WARA 2020 Queens Prize Meeting Results

Match 22 - Aggregate - The WARA Grand Championship

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 837.82
2 Moore John Boulder WA 835.83
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 830.79
4 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 825.74
5 Sakich Steven Mundaring WA 825.64
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 822.67
7 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 821.73
8 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 821.67
9 McDONALD Shayne Albany WA 818.64
10 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 818.58
11 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 817.67
12 Green Micheal Kambalda 288 WA V 815.52
13 Felton David Albany WA V SV 814.64
14 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 813.70
15 Martin David Kalgoorlie RC WA V 809.65
16 Watts Murray Darling Range WA V 808.55
17 Turner Graeme Mundaring WA V SV 807.52
18 Cromb Michael Mundaring 41 WA 806.58
19 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 805.52
20 Lidgard Kent Boddington WA 801.64
21 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 800.50
22 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 800.44
23 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 797.62
24 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 796.46
25 Martin David City of Subiaco WA V SV 793.63
26 Trease Alan Manjimup WA T 790.60
27 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 789.48
28 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 781.43
29 Sakich Jordan Mundaring WA U J 771.40
30 Jeffery Tyler Albany U 770.44
31 McCarthy Lara Albany WA L 758.31
32 Harding John City of Subiaco WA SP 751.42
33 Taylor Russell Leonora WA V SP 715.23
Division F Standard Open
1 Sweetman Gregory Carnarvon 989.61
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 987.70
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 985.65
4 Keogh Catherine Beverley WA L 982.65
5 Purdy Graham Northampton WA 975.76
6 Gilbert Mathew Carnarvon U J 964.51
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 962.46
8 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 961.45
9 Gilbert Graeme Carnarvon 948.48
10 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 942.36
11 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 941.34
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 939.31
13 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 933.38
14 Williams Winki Carnarvon V 930.45
15 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 927.32
16 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 892.20
17 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 884.17
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 837.82
2 Moore John Boulder WA 835.83
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 830.79
4 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 825.74
5 Sakich Steven Mundaring WA 825.64
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 822.67
7 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 821.73
8 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 821.67
9 McDONALD Shayne Albany WA 818.64
10 Green Micheal Kambalda 288 WA V 815.52
11 Felton David Albany WA V SV 814.64
12 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 813.70
13 Martin David Kalgoorlie RC WA V 809.65
14 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 805.52
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 800.44
Division 2
1 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 818.58
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 817.67
3 Watts Murray Darling Range WA V 808.55
4 Turner Graeme Mundaring WA V SV 807.52
5 Cromb Michael Mundaring 41 WA 806.58
6 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 800.50
7 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 797.62
8 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 796.46
9 Martin David City of Subiaco WA V SV 793.63
10 Trease Alan Manjimup WA T 790.60
11 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 789.48
12 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 781.43
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA 801.64
2 Sakich Jordan Mundaring WA U J 771.40
3 Jeffery Tyler Albany U 770.44
4 McCarthy Lara Albany WA L 758.31
5 Harding John City of Subiaco WA SP 751.42
6 Taylor Russell Leonora WA V SP 715.23
F Standard-A
1 Sweetman Gregory Carnarvon 989.61
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 987.70
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 985.65
4 Keogh Catherine Beverley WA L 982.65
5 Purdy Graham Northampton WA 975.76
6 Gilbert Mathew Carnarvon U J 964.51
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 962.46
8 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 961.45
9 Gilbert Graeme Carnarvon 948.48
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 939.31
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 933.38
F Standard-B
1 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 942.36
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 941.34
3 Williams Winki Carnarvon V 930.45
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 927.32
5 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 892.20
6 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 884.17
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 1008.85
2 Viviers Martin Esperance 154 WA 983.65
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 983.56
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 976.54
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 981.60
2 Brown Steven Waroona 256 WA 972.57
3 Pratt Brendan Moora 956.53
4 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 942.40
5 Estermann Walter Beverley WA V 936.41
Hunter Division
1 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 820.64
2 Shield Ian Busselton Bunbury 808.65
3 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 807.73

Match 21 - Aggregate - The Queen\'s Prize

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 468.43
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 467.43
3 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 467.36
4 Moore John Boulder WA 464.50
5 Sakich Steven Mundaring WA 464.39
6 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 464.36
7 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 462.42
8 McDONALD Shayne Albany WA 462.38
9 Martin David Kalgoorlie RC WA V 462.38
10 Felton David Albany WA V SV 461.33
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 460.51
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 460.43
13 Reddin Michael Mount Barker WA 460.35
14 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 460.26
15 Turner Graeme Mundaring WA V SV 459.32
16 Cromb Michael Mundaring 41 WA 457.37
17 Green Micheal Kambalda 288 WA V 457.28
18 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 456.31
19 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 453.41
20 Trease Alan Manjimup WA T 451.35
21 Joyce Paul Mundaring 41 WA 450.32
22 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 449.30
23 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 449.26
24 Martin David City of Subiaco WA V SV 448.40
25 Watts Murray Darling Range WA V 448.31
26 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 447.27
27 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 446.32
28 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 446.24
29 Lidgard Kent Boddington WA 445.37
30 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 443.24
31 Becher John East Perth WA V SV 442.31
32 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 439.30
33 Sakich Jordan Mundaring WA U J 439.21
34 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 435.31
35 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 431.21
36 McCarthy Lara Albany WA L 426.14
37 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 425.22
38 Harris Coen Chapman Valley WA U J 422.18
39 Harding John City of Subiaco WA SP 421.29
40 Jeffery Tyler Albany U 419.23
41 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 418.31
42 Taylor Russell Leonora WA V SP 402.11
Division F Standard Open
1 Keogh Catherine Beverley WA L 557.37
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 557.37
3 Sweetman Gregory Carnarvon 556.35
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 552.39
5 Purdy Graham Northampton WA 545.47
6 Gilbert Mathew Carnarvon U J 544.30
7 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 542.25
8 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 541.30
9 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 536.26
10 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 535.25
11 Gilbert Graeme Carnarvon 527.31
12 Bryan Hugh Moora 92 WA V 527.18
13 Williams Winki Carnarvon V 523.30
14 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 521.22
15 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 521.20
16 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 521.17
17 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 520.18
18 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 519.17
19 Moore James Wurgabup WA V SV PP 502.14
20 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 500.10
21 Routledge Bergin Merredin WA 495.10
22 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 493.8
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 468.43
2 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 467.36
3 Moore John Boulder WA 464.50
4 Sakich Steven Mundaring WA 464.39
5 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 464.36
6 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 462.42
7 McDONALD Shayne Albany WA 462.38
8 Martin David Kalgoorlie RC WA V 462.38
9 Felton David Albany WA V SV 461.33
10 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 460.51
11 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 460.43
12 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 460.26
13 Green Micheal Kambalda 288 WA V 457.28
14 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 453.41
15 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 439.30
Division 2
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 467.43
2 Reddin Michael Mount Barker WA 460.35
3 Turner Graeme Mundaring WA V SV 459.32
4 Cromb Michael Mundaring 41 WA 457.37
5 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 456.31
6 Trease Alan Manjimup WA T 451.35
7 Joyce Paul Mundaring 41 WA 450.32
8 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 449.30
9 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 449.26
10 Martin David City of Subiaco WA V SV 448.40
11 Watts Murray Darling Range WA V 448.31
12 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 446.32
13 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 443.24
14 Becher John East Perth WA V SV 442.31
15 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 431.21
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 447.27
2 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 446.24
3 Lidgard Kent Boddington WA 445.37
4 Sakich Jordan Mundaring WA U J 439.21
5 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 435.31
6 McCarthy Lara Albany WA L 426.14
7 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 425.22
8 Harris Coen Chapman Valley WA U J 422.18
9 Harding John City of Subiaco WA SP 421.29
10 Jeffery Tyler Albany U 419.23
11 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 418.31
12 Taylor Russell Leonora WA V SP 402.11
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 557.37
1 Keogh Catherine Beverley WA L 557.37
3 Sweetman Gregory Carnarvon 556.35
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 552.39
5 Purdy Graham Northampton WA 545.47
6 Gilbert Mathew Carnarvon U J 544.30
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 541.30
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 536.26
9 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 535.25
10 Gilbert Graeme Carnarvon 527.31
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 521.22
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 519.17
F Standard-B
1 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 542.25
2 Bryan Hugh Moora 92 WA V 527.18
3 Williams Winki Carnarvon V 523.30
4 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 521.20
5 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 521.17
6 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 520.18
7 Moore James Wurgabup WA V SV PP 502.14
8 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 500.10
9 Routledge Bergin Merredin WA 495.10
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 493.8
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 564.55
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 563.45
3 Whittleton Craig Boddington 554.39
4 Rushton Jason Boddington WA 553.45
5 Natta Andrew Boddington WA 548.39
6 Viviers Martin Esperance 154 WA 547.36
7 Kinnear Bob Boddington WA V SV 546.27
8 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 541.30
9 Edwards Carl Chidlow WA 541.28
10 Bergau Brad Chidlow WA T 524.14
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 545.35
2 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 543.26
3 Pratt Brendan Moora 542.31
4 Brown Steven Waroona 256 WA 536.35
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 530.22
6 Boyes John Geraldton Greenough 528.24
7 Estermann Walter Beverley WA V 519.22
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 484.12
Hunter Division
1 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 463.53
2 Timms Alex Perth Fremantle WA V 461.42
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 460.38
4 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 446.35
5 Shield Ian Busselton Bunbury 445.31
6 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA T 440.29
7 Robinson Joel Perth Fremantle WA T 435.30

Match 20 - Aggregate - The Jim Williams Memorial Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 124.7
2 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 122.5
3 Moore John Boulder WA 121.10
4 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 121.9
5 McDONALD Shayne Albany WA 121.9
6 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 121.8
7 Sakich Steven Mundaring WA 121.7
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 120.11
9 Turner Graeme Mundaring WA V SV 120.6
10 Cromb Michael Mundaring 41 WA 119.8
11 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 119.6
12 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 118.11
13 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 118.11
14 Martin David Kalgoorlie RC WA V 118.8
15 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 118.7
16 Reddin Michael Mount Barker WA 118.5
17 Green Micheal Kambalda 288 WA V 117.6
18 Felton David Albany WA V SV 116.8
19 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 116.5
20 Trease Alan Manjimup WA T 115.9
21 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 115.6
22 Joyce Paul Mundaring 41 WA 114.5
23 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 114.3
24 Watts Murray Darling Range WA V 113.8
25 Becher John East Perth WA V SV 113.4
26 Lidgard Kent Boddington WA 113.4
27 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 113.2
28 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 112.6
29 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 111.4
30 McCarthy Lara Albany WA L 110.4
31 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 108.7
32 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 108.6
33 Sakich Jordan Mundaring WA U J 108.4
34 Martin David City of Subiaco WA V SV 106.7
35 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 106.4
36 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 104.5
37 Jeffery Tyler Albany U 104.3
38 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 103.10
39 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 103.5
40 Taylor Russell Leonora WA V SP 103.1
41 Harris Coen Chapman Valley WA U J 100.4
42 Harding John City of Subiaco WA SP 97.4
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 142.8
2 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 142.7
3 Sweetman Gregory Carnarvon 140.7
4 Keogh Catherine Beverley WA L 139.6
5 Gilbert Mathew Carnarvon U J 138.6
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 138.1
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 135.1
8 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 133.3
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 133.2
10 Purdy Graham Northampton WA 132.4
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 131.0
12 Bryan Hugh Moora 92 WA V 129.1
13 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 128.1
14 Gilbert Graeme Carnarvon 127.3
15 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 126.1
16 Williams Winki Carnarvon V 124.3
17 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 123.2
18 Routledge Bergin Merredin WA 122.2
19 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 122.0
20 Moore James Wurgabup WA V SV PP 118.3
21 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 118.2
22 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 116.0
Division 1
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 124.7
2 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 122.5
3 Moore John Boulder WA 121.10
4 McDONALD Shayne Albany WA 121.9
5 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 121.9
6 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 121.8
7 Sakich Steven Mundaring WA 121.7
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 118.11
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 118.11
10 Martin David Kalgoorlie RC WA V 118.8
11 Green Micheal Kambalda 288 WA V 117.6
12 Felton David Albany WA V SV 116.8
13 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 116.5
14 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 112.6
15 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 103.10
Division 2
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 120.11
2 Turner Graeme Mundaring WA V SV 120.6
3 Cromb Michael Mundaring 41 WA 119.8
4 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 119.6
5 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 118.7
6 Reddin Michael Mount Barker WA 118.5
7 Trease Alan Manjimup WA T 115.9
8 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 115.6
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA 114.5
10 Watts Murray Darling Range WA V 113.8
11 Becher John East Perth WA V SV 113.4
12 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 113.2
13 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 108.6
14 Martin David City of Subiaco WA V SV 106.7
15 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 106.4
Division 3
1 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 114.3
2 Lidgard Kent Boddington WA 113.4
3 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 111.4
4 McCarthy Lara Albany WA L 110.4
5 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 108.7
6 Sakich Jordan Mundaring WA U J 108.4
7 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 104.5
8 Jeffery Tyler Albany U 104.3
9 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 103.5
10 Taylor Russell Leonora WA V SP 103.1
11 Harris Coen Chapman Valley WA U J 100.4
12 Harding John City of Subiaco WA SP 97.4
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 142.8
2 Sweetman Gregory Carnarvon 140.7
3 Keogh Catherine Beverley WA L 139.6
4 Gilbert Mathew Carnarvon U J 138.6
5 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 138.1
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 135.1
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 133.3
8 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 133.2
9 Purdy Graham Northampton WA 132.4
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 131.0
11 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 128.1
12 Gilbert Graeme Carnarvon 127.3
F Standard-B
1 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 142.7
2 Bryan Hugh Moora 92 WA V 129.1
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 126.1
4 Williams Winki Carnarvon V 124.3
5 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 123.2
6 Routledge Bergin Merredin WA 122.2
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 122.0
8 Moore James Wurgabup WA V SV PP 118.3
9 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 118.2
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 116.0
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 150.13
2 Rushton Jason Boddington WA 145.11
3 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 145.9
4 Edwards Carl Chidlow WA 142.11
5 Whittleton Craig Boddington 142.7
6 Natta Andrew Boddington WA 142.7
7 Kinnear Bob Boddington WA V SV 142.4
8 Viviers Martin Esperance 154 WA 140.7
9 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 136.3
10 Bergau Brad Chidlow WA T 127.0
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 145.9
2 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 139.3
3 Pratt Brendan Moora 138.6
4 Brown Steven Waroona 256 WA 137.10
5 Estermann Walter Beverley WA V 134.3
6 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 133.2
7 Boyes John Geraldton Greenough 126.3
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 122.1
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA V 116.12
2 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 114.11
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 113.2
4 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA T 110.8
5 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 109.2
6 Shield Ian Busselton Bunbury 105.1
7 Robinson Joel Perth Fremantle WA T 104.7

Match 19 - The DC Precision 900/900m - The DC Precision 900/900m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 55V55V5VV55V55V V SP 75.6
2 McDONALD Shayne Albany WA V3V555V5V55V5V5 73.6
3 Hughes Neil City of Subiaco WA 4V4V55455VV5VV5 V SP 72.6
4 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 555554555445555 72.0
5 Trease Alan Manjimup WA VVV45VV4V454555 T 71.6
6 Sakich Steven Mundaring WA 5V455V4VV5535V5 71.5
7 Moore John Boulder WA V54V535555VV5V4 71.5
8 Whisson Bradley City of Subiaco WA 54VV4455VV555V4 V 71.5
9 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V544445V5555VV5 V 71.4
10 McSHANE Warren City of Subiaco WA 5V554455VV54545 V 71.3
11 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 2V5V5V45VV554V5 70.6
12 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5VV35VV55V4V535 70.6
13 Turner Graeme Mundaring WA V54554VV5VV4544 V SV 70.5
14 Milentis Mark Manjimup 137 WA 4VV35V44V555554 SP 69.4
15 Martin David Kalgoorlie RC WA 535V4VV53555554 V 69.3
16 Reddin Michael Mount Barker WA 55543V54V5V5553 69.3
17 Cromb Michael Mundaring 41 WA 554V25455554V55 69.2
18 Green Micheal Kambalda 288 WA 55V5453V5545454 V 69.2
19 Felton David Albany WA 5VV553334V5V555 V SV 68.4
20 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V34355V5V5545V4 68.4
21 McCarthy Lara Albany WA V525555454454VV L 68.3
22 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V455435V543555V V 68.3
23 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55444V5535V5454 68.2
24 Frehner Ian City of Subiaco WA 5453555VV554453 V SV 68.2
25 Becher John East Perth WA V54455544535V35 V SV 67.2
26 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 44V554555V54443 67.2
27 Watson Nick South Perth 7 WA 4455V542V5425V5 V SP 65.3
28 Lidgard Kent Boddington WA 45534545325V4V5 64.2
29 Samuel Kerry City of Subiaco WA 34555545445253V V SV 64.1
30 Watts Murray Darling Range WA VV3455543254V44 V 63.3
31 Watkins Peter City of Subiaco WA 324455V555V43V3 V SV SP 63.3
32 Eaton Merv Northam 106 WA 5443V4254453555 V SV 63.1
33 White David Carnarvon 65 WA VV5V445323434VV V SV SP 62.5
34 Sakich Jordan Mundaring WA V4V55V4343334V4 U J 62.4
35 Dods Allan City of Subiaco WA 44324554V55443V V SV 62.2
36 Jeffery Tyler Albany 2354522553V444V U 58.2
37 Taylor Russell Leonora WA 455434343524354 V SP 58.0
38 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 4522522V53V5444 V SV 57.2
39 Martin David City of Subiaco WA V34345532433552 V SV 56.1
40 Watkins Paul Chapman Valley WA 0235304VV5V444V V SV 54.4
41 Harris Coen Chapman Valley WA 224V44543345232 U J 52.1
42 Harding John City of Subiaco WA 344532314254352 SP 50.0
43 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 000000000000000 V SV 0.0
43 Concanen Terrence City of Subiaco WA 000000000000000 V SV 0.0
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X655656X65XX6XX 86.6
2 Sweetman Gregory Carnarvon XX6XX55656X5665 85.5
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 655566666566656 85.0
4 Keogh Catherine Beverley WA X6X6X54656X5X65 L 84.5
5 Lockley Ron Wurgabup WA XX555X655666566 V SV 84.3
6 Gilbert Mathew Carnarvon 6XX65556X55565X U J 83.4
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA 566665656555X65 V SV SP 83.1
8 Purdy Graham Northampton WA 63X6X6655555656 81.2
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA X46656665656446 V SV 81.1
10 Williams Winki Carnarvon 544655XX6565X55 V 79.3
11 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 555566656555555 79.0
12 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 5623X65X5656665 SV 78.2
13 Bryan Hugh Moora 92 WA 5X5565465565564 V 78.1
14 Littlely David Bassendean Bellevue WA 645555555656555 V SV 77.0
15 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 555555565555465 V 76.0
16 Carver Neil City of Subiaco WA 444665465556555 V SV 75.0
17 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 44646X554654456 V SV 74.1
18 Moore James Wurgabup WA 456435X34X56X64 V SV PP 73.3
19 Routledge Bergin Merredin WA 453544665366X55 73.1
20 Gilbert Graeme Carnarvon 56X654455635445 73.1
21 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 265555655454454 V SV 70.0
22 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5443355545455X5 68.1
Division 1
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 55V55V5VV55V55V V SP 75.6
2 McDONALD Shayne Albany WA V3V555V5V55V5V5 73.6
3 Hughes Neil City of Subiaco WA 4V4V55455VV5VV5 V SP 72.6
4 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 555554555445555 72.0
5 Sakich Steven Mundaring WA 5V455V4VV5535V5 71.5
6 Moore John Boulder WA V54V535555VV5V4 71.5
7 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V544445V5555VV5 V 71.4
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 2V5V5V45VV554V5 70.6
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA 4VV35V44V555554 SP 69.4
10 Martin David Kalgoorlie RC WA 535V4VV53555554 V 69.3
11 Green Micheal Kambalda 288 WA 55V5453V5545454 V 69.2
12 Felton David Albany WA 5VV553334V5V555 V SV 68.4
13 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V455435V543555V V 68.3
14 Watkins Peter City of Subiaco WA 324455V555V43V3 V SV SP 63.3
15 Watkins Paul Chapman Valley WA 0235304VV5V444V V SV 54.4
Division 2
1 Trease Alan Manjimup WA VVV45VV4V454555 T 71.6
2 Whisson Bradley City of Subiaco WA 54VV4455VV555V4 V 71.5
3 McSHANE Warren City of Subiaco WA 5V554455VV54545 V 71.3
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5VV35VV55V4V535 70.6
5 Turner Graeme Mundaring WA V54554VV5VV4544 V SV 70.5
6 Reddin Michael Mount Barker WA 55543V54V5V5553 69.3
7 Cromb Michael Mundaring 41 WA 554V25455554V55 69.2
8 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V34355V5V5545V4 68.4
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55444V5535V5454 68.2
10 Becher John East Perth WA V54455544535V35 V SV 67.2
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA 34555545445253V V SV 64.1
12 Watts Murray Darling Range WA VV3455543254V44 V 63.3
13 Eaton Merv Northam 106 WA 5443V4254453555 V SV 63.1
14 Dods Allan City of Subiaco WA 44324554V55443V V SV 62.2
15 Martin David City of Subiaco WA V34345532433552 V SV 56.1
Division 3
1 McCarthy Lara Albany WA V525555454454VV L 68.3
2 Frehner Ian City of Subiaco WA 5453555VV554453 V SV 68.2
3 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 44V554555V54443 67.2
4 Watson Nick South Perth 7 WA 4455V542V5425V5 V SP 65.3
5 Lidgard Kent Boddington WA 45534545325V4V5 64.2
6 White David Carnarvon 65 WA VV5V445323434VV V SV SP 62.5
7 Sakich Jordan Mundaring WA V4V55V4343334V4 U J 62.4
8 Jeffery Tyler Albany 2354522553V444V U 58.2
9 Taylor Russell Leonora WA 455434343524354 V SP 58.0
10 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 4522522V53V5444 V SV 57.2
11 Harris Coen Chapman Valley WA 224V44543345232 U J 52.1
12 Harding John City of Subiaco WA 344532314254352 SP 50.0
13 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 000000000000000 V SV 0.0
13 Concanen Terrence City of Subiaco WA 000000000000000 V SV 0.0
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X655656X65XX6XX 86.6
2 Sweetman Gregory Carnarvon XX6XX55656X5665 85.5
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 655566666566656 85.0
4 Keogh Catherine Beverley WA X6X6X54656X5X65 L 84.5
5 Gilbert Mathew Carnarvon 6XX65556X55565X U J 83.4
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA 566665656555X65 V SV SP 83.1
7 Purdy Graham Northampton WA 63X6X6655555656 81.2
8 Whittemore Tony City of Subiaco WA X46656665656446 V SV 81.1
9 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 5623X65X5656665 SV 78.2
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA 645555555656555 V SV 77.0
11 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 555555565555465 V 76.0
12 Gilbert Graeme Carnarvon 56X654455635445 73.1
F Standard-B
1 Lockley Ron Wurgabup WA XX555X655666566 V SV 84.3
2 Williams Winki Carnarvon 544655XX6565X55 V 79.3
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 555566656555555 79.0
4 Bryan Hugh Moora 92 WA 5X5565465565564 V 78.1
5 Carver Neil City of Subiaco WA 444665465556555 V SV 75.0
6 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 44646X554654456 V SV 74.1
7 Moore James Wurgabup WA 456435X34X56X64 V SV PP 73.3
8 Routledge Bergin Merredin WA 453544665366X55 73.1
9 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 265555655454454 V SV 70.0
10 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5443355545455X5 68.1
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA XX6X6X6XX66XXXX 90.10
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA X6656X666XXXX6X 89.7
3 Rushton Jason Boddington WA X56X5666XXX6X66 88.6
4 Whittleton Craig Boddington X6XX6566X65X566 87.5
5 Natta Andrew Boddington WA X56XX5656566666 86.3
6 Kinnear Bob Boddington WA 66X66X5665X6655 V SV 86.3
7 Viviers Martin Esperance 154 WA 5X6X66XX55566X5 85.5
8 Edwards Carl Chidlow WA 6X6XX5XXXXX6606 83.8
9 Piper Bruce Geraldton Greenough WA X55665566555555 V SV 80.1
10 Bergau Brad Chidlow WA 664556645565566 T 80.0
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 666X5XX66X5656X 87.5
2 Brown Steven Waroona 256 WA 65XXXXXXXX5X564 85.9
3 Pratt Brendan Moora XXXX6555X65X656 85.6
4 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA X55566X6656X566 85.3
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA 5546666X66666X4 V SV L 84.2
6 Boyes John Geraldton Greenough 65X6466555646X5 81.2
7 Estermann Walter Beverley WA 5565X5556X45554 V 77.2
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 546555455444556 V SV 72.0
9 Sandercock Deborah Merredin WA 000000000000000 L 0.0
Hunter Division
1 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 545VVVVV5V55VV4 73.8
2 Timms Alex Perth Fremantle WA VV55VVVV5V3VV54 V 72.9
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA V545535455554V3 68.2
4 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 34445545VV54535 66.2
5 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 135V3V55V5534V5 T 64.4
6 Shield Ian Busselton Bunbury 343455544554345 63.0
7 Robinson Joel Perth Fremantle WA 54VV4V335VV2254 T 62.5

