2 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 292.16
3 Prvulovic Goran Darling Range WA 290.18
4 Brown Roger Waroona WA 289.11
5 Bliss David Perth Fremantle WA 288.14
6 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 285.15
7 Pratt Brendan Moora WA 284.17
8 Brown Steven Waroona 256 WA V 278.4
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 268.10
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA T 250.31
1 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 250.31
3 Gibson Graeme Manjimup WA V 249.28
4 Palmer Grant East Perth WA 247.28
5 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 247.26
6 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 246.29
7 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 245.30
8 Boneham Brett Perth Fremantle WA 245.16
9 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 241.17
10 Garrett Brian Perth/Fremantle WA 240.19
11 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 238.19
12 Digweed Geoff Yarloop WA T 235.23
13 Gow James Yarloop WA V 225.13

Match 6 - Mundaring Rifle Club 800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA 55VVVVVVVV V SP 50.8
2 Corbett James Katandra VIC 5V5VV5VVV5 V 50.6
3 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 5VVV5V5VV5 50.6
4 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V5V5V55V5V V 50.5
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA V55V5VV5V5 V SP 50.5
6 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5555VV55V5 V 50.3
7 Sakich Steven Mundaring WA 5555VVV555 50.3
8 McDonald Shayne Albany WA 55VVV55555 V 50.3
9 Watkins Paul Chapman Valley WA V55V555555 V SV 50.2
10 Moore John Boulder WA 55V5555555 V 50.1
11 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V5V55455VV V SV 49.4
12 Craigie Molly Yarloop WA 555V4V5VV5 L U J 49.4
13 Donovan Graham Esperance 154 WA 5455VV55V5 V SV 49.3
14 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 5V5V554V55 V 49.3
15 Frehner Ian Subiaco WA V5455VVVV4 V SV 48.5
16 McShane Warren City of Subiaco WA 4V55VV5V45 V 48.4
17 Craigie Jessie Yarloop WA V544555V55 L U J 48.2
18 Jeffery Tyler Albany WA 5V5V445555 U 48.2
19 Martin David City of Subiaco WA 55VV455455 V SV 48.2
20 Chamberlain Dean Mundaring WA 5455545V4V V 47.2
21 Felton David Albany WA 5555544554 V SV 47.0
22 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V5V345455 V 46.2
23 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 44VV545554 46.2
24 Peacock Robert Beverley 10 WA V445555435 45.1
25 Fairbairn John East Perth 185 WA 5V4V545423 V SV 42.2
26 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA V4VV5V0000 29.4
Division F Standard Open
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA XX66X66X6X 60.5
2 Sweetman Chappy Carnarvon WA 6X5XX6X666 V 59.4
3 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 66X5X66666 V SV 59.2
4 Bell Jarrod GeraldGreen WA 6X6X6X56X5 58.4
5 Williams Winki Carnarvon WA 6X66X5XX55 V 57.4
6 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA 664X6566XX 57.3
7 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6656656665 V 57.0
8 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 6655X5566X 56.2
9 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 6656X55566 56.1
10 Lloyd Bruce BassBell WA X55X565X5X V SV 55.4
11 Cole David Yarloop WA 6565556XX5 V SV 55.2
12 Broad Tim Mt Barker WA X6555XX555 V 54.3
13 Lockley Ron Wurgabup WA 555556X65X V SV 54.2
14 Reid Mahlon Boddington 214 WA X55X566555 V SV SP 54.2
15 Cunningham Noel Yarloop WA 44466X565X V SV 52.2
16 Moore James Wurgabup WA 346X5X6655 V SV PP 52.2
17 Eaton Merv Northam 106 WA 5456466545 V SV 50.0
18 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 0000000000 0.0
18 Andrews Chris Bassendean/Bellevue WA 0000000000 0.0
Division 1
1 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA 55VVVVVVVV V SP 50.8
2 Corbett James Katandra VIC 5V5VV5VVV5 V 50.6
3 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 5VVV5V5VV5 50.6
4 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V5V5V55V5V V 50.5
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA V55V5VV5V5 V SP 50.5
6 Sakich Steven Mundaring WA 5555VVV555 50.3
7 McDonald Shayne Albany WA 55VVV55555 V 50.3
8 Watkins Paul Chapman Valley WA V55V555555 V SV 50.2
9 Moore John Boulder WA 55V5555555 V 50.1
10 Donovan Graham Esperance 154 WA 5455VV55V5 V SV 49.3
11 McShane Warren City of Subiaco WA 4V55VV5V45 V 48.4
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 44VV545554 46.2
Division 2
1 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5555VV55V5 V 50.3
2 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V5V55455VV V SV 49.4
3 Craigie Molly Yarloop WA 555V4V5VV5 L U J 49.4
4 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 5V5V554V55 V 49.3
5 Frehner Ian Subiaco WA V5455VVVV4 V SV 48.5
6 Craigie Jessie Yarloop WA V544555V55 L U J 48.2
7 Jeffery Tyler Albany WA 5V5V445555 U 48.2
8 Chamberlain Dean Mundaring WA 5455545V4V V 47.2
9 Felton David Albany WA 5555544554 V SV 47.0
10 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V5V345455 V 46.2
11 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA V4VV5V0000 29.4
Division 3
1 Martin David City of Subiaco WA 55VV455455 V SV 48.2
2 Peacock Robert Beverley 10 WA V445555435 45.1
3 Fairbairn John East Perth 185 WA 5V4V545423 V SV 42.2
F Standard-A
1 Yates Neil Busselton-Bunbury WA XX66X66X6X 60.5
2 Sweetman Chappy Carnarvon WA 6X5XX6X666 V 59.4
3 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 66X5X66666 V SV 59.2
4 Williams Winki Carnarvon WA 6X66X5XX55 V 57.4
5 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6656656665 V 57.0
6 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 6655X5566X 56.2
7 Lloyd Bruce BassBell WA X55X565X5X V SV 55.4
8 Cole David Yarloop WA 6565556XX5 V SV 55.2
9 Lockley Ron Wurgabup WA 555556X65X V SV 54.2
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA X55X566555 V SV SP 54.2
F Standard-B
1 Bell Jarrod GeraldGreen WA 6X6X6X56X5 58.4
2 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA 664X6566XX 57.3
3 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 6656X55566 56.1
4 Broad Tim Mt Barker WA X6555XX555 V 54.3
5 Cunningham Noel Yarloop WA 44466X565X V SV 52.2
6 Moore James Wurgabup WA 346X5X6655 V SV PP 52.2
7 Eaton Merv Northam 106 WA 5456466545 V SV 50.0
8 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 0000000000 0.0
8 Andrews Chris Bassendean/Bellevue WA 0000000000 0.0
F Open
1 Morgan Brett Manjimup XX66XX65XX 59.6
2 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD 65X66XXXX6 V L 59.5
3 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 66XXX56XX6 59.5
4 Hurley Ray Esperance WA 65X6XX5XX6 58.5
5 Stuart John Esperance WA 6X56X56X66 V 58.3
6 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6565X6X5XX V SV 57.4
7 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA X6X5655XX6 57.4
8 Viviers Martin Esperance 154 WA 65X6X55X56 V 56.3
9 Russell David Perth Fremantle WA 0000000000 SV 0.0
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 666XXX6XX5 59.5
2 Brown Roger Waroona WA X66X666566 59.2
3 Bliss David Perth Fremantle WA 6X5566X6X6 58.3
4 Prvulovic Goran Darling Range WA 655X666X5X 57.3
5 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 5X5X56X655 55.3
6 Pratt Brendan Moora WA 5566X66555 55.1
7 Brown Steven Waroona 256 WA 6555556666 V 55.0
8 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA 5565565X65 V 54.1
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 5554456555 49.0
Sporting / Tactical
1 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 5VVVVVVV5V 50.8
2 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA VVV55VV5VV 50.7
3 Gibson Graeme Manjimup WA 555VV5VVVV V 50.6
4 Kearney Ethon Carnarvon WA 5VV55VVVV5 U J 50.6
5 Boneham Brett Perth Fremantle WA 5555V5VVVV 50.5
6 May Brendon Busselton 56 WA 5555V5VVV5 T 50.4
7 Palmer Grant East Perth WA 5V45V5V5V5 49.4
8 Garrett Brian Perth/Fremantle WA V54V555V55 49.3
9 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA 55V5VV4VV4 T 48.5
10 Cuthbert Robert Darkan 80 WA 5545VVV44V V SV PP 47.4
11 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 4455545V44 45.1
12 Gow James Yarloop WA V5545VV550 V 44.3