Match 18 - The Kevin Craigie Mem 800/900m - The Kevin Craigie Mem 800/900m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5VV5V5V5VV 50.6
2 Martin David City of Subiaco WA VVV55V5VV5 V SV 50.6
3 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VVV5555VV 50.5
4 Moore John Boulder WA 5VV5VV55V5 50.5
5 Watts Murray Darling Range WA 55V5VVVV55 V 50.5
6 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5VVV5VV555 50.5
7 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V55V555V5V V 50.4
8 Sakich Steven Mundaring WA 5555V5555V 50.2
9 Turner Graeme Mundaring WA 555555555V V SV 50.1
10 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV45VVVVV5 SP 49.7
11 Watkins Paul Chapman Valley WA VVV5V5VV45 V SV 49.6
12 Martin David Kalgoorlie RC WA 5V5VVV545V V 49.5
13 Hughes Neil City of Subiaco WA 55V455V55V V SP 49.3
14 Watkins Peter City of Subiaco WA 555V555V4V V SV SP 49.3
15 Reddin Michael Mount Barker WA V4555555V5 49.2
16 Lidgard Kent Boddington WA 555V555V54 49.2
17 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 555455555V V SP 49.1
18 Samuel Kerry City of Subiaco WA 55455555V5 V SV 49.1
19 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V5V445VVV5 48.5
20 Green Micheal Kambalda 288 WA 45VVV54V55 V 48.4
21 Felton David Albany WA V554V5VV45 V SV 48.4
22 McDONALD Shayne Albany WA 55455V45VV 48.3
23 McSHANE Warren City of Subiaco WA 5545VV545V V 48.3
24 Harris Coen Chapman Valley WA 555V554V4V U J 48.3
25 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555VV55544 V 48.2
26 Harding John City of Subiaco WA 5544V5V4VV SP 47.4
27 Whisson Bradley City of Subiaco WA 44555V54V5 V 47.2
28 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 55553V5V45 47.2
29 Dods Allan City of Subiaco WA 4V44554VVV V SV 46.4
30 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 553V45VVV4 V SV 46.4
31 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 4V4445V55V V SV 46.3
32 Joyce Paul Mundaring 41 WA VV5545V345 46.3
33 Becher John East Perth WA 55453V5V45 V SV 46.2
34 White David Carnarvon 65 WA 4544V5V545 V SV SP 46.2
35 Frehner Ian City of Subiaco WA 445545554V V SV 46.1
36 Jeffery Tyler Albany 55V4454554 U 46.1
37 Sakich Jordan Mundaring WA 5555544535 U J 46.0
38 Taylor Russell Leonora WA 554444554V V SP 45.1
39 Trease Alan Manjimup WA 5V5V3V5434 T 44.3
40 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V543V54544 44.2
41 Eaton Merv Northam 106 WA V354V3V454 V SV 43.3
42 Concanen Terrence City of Subiaco WA 544444V454 V SV 43.1
43 McCarthy Lara Albany WA 44455425V4 L 42.1
44 Watson Nick South Perth 7 WA 24VV553424 V SP 39.2
45 Dann Reece LEONORA 0000000000 U J 0.0
45 Carlsen Gary Albany 19 WA 0000000000 V 0.0
45 Dods Colin City of Subiaco WA 0000000000 V SV L 0.0
Division F Standard Open
1 Lockley Ron Wurgabup WA 56X66XX65X V SV 58.4
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 66X655655X 56.2
3 Sweetman Gregory Carnarvon 4655X6566X 55.2
4 Gilbert Mathew Carnarvon 65X555665X U J 55.2
5 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 45665X6656 SV 55.1
6 Keogh Catherine Beverley WA 655X665556 L 55.1
7 Gilbert Graeme Carnarvon 5X45666X55 54.2
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6655556556 V SV 54.0
9 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 456X566555 53.1
10 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 555556555X V 52.1
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA 565554X556 V SV 52.1
12 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5654456566 V SV SP 52.0
13 Purdy Graham Northampton WA 565X5X5445 51.2
14 Bryan Hugh Moora 92 WA 6556556544 V 51.0
15 Faulkner Kevin City of Subiaco WA X665454545 50.1
16 Routledge Bergin Merredin WA 255645664X 49.1
17 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 3X55555555 V SV 49.1
18 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 56445X6443 47.1
19 Carver Neil City of Subiaco WA 4455554555 V SV 47.0
20 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 5433556654 V SV 46.0
21 Moore James Wurgabup WA 5446444455 V SV PP 45.0
22 Williams Winki Carnarvon 3455655453 V 45.0
23 Nielson John Leonora Rifle Club WA 0000000000 V 0.0
23 Cunningham Noel Yarloop WA 0000000000 V SV 0.0
Division 1
1 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VVV5555VV 50.5
2 Moore John Boulder WA 5VV5VV55V5 50.5
3 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V55V555V5V V 50.4
4 Sakich Steven Mundaring WA 5555V5555V 50.2
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV45VVVVV5 SP 49.7
6 Watkins Paul Chapman Valley WA VVV5V5VV45 V SV 49.6
7 Martin David Kalgoorlie RC WA 5V5VVV545V V 49.5
8 Hughes Neil City of Subiaco WA 55V455V55V V SP 49.3
9 Watkins Peter City of Subiaco WA 555V555V4V V SV SP 49.3
10 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 555455555V V SP 49.1
11 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V5V445VVV5 48.5
12 Green Micheal Kambalda 288 WA 45VVV54V55 V 48.4
13 Felton David Albany WA V554V5VV45 V SV 48.4
14 McDONALD Shayne Albany WA 55455V45VV 48.3
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555VV55544 V 48.2
Division 2
1 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5VV5V5V5VV 50.6
2 Martin David City of Subiaco WA VVV55V5VV5 V SV 50.6
3 Watts Murray Darling Range WA 55V5VVVV55 V 50.5
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5VVV5VV555 50.5
5 Turner Graeme Mundaring WA 555555555V V SV 50.1
6 Reddin Michael Mount Barker WA V4555555V5 49.2
7 Samuel Kerry City of Subiaco WA 55455555V5 V SV 49.1
8 McSHANE Warren City of Subiaco WA 5545VV545V V 48.3
9 Whisson Bradley City of Subiaco WA 44555V54V5 V 47.2
10 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 55553V5V45 47.2
11 Dods Allan City of Subiaco WA 4V44554VVV V SV 46.4
12 Joyce Paul Mundaring 41 WA VV5545V345 46.3
13 Becher John East Perth WA 55453V5V45 V SV 46.2
14 Trease Alan Manjimup WA 5V5V3V5434 T 44.3
15 Eaton Merv Northam 106 WA V354V3V454 V SV 43.3
16 Carlsen Gary Albany 19 WA 0000000000 V 0.0
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA 555V555V54 49.2
2 Harris Coen Chapman Valley WA 555V554V4V U J 48.3
3 Harding John City of Subiaco WA 5544V5V4VV SP 47.4
4 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 553V45VVV4 V SV 46.4
5 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 4V4445V55V V SV 46.3
6 White David Carnarvon 65 WA 4544V5V545 V SV SP 46.2
7 Frehner Ian City of Subiaco WA 445545554V V SV 46.1
8 Jeffery Tyler Albany 55V4454554 U 46.1
9 Sakich Jordan Mundaring WA 5555544535 U J 46.0
10 Taylor Russell Leonora WA 554444554V V SP 45.1
11 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V543V54544 44.2
12 Concanen Terrence City of Subiaco WA 544444V454 V SV 43.1
13 McCarthy Lara Albany WA 44455425V4 L 42.1
14 Watson Nick South Perth 7 WA 24VV553424 V SP 39.2
15 Dann Reece LEONORA 0000000000 U J 0.0
15 Dods Colin City of Subiaco WA 0000000000 V SV L 0.0
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 66X655655X 56.2
2 Sweetman Gregory Carnarvon 4655X6566X 55.2
3 Gilbert Mathew Carnarvon 65X555665X U J 55.2
4 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 45665X6656 SV 55.1
5 Keogh Catherine Beverley WA 655X665556 L 55.1
6 Gilbert Graeme Carnarvon 5X45666X55 54.2
7 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6655556556 V SV 54.0
8 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 456X566555 53.1
9 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 555556555X V 52.1
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 565554X556 V SV 52.1
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5654456566 V SV SP 52.0
12 Purdy Graham Northampton WA 565X5X5445 51.2
F Standard-B
1 Lockley Ron Wurgabup WA 56X66XX65X V SV 58.4
2 Bryan Hugh Moora 92 WA 6556556544 V 51.0
3 Faulkner Kevin City of Subiaco WA X665454545 50.1
4 Routledge Bergin Merredin WA 255645664X 49.1
5 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 3X55555555 V SV 49.1
6 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 56445X6443 47.1
7 Carver Neil City of Subiaco WA 4455554555 V SV 47.0
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 5433556654 V SV 46.0
9 Moore James Wurgabup WA 5446444455 V SV PP 45.0
10 Williams Winki Carnarvon 3455655453 V 45.0
11 Cunningham Noel Yarloop WA 0000000000 V SV 0.0
11 Nielson John Leonora Rifle Club WA 0000000000 V 0.0
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 666XXX6666 60.3
2 Edwards Carl Chidlow WA 6X6XX56666 59.3
3 Rushton Jason Boddington WA 6XXXXX5556 57.5
4 Natta Andrew Boddington WA 654656XXXX 56.4
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 66X655565X V SV 56.2
6 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 665X5X6655 56.2
7 Kinnear Bob Boddington WA 666555566X V SV 56.1
8 Whittleton Craig Boddington 455656X66X 55.2
9 Viviers Martin Esperance 154 WA 6X565X6555 55.2
10 Bergau Brad Chidlow WA 3544565555 T 47.0
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 66XX556X6X 58.4
2 Estermann Walter Beverley WA 565566666X V 57.1
3 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6556654656 54.0
4 Pratt Brendan Moora 6466556555 53.0
5 Brown Steven Waroona 256 WA X666455455 52.1
6 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 444556X565 V SV 50.1
7 Whittemore Anna City of Subiaco WA 6543455566 V SV L 49.0
8 Boyes John Geraldton Greenough 35555X5506 45.1
9 Sandercock Deborah Merredin WA 0000000000 L 0.0
Hunter Division
1 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 5V4V5VV453 T 46.4
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 5554455354 45.0
3 Timms Alex Perth Fremantle WA 15V5V445V5 V 44.3
4 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 3554554444 43.0
5 Robinson Joel Perth Fremantle WA 5V54V44442 T 42.2
6 Shield Ian Busselton Bunbury 4344545V35 42.1
7 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 4V5V5550V2 41.3

Match 17 - Aggregate - The Philip Metcalf Memorial Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 250.25
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 248.20
3 Sakich Steven Mundaring WA 247.25
4 Felton David Albany WA V SV 247.19
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 246.28
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 246.23
7 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 246.20
8 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 245.30
9 McDONALD Shayne Albany WA 245.25
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 245.24
11 Martin David City of Subiaco WA V SV 245.24
12 Turner Graeme Mundaring WA V SV 245.22
13 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 245.14
14 Moore John Boulder WA 244.29
15 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 244.25
16 Reddin Michael Mount Barker WA 244.22
17 Martin David Kalgoorlie RC WA V 244.21
18 Joyce Paul Mundaring 41 WA 244.19
19 Green Micheal Kambalda 288 WA V 244.19
20 Trease Alan Manjimup WA T 243.23
21 Cromb Michael Mundaring 41 WA 243.21
22 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 243.18
23 Watts Murray Darling Range WA V 243.17
24 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 242.19
25 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 242.17
26 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 242.16
27 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 242.15
28 Lidgard Kent Boddington WA 241.26
29 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 241.18
30 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 240.18
31 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 240.15
32 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 240.14
33 Becher John East Perth WA V SV 237.20
34 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 236.19
35 Sakich Jordan Mundaring WA U J 236.14
36 Harding John City of Subiaco WA SP 234.19
37 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 233.12
38 Harris Coen Chapman Valley WA U J 232.9
39 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 230.8
40 Concanen Terrence City of Subiaco WA V SV 229.10
41 Dann Reece LEONORA U J 228.14
42 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 227.20
43 Jeffery Tyler Albany U 226.18
44 McCarthy Lara Albany WA L 225.8
45 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 219.6
46 Taylor Russell Leonora WA V SP 217.8
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 299.23
2 Keogh Catherine Beverley WA L 299.22
3 Sweetman Gregory Carnarvon 297.20
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 296.23
5 Purdy Graham Northampton WA 295.30
6 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 295.21
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 295.19
8 Gilbert Graeme Carnarvon 292.23
9 Gilbert Mathew Carnarvon U J 289.18
10 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 286.13
11 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 284.14
12 Bryan Hugh Moora 92 WA V 284.12
13 Williams Winki Carnarvon V 282.16
14 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 282.16
15 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 282.15
16 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 281.14
17 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 281.12
18 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 280.13
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 272.5
20 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 271.5
21 Moore James Wurgabup WA V SV PP 270.7
22 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 265.5
23 Routledge Bergin Merredin WA 262.5
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 250.25
2 Sakich Steven Mundaring WA 247.25
3 Felton David Albany WA V SV 247.19
4 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 246.28
5 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 246.23
6 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 246.20
7 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 245.30
8 McDONALD Shayne Albany WA 245.25
9 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 245.24
10 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 245.14
11 Moore John Boulder WA 244.29
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 244.25
13 Martin David Kalgoorlie RC WA V 244.21
14 Green Micheal Kambalda 288 WA V 244.19
15 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 240.14
Division 2
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 248.20
2 Martin David City of Subiaco WA V SV 245.24
3 Turner Graeme Mundaring WA V SV 245.22
4 Reddin Michael Mount Barker WA 244.22
5 Joyce Paul Mundaring 41 WA 244.19
6 Trease Alan Manjimup WA T 243.23
7 Cromb Michael Mundaring 41 WA 243.21
8 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 243.18
9 Watts Murray Darling Range WA V 243.17
10 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 242.19
11 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 242.15
12 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 241.18
13 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 240.18
14 Becher John East Perth WA V SV 237.20
15 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 230.8
Division 3
1 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 242.17
2 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 242.16
3 Lidgard Kent Boddington WA 241.26
4 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 240.15
5 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 236.19
6 Sakich Jordan Mundaring WA U J 236.14
7 Harding John City of Subiaco WA SP 234.19
8 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 233.12
9 Harris Coen Chapman Valley WA U J 232.9
10 Concanen Terrence City of Subiaco WA V SV 229.10
11 Dann Reece LEONORA U J 228.14
12 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 227.20
13 Jeffery Tyler Albany U 226.18
14 McCarthy Lara Albany WA L 225.8
15 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 219.6
16 Taylor Russell Leonora WA V SP 217.8
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 299.23
2 Keogh Catherine Beverley WA L 299.22
3 Sweetman Gregory Carnarvon 297.20
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 296.23
5 Purdy Graham Northampton WA 295.30
6 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 295.21
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 295.19
8 Gilbert Graeme Carnarvon 292.23
9 Gilbert Mathew Carnarvon U J 289.18
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 282.16
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 282.15
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 281.12
F Standard-B
1 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 286.13
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 284.14
3 Bryan Hugh Moora 92 WA V 284.12
4 Williams Winki Carnarvon V 282.16
5 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 281.14
6 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 280.13
7 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 272.5
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 271.5
9 Moore James Wurgabup WA V SV PP 270.7
10 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 265.5
11 Routledge Bergin Merredin WA 262.5
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 298.27
2 Bunyan Brett Boddington WA 297.32
3 Whittleton Craig Boddington 293.23
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 293.19
5 Rushton Jason Boddington WA 291.25
6 Kinnear Bob Boddington WA V SV 291.20
7 Viviers Martin Esperance 154 WA 291.18
8 Natta Andrew Boddington WA 288.22
9 Edwards Carl Chidlow WA 285.13
10 Bergau Brad Chidlow WA T 280.7
FTR
1 Pratt Brendan Moora 288.18
2 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 288.17
3 Kempton Warren Carnarvon 283.18
4 Boyes John Geraldton Greenough 283.11
5 Brown Steven Waroona 256 WA 282.17
6 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 282.14
7 Estermann Walter Beverley WA V 272.10
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 256.6
9 Sandercock Deborah Merredin WA L 250.6
Hunter Division
1 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 249.26
2 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 248.26
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 247.23
4 Timms Alex Perth Fremantle WA V 245.18
5 Shield Ian Busselton Bunbury 244.19
6 Robinson Joel Perth Fremantle WA T 235.17
7 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA T 233.15