13 Abdel Malek Michael Yarloop WA 5434V444V5 43.2
14 Digweed Geoff Yarloop WA 543V454V35 T 43.2

Match 5 - Beverley Rifle Club 700m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Corbett James Katandra VIC 5VVVVVVVVV V 50.9
2 Craigie Molly Yarloop WA VV5V5VVV5V L U J 50.7
3 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V55VVVVVV5 V SP 50.7
4 Sakich Steven Mundaring WA 5V55VVV55V 50.5
5 Craigie Jessie Yarloop WA VV55V5V5V5 L U J 50.5
6 Watkins Paul Chapman Valley WA V555V5V55V V SV 50.4
7 McShane Warren City of Subiaco WA VV55555VV5 V 50.4
8 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 5V55555VV5 50.3
9 Donovan Graham Esperance 154 WA 5555555V55 V SV 50.1
10 Moore John Boulder WA VV545VV55V V 49.5
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VVV4V55V5 V SP 49.5
12 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 5554V5VVV5 V 49.4
13 McDonald Shayne Albany WA 5V5V554V55 V 49.3
14 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 5555V5V455 V SV 49.2
15 Martin David City of Subiaco WA VV545VVVV4 V SV 48.6
16 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 544V5VV5V5 V 48.4
17 Frehner Ian Subiaco WA 5V5554V54V V SV 48.3
18 Chamberlain Dean Mundaring WA 5553V55VV5 V 48.3
19 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V45454VVV V 47.4
20 Jeffery Tyler Albany WA 5V54VVV544 U 47.4
21 Felton David Albany WA 5VVVV54544 V SV 47.4
22 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 554454VVV5 V 47.3
23 Peacock Robert Beverley 10 WA 5V445545V5 47.2
24 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5455554VV4 47.2
25 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5550V4555V 44.2
26 Fairbairn John East Perth 185 WA V4445V52V2 V SV 41.3
Division F Standard Open
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA XX6XX666XX V 60.6
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6XXXX6656X V 59.5
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6X656666XX V SV SP 59.3
4 Lloyd Bruce BassBell WA X6X5666X66 V SV 59.3
5 Bell Jarrod GeraldGreen WA 66XXXX55X6 58.5
6 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 6XX65X6656 58.3
7 Lockley Ron Wurgabup WA 5X56X6XX55 V SV 56.4
8 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 3666656666 56.0
9 Cole David Yarloop WA 6X65X65555 V SV 55.2
10 Moore James Wurgabup WA 44X6656666 V SV PP 55.1
11 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 66555665X5 V SV 55.1
12 Williams Winki Carnarvon WA 56X5665664 V 55.1
13 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 5X6X665635 54.2
14 Eaton Merv Northam 106 WA 5566X65564 V SV 54.1
15 Broad Tim Mt Barker WA 6654555X55 V 52.1
16 Cunningham Noel Yarloop WA 2465X65X56 V SV 51.2
17 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA 3335546X65 46.1
18 Andrews Chris Bassendean/Bellevue WA 4634554345 43.0
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 0000000000 0.0
Division 1
1 Corbett James Katandra VIC 5VVVVVVVVV V 50.9
2 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V55VVVVVV5 V SP 50.7
3 Sakich Steven Mundaring WA 5V55VVV55V 50.5
4 Watkins Paul Chapman Valley WA V555V5V55V V SV 50.4
5 McShane Warren City of Subiaco WA VV55555VV5 V 50.4
6 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 5V55555VV5 50.3
7 Donovan Graham Esperance 154 WA 5555555V55 V SV 50.1
8 Moore John Boulder WA VV545VV55V V 49.5
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VVV4V55V5 V SP 49.5
10 Sandlant Rob North Warrnambool VIC 5554V5VVV5 V 49.4
11 McDonald Shayne Albany WA 5V5V554V55 V 49.3
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5455554VV4 47.2
Division 2
1 Craigie Molly Yarloop WA VV5V5VVV5V L U J 50.7
2 Craigie Jessie Yarloop WA VV55V5V5V5 L U J 50.5
3 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 5555V5V455 V SV 49.2
4 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 544V5VV5V5 V 48.4
5 Frehner Ian Subiaco WA 5V5554V54V V SV 48.3
6 Chamberlain Dean Mundaring WA 5553V55VV5 V 48.3
7 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V45454VVV V 47.4
8 Jeffery Tyler Albany WA 5V54VVV544 U 47.4