Match 16 - The Building South West 700/800m - The Building South West 700/800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Watkins Peter City of Subiaco WA VVV5VV5V5V5VVVV V SV SP 75.11
2 Hughes Neil City of Subiaco WA VV5VV5VVV55VVVV V SP 75.11
3 Martin David City of Subiaco WA VVVV5VVVVV55V5V V SV 75.11
4 Moore John Boulder WA V555VVVVVV5VV5V 75.10
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5VVVV5555V5VVV SP 75.9
6 Martin David Kalgoorlie RC WA 555V5VV55VV5VVV V 75.8
7 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55VV55VV5V5555V 75.6
8 Felton David Albany WA 55V555V5555V5VV V SV 75.5
9 Sakich Steven Mundaring WA 55V55555VV5V5V5 75.5
10 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA VV5V55555V5V555 75.5
11 White David Carnarvon 65 WA V5V4VVV55VVVVVV V SV SP 74.11
12 Trease Alan Manjimup WA 5VVV555VVV5VV4V T 74.9
13 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5VV54VVVV55VVV5 V 74.9
14 Green Micheal Kambalda 288 WA V55VVV554VVV55V V 74.8
15 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V5V5V5VVVV545V5 74.8
16 Cromb Michael Mundaring 41 WA VV55V5VV5VVV455 74.8
17 Turner Graeme Mundaring WA V555VVVV55554VV V SV 74.7
18 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V5V5455VVV55V5V V 74.7
19 Watts Murray Darling Range WA 554VV55VV5V5VV5 V 74.7
20 McDONALD Shayne Albany WA 5VV5V5V54V55VV5 74.7
21 Jeffery Tyler Albany V5VVVVV45555V55 U 74.7
22 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA VVVVV55555545V5 74.6
23 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55VVV5V5VV55545 74.6
24 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V455V5555VV5V55 V SP 74.5
25 Frehner Ian City of Subiaco WA 5555V5554V555V5 V SV 74.3
26 McSHANE Warren City of Subiaco WA 555VVV5VVV445VV V 73.8
27 Dods Colin City of Subiaco WA V55V4VV5VVVV455 V SV L 73.8
28 Becher John East Perth WA V5VV5535V5VVV55 V SV 73.7
29 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V54V4V5VV5555V5 V 73.6
30 Reddin Michael Mount Barker WA V5V5V555V4V5V54 73.6
31 Sakich Jordan Mundaring WA 55V5V554V5V554V U J 73.5
32 Lidgard Kent Boddington WA V5V4V55VV44V55V 72.7
33 Samuel Kerry City of Subiaco WA V54555555V355VV V SV 72.4
34 Dods Allan City of Subiaco WA 55555V5V3VV5545 V SV 72.4
35 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5455V555V3V5555 V SV 72.3
36 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 555545VV55V5355 72.3
37 Watkins Paul Chapman Valley WA 555455555V4VV45 V SV 72.3
38 Harding John City of Subiaco WA V55V5V5V44V553V SP 71.6
39 Watson Nick South Perth 7 WA V4V4V54V5V45555 V SP 71.5
40 Dann Reece LEONORA 4554455V5VV455V U J 71.4
41 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5V555V45V554445 V SV 71.3
42 Eaton Merv Northam 106 WA V5534VVV555V445 V SV 70.5
43 McCarthy Lara Albany WA 5V45554V455443V L 68.3
44 Harris Coen Chapman Valley WA 54455455V545354 U J 68.1
45 Taylor Russell Leonora WA V454V5554V54V42 V SP 67.4
46 Concanen Terrence City of Subiaco WA V55V35453355434 V SV 64.2
Division F Standard Open
1 Keogh Catherine Beverley WA XX6XX66X6XX66X6 L 90.8
2 Sweetman Gregory Carnarvon 66X6X6666X6XXXX 90.7
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6XX6666666X66XX 90.5
4 Purdy Graham Northampton WA XX6XX666X6XXX65 89.8
5 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA X6666XXX666656X V 89.5
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X5X6XX66X5X6XXX 88.9
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 66X665666X6X5X6 SV 88.4
8 Gilbert Graeme Carnarvon X65XX5X66XXX56X 87.8
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6X66X5665X56X56 V SV 86.4
10 Gilbert Mathew Carnarvon XX666X6X56555X5 U J 85.5
11 Lockley Ron Wurgabup WA X55X66X6X565X65 V SV 85.5
12 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X566X56656556X V SV 85.3
13 Bryan Hugh Moora 92 WA 546X66XX556X6X5 V 84.5
14 Carver Neil City of Subiaco WA 5X65555566X6666 V SV 84.2
15 Williams Winki Carnarvon X5565565X665X56 V 83.3
16 Routledge Bergin Merredin WA 565X55566666556 83.1
17 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 656555665556665 82.0
18 Littlely David Bassendean Bellevue WA 55655566555XX56 V SV 81.2
19 Moore James Wurgabup WA 66655565556X555 V SV PP 81.1
20 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 654566665546665 V SV 81.0
21 Cunningham Noel Yarloop WA X55X655556555X5 V SV 80.3
22 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 465445465666666 79.0
23 Reid Mahlon Boddington 214 WA 55X565645555655 V SV SP 78.1
Division 1
1 Watkins Peter City of Subiaco WA VVV5VV5V5V5VVVV V SV SP 75.11
2 Hughes Neil City of Subiaco WA VV5VV5VVV55VVVV V SP 75.11
3 Moore John Boulder WA V555VVVVVV5VV5V 75.10
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5VVVV5555V5VVV SP 75.9
5 Martin David Kalgoorlie RC WA 555V5VV55VV5VVV V 75.8
6 Felton David Albany WA 55V555V5555V5VV V SV 75.5
7 Sakich Steven Mundaring WA 55V55555VV5V5V5 75.5
8 Green Micheal Kambalda 288 WA V55VVV554VVV55V V 74.8
9 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V5V5V5VVVV545V5 74.8
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V5V5455VVV55V5V V 74.7
11 McDONALD Shayne Albany WA 5VV5V5V54V55VV5 74.7
12 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55VVV5V5VV55545 74.6
13 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V455V5555VV5V55 V SP 74.5
14 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V54V4V5VV5555V5 V 73.6
15 Watkins Paul Chapman Valley WA 555455555V4VV45 V SV 72.3
Division 2
1 Martin David City of Subiaco WA VVVV5VVVVV55V5V V SV 75.11
2 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55VV55VV5V5555V 75.6
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA VV5V55555V5V555 75.5
4 Trease Alan Manjimup WA 5VVV555VVV5VV4V T 74.9
5 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5VV54VVVV55VVV5 V 74.9
6 Cromb Michael Mundaring 41 WA VV55V5VV5VVV455 74.8
7 Turner Graeme Mundaring WA V555VVVV55554VV V SV 74.7
8 Watts Murray Darling Range WA 554VV55VV5V5VV5 V 74.7
9 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA VVVVV55555545V5 74.6
10 McSHANE Warren City of Subiaco WA 555VVV5VVV445VV V 73.8
11 Becher John East Perth WA V5VV5535V5VVV55 V SV 73.7
12 Reddin Michael Mount Barker WA V5V5V555V4V5V54 73.6
13 Samuel Kerry City of Subiaco WA V54555555V355VV V SV 72.4
14 Dods Allan City of Subiaco WA 55555V5V3VV5545 V SV 72.4
15 Eaton Merv Northam 106 WA V5534VVV555V445 V SV 70.5
Division 3
1 White David Carnarvon 65 WA V5V4VVV55VVVVVV V SV SP 74.11
2 Jeffery Tyler Albany V5VVVVV45555V55 U 74.7
3 Frehner Ian City of Subiaco WA 5555V5554V555V5 V SV 74.3
4 Dods Colin City of Subiaco WA V55V4VV5VVVV455 V SV L 73.8
5 Sakich Jordan Mundaring WA 55V5V554V5V554V U J 73.5
6 Lidgard Kent Boddington WA V5V4V55VV44V55V 72.7
7 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5455V555V3V5555 V SV 72.3
8 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 555545VV55V5355 72.3
9 Harding John City of Subiaco WA V55V5V5V44V553V SP 71.6
10 Watson Nick South Perth 7 WA V4V4V54V5V45555 V SP 71.5
11 Dann Reece LEONORA 4554455V5VV455V U J 71.4
12 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5V555V45V554445 V SV 71.3
13 McCarthy Lara Albany WA 5V45554V455443V L 68.3
14 Harris Coen Chapman Valley WA 54455455V545354 U J 68.1
15 Taylor Russell Leonora WA V454V5554V54V42 V SP 67.4
16 Concanen Terrence City of Subiaco WA V55V35453355434 V SV 64.2
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA XX6XX66X6XX66X6 L 90.8
2 Sweetman Gregory Carnarvon 66X6X6666X6XXXX 90.7
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6XX6666666X66XX 90.5
4 Purdy Graham Northampton WA XX6XX666X6XXX65 89.8
5 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA X6666XXX666656X V 89.5
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X5X6XX66X5X6XXX 88.9
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 66X665666X6X5X6 SV 88.4
8 Gilbert Graeme Carnarvon X65XX5X66XXX56X 87.8
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6X66X5665X56X56 V SV 86.4
10 Gilbert Mathew Carnarvon XX666X6X56555X5 U J 85.5
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA 55655566555XX56 V SV 81.2
12 Reid Mahlon Boddington 214 WA 55X565645555655 V SV SP 78.1
F Standard-B
1 Lockley Ron Wurgabup WA X55X66X6X565X65 V SV 85.5
2 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X566X56656556X V SV 85.3
3 Bryan Hugh Moora 92 WA 546X66XX556X6X5 V 84.5
4 Carver Neil City of Subiaco WA 5X65555566X6666 V SV 84.2
5 Williams Winki Carnarvon X5565565X665X56 V 83.3
6 Routledge Bergin Merredin WA 565X55566666556 83.1
7 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 656555665556665 82.0
8 Moore James Wurgabup WA 66655565556X555 V SV PP 81.1
9 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 654566665546665 V SV 81.0
10 Cunningham Noel Yarloop WA X55X655556555X5 V SV 80.3
11 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 465445465666666 79.0
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 66656X6X6X666X6 89.4
2 Kinnear Bob Boddington WA 6XXX65X6X6566XX V SV 88.7
3 Bunyan Brett Boddington WA 66X565X6XXX6666 88.5
4 Bergau Brad Chidlow WA 66666X665655666 T 87.1
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 56666X566XXX655 V SV 86.4
6 Viviers Martin Esperance 154 WA 56X6666XX665565 86.3
7 Rushton Jason Boddington WA 6566X66666XX555 86.3
8 Whittleton Craig Boddington 66554XX65X666XX 85.5
9 Natta Andrew Boddington WA 645XX65X6666656 85.3
10 Edwards Carl Chidlow WA 456565666X5666X 84.2
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA X656X6X466X6X66 87.5
2 Brown Steven Waroona 256 WA 66X6XX5X55XX566 86.6
3 Whittemore Anna City of Subiaco WA 6XXX66656X64656 V SV L 86.4
4 Kempton Warren Carnarvon X665655X6XXX565 85.5
5 Boyes John Geraldton Greenough XX6665X55X55666 85.4
6 Pratt Brendan Moora 65566556665X565 83.1
7 Estermann Walter Beverley WA 556545556XX6X56 V 81.3
8 Sandercock Deborah Merredin WA 35X655666X555X5 L 80.3
9 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 4345656X6X46466 V SV 77.2
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA 55VVVVV55V55V55 V 75.7
2 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 5V5V5555VV4VV5V 74.7
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA VV555555V45555V 74.4
4 Shield Ian Busselton Bunbury 555V55VV55554V5 74.4
5 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5VV5455V4VV5V55 73.6
6 Robinson Joel Perth Fremantle WA 5V455VVVV555554 T 73.5
7 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 5V545VV54555543 T 70.3

Match 15 - The Major Hackfath 700/800m - The Major Hackfath 700/800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V5VVVVVVV SP 50.8
2 Sakich Steven Mundaring WA V55VV5VVVV 50.7
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA V5VVVV5VV5 50.7
4 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA V55VVV55VV 50.6
5 Turner Graeme Mundaring WA 5VVV5V55VV V SV 50.6
6 Martin David City of Subiaco WA 55V55VV5VV V SV 50.5
7 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 555VVV55VV V 50.5
8 Moore John Boulder WA 555VV5VV5V 50.5
9 Whisson Bradley City of Subiaco WA V5V5VVV555 V 50.5
10 Hughes Neil City of Subiaco WA 5V555VV5V5 V SP 50.4
11 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V5V5V5V555 V SP 50.4
12 Trease Alan Manjimup WA V555555V5V T 50.3
13 Watts Murray Darling Range WA 5V55V555V5 V 50.3
14 Watkins Paul Chapman Valley WA 55V5V55V55 V SV 50.3
15 Dods Colin City of Subiaco WA 55555V55V5 V SV L 50.2
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55555V55V5 V 50.2
17 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5V555V5555 V SV 50.2
18 Becher John East Perth WA 5VVV5V4V5V V SV 49.6
19 McDONALD Shayne Albany WA V5VVV55V4V 49.6
20 Harding John City of Subiaco WA 5V4VV5VVV5 SP 49.6
21 Reddin Michael Mount Barker WA VV4V5V5VV5 49.6
22 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5VV5V455VV 49.5
23 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 54VV5VV55V 49.5
24 Dods Allan City of Subiaco WA V5VVV4V555 V SV 49.5
25 Cromb Michael Mundaring 41 WA 555VVVVV45 49.5
26 Watkins Peter City of Subiaco WA V5VVV55V54 V SV SP 49.5
27 Lidgard Kent Boddington WA VV55VVV554 49.5
28 Sakich Jordan Mundaring WA 55V554VVV5 U J 49.4
29 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5545V55V5V 49.3
30 White David Carnarvon 65 WA V55V555V45 V SV SP 49.3
31 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V5V55V545 49.3
32 Martin David Kalgoorlie RC WA 545V4VVVVV V 48.6
33 McSHANE Warren City of Subiaco WA V5VV5V4V45 V 48.5
34 Green Micheal Kambalda 288 WA 5VVVV45V54 V 48.5
35 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V445V55VV V SV 48.4
36 Felton David Albany WA 5555VVV3V5 V SV 48.4
37 Concanen Terrence City of Subiaco WA 5554VV55V4 V SV 48.3
38 Harris Coen Chapman Valley WA 24V5VVV5VV U J 46.6
39 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 3VV5V55454 V SV 46.3
40 Dann Reece LEONORA V5V5555443 U J 46.2
41 Eaton Merv Northam 106 WA 5545544455 V SV 46.0
42 Watson Nick South Perth 7 WA 553VV2VVVV V SP 45.6
43 Jeffery Tyler Albany 43V434VV5V U 43.4
44 Taylor Russell Leonora WA 543VV55452 V SP 43.2
45 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 2V5354V254 V SV 40.2
46 McCarthy Lara Albany WA V433344455 L 40.1
Division F Standard Open
1 Keogh Catherine Beverley WA XX66665X66 L 59.3
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X66X6X6665 59.3
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 656X66X666 SV 59.2
4 Carver Neil City of Subiaco WA 6X66X56X5X V SV 58.4
5 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6XX66566X5 58.3
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA X666666X55 V 58.2
7 Sweetman Gregory Carnarvon 65X6566666 58.1
8 Gilbert Graeme Carnarvon 65X66655XX 57.3
9 Reid Mahlon Boddington 214 WA 65XX5X5665 V SV SP 56.3
10 Purdy Graham Northampton WA 565XX6X565 56.3
11 Bryan Hugh Moora 92 WA X656X55566 V 56.2
12 Gilbert Mathew Carnarvon 6656556X65 U J 56.1
13 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 666655X555 55.1
14 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 5565X5X655 54.2
15 Lockley Ron Wurgabup WA 455665X656 V SV 54.1
16 Williams Winki Carnarvon 5X55656646 V 54.1
17 Whittemore Tony City of Subiaco WA X56545X565 V SV 53.2
18 Littlely David Bassendean Bellevue WA X55X555565 V SV 53.2
19 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 4555556X56 V SV 52.1
20 Moore James Wurgabup WA 6565456555 V SV PP 52.0
21 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA X455555565 V SV 51.1
22 Cunningham Noel Yarloop WA 6X55455544 V SV 49.1
23 Routledge Bergin Merredin WA 4455344444 41.0
Division 1
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V5VVVVVVV SP 50.8
2 Sakich Steven Mundaring WA V55VV5VVVV 50.7
3 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA V55VVV55VV 50.6
4 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 555VVV55VV V 50.5
5 Moore John Boulder WA 555VV5VV5V 50.5
6 Hughes Neil City of Subiaco WA 5V555VV5V5 V SP 50.4
7 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V5V5V5V555 V SP 50.4
8 Watkins Paul Chapman Valley WA 55V5V55V55 V SV 50.3
9 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55555V55V5 V 50.2
10 McDONALD Shayne Albany WA V5VVV55V4V 49.6
11 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 54VV5VV55V 49.5
12 Watkins Peter City of Subiaco WA V5VVV55V54 V SV SP 49.5
13 Martin David Kalgoorlie RC WA 545V4VVVVV V 48.6
14 Green Micheal Kambalda 288 WA 5VVVV45V54 V 48.5
15 Felton David Albany WA 5555VVV3V5 V SV 48.4
Division 2
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA V5VVVV5VV5 50.7
2 Turner Graeme Mundaring WA 5VVV5V55VV V SV 50.6
3 Martin David City of Subiaco WA 55V55VV5VV V SV 50.5
4 Whisson Bradley City of Subiaco WA V5V5VVV555 V 50.5
5 Trease Alan Manjimup WA V555555V5V T 50.3
6 Watts Murray Darling Range WA 5V55V555V5 V 50.3
7 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5V555V5555 V SV 50.2
8 Becher John East Perth WA 5VVV5V4V5V V SV 49.6
9 Reddin Michael Mount Barker WA VV4V5V5VV5 49.6
10 Dods Allan City of Subiaco WA V5VVV4V555 V SV 49.5
11 Cromb Michael Mundaring 41 WA 555VVVVV45 49.5
12 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5545V55V5V 49.3
13 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V5V55V545 49.3
14 McSHANE Warren City of Subiaco WA V5VV5V4V45 V 48.5
15 Eaton Merv Northam 106 WA 5545544455 V SV 46.0
Division 3
1 Dods Colin City of Subiaco WA 55555V55V5 V SV L 50.2
2 Harding John City of Subiaco WA 5V4VV5VVV5 SP 49.6
3 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5VV5V455VV 49.5
4 Lidgard Kent Boddington WA VV55VVV554 49.5
5 Sakich Jordan Mundaring WA 55V554VVV5 U J 49.4
6 White David Carnarvon 65 WA V55V555V45 V SV SP 49.3
7 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V445V55VV V SV 48.4
8 Concanen Terrence City of Subiaco WA 5554VV55V4 V SV 48.3
9 Harris Coen Chapman Valley WA 24V5VVV5VV U J 46.6
10 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 3VV5V55454 V SV 46.3
11 Dann Reece LEONORA V5V5555443 U J 46.2
12 Watson Nick South Perth 7 WA 553VV2VVVV V SP 45.6
13 Jeffery Tyler Albany 43V434VV5V U 43.4
14 Taylor Russell Leonora WA 543VV55452 V SP 43.2
15 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 2V5354V254 V SV 40.2
16 McCarthy Lara Albany WA V433344455 L 40.1
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA XX66665X66 L 59.3
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X66X6X6665 59.3
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 656X66X666 SV 59.2
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6XX66566X5 58.3
5 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA X666666X55 V 58.2
6 Sweetman Gregory Carnarvon 65X6566666 58.1
7 Gilbert Graeme Carnarvon 65X66655XX 57.3
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA 65XX5X5665 V SV SP 56.3
9 Purdy Graham Northampton WA 565XX6X565 56.3
10 Gilbert Mathew Carnarvon 6656556X65 U J 56.1
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA X56545X565 V SV 53.2
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA X55X555565 V SV 53.2
F Standard-B
1 Carver Neil City of Subiaco WA 6X66X56X5X V SV 58.4
2 Bryan Hugh Moora 92 WA X656X55566 V 56.2
3 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 666655X555 55.1
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 5565X5X655 54.2
5 Lockley Ron Wurgabup WA 455665X656 V SV 54.1
6 Williams Winki Carnarvon 5X55656646 V 54.1
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 4555556X56 V SV 52.1
8 Moore James Wurgabup WA 6565456555 V SV PP 52.0
9 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA X455555565 V SV 51.1
10 Cunningham Noel Yarloop WA 6X55455544 V SV 49.1
11 Routledge Bergin Merredin WA 4455344444 41.0
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 66XX6666X6 60.3
2 Whittleton Craig Boddington 6666XXXXX5 59.5
3 Bunyan Brett Boddington WA 666X5XX66X 59.4
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 665X6X6XX6 V SV 59.4
5 Viviers Martin Esperance 154 WA 656566X6XX 58.3
6 Rushton Jason Boddington WA 565XXX566X 57.4
7 Edwards Carl Chidlow WA X5566X5666 57.2
8 Kinnear Bob Boddington WA 65655X6X65 V SV 56.2
9 Natta Andrew Boddington WA 44X66XX5XX 55.5
10 Bergau Brad Chidlow WA 5666654555 T 53.0
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA X5XX66666X 59.4
2 Pratt Brendan Moora 666X5X5X6X 58.4
3 Whittemore Anna City of Subiaco WA XX6455X665 V SV L 55.3
4 Boyes John Geraldton Greenough 55656X55X6 55.2
5 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 65X6566555 55.1
6 Estermann Walter Beverley WA 5655555566 V 53.0
7 Kempton Warren Carnarvon 656X66X540 50.2
8 Sandercock Deborah Merredin WA 35354555X6 L 47.1
9 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 3445465X55 V SV 47.1
Hunter Division
1 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA V5VV5VVVVV 50.8
2 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 555V5VV555 50.3
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 5VV55V45V5 49.4
4 Robinson Joel Perth Fremantle WA 5V5V45V54V T 48.4
5 Shield Ian Busselton Bunbury 5454V55555 48.1
6 Timms Alex Perth Fremantle WA 5555V54535 V 47.1
7 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 35V33V5V55 T 44.3