9 Felton David Albany WA 5VVVV54544 V SV 47.4
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 554454VVV5 V 47.3
11 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5550V4555V 44.2
Division 3
1 Martin David City of Subiaco WA VV545VVVV4 V SV 48.6
2 Peacock Robert Beverley 10 WA 5V445545V5 47.2
3 Fairbairn John East Perth 185 WA V4445V52V2 V SV 41.3
F Standard-A
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA XX6XX666XX V 60.6
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6XXXX6656X V 59.5
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6X656666XX V SV SP 59.3
4 Lloyd Bruce BassBell WA X6X5666X66 V SV 59.3
5 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 6XX65X6656 58.3
6 Lockley Ron Wurgabup WA 5X56X6XX55 V SV 56.4
7 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 3666656666 56.0
8 Cole David Yarloop WA 6X65X65555 V SV 55.2
9 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 66555665X5 V SV 55.1
10 Williams Winki Carnarvon WA 56X5665664 V 55.1
F Standard-B
1 Bell Jarrod GeraldGreen WA 66XXXX55X6 58.5
2 Moore James Wurgabup WA 44X6656666 V SV PP 55.1
3 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 5X6X665635 54.2
4 Eaton Merv Northam 106 WA 5566X65564 V SV 54.1
5 Broad Tim Mt Barker WA 6654555X55 V 52.1
6 Cunningham Noel Yarloop WA 2465X65X56 V SV 51.2
7 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA 3335546X65 46.1
8 Andrews Chris Bassendean/Bellevue WA 4634554345 43.0
9 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 0000000000 0.0
F Open
1 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD 6X6X6XXXX6 V L 60.6
2 Hurley Ray Esperance WA 6X6X666XXX 60.5
3 Viviers Martin Esperance 154 WA 66X6XX6X66 V 60.4
4 Morgan Brett Manjimup 66666X66XX 60.3
5 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA XX5X665XXX 58.6
6 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6XXXX5665X V SV 58.5
7 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 65X6566X66 58.2
8 Stuart John Esperance WA X6X6646566 V 57.2
9 Russell David Perth Fremantle WA 0000000000 SV 0.0
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA XXXXXX6666 60.6
2 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA 66X66X6XXX V 60.5
3 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 655X6XXX6X 58.5
4 Pratt Brendan Moora WA 656X656XX6 58.3
5 Prvulovic Goran Darling Range WA 56X66XX665 58.3
6 Serrangeli Tony City of Subiaco WA XX66666565 58.2
7 Brown Roger Waroona WA 6656566566 57.0
8 Bliss David Perth Fremantle WA X564X566XX 56.4
9 Brown Steven Waroona 256 WA 65X5666545 V 54.1
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA 55VVV5VVVV T 50.7
2 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA VV55V5VVVV 50.7
3 Garrett Brian Perth/Fremantle WA VVV5VV55VV 50.7
4 Cuthbert Robert Darkan 80 WA 555V55V5VV V SV PP 50.4
5 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 55545VVVVV 49.5
6 Kearney Ethon Carnarvon WA 455VV55VVV U J 49.5
7 Gibson Graeme Manjimup WA 5V45V5V5V5 V 49.4
8 Van Den Elzen Jake Yarloop WA V555555545 49.1
9 Digweed Geoff Yarloop WA 45VV54VVV5 T 48.5
10 Palmer Grant East Perth WA V45VV5VV54 48.5
11 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA VVVVV55454 T 48.5
12 Boneham Brett Perth Fremantle WA 4V555454V5 47.2
13 Gow James Yarloop WA 135435V554 V 40.1
14 Abdel Malek Michael Yarloop WA 0000000000 0.0

Match 4 - Aggregate - East Perth Rifle Club 2 x 500m

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 100.15
1 Corbett James Katandra VIC V 100.15
3 Sakich Steven Mundaring WA 100.13
4 Felton David Albany WA V SV 100.13
5 Moore John Boulder WA V 100.8
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 99.12
7 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 99.10
8 Craigie Molly Yarloop WA L U J 99.10
9 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 99.8
10 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 98.9
11 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 98.8
12 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 98.3
13 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 97.12