Match 14 - The Gary Filgate 600/700m - The Gary Filgate 600/700m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V5VV555VV5V5V5V 75.8
2 Hughes Neil City of Subiaco WA VVVVV55V555V5V5 V SP 75.8
3 Felton David Albany WA V555VV5V5V5V55V V SV 75.7
4 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V5V5555V5555V5 V 75.4
5 Moore John Boulder WA 5VVVV45VV55V5V5 74.8
6 Turner Graeme Mundaring WA 5V5VV55VV4V5V55 V SV 74.7
7 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55VV5VV554V555V 74.6
8 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5V55V555V55V54V 74.5
9 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VVV4V4VV5V555VV V SP 73.9
10 Reddin Michael Mount Barker WA VVVVV4VV4V5V555 73.9
11 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 54VV55V55VVVVV4 73.8
12 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5V5V54VVV55V45V V 73.7
13 McDONALD Shayne Albany WA 55V5V44V55VVVV5 73.7
14 Watkins Peter City of Subiaco WA VV5V455455VVVV5 V SV SP 73.7
15 Samuel Kerry City of Subiaco WA VV5545555V45VVV V SV 73.6
16 Cromb Michael Mundaring 41 WA VVV5V555V45455V 73.6
17 Martin David Kalgoorlie RC WA 5555555554VV45V V 73.3
18 Green Micheal Kambalda 288 WA 54V55V45555V555 V 73.3
19 Dods Allan City of Subiaco WA 5VV5VV4VV4455VV V SV 72.8
20 Sakich Steven Mundaring WA V55V4V4VV55VV54 72.7
21 Martin David City of Subiaco WA 555V54VV454VV55 V SV 72.5
22 McCarthy Lara Albany WA 55V545445555V5V L 72.3
23 McSHANE Warren City of Subiaco WA 545V455V4555555 V 72.2
24 Lidgard Kent Boddington WA VV5VV4V544VV4V5 71.8
25 Trease Alan Manjimup WA 54555V4VV4V4VV5 T 71.6
26 Dods Colin City of Subiaco WA 5VV5V5454554V54 V SV L 71.4
27 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V4555V544554V5 V SV 71.3
28 Harris Coen Chapman Valley WA 435555V55555554 U J 71.1
29 Milentis Mark Manjimup 137 WA 44VVV55544VVV4V SP 70.7
30 Dann Reece LEONORA V5V4V544V5VVV53 U J 70.7
31 Becher John East Perth WA 5VV445V44V4555V V SV 70.5
32 Watkins Paul Chapman Valley WA 4V4445455VV5VV5 V SV 70.5
33 Watts Murray Darling Range WA 54V555V5445V44V V 70.4
34 Concanen Terrence City of Subiaco WA 545454VVV454555 V SV 70.3
35 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V54555455V54V44 70.3
36 White David Carnarvon 65 WA 5VV535555544545 V SV SP 70.2
37 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5544554VV455544 69.2
38 Eaton Merv Northam 106 WA 45455554V455544 V SV 69.1
39 Carlsen Gary Albany 19 WA 44555444VV45V45 V 68.3
40 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 4VV545544445455 V SV 68.2
41 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5V445444V44V455 V 67.3
42 Sakich Jordan Mundaring WA 544455544444VV5 U J 67.2
43 Jeffery Tyler Albany 44V5444V445454V U 66.3
44 Watson Nick South Perth 7 WA 54VV35434VV44V4 V SP 65.5
45 Harding John City of Subiaco WA 544545V4434V454 SP 65.2
46 Taylor Russell Leonora WA 3425445V5443555 V SP 63.1
47 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 55354434445V444 V SV 63.1
Division F Standard Open
1 Purdy Graham Northampton WA 6XXX6XXXX6XXX6X 90.11
2 Keogh Catherine Beverley WA 6XX6XX6X66XX6X6 L 90.8
3 Gilbert Graeme Carnarvon X6X666XXXXX6X66 90.8
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66X66X66X6X6XX 90.7
5 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6XX666X66X6X6X6 90.6
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA XX6X66566XX66XX V 89.7
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66XX6X6XXX6X656 V SV SP 89.7
8 Sweetman Gregory Carnarvon 6XXX6666X5666XX 89.6
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA 666XXXXX65XX6X5 V SV 88.8
10 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 66XXX6XX6XX56X5 SV 88.8
11 Gilbert Mathew Carnarvon X66XXX665XX6X65 U J 88.7
12 Lockley Ron Wurgabup WA 6XX666X666556X6 V SV 88.4
13 Littlely David Bassendean Bellevue WA 665XXX656X66566 V SV 87.4
14 Williams Winki Carnarvon 666XXXX36XX656X V 86.7
15 Carver Neil City of Subiaco WA 6556XX66X5X6XX5 V SV 86.6
16 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6X5666X5XX5X656 86.5
17 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA X565556656X66XX V SV 85.4
18 Bryan Hugh Moora 92 WA 546556X66X66665 V 84.2
19 Cunningham Noel Yarloop WA 65666555656566X V SV 84.1
20 Moore James Wurgabup WA 6656XX6X6446655 V SV PP 83.3
21 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5X6656565656555 82.1
22 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 555X55XX6555656 V SV 81.3
23 Routledge Bergin Merredin WA 655555456654666 79.0
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA VVVVV55V555V5V5 V SP 75.8
2 Felton David Albany WA V555VV5V5V5V55V V SV 75.7
3 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V5V5555V5555V5 V 75.4
4 Moore John Boulder WA 5VVVV45VV55V5V5 74.8
5 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55VV5VV554V555V 74.6
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VVV4V4VV5V555VV V SP 73.9
7 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 54VV55V55VVVVV4 73.8
8 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5V5V54VVV55V45V V 73.7
9 McDONALD Shayne Albany WA 55V5V44V55VVVV5 73.7
10 Watkins Peter City of Subiaco WA VV5V455455VVVV5 V SV SP 73.7
11 Martin David Kalgoorlie RC WA 5555555554VV45V V 73.3
12 Green Micheal Kambalda 288 WA 54V55V45555V555 V 73.3
13 Sakich Steven Mundaring WA V55V4V4VV55VV54 72.7
14 Milentis Mark Manjimup 137 WA 44VVV55544VVV4V SP 70.7
15 Watkins Paul Chapman Valley WA 4V4445455VV5VV5 V SV 70.5
Division 2
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V5VV555VV5V5V5V 75.8
2 Turner Graeme Mundaring WA 5V5VV55VV4V5V55 V SV 74.7
3 Reddin Michael Mount Barker WA VVVVV4VV4V5V555 73.9
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA VV5545555V45VVV V SV 73.6
5 Cromb Michael Mundaring 41 WA VVV5V555V45455V 73.6
6 Dods Allan City of Subiaco WA 5VV5VV4VV4455VV V SV 72.8
7 Martin David City of Subiaco WA 555V54VV454VV55 V SV 72.5
8 McSHANE Warren City of Subiaco WA 545V455V4555555 V 72.2
9 Trease Alan Manjimup WA 54555V4VV4V4VV5 T 71.6
10 Becher John East Perth WA 5VV445V44V4555V V SV 70.5
11 Watts Murray Darling Range WA 54V555V5445V44V V 70.4
12 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V54555455V54V44 70.3
13 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5544554VV455544 69.2
14 Eaton Merv Northam 106 WA 45455554V455544 V SV 69.1
15 Carlsen Gary Albany 19 WA 44555444VV45V45 V 68.3
16 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5V445444V44V455 V 67.3
Division 3
1 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5V55V555V55V54V 74.5
2 McCarthy Lara Albany WA 55V545445555V5V L 72.3
3 Lidgard Kent Boddington WA VV5VV4V544VV4V5 71.8
4 Dods Colin City of Subiaco WA 5VV5V5454554V54 V SV L 71.4
5 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V4555V544554V5 V SV 71.3
6 Harris Coen Chapman Valley WA 435555V55555554 U J 71.1
7 Dann Reece LEONORA V5V4V544V5VVV53 U J 70.7
8 Concanen Terrence City of Subiaco WA 545454VVV454555 V SV 70.3
9 White David Carnarvon 65 WA 5VV535555544545 V SV SP 70.2
10 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 4VV545544445455 V SV 68.2
11 Sakich Jordan Mundaring WA 544455544444VV5 U J 67.2
12 Jeffery Tyler Albany 44V5444V445454V U 66.3
13 Watson Nick South Perth 7 WA 54VV35434VV44V4 V SP 65.5
14 Harding John City of Subiaco WA 544545V4434V454 SP 65.2
15 Taylor Russell Leonora WA 3425445V5443555 V SP 63.1
16 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 55354434445V444 V SV 63.1
F Standard-A
1 Purdy Graham Northampton WA 6XXX6XXXX6XXX6X 90.11
2 Keogh Catherine Beverley WA 6XX6XX6X66XX6X6 L 90.8
3 Gilbert Graeme Carnarvon X6X666XXXXX6X66 90.8
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66X66X66X6X6XX 90.7
5 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6XX666X66X6X6X6 90.6
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA XX6X66566XX66XX V 89.7
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66XX6X6XXX6X656 V SV SP 89.7
8 Sweetman Gregory Carnarvon 6XXX6666X5666XX 89.6
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA 666XXXXX65XX6X5 V SV 88.8
10 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 66XXX6XX6XX56X5 SV 88.8
11 Gilbert Mathew Carnarvon X66XXX665XX6X65 U J 88.7
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA 665XXX656X66566 V SV 87.4
F Standard-B
1 Lockley Ron Wurgabup WA 6XX666X666556X6 V SV 88.4
2 Williams Winki Carnarvon 666XXXX36XX656X V 86.7
3 Carver Neil City of Subiaco WA 6556XX66X5X6XX5 V SV 86.6
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6X5666X5XX5X656 86.5
5 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA X565556656X66XX V SV 85.4
6 Bryan Hugh Moora 92 WA 546556X66X66665 V 84.2
7 Cunningham Noel Yarloop WA 65666555656566X V SV 84.1
8 Moore James Wurgabup WA 6656XX6X6446655 V SV PP 83.3
9 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5X6656565656555 82.1
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 555X55XX6555656 V SV 81.3
11 Routledge Bergin Merredin WA 655555456654666 79.0
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA XXX6XXXXXX6XXXX 90.13
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA XXXX5XX6XXXXXX6 89.12
3 Natta Andrew Boddington WA 66X5666XXXXXXXX 89.9
4 Viviers Martin Esperance 154 WA 6X6XXXX66X65XXX 89.9
5 Whittleton Craig Boddington 65XX66X66XXX6XX 89.8
6 Piper Bruce Geraldton Greenough WA XX66XX6XX56X6X6 V SV 89.8
7 Rushton Jason Boddington WA XXX655XXXXXXXX6 88.11
8 Kinnear Bob Boddington WA 66XX6XX5XX65566 V SV 87.6
9 Edwards Carl Chidlow WA X556X6X55XXX666 86.6
10 Bergau Brad Chidlow WA 45555X6X6XXX565 T 82.5
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 66XXX656X6XXXX6 89.8
2 Pratt Brendan Moora X5XX666666XX655 87.5
3 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66X66X56X54X6X6 86.5
4 Estermann Walter Beverley WA 5X6565XXX556665 V 84.4
5 Boyes John Geraldton Greenough 6X666564X656556 84.2
6 Whittemore Anna City of Subiaco WA 66X65565X5446X5 V SV L 81.3
7 Brown Steven Waroona 256 WA 66X66XX65543X34 78.4
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 655X4655555X555 V SV 78.2
9 Sandercock Deborah Merredin WA 45545554665X465 L 75.1
Hunter Division
1 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5VV5VVVVV555VVV 75.10
2 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA VV5V55V5V55VVVV 75.9
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 5VV5VV55V5VV554 74.7
4 Timms Alex Perth Fremantle WA 555V55VV545V4V5 V 73.5
5 Shield Ian Busselton Bunbury 5VVV5V5VV55V2VV 72.9
6 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 5V55455V445V4V3 T 69.4
7 Robinson Joel Perth Fremantle WA 5535543435V5345 T 64.1

Match 13 - The Reginald Wagland 600/700m - The Reginald Wagland 600/700m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V5VVVV55V SP 50.6
2 Sakich Steven Mundaring WA 555VVVVVV5 50.6
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5V5V5V5V55 50.4
4 Hughes Neil City of Subiaco WA 55V555555V V SP 50.2
5 Lidgard Kent Boddington WA V45V5V5VVV 49.6
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 5VV5455VVV V SP 49.5
7 Watkins Peter City of Subiaco WA VV5V5V55V4 V SV SP 49.5
8 McDONALD Shayne Albany WA 5VV5V5VV54 49.5
9 Harding John City of Subiaco WA VV5V5V5V54 SP 49.5
10 McSHANE Warren City of Subiaco WA 55V45V5V5V V 49.4
11 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V5V55VV54 49.4
12 Felton David Albany WA 55V5455V5V V SV 49.3
13 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5554VV55V5 49.3
14 Watts Murray Darling Range WA 5V45V555V5 V 49.3
15 Green Micheal Kambalda 288 WA V5455V5V55 V 49.3
16 Reddin Michael Mount Barker WA 555545V555 49.1
17 Whisson Bradley City of Subiaco WA 555554V555 V 49.1
18 Samuel Kerry City of Subiaco WA V545VVV4VV V SV 48.6
19 Filgate Gary Geraldton Greenough WA VVVV45545V V 48.5
20 Trease Alan Manjimup WA 5VVV45VV45 T 48.5
21 Martin David Kalgoorlie RC WA V4V5455V5V V 48.4
22 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V455V54V5V 48.4
23 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V54V5V54V5 V SV 48.4
24 Martin David City of Subiaco WA 5545V5VV45 V SV 48.3
25 Watkins Paul Chapman Valley WA 555V5VV445 V SV 48.3
26 Dods Colin City of Subiaco WA 5V545V5V54 V SV L 48.3
27 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 555555V4V4 48.2
28 Dods Allan City of Subiaco WA 555455545V V SV 48.1
29 Frehner Ian City of Subiaco WA 4VVV5VV445 V SV 47.5
30 Sakich Jordan Mundaring WA 44555V5V4V U J 47.3
31 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V5V45454V5 47.3
32 Cromb Michael Mundaring 41 WA 554V4455V5 47.2
33 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 445V54V555 V 47.2
34 Turner Graeme Mundaring WA 55445VV545 V SV 47.2
35 Concanen Terrence City of Subiaco WA 5V5545V544 V SV 47.2
36 Harris Coen Chapman Valley WA 45555V5445 U J 47.1
37 Watson Nick South Perth 7 WA 5V44V4VV45 V SP 46.4
38 Moore John Boulder WA V5V0V5V5VV 45.6
39 Becher John East Perth WA 5V554V1555 V SV 45.2
40 Eaton Merv Northam 106 WA 455V444V45 V SV 45.2
41 McCarthy Lara Albany WA 455553V445 L 45.1
42 Carlsen Gary Albany 19 WA V445444545 V 44.1
43 Taylor Russell Leonora WA 4445554V44 V SP 44.1
44 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 4454444555 V SV 44.0
45 Jeffery Tyler Albany 54VVV2V444 U 43.4
46 White David Carnarvon 65 WA 34V54V4V44 V SV SP 43.3
47 Dann Reece LEONORA 514V555344 U J 41.1
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA XXXXX6XXXX 60.9
2 Purdy Graham Northampton WA X6XXX6XXXX 60.8
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA X6XX6XXXX6 SV 60.7
4 Sweetman Gregory Carnarvon 6XXX66X6XX 60.6
5 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX6XXXX666 V SV 60.6
6 Gilbert Mathew Carnarvon 666XXX6X6X U J 60.5
7 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66X66XX6X6 V SV 60.4
8 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66XXX6666 60.4
9 Bryan Hugh Moora 92 WA 6666X666XX V 60.3
10 Keogh Catherine Beverley WA 66XX66666X L 60.3
11 Williams Winki Carnarvon 6X6XXX665X V 59.5
12 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA XX6X566XX6 V 59.5
13 Reid Mahlon Boddington 214 WA X656X6X66X V SV SP 59.4
14 Routledge Bergin Merredin WA X6X656X6X6 59.4
15 Lockley Ron Wurgabup WA 656X6X666X V SV 59.3
16 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 655XXX6XXX 58.6
17 Gilbert Graeme Carnarvon 66X556X6XX 58.4
18 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 6X65566566 V SV 57.1
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA XX5X556656 56.3
20 Carver Neil City of Subiaco WA 56655656XX V SV 56.2
21 Whittemore Tony City of Subiaco WA 5565XX5566 V SV 55.2
22 Moore James Wurgabup WA 55565X64XX V SV PP 54.3
23 Cunningham Noel Yarloop WA 6655256566 V SV 52.0
24 Nielson John Leonora Rifle Club WA 0000000000 V 0.0
Division 1
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V5VVVV55V SP 50.6
2 Sakich Steven Mundaring WA 555VVVVVV5 50.6
3 Hughes Neil City of Subiaco WA 55V555555V V SP 50.2
4 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 5VV5455VVV V SP 49.5
5 Watkins Peter City of Subiaco WA VV5V5V55V4 V SV SP 49.5
6 McDONALD Shayne Albany WA 5VV5V5VV54 49.5
9 Felton David Albany WA 55V5455V5V V SV 49.3
9 Martin David Kalgoorlie RC WA V4V5455V5V V 48.4
10 Green Micheal Kambalda 288 WA V5455V5V55 V 49.3
11 Filgate Gary Geraldton Greenough WA VVVV45545V V 48.5
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V455V54V5V 48.4
13 Watkins Paul Chapman Valley WA 555V5VV445 V SV 48.3
14 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 555555V4V4 48.2
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 445V54V555 V 47.2
16 Moore John Boulder WA V5V0V5V5VV 45.6
Division 2
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5V5V5V5V55 50.4
3 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5554VV55V5 49.3
4 Watts Murray Darling Range WA 5V45V555V5 V 49.3
5 Reddin Michael Mount Barker WA 555545V555 49.1
6 Whisson Bradley City of Subiaco WA 555554V555 V 49.1
7 Samuel Kerry City of Subiaco WA V545VVV4VV V SV 48.6
7 McSHANE Warren City of Subiaco WA 55V45V5V5V V 49.4
8 Trease Alan Manjimup WA 5VVV45VV45 T 48.5
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V5V55VV54 49.4
10 Martin David City of Subiaco WA 5545V5VV45 V SV 48.3
12 Dods Allan City of Subiaco WA 555455545V V SV 48.1
15 Cromb Michael Mundaring 41 WA 554V4455V5 47.2
16 Turner Graeme Mundaring WA 55445VV545 V SV 47.2
17 Becher John East Perth WA 5V554V1555 V SV 45.2
18 Eaton Merv Northam 106 WA 455V444V45 V SV 45.2
20 Carlsen Gary Albany 19 WA V445444545 V 44.1
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA V45V5V5VVV 49.6
2 Harding John City of Subiaco WA VV5V5V5V54 SP 49.5
2 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V54V5V54V5 V SV 48.4
3 Sakich Jordan Mundaring WA 44555V5V4V U J 47.3
4 Concanen Terrence City of Subiaco WA 5V5545V544 V SV 47.2
5 Harris Coen Chapman Valley WA 45555V5445 U J 47.1
6 Watson Nick South Perth 7 WA 5V44V4VV45 V SP 46.4
7 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 4454444555 V SV 44.0
8 Jeffery Tyler Albany 54VVV2V444 U 43.4
9 White David Carnarvon 65 WA 34V54V4V44 V SV SP 43.3
10 Dann Reece LEONORA 514V555344 U J 41.1
11 Dods Colin City of Subiaco WA 5V545V5V54 V SV L 48.3
13 Frehner Ian City of Subiaco WA 4VVV5VV445 V SV 47.5
14 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V5V45454V5 47.3
19 McCarthy Lara Albany WA 455553V445 L 45.1
21 Taylor Russell Leonora WA 4445554V44 V SP 44.1
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA XXXXX6XXXX 60.9
2 Purdy Graham Northampton WA X6XXX6XXXX 60.8
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA X6XX6XXXX6 SV 60.7
4 Sweetman Gregory Carnarvon 6XXX66X6XX 60.6
5 Gilbert Mathew Carnarvon 666XXX6X6X U J 60.5
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66X66XX6X6 V SV 60.4
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66XXX6666 60.4
8 Keogh Catherine Beverley WA 66XX66666X L 60.3
10 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA XX6X566XX6 V 59.5
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA X656X6X66X V SV SP 59.4
14 Gilbert Graeme Carnarvon 66X556X6XX 58.4
15 Whittemore Tony City of Subiaco WA 5565XX5566 V SV 55.2
F Standard-B
1 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX6XXXX666 V SV 60.6
2 Bryan Hugh Moora 92 WA 6666X666XX V 60.3
3 Routledge Bergin Merredin WA X6X656X6X6 59.4
4 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 6X65566566 V SV 57.1
5 Faulkner Kevin City of Subiaco WA XX5X556656 56.3
6 Carver Neil City of Subiaco WA 56655656XX V SV 56.2
7 Cunningham Noel Yarloop WA 6655256566 V SV 52.0
8 Nielson John Leonora Rifle Club WA 0000000000 V 0.0
9 Williams Winki Carnarvon 6X6XXX665X V 59.5
12 Lockley Ron Wurgabup WA 656X6X666X V SV 59.3
13 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 655XXX6XXX 58.6
16 Moore James Wurgabup WA 55565X64XX V SV PP 54.3
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA XXXXXXXXXX 60.10
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 6XXXXXX6XX 60.8
3 Rushton Jason Boddington WA 6XXXX6X6XX 60.7
4 Kinnear Bob Boddington WA 66XX66XX6X V SV 60.5
5 Whittleton Craig Boddington 66XXXX6X66 60.5
6 Natta Andrew Boddington WA 65666XXXXX 59.5
7 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 66XX6566X6 V SV 59.3
8 Edwards Carl Chidlow WA 6X6X556X66 58.3
9 Viviers Martin Esperance 154 WA 66656X6XX5 58.3
10 Bergau Brad Chidlow WA 5666X66656 T 58.1
FTR
1 Pratt Brendan Moora XXX6XXXX6X 60.8
2 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66XXX6XX6X 60.6
3 Whittemore Anna City of Subiaco WA 666666XXXX V SV L 60.4
4 Kempton Warren Carnarvon 66566X6XX6 59.3
5 Boyes John Geraldton Greenough X6666X65X6 59.3
6 Brown Steven Waroona 256 WA X66665XX66 59.3
7 Estermann Walter Beverley WA 455566XXX5 V 54.3
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 656655555X V SV 54.1
9 Sandercock Deborah Merredin WA 544455555X L 48.1
Hunter Division
1 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA VVVVV5VVV5 50.8
2 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 55VVVVV5VV 50.7
3 Robinson Joel Perth Fremantle WA V55VVVVV5V T 50.7
4 Shield Ian Busselton Bunbury V55VV55VV5 50.5
5 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 5VVV5V5V55 T 50.5
6 Timms Alex Perth Fremantle WA VV5VV5V555 V 50.5
7 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555V5V5555 50.2

Match 12 - Aggregate - Wally Moore Memorial Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Martin David Kalgoorlie RC WA V 100.9
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 99.12
3 Moore John Boulder WA 99.11
4 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 99.7
5 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 98.13
6 Reddin Michael Mount Barker WA 98.8
7 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 98.7
8 Felton David Albany WA V SV 98.6
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 97.10
10 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 97.9
11 Martin David City of Subiaco WA V SV 97.9
12 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 97.8
13 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 97.6
14 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 96.11
15 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 96.10
16 Sakich Steven Mundaring WA 96.7
17 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 96.6
18 McDONALD Shayne Albany WA 96.4
19 Green Micheal Kambalda 288 WA V 96.3
20 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 95.9
21 Cromb Michael Mundaring 41 WA 95.8
22 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 95.7
23 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 95.6
24 Sakich Jordan Mundaring WA U J 95.3
25 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 94.7
26 Turner Graeme Mundaring WA V SV 94.4
27 Carlsen Gary Albany 19 WA V 93.7
28 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 93.6
29 Trease Alan Manjimup WA T 93.3
30 Joyce Paul Mundaring 41 WA 92.8
31 Becher John East Perth WA V SV 92.7
32 Watts Murray Darling Range WA V 92.6
33 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 92.6
34 Lidgard Kent Boddington WA 91.7
35 Dann Reece LEONORA U J 91.6
36 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 91.5
37 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 91.5
38 McCarthy Lara Albany WA L 91.2
39 Harding John City of Subiaco WA SP 90.6
40 Harris Coen Chapman Valley WA U J 90.5
41 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 89.5
42 Concanen Terrence City of Subiaco WA V SV 89.5
43 Jeffery Tyler Albany U 89.2
44 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 87.6
45 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 87.2
46 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 86.3
47 Taylor Russell Leonora WA V SP 82.2
Division F Standard Open
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 119.10
2 Keogh Catherine Beverley WA L 119.9
3 Sweetman Gregory Carnarvon 119.8
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 118.15
5 Purdy Graham Northampton WA 118.13
6 Williams Winki Carnarvon V 117.11
7 Gilbert Mathew Carnarvon U J 117.6
8 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 117.4
9 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 116.6
10 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 115.3
11 Bryan Hugh Moora 92 WA V 114.5
12 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 114.5
13 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 114.4
14 Moore James Wurgabup WA V SV PP 114.4
15 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 114.4
16 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 113.6
17 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 112.5
18 Routledge Bergin Merredin WA 111.3
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 110.3
20 Gilbert Graeme Carnarvon 108.5
21 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 107.5
22 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 106.4
23 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 106.3
24 Nielson John Leonora Rifle Club WA V 102.1
Division 1
1 Martin David Kalgoorlie RC WA V 100.9
2 Moore John Boulder WA 99.11
3 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 99.7
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 98.7
5 Felton David Albany WA V SV 98.6
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 97.10
7 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 97.9
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 97.6
9 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 96.11
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 96.10
11 Sakich Steven Mundaring WA 96.7
12 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 96.6
13 McDONALD Shayne Albany WA 96.4
14 Green Micheal Kambalda 288 WA V 96.3
15 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 95.7
Division 2
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 99.12
2 Reddin Michael Mount Barker WA 98.8
3 Martin David City of Subiaco WA V SV 97.9
4 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 97.8
5 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 95.9
6 Cromb Michael Mundaring 41 WA 95.8
7 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 95.6
8 Turner Graeme Mundaring WA V SV 94.4
9 Carlsen Gary Albany 19 WA V 93.7
10 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 93.6
11 Trease Alan Manjimup WA T 93.3
12 Joyce Paul Mundaring 41 WA 92.8
13 Becher John East Perth WA V SV 92.7
14 Watts Murray Darling Range WA V 92.6
15 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 91.5
16 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 86.3
Division 3
1 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 98.13
2 Sakich Jordan Mundaring WA U J 95.3
3 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 94.7
4 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 92.6
5 Lidgard Kent Boddington WA 91.7
6 Dann Reece LEONORA U J 91.6
7 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 91.5
8 McCarthy Lara Albany WA L 91.2
9 Harding John City of Subiaco WA SP 90.6
10 Harris Coen Chapman Valley WA U J 90.5
11 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 89.5
12 Concanen Terrence City of Subiaco WA V SV 89.5
13 Jeffery Tyler Albany U 89.2
14 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 87.6
15 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 87.2
16 Taylor Russell Leonora WA V SP 82.2
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 119.10
2 Keogh Catherine Beverley WA L 119.9
3 Sweetman Gregory Carnarvon 119.8
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 118.15
5 Purdy Graham Northampton WA 118.13
6 Gilbert Mathew Carnarvon U J 117.6
7 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 116.6
8 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 113.6
9 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 112.5
10 Gilbert Graeme Carnarvon 108.5
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 107.5
12 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 106.4
F Standard-B
1 Williams Winki Carnarvon V 117.11
2 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 117.4
3 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 115.3
4 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 114.5
5 Bryan Hugh Moora 92 WA V 114.5
6 Moore James Wurgabup WA V SV PP 114.4
7 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 114.4
8 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 114.4
9 Routledge Bergin Merredin WA 111.3
10 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 110.3
11 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 106.3
12 Nielson John Leonora Rifle Club WA V 102.1
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 120.9
2 Whittleton Craig Boddington 119.9
3 Natta Andrew Boddington WA 118.10
4 Bunyan Brett Boddington WA 117.10
5 Rushton Jason Boddington WA 117.9
6 Bergau Brad Chidlow WA T 117.7
7 Viviers Martin Esperance 154 WA 116.11
8 Edwards Carl Chidlow WA 114.4
9 Kinnear Bob Boddington WA V SV 113.3
10 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 112.8
FTR
1 Boyes John Geraldton Greenough 119.10
2 Kempton Warren Carnarvon 117.8
3 Brown Steven Waroona 256 WA 117.8
4 Pratt Brendan Moora 116.7
5 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 116.6
6 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 115.6
7 Estermann Walter Beverley WA V 113.9
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 106.5
9 Sandercock Deborah Merredin WA L 98.4
Hunter Division
1 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 100.16
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 100.13
3 Timms Alex Perth Fremantle WA V 100.12
4 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA T 97.6
5 Shield Ian Busselton Bunbury 96.11
6 Robinson Joel Perth Fremantle WA T 96.6
7 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 89.7

Match 11 - George W Wittorff Mem 300/500m - The George W Wittorff Mem 300/500m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Hughes Neil City of Subiaco WA VVV5V55VVV V SP 50.7
2 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA VVV5V5VV5V 50.7
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA VVVVVV555V 50.7
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA VVVVVV55V5 50.7
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5V5VVV555V V 50.5
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5V55V5VV5 SP 50.5
7 Martin David Kalgoorlie RC WA 5V55V5V5V5 V 50.4
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5V55555V5V 50.3
8 Felton David Albany WA 5V55555V5V V SV 50.3
10 Moore John Boulder WA V5V5545VVV 49.5
11 Martin David City of Subiaco WA 55VV4VV55V V SV 49.5
12 Lidgard Kent Boddington WA 5VVVVV5554 49.5
13 McDONALD Shayne Albany WA 5VV555V45V 49.4
14 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55VV45V5V5 V 49.4
15 McSHANE Warren City of Subiaco WA 5V554VVV55 V 49.4
16 Reddin Michael Mount Barker WA 55555V54VV 49.3
17 Trease Alan Manjimup WA 5VV55V5455 T 49.3
18 Cromb Michael Mundaring 41 WA V4VV45VV5V 48.6
19 Carlsen Gary Albany 19 WA 5V4V455VVV V 48.5
20 Dods Colin City of Subiaco WA V5544VV5VV V SV L 48.5
21 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V4VV55V45V 48.5
22 Watts Murray Darling Range WA 5554VV45VV V 48.4
23 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5VV4V5V455 V 48.4
24 Frehner Ian City of Subiaco WA V5V5VV5454 V SV 48.4
25 Watkins Paul Chapman Valley WA 5545V545VV V SV 48.3
26 Turner Graeme Mundaring WA 5VV5555544 V SV 48.2
27 Green Micheal Kambalda 288 WA 5555445V55 V 48.1
28 Dods Allan City of Subiaco WA 4VV4VV554V V SV 47.5
29 Becher John East Perth WA VV5VV445V4 V SV 47.5
30 Eaton Merv Northam 106 WA 4455VVVV45 V SV 47.4
31 Dann Reece LEONORA 4VVV555V44 U J 47.4
32 Watkins Peter City of Subiaco WA 555454V4VV V SV SP 47.3
33 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 5VVV543555 V SP 47.3
34 Sakich Jordan Mundaring WA V55V545454 U J 47.2
35 Samuel Kerry City of Subiaco WA V444V5V5V4 V SV 46.4
36 Sakich Steven Mundaring WA 5V34555V4V 46.3
37 Harris Coen Chapman Valley WA 55444554VV U J 46.2
38 McCarthy Lara Albany WA 53455V554V L 46.2
39 White David Carnarvon 65 WA 55444V4V55 V SV SP 46.2
40 Harding John City of Subiaco WA 44VV5VV444 SP 45.4
41 Jeffery Tyler Albany 5454444V55 U 45.1
42 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 54V5454445 V SV 45.1
43 Concanen Terrence City of Subiaco WA 44V44445V5 V SV 44.2
44 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 543555V4V3 44.2
45 Watson Nick South Perth 7 WA V45245V53V V SP 43.3
46 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 535V454344 V SV 42.1
47 Taylor Russell Leonora WA 34334435VV V SP 39.2
Division F Standard Open
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X6XXXXXXXX 60.9
2 Purdy Graham Northampton WA 6XXXX6XXX6 60.7
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6XXXX66XX6 V SV SP 60.6
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 66X66666XX 60.3
5 Gilbert Mathew Carnarvon 6X6X6X6666 U J 60.3
6 Williams Winki Carnarvon X6XX56X66X V 59.5
7 Gilbert Graeme Carnarvon 6XX6XX5X66 59.5
8 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6566X6X6X6 SV 59.3
9 Keogh Catherine Beverley WA 6X665X6X66 L 59.3
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 66X6X6X656 V SV 59.3
11 Lockley Ron Wurgabup WA 666X66X6X5 V SV 59.3
12 Sweetman Gregory Carnarvon 6656X666X6 59.2
13 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X6X556666 V SV 58.2
14 Moore James Wurgabup WA 666X6X5656 V SV PP 58.2
15 Cunningham Noel Yarloop WA 66556566XX V SV 57.2
16 Bryan Hugh Moora 92 WA X6X6655566 V 57.2
17 Carver Neil City of Subiaco WA 66666X6555 V SV 57.1
18 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5X656655XX V SV 56.3
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 565X6655X6 56.2
20 Routledge Bergin Merredin WA 6X65655656 56.1
21 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 555X6556XX V 55.3
22 Lydiate Ross Cuballing 69 WA XX56655X55 V SV 55.3
23 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6655X65X55 55.2
24 Nielson John Leonora Rifle Club WA 6556556665 V 55.0
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA VVV5V55VVV V SP 50.7
2 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA VVV5V5VV5V 50.7
3 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5V5VVV555V V 50.5
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5V55V5VV5 SP 50.5
5 Martin David Kalgoorlie RC WA 5V55V5V5V5 V 50.4
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5V55555V5V 50.3
6 Felton David Albany WA 5V55555V5V V SV 50.3
8 Moore John Boulder WA V5V5545VVV 49.5
9 McDONALD Shayne Albany WA 5VV555V45V 49.4
10 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55VV45V5V5 V 49.4
11 Watkins Paul Chapman Valley WA 5545V545VV V SV 48.3
12 Green Micheal Kambalda 288 WA 5555445V55 V 48.1
13 Watkins Peter City of Subiaco WA 555454V4VV V SV SP 47.3
14 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 5VVV543555 V SP 47.3
15 Sakich Steven Mundaring WA 5V34555V4V 46.3
Division 2
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA VVVVVV555V 50.7
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA VVVVVV55V5 50.7
3 Martin David City of Subiaco WA 55VV4VV55V V SV 49.5
4 McSHANE Warren City of Subiaco WA 5V554VVV55 V 49.4
5 Reddin Michael Mount Barker WA 55555V54VV 49.3
6 Trease Alan Manjimup WA 5VV55V5455 T 49.3
7 Cromb Michael Mundaring 41 WA V4VV45VV5V 48.6
8 Carlsen Gary Albany 19 WA 5V4V455VVV V 48.5
9 Watts Murray Darling Range WA 5554VV45VV V 48.4
10 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5VV4V5V455 V 48.4
11 Turner Graeme Mundaring WA 5VV5555544 V SV 48.2
12 Dods Allan City of Subiaco WA 4VV4VV554V V SV 47.5
13 Becher John East Perth WA VV5VV445V4 V SV 47.5
14 Eaton Merv Northam 106 WA 4455VVVV45 V SV 47.4
15 Samuel Kerry City of Subiaco WA V444V5V5V4 V SV 46.4
16 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 543555V4V3 44.2
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA 5VVVVV5554 49.5
2 Dods Colin City of Subiaco WA V5544VV5VV V SV L 48.5
3 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V4VV55V45V 48.5
4 Frehner Ian City of Subiaco WA V5V5VV5454 V SV 48.4
5 Dann Reece LEONORA 4VVV555V44 U J 47.4
6 Sakich Jordan Mundaring WA V55V545454 U J 47.2
7 Harris Coen Chapman Valley WA 55444554VV U J 46.2
8 McCarthy Lara Albany WA 53455V554V L 46.2
9 White David Carnarvon 65 WA 55444V4V55 V SV SP 46.2
10 Harding John City of Subiaco WA 44VV5VV444 SP 45.4
11 Jeffery Tyler Albany 5454444V55 U 45.1
12 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 54V5454445 V SV 45.1
13 Concanen Terrence City of Subiaco WA 44V44445V5 V SV 44.2
14 Watson Nick South Perth 7 WA V45245V53V V SP 43.3
15 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 535V454344 V SV 42.1
16 Taylor Russell Leonora WA 34334435VV V SP 39.2
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X6XXXXXXXX 60.9
2 Purdy Graham Northampton WA 6XXXX6XXX6 60.7
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6XXXX66XX6 V SV SP 60.6
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 66X66666XX 60.3
5 Gilbert Mathew Carnarvon 6X6X6X6666 U J 60.3
6 Gilbert Graeme Carnarvon 6XX6XX5X66 59.5
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6566X6X6X6 SV 59.3
8 Keogh Catherine Beverley WA 6X665X6X66 L 59.3
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA 66X6X6X656 V SV 59.3
10 Sweetman Gregory Carnarvon 6656X666X6 59.2
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5X656655XX V SV 56.3
12 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 555X6556XX V 55.3
F Standard-B
1 Williams Winki Carnarvon X6XX56X66X V 59.5
2 Lockley Ron Wurgabup WA 666X66X6X5 V SV 59.3
3 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X6X556666 V SV 58.2
4 Moore James Wurgabup WA 666X6X5656 V SV PP 58.2
5 Cunningham Noel Yarloop WA 66556566XX V SV 57.2
6 Bryan Hugh Moora 92 WA X6X6655566 V 57.2
7 Carver Neil City of Subiaco WA 66666X6555 V SV 57.1
8 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 565X6655X6 56.2
9 Routledge Bergin Merredin WA 6X65655656 56.1
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA XX56655X55 V SV 55.3
11 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6655X65X55 55.2
12 Nielson John Leonora Rifle Club WA 6556556665 V 55.0
F Open
1 Viviers Martin Esperance 154 WA XXXXXXXX6X 60.9
2 Bunyan Brett Boddington WA XXXX6X6XXX 60.8
3 Natta Andrew Boddington WA X6XXX6XXX6 60.7
4 Whittleton Craig Boddington 66XXX66X6X 60.5
5 Rushton Jason Boddington WA 6XX6666X6X 60.4
6 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 666X66X6X6 60.3
7 Bergau Brad Chidlow WA 6XXXX56X6X T 59.6
8 Edwards Carl Chidlow WA 666X655XX6 58.3
9 Kinnear Bob Boddington WA 665665X566 V SV 57.1
10 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 456X6XXX56 V SV 56.4
FTR
1 Pratt Brendan Moora XXX6X5X6X6 59.6
2 Boyes John Geraldton Greenough 665X6666XX 59.3
3 Estermann Walter Beverley WA 6X5XXX66X5 V 58.5
4 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 4XX66X66X6 V SV 58.4
5 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 666X565XX6 58.3
6 Whittemore Anna City of Subiaco WA 6X66X655X6 V SV L 58.3
7 Kempton Warren Carnarvon 66X6X65566 58.2
8 Brown Steven Waroona 256 WA 55XX6X5X66 57.4
9 Sandercock Deborah Merredin WA 456X66355X L 52.2
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA VVVV5VVVVV V 50.9
2 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA VVVVVVVVV5 50.9
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 55VVV5V55V 50.5
4 Shield Ian Busselton Bunbury VV5VV55V4V 49.6
5 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 555455V555 T 49.1
6 Robinson Joel Perth Fremantle WA 454VV55554 T 47.2
7 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 550V5V555V 45.3