14 McShane Warren City of Subiaco WA V 97.9
15 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 97.8
16 McDonald Shayne Albany WA V 97.7
17 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 97.7
18 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 97.4
19 Chamberlain Dean Mundaring WA V 96.5
20 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 96.5
21 Frehner Ian Subiaco WA V SV 96.5
22 Jeffery Tyler Albany WA U 95.5
23 Martin David City of Subiaco WA V SV 93.6
24 Peacock Robert Beverley 10 WA 92.5
25 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 91.5
26 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 78.0
Division F Standard Open
1 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 120.14
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 120.12
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 120.10
4 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 120.9
5 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 119.12
6 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 119.9
7 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 118.10
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 117.8
9 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA 114.5
10 Moore James Wurgabup WA V SV PP 114.5
11 Cole David Yarloop WA V SV 113.9
12 Broad Tim Mt Barker WA V 113.4
13 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 113.3
14 Bell Jarrod GeraldGreen WA 112.8
15 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 108.4
16 Andrews Chris Bassendean/Bellevue WA 106.4
17 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 105.2
18 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 104.3
Division 1
1 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 100.15
1 Corbett James Katandra VIC V 100.15
3 Sakich Steven Mundaring WA 100.13
4 Moore John Boulder WA V 100.8
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA V SP 99.12
6 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 99.8
7 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA V SP 97.12
8 McShane Warren City of Subiaco WA V 97.9
9 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 97.8
10 McDonald Shayne Albany WA V 97.7
11 Sandlant Rob North Warrnambool VIC V 97.4
12 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 96.5
Division 2
1 Felton David Albany WA V SV 100.13
2 Craigie Molly Yarloop WA L U J 99.10
3 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA V SV 99.10
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V 98.9
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 98.8
6 Craigie Jessie Yarloop WA L U J 98.3
7 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA V 97.7
8 Frehner Ian Subiaco WA V SV 96.5
9 Chamberlain Dean Mundaring WA V 96.5
10 Jeffery Tyler Albany WA U 95.5
11 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 91.5
Division 3
1 Martin David City of Subiaco WA V SV 93.6
2 Peacock Robert Beverley 10 WA 92.5
3 Fairbairn John East Perth 185 WA V SV 78.0
F Standard-A
1 Lloyd Bruce BassBell WA V SV 120.14
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 120.12
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 120.10
4 Sweetman Chappy Carnarvon WA V 120.9
5 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA 119.12
6 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA V 119.9
7 Wittorff George Busselton-Bunbury WA V SV 118.10
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 117.8
9 Cole David Yarloop WA V SV 113.9
F Standard-B
1 Moore James Wurgabup WA V SV PP 114.5
1 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA 114.5
3 Broad Tim Mt Barker WA V 113.4
4 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 113.3
5 Bell Jarrod GeraldGreen WA 112.8
6 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 108.4
7 Andrews Chris Bassendean/Bellevue WA 106.4
8 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 105.2
9 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 104.3
F Open
1 Morgan Brett Manjimup 119.12
2 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA 119.11
3 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 119.10