Match 10 - The Merv Concanen 300/500m - The Merv Concanen 300/500m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Dods Colin City of Subiaco WA 55VVVVVVVV V SV L 50.8
2 Moore John Boulder WA VV5VV55VV5 50.6
3 Martin David Kalgoorlie RC WA V5VVV5555V V 50.5
4 Sakich Steven Mundaring WA V55VV5V555 50.4
5 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555V5555VV V 50.3
6 Dods Allan City of Subiaco WA 55V555VV55 V SV 50.3
7 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V55555VV55 V SP 50.3
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 555VV45VVV 49.5
9 Reddin Michael Mount Barker WA 5VVV4V5V55 49.5
10 Eaton Merv Northam 106 WA VVV554V54V V SV 48.5
11 Martin David City of Subiaco WA 4545V55VVV V SV 48.4
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V5V4455VV5 48.4
13 Watkins Peter City of Subiaco WA 54VV5V5V45 V SV SP 48.4
14 Watkins Paul Chapman Valley WA 55455V4VV5 V SV 48.3
15 Felton David Albany WA 5V54V45V55 V SV 48.3
16 Green Micheal Kambalda 288 WA 55545V4V55 V 48.2
17 Sakich Jordan Mundaring WA V455555545 U J 48.1
18 Milentis Mark Manjimup 137 WA 544VV5VV4V SP 47.5
19 Hughes Neil City of Subiaco WA 4545VV5545 V SP 47.2
20 Cromb Michael Mundaring 41 WA 554545VV54 47.2
21 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5555V54V53 V SV 47.2
22 McDONALD Shayne Albany WA 5355554555 47.0
23 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5VVV44V44V V 46.5
24 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 535VVV44V5 46.4
25 McSHANE Warren City of Subiaco WA 4455V544V5 V 46.2
26 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5V5444V545 46.2
27 Turner Graeme Mundaring WA 55V45V4454 V SV 46.2
28 White David Carnarvon 65 WA 5453V3V55V V SV SP 45.3
29 Concanen Terrence City of Subiaco WA V4VV544553 V SV 45.3
30 Harding John City of Subiaco WA 5455435V4V SP 45.2
31 Carlsen Gary Albany 19 WA 55445V44V4 V 45.2
32 Becher John East Perth WA 5V44554V44 V SV 45.2
33 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 455V454553 V SV 45.1
34 McCarthy Lara Albany WA 3555455445 L 45.0
35 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 44V44V4VV4 V SV 44.4
36 Watson Nick South Perth 7 WA 5344V44V5V V SP 44.3
37 Harris Coen Chapman Valley WA 3V444V45V5 U J 44.3
38 Watts Murray Darling Range WA 555V43435V V 44.2
39 Dann Reece LEONORA 4V554V3454 U J 44.2
40 Frehner Ian City of Subiaco WA 454V545V34 V SV 44.2
41 Jeffery Tyler Albany 55345555V2 U 44.1
42 Trease Alan Manjimup WA 5554444454 T 44.0
43 Whisson Bradley City of Subiaco WA 445V444454 V 43.1
44 Taylor Russell Leonora WA 4455444553 V SP 43.0
45 Lidgard Kent Boddington WA V5554V0544 42.2
46 Joyce Paul Mundaring 41 WA 435V454435 42.1
47 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 4534V54444 42.1
Division F Standard Open
1 Sweetman Gregory Carnarvon 666XXXXXX6 60.6
2 Keogh Catherine Beverley WA 6XXX6X6XX6 L 60.6
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6XX6566X6X V SV SP 59.4
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA X6666566X6 59.2
5 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 56X666X666 V SV 59.2
6 Williams Winki Carnarvon 6X55XXX6XX V 58.6
7 Purdy Graham Northampton WA X6XX64XX6X 58.6
8 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA XXX6X55XX6 58.6
9 Carver Neil City of Subiaco WA X5666X6566 V SV 58.2
10 Gilbert Mathew Carnarvon 6X46X666X5 U J 57.3
11 Bryan Hugh Moora 92 WA 65566XXX65 V 57.3
12 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 6665X4X666 V 57.2
13 Cunningham Noel Yarloop WA 6X66X66564 V SV 57.2
14 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 5556X6X5X6 56.3
15 Moore James Wurgabup WA 5X5665566X V SV PP 56.2
16 Lockley Ron Wurgabup WA X5565556X6 V SV 55.2
17 Routledge Bergin Merredin WA 656555X6X5 55.2
18 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 655X4XX556 SV 54.3
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA X555555666 54.1
20 Littlely David Bassendean Bellevue WA X6X5555544 V SV 51.2
21 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 6556645455 V SV 51.0
22 Gilbert Graeme Carnarvon 5456454466 49.0
23 Nielson John Leonora Rifle Club WA 445X445555 V 47.1
24 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6X45445544 V SV 47.1
Division 1
1 Moore John Boulder WA VV5VV55VV5 50.6
2 Martin David Kalgoorlie RC WA V5VVV5555V V 50.5
3 Sakich Steven Mundaring WA V55VV5V555 50.4
4 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555V5555VV V 50.3
5 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V55555VV55 V SP 50.3
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V5V4455VV5 48.4
7 Watkins Peter City of Subiaco WA 54VV5V5V45 V SV SP 48.4
8 Watkins Paul Chapman Valley WA 55455V4VV5 V SV 48.3
9 Felton David Albany WA 5V54V45V55 V SV 48.3
10 Green Micheal Kambalda 288 WA 55545V4V55 V 48.2
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA 544VV5VV4V SP 47.5
12 Hughes Neil City of Subiaco WA 4545VV5545 V SP 47.2
13 McDONALD Shayne Albany WA 5355554555 47.0
14 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5VVV44V44V V 46.5
15 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 535VVV44V5 46.4
Division 2
1 Dods Allan City of Subiaco WA 55V555VV55 V SV 50.3
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 555VV45VVV 49.5
3 Reddin Michael Mount Barker WA 5VVV4V5V55 49.5
4 Eaton Merv Northam 106 WA VVV554V54V V SV 48.5
5 Martin David City of Subiaco WA 4545V55VVV V SV 48.4
6 Cromb Michael Mundaring 41 WA 554545VV54 47.2
7 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5555V54V53 V SV 47.2
8 McSHANE Warren City of Subiaco WA 4455V544V5 V 46.2
9 Turner Graeme Mundaring WA 55V45V4454 V SV 46.2
10 Carlsen Gary Albany 19 WA 55445V44V4 V 45.2
11 Becher John East Perth WA 5V44554V44 V SV 45.2
12 Watts Murray Darling Range WA 555V43435V V 44.2
13 Trease Alan Manjimup WA 5554444454 T 44.0
14 Whisson Bradley City of Subiaco WA 445V444454 V 43.1
15 Joyce Paul Mundaring 41 WA 435V454435 42.1
16 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 4534V54444 42.1
Division 3
1 Dods Colin City of Subiaco WA 55VVVVVVVV V SV L 50.8
2 Sakich Jordan Mundaring WA V455555545 U J 48.1
3 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 5V5444V545 46.2
4 White David Carnarvon 65 WA 5453V3V55V V SV SP 45.3
5 Concanen Terrence City of Subiaco WA V4VV544553 V SV 45.3
6 Harding John City of Subiaco WA 5455435V4V SP 45.2
7 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 455V454553 V SV 45.1
8 McCarthy Lara Albany WA 3555455445 L 45.0
9 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 44V44V4VV4 V SV 44.4
10 Watson Nick South Perth 7 WA 5344V44V5V V SP 44.3
11 Harris Coen Chapman Valley WA 3V444V45V5 U J 44.3
12 Dann Reece LEONORA 4V554V3454 U J 44.2
13 Frehner Ian City of Subiaco WA 454V545V34 V SV 44.2
14 Jeffery Tyler Albany 55345555V2 U 44.1
15 Taylor Russell Leonora WA 4455444553 V SP 43.0
16 Lidgard Kent Boddington WA V5554V0544 42.2
F Standard-A
1 Sweetman Gregory Carnarvon 666XXXXXX6 60.6
2 Keogh Catherine Beverley WA 6XXX6X6XX6 L 60.6
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6XX6566X6X V SV SP 59.4
4 Purdy Graham Northampton WA X6XX64XX6X 58.6
5 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA XXX6X55XX6 58.6
6 Gilbert Mathew Carnarvon 6X46X666X5 U J 57.3
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 6665X4X666 V 57.2
8 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 5556X6X5X6 56.3
9 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 655X4XX556 SV 54.3
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA X6X5555544 V SV 51.2
11 Gilbert Graeme Carnarvon 5456454466 49.0
12 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6X45445544 V SV 47.1
F Standard-B
1 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA X6666566X6 59.2
2 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 56X666X666 V SV 59.2
3 Williams Winki Carnarvon 6X55XXX6XX V 58.6
4 Carver Neil City of Subiaco WA X5666X6566 V SV 58.2
5 Bryan Hugh Moora 92 WA 65566XXX65 V 57.3
6 Cunningham Noel Yarloop WA 6X66X66564 V SV 57.2
7 Moore James Wurgabup WA 5X5665566X V SV PP 56.2
8 Lockley Ron Wurgabup WA X5565556X6 V SV 55.2
9 Routledge Bergin Merredin WA 656555X6X5 55.2
10 Faulkner Kevin City of Subiaco WA X555555666 54.1
11 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 6556645455 V SV 51.0
12 Nielson John Leonora Rifle Club WA 445X445555 V 47.1
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA XX66X6XX6X 60.6
2 Whittleton Craig Boddington 65XXX666X6 59.4
3 Natta Andrew Boddington WA 6666X5XX56 58.3
4 Bergau Brad Chidlow WA 656666X566 T 58.1
5 Rushton Jason Boddington WA 46665XXXXX 57.5
6 Bunyan Brett Boddington WA 66X56556X6 57.2
7 Piper Bruce Geraldton Greenough WA X54X65X66X V SV 56.4
8 Kinnear Bob Boddington WA 66X655556X V SV 56.2
9 Viviers Martin Esperance 154 WA 6665655XX5 56.2
10 Edwards Carl Chidlow WA 565556666X 56.1
FTR
1 Boyes John Geraldton Greenough X6XXXX6X6X 60.7
2 Brown Steven Waroona 256 WA X66X66X6X6 60.4
3 Kempton Warren Carnarvon 66X5XXX6XX 59.6
4 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 656X656X6X 58.3
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA 666X556XX5 V SV L 57.3
6 Pratt Brendan Moora 5566566X66 57.1
7 Estermann Walter Beverley WA 5XXX6X4655 V 55.4
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 246445665X V SV 48.1
9 Sandercock Deborah Merredin WA 35555335XX L 46.2
Hunter Division
1 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA VVVVVV55VV 50.8
2 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA VVV55VVV5V 50.7
3 Timms Alex Perth Fremantle WA 555VV5V555 V 50.3
4 Robinson Joel Perth Fremantle WA V55555VVV4 T 49.4
5 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 4V4V5VV55V T 48.5
6 Shield Ian Busselton Bunbury 3455VV5VVV 47.5
7 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5VVV550V45 44.4

Match 9 - Aggregate - The Duke Edinburgh

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Moore John Boulder WA 371.33
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 370.36
3 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 369.39
4 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 366.22
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 363.32
6 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 362.27
7 Sakich Steven Mundaring WA 361.25
8 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 361.22
9 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 360.29
10 Watts Murray Darling Range WA V 360.24
11 Green Micheal Kambalda 288 WA V 358.24
12 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 357.31
13 Lidgard Kent Boddington WA 356.27
14 McDONALD Shayne Albany WA 356.26
15 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 355.31
16 Felton David Albany WA V SV 353.31
17 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 351.30
18 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 351.24
19 Jeffery Tyler Albany U 351.21
20 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 350.24
21 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 350.22
22 Cromb Michael Mundaring 41 WA 349.21
23 Turner Graeme Mundaring WA V SV 348.20
24 Martin David Kalgoorlie RC WA V 347.27
25 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 347.16
26 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 346.24
27 Martin David City of Subiaco WA V SV 345.23
28 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 340.18
29 Trease Alan Manjimup WA T 339.25
30 Sakich Jordan Mundaring WA U J 332.19
31 McCarthy Lara Albany WA L 332.17
32 Harding John City of Subiaco WA SP 330.13
33 Taylor Russell Leonora WA V SP 313.12
34 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 312.6
Division F Standard Open
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 435.31
2 Sweetman Gregory Carnarvon 433.26
3 Purdy Graham Northampton WA 430.29
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 428.28
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 426.20
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 426.20
7 Keogh Catherine Beverley WA L 425.28
8 Gilbert Graeme Carnarvon 421.17
9 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 421.16
10 Gilbert Mathew Carnarvon U J 420.21
11 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 420.17
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 420.14
13 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 412.16
14 Williams Winki Carnarvon V 407.15
15 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 407.14
16 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 392.10
17 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 391.9
Division 1
1 Moore John Boulder WA 371.33
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 370.36
3 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 369.39
4 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 366.22
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 363.32
6 Sakich Steven Mundaring WA 361.25
7 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 361.22
8 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 360.29
9 Green Micheal Kambalda 288 WA V 358.24
10 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 357.31
11 McDONALD Shayne Albany WA 356.26
12 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 355.31
13 Felton David Albany WA V SV 353.31
14 Martin David Kalgoorlie RC WA V 347.27
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 340.18
Division 2
1 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 362.27
2 Watts Murray Darling Range WA V 360.24
3 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 351.30
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 351.24
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 350.24
6 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 350.22
7 Cromb Michael Mundaring 41 WA 349.21
8 Turner Graeme Mundaring WA V SV 348.20
9 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 347.16
10 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 346.24
11 Martin David City of Subiaco WA V SV 345.23
12 Trease Alan Manjimup WA T 339.25
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA 356.27
2 Jeffery Tyler Albany U 351.21
3 Sakich Jordan Mundaring WA U J 332.19
4 McCarthy Lara Albany WA L 332.17
5 Harding John City of Subiaco WA SP 330.13
6 Taylor Russell Leonora WA V SP 313.12
7 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 312.6
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 435.31
2 Sweetman Gregory Carnarvon 433.26
3 Purdy Graham Northampton WA 430.29
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 428.28
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 426.20
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 426.20
7 Keogh Catherine Beverley WA L 425.28
8 Gilbert Graeme Carnarvon 421.17
9 Gilbert Mathew Carnarvon U J 420.21
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 420.14
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 412.16
F Standard-B
1 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 421.16
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 420.17
3 Williams Winki Carnarvon V 407.15
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 407.14
5 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 392.10
6 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 391.9
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 445.40
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 437.29
3 Viviers Martin Esperance 154 WA 436.29
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 435.24
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 436.25
2 Brown Steven Waroona 256 WA 436.22
3 Estermann Walter Beverley WA V 417.19
4 Pratt Brendan Moora 414.22
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 412.18
Hunter Division
1 Shield Ian Busselton Bunbury 363.34
2 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 361.38
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 360.26

Match 8 - Aggregate - Col Luke McGuinn Memorial Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Moore John Boulder WA 125.9
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 123.10
3 Lidgard Kent Boddington WA 121.9
4 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 121.8
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 120.11
6 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 120.11
7 McDONALD Shayne Albany WA 120.10
8 McCarthy Lara Albany WA L 120.9
9 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 119.14
10 Sakich Steven Mundaring WA 119.6
11 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 119.3
12 Jeffery Tyler Albany U 118.9
13 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 118.7
14 Watts Murray Darling Range WA V 118.6
15 Martin David City of Subiaco WA V SV 117.10
16 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 117.9
17 Felton David Albany WA V SV 117.8
18 Cromb Michael Mundaring 41 WA 115.9
19 Martin David Kalgoorlie RC WA V 115.9
20 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 115.9
21 Turner Graeme Mundaring WA V SV 115.9
22 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 114.6
23 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 113.10
24 Green Micheal Kambalda 288 WA V 113.9
25 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 113.6
26 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 112.7
27 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 112.4
28 Trease Alan Manjimup WA T 110.5
29 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 109.5
30 Sakich Jordan Mundaring WA U J 108.6
31 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 108.2
32 Harding John City of Subiaco WA SP 107.5
33 Taylor Russell Leonora WA V SP 102.3
34 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 98.3
Division F Standard Open
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 145.8
2 Purdy Graham Northampton WA 144.11
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 144.8
4 Sweetman Gregory Carnarvon 144.5
5 Gilbert Graeme Carnarvon 142.5
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 142.4
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 139.6
8 Gilbert Mathew Carnarvon U J 139.6
9 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 138.5
10 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 135.5
11 Keogh Catherine Beverley WA L 135.5
12 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 134.6
13 Williams Winki Carnarvon V 134.2
14 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 132.4
15 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 132.4
16 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 130.4
17 Nielson John Leonora Rifle Club WA V 126.1
18 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 126.1
Division 1
1 Moore John Boulder WA 125.9
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 123.10
3 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 121.8
4 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 120.11
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 120.11
6 McDONALD Shayne Albany WA 120.10
7 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 119.14
8 Sakich Steven Mundaring WA 119.6
9 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 119.3
10 Felton David Albany WA V SV 117.8
11 Martin David Kalgoorlie RC WA V 115.9
12 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 113.10
13 Green Micheal Kambalda 288 WA V 113.9
14 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 112.4
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 98.3
Division 2
1 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 118.7
2 Watts Murray Darling Range WA V 118.6
3 Martin David City of Subiaco WA V SV 117.10
4 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 117.9
5 Cromb Michael Mundaring 41 WA 115.9
6 Turner Graeme Mundaring WA V SV 115.9
7 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 115.9
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 114.6
9 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 113.6
10 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 112.7
11 Trease Alan Manjimup WA T 110.5
12 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 109.5
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA 121.9
2 McCarthy Lara Albany WA L 120.9
3 Jeffery Tyler Albany U 118.9
4 Sakich Jordan Mundaring WA U J 108.6
5 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 108.2
6 Harding John City of Subiaco WA SP 107.5
7 Taylor Russell Leonora WA V SP 102.3
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 145.8
2 Purdy Graham Northampton WA 144.11
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 144.8
4 Sweetman Gregory Carnarvon 144.5
5 Gilbert Graeme Carnarvon 142.5
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 142.4
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 139.6
8 Gilbert Mathew Carnarvon U J 139.6
9 Keogh Catherine Beverley WA L 135.5
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 134.6
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 132.4
F Standard-B
1 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 138.5
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 135.5
3 Williams Winki Carnarvon V 134.2
4 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 132.4
5 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 130.4
6 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 126.1
7 Nielson John Leonora Rifle Club WA V 126.1
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 147.11
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 144.7
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 144.4
4 Viviers Martin Esperance 154 WA 141.8
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 147.6
2 Brown Steven Waroona 256 WA 142.3
3 Estermann Walter Beverley WA V 140.7
4 Pratt Brendan Moora 137.6
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 134.5
Hunter Division
1 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 124.8
2 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 121.12
3 Shield Ian Busselton Bunbury 121.8
4 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA T 105.5

Match 7 - Darling Range Rifle Club 800/900m - Darling Range Rifle Club 800/900m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Moore John Boulder WA 5V55V5V5V5VVVV5 75.8
2 McCarthy Lara Albany WA V5554VV555V5V5V L 74.6
3 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5V5V5VVV4455VVV V 73.8
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V55VV55445VVVV5 73.7
5 Hughes Neil City of Subiaco WA 5V4V55VV4V5V555 V SP 73.6
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VV5V5V43V5VVVV4 V SP 71.9
7 McDONALD Shayne Albany WA 5V4V4455VV554VV 71.6
8 Jeffery Tyler Albany 45V555534V55VVV U 71.5
9 Lidgard Kent Boddington WA V44545V55VVV455 71.5
10 Sakich Steven Mundaring WA 5545VV5555V3554 71.3
11 Felton David Albany WA 55V43VV5VV4V554 V SV 70.6
12 Watts Murray Darling Range WA 5V555544VVV345V V 70.5
13 Martin David City of Subiaco WA 55554V4VVV35V54 V SV 70.5
14 Watkins Peter City of Subiaco WA 5554VVV455V3554 V SV SP 70.4
15 McSHANE Warren City of Subiaco WA 53V44V5455554VV V 69.4
16 Watkins Paul Chapman Valley WA 3455555555534V5 V SV 69.1
17 Cromb Michael Mundaring 41 WA 545VV2445545V5V 68.4
18 Martin David Kalgoorlie RC WA V5V5V5455452454 V 68.3
19 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V55V544555V4353 68.3
20 Green Micheal Kambalda 288 WA 4VVV4245VV445VV V 67.7
21 Turner Graeme Mundaring WA V333554V5VVV45V V SV 67.6
22 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5VV35544V453V45 V 67.4
23 Eaton Merv Northam 106 WA 5V2444545535VV5 V SV 66.3
24 Milentis Mark Manjimup 137 WA 4434V45VV544554 SP 66.3
25 Trease Alan Manjimup WA 5354423VV5VV45V T 65.5
26 Dods Allan City of Subiaco WA 5VV2V4V45534454 V SV 65.4
27 Samuel Kerry City of Subiaco WA 55543534455444V V SV 65.1
28 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 352454V45444V55 64.2
29 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 544VV32553V54V3 63.4
30 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V54344445445345 V SV 63.1
31 Sakich Jordan Mundaring WA 5V545V43V235V24 U J 62.4
32 Harding John City of Subiaco WA 44425VVV4533354 SP 61.3
33 Taylor Russell Leonora WA 02455V53255433V V SP 56.2
34 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V43432233V33535 V 53.2
Division F Standard Open
1 Purdy Graham Northampton WA 6X6X666XXX655XX 88.7
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X66XX6X655566X5 86.5
3 Sweetman Gregory Carnarvon 6566X66665XX556 86.3
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6665X5X5X5X5XX6 85.6
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA 36666X66556666X V SV SP 85.2
6 Gilbert Graeme Carnarvon 6566665X6X66465 85.2
7 Lockley Ron Wurgabup WA 66655656655664X V SV 83.1
8 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 555666XXX55555X V 82.4
9 Carver Neil City of Subiaco WA 655655664X5X5X6 V SV 82.3
10 Gilbert Mathew Carnarvon 6X5X6564556X556 U J 82.3
11 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5545X5556XX6X56 V SV 81.4
12 Whittemore Tony City of Subiaco WA 666X666XX444555 V SV 81.3
13 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 4X546456665X5X6 80.3
14 Littlely David Bassendean Bellevue WA 554XX556X46X555 V SV 79.4
15 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 555465X65645445 V SV 75.1
16 Keogh Catherine Beverley WA 565554455X55564 L 75.1
17 Williams Winki Carnarvon 666555455554464 V 75.0
18 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 5554555655444X5 73.1
19 Nielson John Leonora Rifle Club WA 653665445463556 V 73.0
Division 1
1 Moore John Boulder WA 5V55V5V5V5VVVV5 75.8
2 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5V5V5VVV4455VVV V 73.8
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V55VV55445VVVV5 73.7
4 Hughes Neil City of Subiaco WA 5V4V55VV4V5V555 V SP 73.6
5 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VV5V5V43V5VVVV4 V SP 71.9
6 McDONALD Shayne Albany WA 5V4V4455VV554VV 71.6
7 Sakich Steven Mundaring WA 5545VV5555V3554 71.3
8 Felton David Albany WA 55V43VV5VV4V554 V SV 70.6
9 Watkins Peter City of Subiaco WA 5554VVV455V3554 V SV SP 70.4
10 Watkins Paul Chapman Valley WA 3455555555534V5 V SV 69.1
11 Martin David Kalgoorlie RC WA V5V5V5455452454 V 68.3
12 Green Micheal Kambalda 288 WA 4VVV4245VV445VV V 67.7
13 Milentis Mark Manjimup 137 WA 4434V45VV544554 SP 66.3
14 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 544VV32553V54V3 63.4
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V43432233V33535 V 53.2
Division 2
1 Watts Murray Darling Range WA 5V555544VVV345V V 70.5
2 Martin David City of Subiaco WA 55554V4VVV35V54 V SV 70.5
3 McSHANE Warren City of Subiaco WA 53V44V5455554VV V 69.4
4 Cromb Michael Mundaring 41 WA 545VV2445545V5V 68.4
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V55V544555V4353 68.3
6 Turner Graeme Mundaring WA V333554V5VVV45V V SV 67.6
7 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5VV35544V453V45 V 67.4
8 Eaton Merv Northam 106 WA 5V2444545535VV5 V SV 66.3
9 Trease Alan Manjimup WA 5354423VV5VV45V T 65.5
10 Dods Allan City of Subiaco WA 5VV2V4V45534454 V SV 65.4
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA 55543534455444V V SV 65.1
12 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 352454V45444V55 64.2
Division 3
1 McCarthy Lara Albany WA V5554VV555V5V5V L 74.6
2 Jeffery Tyler Albany 45V555534V55VVV U 71.5
3 Lidgard Kent Boddington WA V44545V55VVV455 71.5
4 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V54344445445345 V SV 63.1
5 Sakich Jordan Mundaring WA 5V545V43V235V24 U J 62.4
6 Harding John City of Subiaco WA 44425VVV4533354 SP 61.3
7 Taylor Russell Leonora WA 02455V53255433V V SP 56.2
F Standard-A
1 Purdy Graham Northampton WA 6X6X666XXX655XX 88.7
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X66XX6X655566X5 86.5
3 Sweetman Gregory Carnarvon 6566X66665XX556 86.3
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6665X5X5X5X5XX6 85.6
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA 36666X66556666X V SV SP 85.2
6 Gilbert Graeme Carnarvon 6566665X6X66465 85.2
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 555666XXX55555X V 82.4
8 Gilbert Mathew Carnarvon 6X5X6564556X556 U J 82.3
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA 666X666XX444555 V SV 81.3
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA 554XX556X46X555 V SV 79.4
11 Keogh Catherine Beverley WA 565554455X55564 L 75.1
F Standard-B
1 Lockley Ron Wurgabup WA 66655656655664X V SV 83.1
2 Carver Neil City of Subiaco WA 655655664X5X5X6 V SV 82.3
3 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5545X5556XX6X56 V SV 81.4
4 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 4X546456665X5X6 80.3
5 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 555465X65645445 V SV 75.1
6 Williams Winki Carnarvon 666555455554464 V 75.0
7 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 5554555655444X5 73.1
8 Nielson John Leonora Rifle Club WA 653665445463556 V 73.0
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 5665666X5X6X66X 87.4
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6X555X6556665X6 V SV 84.3
3 Kinnear Bob Boddington WA XX6666566565555 V SV 84.2
4 Viviers Martin Esperance 154 WA 6X6556566555645 81.1
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 566666XX66X5656 87.3
2 Estermann Walter Beverley WA 6XX656X556X5565 V 84.4
3 Brown Steven Waroona 256 WA 66655665655X646 83.1
4 Whittemore Anna City of Subiaco WA X45X566545654X5 V SV L 78.3
5 Pratt Brendan Moora 4544X46556656X6 78.2
Hunter Division
1 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 5555V55VV545555 74.3
2 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V445545VVV55VV 72.6
3 Shield Ian Busselton Bunbury V55V5455V45V454 71.4
4 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 5555355V5V45353 T 68.2

Match 6 - The Mal Herbert 600/800m - The Mal Herbert 600/800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Watkins Peter City of Subiaco WA VV5VVVV5V5 V SV SP 50.7
2 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VVV5V55VV 50.6
3 Whisson Bradley City of Subiaco WA 555V5VVV5V V 50.5
4 Lidgard Kent Boddington WA 555VV55V5V 50.4
5 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 555V5V55V5 50.3
6 Watkins Paul Chapman Valley WA 555555V55V V SV 50.2
7 Moore John Boulder WA V555555555 50.1
8 Eaton Merv Northam 106 WA 5V4VVV55VV V SV 49.6
9 McDONALD Shayne Albany WA 5V5V5VV455 49.4
10 McSHANE Warren City of Subiaco WA V5V55V4555 V 49.3
11 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 454V5VV5VV V SP 48.5
12 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5VV54VVV45 V SV 48.5
13 Sakich Steven Mundaring WA 5V44VV5555 48.3
14 Turner Graeme Mundaring WA 555V54VV45 V SV 48.3
15 Hughes Neil City of Subiaco WA V54555V545 V SP 48.2
16 Watts Murray Darling Range WA 5V55535555 V 48.1
17 Martin David Kalgoorlie RC WA V444VVVVV5 V 47.6
18 Cromb Michael Mundaring 41 WA 444V5VVV5V 47.5
19 Martin David City of Subiaco WA V5VV53V54V V SV 47.5
20 Jeffery Tyler Albany VV5455V44V U 47.4
21 Dods Allan City of Subiaco WA 5444VV5V55 V SV 47.3
22 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 545VV455V4 V 47.3
23 Felton David Albany WA 4555545VV4 V SV 47.2
24 McCarthy Lara Albany WA 544V5V44V5 L 46.3
25 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55VV44V445 46.3
26 Harding John City of Subiaco WA 554V44V545 SP 46.2
27 Sakich Jordan Mundaring WA V4535V5545 U J 46.2
28 Green Micheal Kambalda 288 WA 54V4V54554 V 46.2
29 Taylor Russell Leonora WA 444555V455 V SP 46.1
30 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5554445V54 SP 46.1
31 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V551555VV4 45.3
32 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 544445V455 V SV 45.1
33 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 44V4455554 V 45.1
34 Trease Alan Manjimup WA 3455455545 T 45.0
35 Dann Reece LEONORA 0000000000 U J 0.0
Division F Standard Open
1 Keogh Catherine Beverley WA 6X6666XX6X L 60.4
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6X66665XX6 59.3
3 Williams Winki Carnarvon 566666X6X6 V 59.2
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66X66666X5 59.2
5 Sweetman Gregory Carnarvon 666X6665X5 58.2
6 Gilbert Graeme Carnarvon 666565X5XX 57.3
7 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA XX6665655X 57.3
8 Gilbert Mathew Carnarvon 656XXX6655 U J 57.3
9 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 6666X555X6 V 57.2
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5X6655X666 V SV SP 57.2
11 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6556666X56 V SV 57.1
12 Purdy Graham Northampton WA X655X655XX 56.4
13 Whittemore Tony City of Subiaco WA 56XXX55446 V SV 53.3
14 Carver Neil City of Subiaco WA X55X555556 V SV 53.2
15 Nielson John Leonora Rifle Club WA 56X6554565 V 53.1
16 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6645665555 V SV 53.0
17 Faulkner Kevin City of Subiaco WA X655455565 52.1
18 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 5555655555 V SV 51.0
19 Lockley Ron Wurgabup WA 0000000000 V SV 0.0
Division 1
1 Watkins Peter City of Subiaco WA VV5VVVV5V5 V SV SP 50.7
2 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VVV5V55VV 50.6
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 555V5V55V5 50.3
4 Watkins Paul Chapman Valley WA 555555V55V V SV 50.2
5 Moore John Boulder WA V555555555 50.1
6 McDONALD Shayne Albany WA 5V5V5VV455 49.4
7 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 454V5VV5VV V SP 48.5
8 Sakich Steven Mundaring WA 5V44VV5555 48.3
9 Hughes Neil City of Subiaco WA V54555V545 V SP 48.2
10 Martin David Kalgoorlie RC WA V444VVVVV5 V 47.6
11 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 545VV455V4 V 47.3
12 Felton David Albany WA 4555545VV4 V SV 47.2
13 Green Micheal Kambalda 288 WA 54V4V54554 V 46.2
14 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5554445V54 SP 46.1
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 44V4455554 V 45.1
Division 2
1 Whisson Bradley City of Subiaco WA 555V5VVV5V V 50.5
2 Eaton Merv Northam 106 WA 5V4VVV55VV V SV 49.6
3 McSHANE Warren City of Subiaco WA V5V55V4555 V 49.3
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5VV54VVV45 V SV 48.5
5 Turner Graeme Mundaring WA 555V54VV45 V SV 48.3
6 Watts Murray Darling Range WA 5V55535555 V 48.1
7 Cromb Michael Mundaring 41 WA 444V5VVV5V 47.5
8 Martin David City of Subiaco WA V5VV53V54V V SV 47.5
9 Dods Allan City of Subiaco WA 5444VV5V55 V SV 47.3
10 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55VV44V445 46.3
11 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V551555VV4 45.3
12 Trease Alan Manjimup WA 3455455545 T 45.0
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA 555VV55V5V 50.4
2 Jeffery Tyler Albany VV5455V44V U 47.4
3 McCarthy Lara Albany WA 544V5V44V5 L 46.3
4 Harding John City of Subiaco WA 554V44V545 SP 46.2
5 Sakich Jordan Mundaring WA V4535V5545 U J 46.2
6 Taylor Russell Leonora WA 444555V455 V SP 46.1
7 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 544445V455 V SV 45.1
8 Dann Reece LEONORA 0000000000 U J 0.0
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA 6X6666XX6X L 60.4
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 6X66665XX6 59.3
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66X66666X5 59.2
4 Sweetman Gregory Carnarvon 666X6665X5 58.2
5 Gilbert Graeme Carnarvon 666565X5XX 57.3
6 Gilbert Mathew Carnarvon 656XXX6655 U J 57.3
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 6666X555X6 V 57.2
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5X6655X666 V SV SP 57.2
9 Purdy Graham Northampton WA X655X655XX 56.4
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 56XXX55446 V SV 53.3
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6645665555 V SV 53.0
F Standard-B
1 Williams Winki Carnarvon 566666X6X6 V 59.2
2 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA XX6665655X 57.3
3 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6556666X56 V SV 57.1
4 Carver Neil City of Subiaco WA X55X555556 V SV 53.2
5 Nielson John Leonora Rifle Club WA 56X6554565 V 53.1
6 Faulkner Kevin City of Subiaco WA X655455565 52.1
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 5555655555 V SV 51.0
8 Lockley Ron Wurgabup WA 0000000000 V SV 0.0
F Open
1 Viviers Martin Esperance 154 WA 6XXX6X6XXX 60.7
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA XXXXXX66X6 60.7
3 Kinnear Bob Boddington WA 666X6XXXX6 V SV 60.5
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 666X666666 V SV 60.1
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 666XXX6666 60.3
2 Pratt Brendan Moora 6XXX6665X6 59.4
3 Brown Steven Waroona 256 WA 6X6665666X 59.2
4 Estermann Walter Beverley WA 66555X5X6X V 56.3
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA 656555X6X6 V SV L 56.2
Hunter Division
1 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA V55VVV5V55 50.5
2 Shield Ian Busselton Bunbury V5555V5V5V 50.4
3 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 45VVV5V5VV 49.6
4 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 5VV005V444 T 37.3

Match 5 - Aggregate - Michael Farrell Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 249.18
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 248.31
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 247.26
4 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 247.19
5 Moore John Boulder WA 246.24
6 Green Micheal Kambalda 288 WA V 245.15
7 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 244.21
8 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 244.20
9 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 243.21
10 Sakich Steven Mundaring WA 242.19
11 Watts Murray Darling Range WA V 242.18
12 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 242.15
13 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 240.18
14 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 239.23
15 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 238.18
16 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 237.19
17 Felton David Albany WA V SV 236.23
18 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 236.18
19 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 236.17
20 McDONALD Shayne Albany WA 236.16
21 Lidgard Kent Boddington WA 235.18
22 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 235.13
23 Cromb Michael Mundaring 41 WA 234.12
24 Jeffery Tyler Albany U 233.12
25 Turner Graeme Mundaring WA V SV 233.11
26 Martin David Kalgoorlie RC WA V 232.18
27 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 230.7
28 Trease Alan Manjimup WA T 229.20
29 Martin David City of Subiaco WA V SV 228.13
30 Dann Reece LEONORA U J 228.5
31 Sakich Jordan Mundaring WA U J 224.13
32 Harding John City of Subiaco WA SP 223.8
33 McCarthy Lara Albany WA L 212.8
34 Taylor Russell Leonora WA V SP 211.9
35 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 204.4
Division F Standard Open
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 291.23
2 Keogh Catherine Beverley WA L 290.23
3 Sweetman Gregory Carnarvon 289.21
4 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 288.10
5 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 287.14
6 Purdy Graham Northampton WA 286.18
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 285.12
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 284.16
9 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 283.20
10 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 283.11
11 Gilbert Mathew Carnarvon U J 281.15
12 Gilbert Graeme Carnarvon 279.12
13 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 278.10
14 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 277.10
15 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 275.13
16 Williams Winki Carnarvon V 273.13
17 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 265.8
18 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 260.6
Division 1
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 249.18
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 248.31
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 247.26
4 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 247.19
5 Moore John Boulder WA 246.24
6 Green Micheal Kambalda 288 WA V 245.15
7 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 244.21
8 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 243.21
9 Sakich Steven Mundaring WA 242.19
10 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 242.15
11 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 240.18
12 Felton David Albany WA V SV 236.23
13 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 236.17
14 McDONALD Shayne Albany WA 236.16
15 Martin David Kalgoorlie RC WA V 232.18
Division 2
1 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 244.20
2 Watts Murray Darling Range WA V 242.18
3 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 239.23
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 238.18
5 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 237.19
6 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 236.18
7 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 235.13
8 Cromb Michael Mundaring 41 WA 234.12
9 Turner Graeme Mundaring WA V SV 233.11
10 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 230.7
11 Trease Alan Manjimup WA T 229.20
12 Martin David City of Subiaco WA V SV 228.13
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA 235.18
2 Jeffery Tyler Albany U 233.12
3 Dann Reece LEONORA U J 228.5
4 Sakich Jordan Mundaring WA U J 224.13
5 Harding John City of Subiaco WA SP 223.8
6 McCarthy Lara Albany WA L 212.8
7 Taylor Russell Leonora WA V SP 211.9
8 Fairbairn LM John East Perth 185 WA V SV 204.4
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 291.23
2 Keogh Catherine Beverley WA L 290.23
3 Sweetman Gregory Carnarvon 289.21
4 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 288.10
5 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 287.14
6 Purdy Graham Northampton WA 286.18
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 284.16
8 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 283.20
9 Gilbert Mathew Carnarvon U J 281.15
10 Gilbert Graeme Carnarvon 279.12
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 278.10
F Standard-B
1 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 285.12
2 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 283.11
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 277.10
4 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 275.13
5 Williams Winki Carnarvon V 273.13
6 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 265.8
7 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 260.6
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 298.29
2 Viviers Martin Esperance 154 WA 295.21
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 293.22
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 291.20
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA 294.19
2 Kempton Warren Carnarvon 289.19
3 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 278.13
4 Pratt Brendan Moora 277.16
5 Estermann Walter Beverley WA V 277.12
Hunter Division
1 Shield Ian Busselton Bunbury 242.26
2 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 240.26
3 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 236.18

Match 4 - Sir Frederick Sampson 500/800m - Sir Frederick Sampson 500/800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Hughes Neil City of Subiaco WA VVVVV5VV5VV5VV5 V SP 75.11
2 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VVVV5V5V5VV5V55 V SP 75.9
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA VVVVVV5VVV554VV 74.11
4 McSHANE Warren City of Subiaco WA 55VVV55V5V54VVV V 74.8
5 Moore John Boulder WA V5V4VVVV5V55555 74.7
6 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V555VVV555545VV V 74.6
7 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5V5VV5V55455VV5 74.6
8 Watkins Paul Chapman Valley WA 55VVVV5555V4V55 V SV 74.6
9 Green Micheal Kambalda 288 WA V55VV555VVV4555 V 74.6
10 Trease Alan Manjimup WA 55V55VVVVV54555 T 74.6
11 McDONALD Shayne Albany WA V5V55V555V5V455 74.5
12 Milentis Mark Manjimup 137 WA V55V55V55545V55 SP 74.4
13 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5VV545V55VVV54V 73.7
14 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5V555V445VVVVV5 V SV 73.7
15 Martin David City of Subiaco WA V554V5VV554V55V V SV 73.6
16 Sakich Steven Mundaring WA 555VV5554VVV5V4 73.6
17 Martin David Kalgoorlie RC WA 5V54V4V555555V5 V 73.4
18 Jeffery Tyler Albany VV5555V445V5555 U 73.4
19 Watts Murray Darling Range WA V5VV55V44VVVV54 V 72.8
20 Dods Allan City of Subiaco WA V4V5445VVVV5V55 V SV 72.7
21 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA VV555V45V454VV5 V 72.6
22 Sakich Jordan Mundaring WA 55VV55V4455V5V4 U J 72.5
23 Watkins Peter City of Subiaco WA VV4555V555VV454 V SV SP 72.5
24 Eaton Merv Northam 106 WA 55V44V555V45V55 V SV 72.4
25 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5555V4V545455V5 72.3
26 McCarthy Lara Albany WA 54545V545555555 L 72.1
27 Lidgard Kent Boddington WA VV55444VVV5VV45 71.7
28 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA VVV45V4454V4555 70.5
29 Dann Reece LEONORA 5V54554444555V5 U J 70.2
30 Felton David Albany WA VV5VV0V54VV55VV V SV 69.9
31 Turner Graeme Mundaring WA 455V55555444454 V SV 69.1
32 Whisson Bradley City of Subiaco WA 554455455554444 V 68.0
33 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5444V445555444V V SV 67.2
34 Harding John City of Subiaco WA V54V44V4444445V SP 66.4
35 Taylor Russell Leonora WA VV445454445345V V SP 66.3
Division F Standard Open
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX6XX5XX66XX6X6 89.9
2 Keogh Catherine Beverley WA 65XX66XXX6665X6 L 88.6
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5566X6X56X66X66 V SV 87.4
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X466XXXX656655X 85.6
5 Sweetman Gregory Carnarvon 65X565XXX65656X 85.5
6 Gilbert Graeme Carnarvon 5XX66X655X6556X 85.5
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 4X56566666X6656 V 85.2
8 Williams Winki Carnarvon 5665X6555665X6X V 84.3
9 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5665XX656556X56 V SV SP 84.3
10 Carver Neil City of Subiaco WA 66656665X556565 V SV 84.1
11 Purdy Graham Northampton WA 3456X6XX66666X5 83.4
12 Whittemore Tony City of Subiaco WA 455X565X665XX65 V SV 82.4
13 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 654XX66X6555556 V SV 82.3
14 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 556466665565566 V SV 82.0
15 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 665655655555XX5 81.2
16 Lockley Ron Wurgabup WA 65645X5664566X5 V SV 81.2
17 Gilbert Mathew Carnarvon 564656XX5664655 U J 81.2
18 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 65655X566555455 79.1
19 Nielson John Leonora Rifle Club WA 034555556556655 V 70.0
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA VVVVV5VV5VV5VV5 V SP 75.11
2 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VVVV5V5V5VV5V55 V SP 75.9
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA VVVVVV5VVV554VV 74.11
4 Moore John Boulder WA V5V4VVVV5V55555 74.7
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V555VVV555545VV V 74.6
6 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5V5VV5V55455VV5 74.6
7 Watkins Paul Chapman Valley WA 55VVVV5555V4V55 V SV 74.6
8 Green Micheal Kambalda 288 WA V55VV555VVV4555 V 74.6
9 McDONALD Shayne Albany WA V5V55V555V5V455 74.5
10 Milentis Mark Manjimup 137 WA V55V55V55545V55 SP 74.4
11 Sakich Steven Mundaring WA 555VV5554VVV5V4 73.6
12 Martin David Kalgoorlie RC WA 5V54V4V555555V5 V 73.4
13 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA VV555V45V454VV5 V 72.6
14 Watkins Peter City of Subiaco WA VV4555V555VV454 V SV SP 72.5
15 Felton David Albany WA VV5VV0V54VV55VV V SV 69.9
Division 2
1 McSHANE Warren City of Subiaco WA 55VVV55V5V54VVV V 74.8
2 Trease Alan Manjimup WA 55V55VVVVV54555 T 74.6
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5VV545V55VVV54V 73.7
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5V555V445VVVVV5 V SV 73.7
5 Martin David City of Subiaco WA V554V5VV554V55V V SV 73.6
6 Watts Murray Darling Range WA V5VV55V44VVVV54 V 72.8
7 Dods Allan City of Subiaco WA V4V5445VVVV5V55 V SV 72.7
8 Eaton Merv Northam 106 WA 55V44V555V45V55 V SV 72.4
9 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5555V4V545455V5 72.3
10 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA VVV45V4454V4555 70.5
11 Turner Graeme Mundaring WA 455V55555444454 V SV 69.1
12 Whisson Bradley City of Subiaco WA 554455455554444 V 68.0
Division 3
1 Jeffery Tyler Albany VV5555V445V5555 U 73.4
2 Sakich Jordan Mundaring WA 55VV55V4455V5V4 U J 72.5
3 McCarthy Lara Albany WA 54545V545555555 L 72.1
4 Lidgard Kent Boddington WA VV55444VVV5VV45 71.7
5 Dann Reece LEONORA 5V54554444555V5 U J 70.2
6 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5444V445555444V V SV 67.2
7 Harding John City of Subiaco WA V54V44V4444445V SP 66.4
8 Taylor Russell Leonora WA VV445454445345V V SP 66.3
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX6XX5XX66XX6X6 89.9
2 Keogh Catherine Beverley WA 65XX66XXX6665X6 L 88.6
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5566X6X56X66X66 V SV 87.4
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X466XXXX656655X 85.6
5 Sweetman Gregory Carnarvon 65X565XXX65656X 85.5
6 Gilbert Graeme Carnarvon 5XX66X655X6556X 85.5
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 4X56566666X6656 V 85.2
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5665XX656556X56 V SV SP 84.3
9 Purdy Graham Northampton WA 3456X6XX66666X5 83.4
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 455X565X665XX65 V SV 82.4
11 Gilbert Mathew Carnarvon 564656XX5664655 U J 81.2
F Standard-B
1 Williams Winki Carnarvon 5665X6555665X6X V 84.3
2 Carver Neil City of Subiaco WA 66656665X556565 V SV 84.1
3 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 654XX66X6555556 V SV 82.3
4 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 556466665565566 V SV 82.0
5 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 665655655555XX5 81.2
6 Lockley Ron Wurgabup WA 65645X5664566X5 V SV 81.2
7 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 65655X566555455 79.1
8 Nielson John Leonora Rifle Club WA 034555556556655 V 70.0
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 66XX6XXX65XXX6X 89.9
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6XX66X6X65XX6XX V SV 89.8
3 Viviers Martin Esperance 154 WA 666XX666X666655 88.3
4 Kinnear Bob Boddington WA 665X65X6XXX663X V SV 85.6
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA XX65666666XXX5X 88.6
2 Pratt Brendan Moora 5555XXX5X66X6XX 85.7
3 Whittemore Anna City of Subiaco WA 56566665X5X66X5 V SV L 85.3
4 Kempton Warren Carnarvon XX65XX66555X556 84.5
5 Estermann Walter Beverley WA 44X5556X6556666 V 81.2
Hunter Division
1 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA V5VV55V555VVVVV 75.9
2 Shield Ian Busselton Bunbury 5V5V4455555VV44 71.4
3 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 545444535544455 T 66.0
4 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 02555V545V4V55V 65.4