4 Hurley Ray Esperance WA 119.8
5 Viviers Martin Esperance 154 WA V 118.8
6 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 116.8
7 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 116.7
8 Stuart John Esperance WA V 115.7
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 120.13
2 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA V 119.7
3 Prvulovic Goran Darling Range WA 118.8
4 Bliss David Perth Fremantle WA 117.4
5 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 117.4
6 Brown Roger Waroona WA 116.7
7 Pratt Brendan Moora WA 112.6
8 Brown Steven Waroona 256 WA V 111.2
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA 108.4
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA T 100.12
1 Palmer Grant East Perth WA 100.12
3 Gibson Graeme Manjimup WA V 100.11
4 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA 100.10
5 Cuthbert Robert Darkan 80 WA V SV PP 99.14
6 Boneham Brett Perth Fremantle WA 99.6
7 Kearney Ethon Carnarvon WA U J 98.14
8 Van Den Elzen Jake Yarloop WA 98.11
9 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club 98.5
10 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA T 97.7
11 Digweed Geoff Yarloop WA T 96.10
12 Abdel Malek Michael Yarloop WA 96.6
13 Gow James Yarloop WA V 95.8
14 Garrett Brian Perth/Fremantle WA 92.5

Match 1 - Manjimup Rifle Club 400m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Sakich Steven Mundaring WA VV5VV5V5VV 50.7
2 Corbett James Katandra VIC 5VV55V5VVV V 50.6
3 Craigie Molly Yarloop WA V5VV5VVV55 L U J 50.6
4 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 55VV5V55VV 50.5
5 Sandlant Rob North Warrnambool VIC VV55V5555V V 50.4
6 McShane Warren City of Subiaco WA V5555555V5 V 50.2
7 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5VVVVV54VV V 49.7
8 Moore John Boulder WA 5V554VVVVV V 49.6
9 Felton David Albany WA VV45VV55VV V SV 49.6
10 Martin David City of Subiaco WA 5V4555VVVV V SV 49.5
11 Watkins Paul Chapman Valley WA V555V5V4V5 V SV 49.4
12 Frehner Ian Subiaco WA V554V55V55 V SV 49.3
13 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA 5553VVVVVV V SP 48.6
14 McDonald Shayne Albany WA VV4545VV5V V 48.5
15 Milentis Mark Manjimup 137 WA 554V4VVVV5 V SP 48.5
16 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5V5VVV5454 48.4
17 Craigie Jessie Yarloop WA V54545V5V5 L U J 48.3
18 Donovan Graham Esperance 154 WA 4555V554V5 V SV 48.2
19 Jeffery Tyler Albany WA 5V4555V554 U 48.2
20 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 4455VV4VV5 V 47.4
21 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V4V5V445 V 47.3
22 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 5VVV453455 V SV 46.3
23 Chamberlain Dean Mundaring WA 455V4544V5 V 46.2
24 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V445544V4V 45.3
25 Peacock Robert Beverley 10 WA 54345V5VV4 45.3
26 Fairbairn John East Perth 185 WA 544V5344VV V SV 44.3
Division F Standard Open
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA XXX6XXXXX6 V 60.8
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 6666XX6XXX 60.5
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X666X6X6XX V 60.5
4 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 66X6X6XXX6 V SV 60.5
5 Cole David Yarloop WA 6X66XX6X66 V SV 60.4
6 Lockley Ron Wurgabup WA 6X5X66XXXX V SV 59.6
7 Lloyd Bruce BassBell WA XX66X66X5X V SV 59.5
8 Williams Winki Carnarvon WA X65XX6XX66 V 59.5
9 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA X65666X66X 59.3
10 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA XX665X66X5 58.4
11 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 5566XXX5XX 57.5
12 Andrews Chris Bassendean/Bellevue WA 5566XXX656 57.3
13 Reid Mahlon Boddington 214 WA 665666556X V SV SP 57.1
14 Broad Tim Mt Barker WA 65X55X5666 V 56.2
15 Moore James Wurgabup WA X5555XXX56 V SV PP 55.4
16 Bell Jarrod GeraldGreen WA X65555XXX5 55.4
17 Faulkner Kevin City of Subiaco WA X5X5655656 55.2
18 Cunningham Noel Yarloop WA 46X66X5655 V SV 55.2
19 Eaton Merv Northam 106 WA 554X644446 V SV 48.1
Division 1
1 Sakich Steven Mundaring WA VV5VV5V5VV 50.7