Match 3 - The Jack Ward Memorial 500/600m - The Jack Ward Memorial 500/600m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Hughes Neil City of Subiaco WA 555VVVVVVV V SP 50.7
2 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V555V55VVV V 50.5
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV5555VV5V SP 50.5
4 Eaton Merv Northam 106 WA 5VVV55V55V V SV 50.5
5 Moore John Boulder WA 5V5VVVV555 50.5
6 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5555VVV55V 50.4
7 McSHANE Warren City of Subiaco WA 555V555V5V V 50.3
8 Watkins Paul Chapman Valley WA 5555555VV5 V SV 50.2
9 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V55555V55 V 50.2
10 Watkins Peter City of Subiaco WA 5V55VVVVV4 V SV SP 49.6
11 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V55V4VVV55 49.5
12 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5555V45VVV 49.4
13 Watts Murray Darling Range WA 55VVV5455V V 49.4
14 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V45V5V55V5 49.4
15 Martin David Kalgoorlie RC WA 544VVVVVV5 V 48.6
16 Sakich Steven Mundaring WA 5VVV4554VV 48.5
17 Dods Allan City of Subiaco WA VV5V5545V4 V SV 48.4
18 Felton David Albany WA 5545545VVV V SV 48.3
19 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 55V54V45V5 V 48.3
20 Trease Alan Manjimup WA 455V3VV5VV T 47.5
21 Martin David City of Subiaco WA 5445VVV4V5 V SV 47.4
22 Cromb Michael Mundaring 41 WA 54544VV55V 47.3
23 Turner Graeme Mundaring WA 545VVV5445 V SV 47.3
24 Lidgard Kent Boddington WA 5V4455V5V4 47.3
25 Dann Reece LEONORA 554554VV45 U J 47.2
26 Samuel Kerry City of Subiaco WA 4V4VVV5544 V SV 46.4
27 Whisson Bradley City of Subiaco WA 55V4V44455 V 46.2
28 Sakich Jordan Mundaring WA 544V5V4554 U J 46.2
29 McDONALD Shayne Albany WA 5V5445V454 46.2
30 Jeffery Tyler Albany 54555544V4 U 46.1
31 Harding John City of Subiaco WA 444454455V SP 44.1
32 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 555545V550 V SP 44.1
33 McCarthy Lara Albany WA VV4V345444 L 43.3
34 Taylor Russell Leonora WA 34V5445445 V SP 43.1
35 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5444045444 V SV 38.0
Division F Standard Open
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X6XX66XX6 60.5
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA X6XXX66666 V SV SP 60.4
3 Purdy Graham Northampton WA 65XXXX666X 59.5
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 56XXXX66X6 59.5
5 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA XXX656666X V SV 59.4
6 Sweetman Gregory Carnarvon XX66X656X6 59.4
7 Gilbert Mathew Carnarvon XXX55XX666 U J 58.5
8 Keogh Catherine Beverley WA 5X666XX6X5 L 58.4
9 Carver Neil City of Subiaco WA 5X56XX6666 V SV 58.3
10 Gilbert Graeme Carnarvon 6X566X6566 58.2
11 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 6556666X66 V 58.1
12 Whittemore Tony City of Subiaco WA 55566X6XX6 V SV 57.3
13 Lockley Ron Wurgabup WA 66X65X6655 V SV 57.2
14 Nielson John Leonora Rifle Club WA 6655X66566 V 57.1
15 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6666566655 V SV 57.0
16 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA X6X6656465 56.2
17 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5446546X65 51.1
18 Williams Winki Carnarvon 24656X6655 V 51.1
19 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 246X5X4555 V SV 48.2
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA 555VVVVVVV V SP 50.7
2 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V555V55VVV V 50.5
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV5555VV5V SP 50.5
4 Moore John Boulder WA 5V5VVVV555 50.5
5 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5555VVV55V 50.4
6 Watkins Paul Chapman Valley WA 5555555VV5 V SV 50.2
7 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V55555V55 V 50.2
8 Watkins Peter City of Subiaco WA 5V55VVVVV4 V SV SP 49.6
9 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V45V5V55V5 49.4
10 Martin David Kalgoorlie RC WA 544VVVVVV5 V 48.6
11 Sakich Steven Mundaring WA 5VVV4554VV 48.5
12 Felton David Albany WA 5545545VVV V SV 48.3
13 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 55V54V45V5 V 48.3
14 McDONALD Shayne Albany WA 5V5445V454 46.2
15 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 555545V550 V SP 44.1
Division 2
1 Eaton Merv Northam 106 WA 5VVV55V55V V SV 50.5
2 McSHANE Warren City of Subiaco WA 555V555V5V V 50.3
3 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V55V4VVV55 49.5
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5555V45VVV 49.4
5 Watts Murray Darling Range WA 55VVV5455V V 49.4
6 Dods Allan City of Subiaco WA VV5V5545V4 V SV 48.4
7 Trease Alan Manjimup WA 455V3VV5VV T 47.5
8 Martin David City of Subiaco WA 5445VVV4V5 V SV 47.4
9 Cromb Michael Mundaring 41 WA 54544VV55V 47.3
10 Turner Graeme Mundaring WA 545VVV5445 V SV 47.3
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA 4V4VVV5544 V SV 46.4
12 Whisson Bradley City of Subiaco WA 55V4V44455 V 46.2
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA 5V4455V5V4 47.3
2 Dann Reece LEONORA 554554VV45 U J 47.2
3 Sakich Jordan Mundaring WA 544V5V4554 U J 46.2
4 Jeffery Tyler Albany 54555544V4 U 46.1
5 Harding John City of Subiaco WA 444454455V SP 44.1
6 McCarthy Lara Albany WA VV4V345444 L 43.3
7 Taylor Russell Leonora WA 34V5445445 V SP 43.1
8 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5444045444 V SV 38.0
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X6XX66XX6 60.5
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA X6XXX66666 V SV SP 60.4
3 Purdy Graham Northampton WA 65XXXX666X 59.5
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 56XXXX66X6 59.5
5 Sweetman Gregory Carnarvon XX66X656X6 59.4
6 Gilbert Mathew Carnarvon XXX55XX666 U J 58.5
7 Keogh Catherine Beverley WA 5X666XX6X5 L 58.4
8 Gilbert Graeme Carnarvon 6X566X6566 58.2
9 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 6556666X66 V 58.1
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 55566X6XX6 V SV 57.3
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6666566655 V SV 57.0
F Standard-B
1 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA XXX656666X V SV 59.4
2 Carver Neil City of Subiaco WA 5X56XX6666 V SV 58.3
3 Lockley Ron Wurgabup WA 66X65X6655 V SV 57.2
4 Nielson John Leonora Rifle Club WA 6655X66566 V 57.1
5 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA X6X6656465 56.2
6 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5446546X65 51.1
7 Williams Winki Carnarvon 24656X6655 V 51.1
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 246X5X4555 V SV 48.2
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 6XXXXX6X66 60.6
2 Kinnear Bob Boddington WA 666XX66XXX V SV 60.5
3 Viviers Martin Esperance 154 WA X666X56X66 59.3
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 665XXX5XX6 V SV 58.5
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 6X6X6X6X6X 60.5
2 Brown Steven Waroona 256 WA X666665X66 59.2
3 Pratt Brendan Moora 6X5X54XX6X 56.5
4 Whittemore Anna City of Subiaco WA X56X45X566 V SV L 55.3
5 Estermann Walter Beverley WA 555XX55X56 V 54.3
Hunter Division
1 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55VVVVVV5V 50.7
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA VV555VVVV5 50.6
3 Shield Ian Busselton Bunbury 544V445V55 46.2

Match 2 - The Ian Syme 400/500m - The Ian Syme 400/500m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Hughes Neil City of Subiaco WA 555V5VVV55V5VVV V SP 75.8
2 Watkins Paul Chapman Valley WA 555VVVV5VVV55V5 V SV 75.8
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV555V5V5VVV555 SP 75.7
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5VVV555555V55VV 75.6
5 Watts Murray Darling Range WA 55V555V5554V55V V 74.4
6 Moore John Boulder WA 54455VV55VVVV5V 73.7
7 Filgate Gary Geraldton Greenough WA VV5545555V45VVV V 73.6
8 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V4555V4V4V5555 V 72.4
9 Green Micheal Kambalda 288 WA V5VV44555554555 V 72.3
10 Sakich Steven Mundaring WA VVV4554455VVV45 71.6
11 McSHANE Warren City of Subiaco WA 5V4VVV555VV5444 V 71.6
12 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V45V554V44VV54V 70.6
13 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 545V4V4VV45V4V5 70.6
14 Turner Graeme Mundaring WA 5V45VV444VV55V4 V SV 70.6
15 Cromb Michael Mundaring 41 WA 55V4544545V4VV5 70.4
16 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 55VV4V455455V53 V SP 70.4
17 Watkins Peter City of Subiaco WA 55V5V445V545544 V SV SP 70.3
18 Felton David Albany WA 54VV455VV45444V V SV 69.5
19 Dods Allan City of Subiaco WA V545454V545V3V5 V SV 69.4
20 Samuel Kerry City of Subiaco WA 554V545455454V4 V SV 69.2
21 Jeffery Tyler Albany 5V44V44V5V444V5 U 68.5
22 Lidgard Kent Boddington WA V5V455435545V44 68.3
23 McDONALD Shayne Albany WA 545V55V44544V44 68.3
24 Martin David Kalgoorlie RC WA V04VVV55V554V4V V 67.7
25 Whisson Bradley City of Subiaco WA 454454V445V5445 V 67.2
26 Dann Reece LEONORA 454445454454555 U J 67.0
27 Eaton Merv Northam 106 WA V44453454455VV4 V SV 66.3
28 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 44V4VV545444444 65.3
29 McCarthy Lara Albany WA 3V4V5345VV45443 L 64.4
30 Harding John City of Subiaco WA 344555454443545 SP 64.0
31 Martin David City of Subiaco WA 5444454455V0445 V SV 62.1
32 Taylor Russell Leonora WA 442334444VVVV4V V SP 61.5
33 Trease Alan Manjimup WA V4V543V0VV44345 T 61.5
34 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 534344V344423V5 V SV 58.2
35 Sakich Jordan Mundaring WA 45V24334V354245 U J 58.2
Division F Standard Open
1 Keogh Catherine Beverley WA 66X55XXXX6X6X5X L 87.8
2 Sweetman Gregory Carnarvon 65X66XX6X66XX55 87.6
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66566X6X66666X4 V SV 87.3
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA 656X4XX56X666X6 V SV SP 86.5
5 Carver Neil City of Subiaco WA X56666566X65656 V SV 86.2
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 556XX666XXX654X V 85.6
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X55X5566XX66X65 85.5
8 Gilbert Mathew Carnarvon 656X6X5X556X656 U J 85.4
9 Purdy Graham Northampton WA 455X6X6XXX64666 84.5
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6X5556X6X655565 V SV 83.3
11 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6565565555X6X65 V SV 82.2
12 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 544656565665XXX 81.3
13 Gilbert Graeme Carnarvon 56X65X6544556X6 81.3
14 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 54X66644X556X66 81.3
15 Williams Winki Carnarvon 66X55XX55655554 V 80.3
16 Nielson John Leonora Rifle Club WA X5X5545X64X456X V 79.5
17 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 55X56445XX55X65 79.4
18 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 66XX654455555X5 V SV 79.3
19 Lockley Ron Wurgabup WA 6X665X6544X5554 V SV 79.3
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA 555V5VVV55V5VVV V SP 75.8
2 Watkins Paul Chapman Valley WA 555VVVV5VVV55V5 V SV 75.8
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV555V5V5VVV555 SP 75.7
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5VVV555555V55VV 75.6
5 Moore John Boulder WA 54455VV55VVVV5V 73.7
6 Filgate Gary Geraldton Greenough WA VV5545555V45VVV V 73.6
7 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V4555V4V4V5555 V 72.4
8 Green Micheal Kambalda 288 WA V5VV44555554555 V 72.3
9 Sakich Steven Mundaring WA VVV4554455VVV45 71.6
10 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 545V4V4VV45V4V5 70.6
11 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 55VV4V455455V53 V SP 70.4
12 Watkins Peter City of Subiaco WA 55V5V445V545544 V SV SP 70.3
13 Felton David Albany WA 54VV455VV45444V V SV 69.5
14 McDONALD Shayne Albany WA 545V55V44544V44 68.3
15 Martin David Kalgoorlie RC WA V04VVV55V554V4V V 67.7
Division 2
1 Watts Murray Darling Range WA 55V555V5554V55V V 74.4
2 McSHANE Warren City of Subiaco WA 5V4VVV555VV5444 V 71.6
3 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V45V554V44VV54V 70.6
4 Turner Graeme Mundaring WA 5V45VV444VV55V4 V SV 70.6
5 Cromb Michael Mundaring 41 WA 55V4544545V4VV5 70.4
6 Dods Allan City of Subiaco WA V545454V545V3V5 V SV 69.4
7 Samuel Kerry City of Subiaco WA 554V545455454V4 V SV 69.2
8 Whisson Bradley City of Subiaco WA 454454V445V5445 V 67.2
9 Eaton Merv Northam 106 WA V44453454455VV4 V SV 66.3
10 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 44V4VV545444444 65.3
11 Martin David City of Subiaco WA 5444454455V0445 V SV 62.1
12 Trease Alan Manjimup WA V4V543V0VV44345 T 61.5
Division 3
1 Jeffery Tyler Albany 5V44V44V5V444V5 U 68.5
2 Lidgard Kent Boddington WA V5V455435545V44 68.3
3 Dann Reece LEONORA 454445454454555 U J 67.0
4 McCarthy Lara Albany WA 3V4V5345VV45443 L 64.4
5 Harding John City of Subiaco WA 344555454443545 SP 64.0
6 Taylor Russell Leonora WA 442334444VVVV4V V SP 61.5
7 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 534344V344423V5 V SV 58.2
8 Sakich Jordan Mundaring WA 45V24334V354245 U J 58.2
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA 66X55XXXX6X6X5X L 87.8
2 Sweetman Gregory Carnarvon 65X66XX6X66XX55 87.6
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66566X6X66666X4 V SV 87.3
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA 656X4XX56X666X6 V SV SP 86.5
5 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 556XX666XXX654X V 85.6
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X55X5566XX66X65 85.5
7 Gilbert Mathew Carnarvon 656X6X5X556X656 U J 85.4
8 Purdy Graham Northampton WA 455X6X6XXX64666 84.5
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6X5556X6X655565 V SV 83.3
10 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 544656565665XXX 81.3
11 Gilbert Graeme Carnarvon 56X65X6544556X6 81.3
F Standard-B
1 Carver Neil City of Subiaco WA X56666566X65656 V SV 86.2
2 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6565565555X6X65 V SV 82.2
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 54X66644X556X66 81.3
4 Williams Winki Carnarvon 66X55XX55655554 V 80.3
5 Nielson John Leonora Rifle Club WA X5X5545X64X456X V 79.5
6 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 55X56445XX55X65 79.4
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 66XX654455555X5 V SV 79.3
8 Lockley Ron Wurgabup WA 6X665X6544X5554 V SV 79.3
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 5XXXX66666XXXX6 89.8
2 Kinnear Bob Boddington WA 666X66XX665X6XX V SV 89.6
3 Viviers Martin Esperance 154 WA 666X5XX6XXXXXX5 88.9
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6666XXX6X655566 V SV 87.4
FTR
1 Kempton Warren Carnarvon 666XXXX65X5X666 88.6
2 Brown Steven Waroona 256 WA 566XX56XXX6X56X 87.7
3 Estermann Walter Beverley WA 665X55X56XX66X6 V 86.5
4 Whittemore Anna City of Subiaco WA X6X554X5566X6X5 V SV L 83.5
5 Pratt Brendan Moora 546656X56665XX5 83.3
Hunter Division
1 Shield Ian Busselton Bunbury VVV5VV5V55VVVV5 75.10
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 44455VV554VV555 71.4
3 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA V550V55V5VV5V5V 70.7
4 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA V54454533444543 T 62.1

Match 1 - The Alf Brown 300/500m - The Alf Brown 300/500m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Dods Allan City of Subiaco WA V5VVVVVV5V V SV 50.8
2 Felton David Albany WA VV5V5VV55V V SV 50.6
3 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5VV5V55VV5 V SV 50.5
4 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VVV5V55V5 50.5
5 Sakich Steven Mundaring WA 5555555V5V 50.2
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA 55VV555555 SP 50.2
7 Moore John Boulder WA 5VV545VV5V 49.5
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA VV55VV45V5 49.5
9 Lidgard Kent Boddington WA 55V5VV5VV4 49.5
10 Green Micheal Kambalda 288 WA 5VV545V5V5 V 49.4
11 Watkins Peter City of Subiaco WA 545VVV55V5 V SV SP 49.4
12 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V555VV54V5 49.4
13 McSHANE Warren City of Subiaco WA 55555V5V4V V 49.3
14 Harding John City of Subiaco WA V5V54555V5 SP 49.3
15 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5V54V55V55 V 49.3
16 McDONALD Shayne Albany WA 4VVV4V5VV5 48.6
17 Filgate Gary Geraldton Greenough WA VV554VVVV4 V 48.6
18 Hughes Neil City of Subiaco WA VV5V4455VV V SP 48.5
19 Sakich Jordan Mundaring WA 45VV555V4V U J 48.4
20 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 55VV455V45 48.3
21 Watkins Paul Chapman Valley WA 5VV45555V4 V SV 48.3
22 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 4554555555 V 48.0
23 Trease Alan Manjimup WA 544V4V55VV T 47.4
24 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V445455V5V V SP 47.3
25 Watts Murray Darling Range WA 5V44V55554 V 47.2
26 Turner Graeme Mundaring WA 5V55455445 V SV 47.1
27 Eaton Merv Northam 106 WA 55545V4554 V SV 47.1
28 Martin David City of Subiaco WA V54445554V V SV 46.2
29 Jeffery Tyler Albany V55454544V U 46.2
30 Cromb Michael Mundaring 41 WA 44V545544V 45.2
31 Martin David Kalgoorlie RC WA 354554V445 V 44.1
32 Dann Reece LEONORA V445444554 U J 44.1
33 Taylor Russell Leonora WA 4454545424 V SP 41.0
34 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5434455542 V SV 41.0
35 McCarthy Lara Albany WA 2234344353 L 33.0
Division F Standard Open
1 Purdy Graham Northampton WA X666XX66X6 60.4
2 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66666666X V SV 60.2
3 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 66XX6X65XX V 59.5
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6XX6X66665 59.3
5 Lockley Ron Wurgabup WA 5X65XXXX6X V SV 58.6
6 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X66XXXX5X5 58.6
7 Williams Winki Carnarvon XXXXX6X565 V 58.6
8 Sweetman Gregory Carnarvon XX6X6XXX55 58.6
9 Carver Neil City of Subiaco WA X5X6XX46XX V SV 57.6
10 Keogh Catherine Beverley WA 5XX6XX5X56 L 57.5
11 Gilbert Mathew Carnarvon 6XX55X6X56 U J 57.4
12 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX655X66X5 57.4
13 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6X5X56X566 V SV 57.3
14 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 66X555X65X V SV 56.3
15 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6666555656 V SV 56.0
16 Gilbert Graeme Carnarvon 66XX555565 55.2
17 Reid Mahlon Boddington 214 WA X5445X6XX6 V SV SP 54.4
18 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5645555556 51.0
Division 1
1 Felton David Albany WA VV5V5VV55V V SV 50.6
2 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VVV5V55V5 50.5
3 Sakich Steven Mundaring WA 5555555V5V 50.2
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA 55VV555555 SP 50.2
5 Moore John Boulder WA 5VV545VV5V 49.5
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA VV55VV45V5 49.5
7 Green Micheal Kambalda 288 WA 5VV545V5V5 V 49.4
8 Watkins Peter City of Subiaco WA 545VVV55V5 V SV SP 49.4
9 McDONALD Shayne Albany WA 4VVV4V5VV5 48.6
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA VV554VVVV4 V 48.6
11 Hughes Neil City of Subiaco WA VV5V4455VV V SP 48.5
12 Watkins Paul Chapman Valley WA 5VV45555V4 V SV 48.3
13 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 4554555555 V 48.0
14 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V445455V5V V SP 47.3
15 Martin David Kalgoorlie RC WA 354554V445 V 44.1
Division 2
1 Dods Allan City of Subiaco WA V5VVVVVV5V V SV 50.8
2 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5VV5V55VV5 V SV 50.5
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V555VV54V5 49.4
4 McSHANE Warren City of Subiaco WA 55555V5V4V V 49.3
5 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5V54V55V55 V 49.3
6 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 55VV455V45 48.3
7 Trease Alan Manjimup WA 544V4V55VV T 47.4
8 Watts Murray Darling Range WA 5V44V55554 V 47.2
9 Turner Graeme Mundaring WA 5V55455445 V SV 47.1
10 Eaton Merv Northam 106 WA 55545V4554 V SV 47.1
11 Martin David City of Subiaco WA V54445554V V SV 46.2
12 Cromb Michael Mundaring 41 WA 44V545544V 45.2
Division 3
1 Lidgard Kent Boddington WA 55V5VV5VV4 49.5
2 Harding John City of Subiaco WA V5V54555V5 SP 49.3
3 Sakich Jordan Mundaring WA 45VV555V4V U J 48.4
4 Jeffery Tyler Albany V55454544V U 46.2
5 Dann Reece LEONORA V445444554 U J 44.1
6 Taylor Russell Leonora WA 4454545424 V SP 41.0
7 Fairbairn LM John East Perth 185 WA 5434455542 V SV 41.0
8 McCarthy Lara Albany WA 2234344353 L 33.0
F Standard-A
1 Purdy Graham Northampton WA X666XX66X6 60.4
2 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 66XX6X65XX V 59.5
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA X66XXXX5X5 58.6
4 Sweetman Gregory Carnarvon XX6X6XXX55 58.6
5 Keogh Catherine Beverley WA 5XX6XX5X56 L 57.5
6 Gilbert Mathew Carnarvon 6XX55X6X56 U J 57.4
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX655X66X5 57.4
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6X5X56X566 V SV 57.3
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6666555656 V SV 56.0
10 Gilbert Graeme Carnarvon 66XX555565 55.2
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA X5445X6XX6 V SV SP 54.4
F Standard-B
1 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66666666X V SV 60.2
2 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6XX6X66665 59.3
3 Lockley Ron Wurgabup WA 5X65XXXX6X V SV 58.6
4 Williams Winki Carnarvon XXXXX6X565 V 58.6
5 Carver Neil City of Subiaco WA X5X6XX46XX V SV 57.6
6 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 66X555X65X V SV 56.3
7 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5645555556 51.0
F Open
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA XX6XX6X66X 60.6
2 Viviers Martin Esperance 154 WA X6X6X6XXX6 60.6
3 Kinnear Bob Boddington WA 65XXX6X66X V SV 59.5
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6X65X655X6 V SV 57.3
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA 6XX6XX6666 60.4
2 Kempton Warren Carnarvon 665XX56X65 57.3
3 Estermann Walter Beverley WA 56566655XX V 56.2
4 Whittemore Anna City of Subiaco WA 4656566XX5 V SV L 55.2
5 Pratt Brendan Moora 555646X556 53.1
Hunter Division
1 Shield Ian Busselton Bunbury VVVVVVVVVV 50.10
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 5V5VV555V5 50.4
3 Mitchell Charles Busselton Bunbury WA 555V55554V T 49.2
4 McGorlick Simmion Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55V5V5V055 45.3