2 Corbett James Katandra VIC 5VV55V5VVV V 50.6
3 Negus Steve Canberra Rifle Club ACT 55VV5V55VV 50.5
4 Sandlant Rob North Warrnambool VIC VV55V5555V V 50.4
5 McShane Warren City of Subiaco WA V5555555V5 V 50.2
6 Moore John Boulder WA 5V554VVVVV V 49.6
7 Watkins Paul Chapman Valley WA V555V5V4V5 V SV 49.4
8 Syme Ian Bassendean/Bellevue WA 5553VVVVVV V SP 48.6
9 McDonald Shayne Albany WA VV4545VV5V V 48.5
10 Milentis Mark Manjimup 137 WA 554V4VVVV5 V SP 48.5
11 Donovan Graham Esperance 154 WA 4555V554V5 V SV 48.2
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V445544V4V 45.3
Division 2
1 Craigie Molly Yarloop WA V5VV5VVV55 L U J 50.6
2 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5VVVVV54VV V 49.7
3 Felton David Albany WA VV45VV55VV V SV 49.6
4 Frehner Ian Subiaco WA V554V55V55 V SV 49.3
5 Jupp Daryl Geraldton Greenough WA 5V5VVV5454 48.4
6 Craigie Jessie Yarloop WA V54545V5V5 L U J 48.3
7 Jeffery Tyler Albany WA 5V4555V554 U 48.2
8 Sue Kenneth Busselton-Bunbury WA 4455VV4VV5 V 47.4
9 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V4V5V445 V 47.3
10 Green Micheal Mundaring Rifle Club WA 5VVV453455 V SV 46.3
11 Chamberlain Dean Mundaring WA 455V4544V5 V 46.2
Division 3
1 Martin David City of Subiaco WA 5V4555VVVV V SV 49.5
2 Peacock Robert Beverley 10 WA 54345V5VV4 45.3
3 Fairbairn John East Perth 185 WA 544V5344VV V SV 44.3
F Standard-A
1 Sweetman Chappy Carnarvon WA XXX6XXXXX6 V 60.8
2 Yates Neil Busselton-Bunbury WA 6666XX6XXX 60.5
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X666X6X6XX V 60.5
4 Wittorff George Busselton-Bunbury WA 66X6X6XXX6 V SV 60.5
5 Cole David Yarloop WA 6X66XX6X66 V SV 60.4
6 Lockley Ron Wurgabup WA 6X5X66XXXX V SV 59.6
7 Lloyd Bruce BassBell WA XX66X66X5X V SV 59.5
8 Williams Winki Carnarvon WA X65XX6XX66 V 59.5
9 Palandri Riccardo Busselton-Bunbury WA X65666X66X 59.3
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA 665666556X V SV SP 57.1
F Standard-B
1 Ward-Massey Bernard Bassendean Bellevue WA XX665X66X5 58.4
2 Ellery Terry Geraldton Greenough WA 5566XXX5XX 57.5
3 Andrews Chris Bassendean/Bellevue WA 5566XXX656 57.3
4 Broad Tim Mt Barker WA 65X55X5666 V 56.2
5 Moore James Wurgabup WA X5555XXX56 V SV PP 55.4
6 Bell Jarrod GeraldGreen WA X65555XXX5 55.4
7 Faulkner Kevin City of Subiaco WA X5X5655656 55.2
8 Cunningham Noel Yarloop WA 46X66X5655 V SV 55.2
9 Eaton Merv Northam 106 WA 554X644446 V SV 48.1
F Open
1 Morgan Brett Manjimup X666XXX6XX 60.6
2 Hurley Ray Esperance WA XXXXX65XXX 59.8
3 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD XX6X6X5XXX V L 59.7
4 Stuart John Esperance WA XXX66X5XXX V 59.7
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6656X66XXX V SV 59.4
6 Puzey Keiton Bassendean Bellevue WA 6X6X666XX5 59.4
7 Viviers Martin Esperance 154 WA 6XX6X566X5 V 58.4
8 Parry Justin Mount Barker Rifle Club WA X665666X56 58.2
9 Russell David Perth Fremantle WA X6X466565X SV 56.3
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA XX6X6X666X 60.5
2 Pratt Brendan Moora WA 6XX5XXXX6X 59.7
3 Estermann Walter Beverley Rifle Club WA X66X6566X6 V 59.3
4 Brown Steven Waroona 256 WA 66X6566566 V 58.1
5 Prvulovic Goran Darling Range WA 5X6X56X65X 57.4
6 Bliss David Perth Fremantle WA 66X66555XX 57.3
7 Brown Roger Waroona WA 665656X56X 57.2
8 Neil Gordon Perth - Fremantle 293 WA 6555X556XX 55.3
9 Serrangeli Tony City of Subiaco WA X4X5XX5564 53.4
Sporting / Tactical
1 May Brendon Busselton 56 WA 5VVVVVVV5V T 50.8
2 Gibson Graeme Manjimup WA V55VV5VVVV V 50.7
3 Bourke Keiren Busselton/Bunbury WA VV55VVV5VV 50.7
4 Palmer Grant East Perth WA VVV5V5V5VV 50.7
5 Cuthbert Robert Darkan 80 WA 5VVVVV5V5V V SV PP 50.7
6 Van Den Elzen Jake Yarloop WA VVVV5V555V 50.6
7 Howden Jack Perth Fremantle Rifle Club VVV4V555VV 49.6
8 Garrett Brian Perth/Fremantle WA 455V5VVV55 49.4
9 Boneham Brett Perth Fremantle WA 5V5V5545V5 49.3
10 Digweed Geoff Yarloop WA VVVVVV4554 T 48.6
11 Kearney Ethon Carnarvon WA V5V4VV55V4 U J 48.5
12 Gow James Yarloop WA 555544445V V 46.1
13 Turner Ross Yarloop Rifle Club WA 545544VV44 T 45.2
14 Abdel Malek Michael Yarloop WA V343345V24 38.2