Midlands District Rifle Association 2021 Results

Match 10 - Aggregate - Grand Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Sakich Steven Mundaring WA 385.38
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 383.36
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 383.23
4 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 380.34
5 Green Micheal Kambalda 288 WA V 378.28
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 378.23
7 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 375.19
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 372.28
9 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 371.32
10 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 364.22
Division 2
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 386.26
2 Becher John East Perth WA V SV 374.23
3 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 373.24
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 367.20
5 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 359.27
6 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 359.16
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 344.10
8 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 341.16
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 466.26
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 465.26
3 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 465.26
4 Sweetman Gregory Carnarvon 463.28
5 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 463.27
6 Purdy Graham Northampton WA 460.32
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 456.21
8 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 451.19
9 Logan Mal Mundaring WA SV 439.22
10 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 411.12
F Standard-B
1 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 453.23
2 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 449.14
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 444.13
4 Collier Christopher Geraldton Greenough 439.17
5 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 437.15
6 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 436.13
7 Williams Winki Carnarvon V 435.13
8 Moore James Wurgabup WA V SV PP 423.15
9 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 414.18
10 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 403.15
11 Bryan Stuart Moora WA 395.8
12 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 379.5
F Open
1 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 457.25
2 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 454.25
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 452.31
4 Hood John Karratha 291 WA 439.18
FTR
1 Estermann Walter Beverley WA V 465.29
2 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 463.29
3 Boyes John Geraldton Greenough 458.25
4 Hallam Bill Beverley WA 451.33
5 Kempton Warren Carnarvon 450.18
6 Kearney Paul Carnarvon WA 447.15
7 Turner Graeme Mundaring WA V SV 432.17
8 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 426.16
9 Pratt Brendan Moora 425.13
10 Dickenson Judy Mundaring L 373.1
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA V 398.51
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 386.47

Match 9 - Aggregate - Sunday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 168.17
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 167.11
3 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 165.19
4 Green Micheal Kambalda 288 WA V 165.16
5 Sakich Steven Mundaring WA 163.16
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 163.8
7 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 161.14
8 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 161.9
9 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 157.15
10 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 154.10
Division 2
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 167.9
2 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 163.11
3 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 163.10
4 Becher John East Perth WA V SV 160.9
5 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 152.11
6 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 151.3
7 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 145.4
8 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 143.3
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 205.12
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 204.13
3 Sweetman Gregory Carnarvon 203.14
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 202.13
5 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 202.12
6 Purdy Graham Northampton WA 201.13
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 201.9
8 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 198.13
9 Logan Mal Mundaring WA SV 191.11
10 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 178.3
F Standard-B
1 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 202.13
2 Collier Christopher Geraldton Greenough 195.12
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 194.4
4 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 191.6
5 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 190.7
6 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 189.5
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 184.8
8 Williams Winki Carnarvon V 183.3
9 Moore James Wurgabup WA V SV PP 180.6
10 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 169.5
11 Bryan Stuart Moora WA 164.4
12 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 160.3
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 202.15
2 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 201.13
3 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 194.12
4 Hood John Karratha 291 WA 189.6
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 206.12
2 Estermann Walter Beverley WA V 204.13
3 Hallam Bill Beverley WA 200.18
4 Boyes John Geraldton Greenough 199.12
5 Kearney Paul Carnarvon WA 194.10
6 Kempton Warren Carnarvon 194.7
7 Pratt Brendan Moora 191.8
8 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 185.9
9 Turner Graeme Mundaring WA V SV 185.5
10 Dickenson Judy Mundaring L 158.1
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA V 175.23
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 164.20

Match 8 - 1000 yards - 1000 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 46.3
2 Green Micheal Kambalda 288 WA V 45.3
3 Sakich Steven Mundaring WA 45.1
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 45.1
5 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 43.4
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 43.2
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 43.2
8 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 40.1
8 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 40.1
10 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 35.2
Division 2
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 46.3
2 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 44.0
3 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 42.2
4 Becher John East Perth WA V SV 41.1
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 41.1
6 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 40.0
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 36.0
8 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 34.0
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 59.2
2 Sweetman Gregory Carnarvon 57.2
3 Keogh Catherine Beverley WA L 57.0
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 55.6
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 55.0
6 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 54.1
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 54.1
8 Purdy Graham Northampton WA 53.0
9 Logan Mal Mundaring WA SV 48.2
10 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 47.0
F Standard-B
1 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 58.3
2 Collier Christopher Geraldton Greenough 53.5
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 53.1
4 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 52.2
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 49.1
6 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 48.0
7 Williams Winki Carnarvon V 47.0
8 Moore James Wurgabup WA V SV PP 45.2
9 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 41.0
9 Bryan Stuart Moora WA 41.0
11 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 34.0
12 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 28.0
F Open
1 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 55.1
2 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 54.3
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 54.2
4 Hood John Karratha 291 WA 44.1
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 58.0
2 Estermann Walter Beverley WA V 57.1
3 Kempton Warren Carnarvon 54.1
4 Boyes John Geraldton Greenough 53.2
5 Kearney Paul Carnarvon WA 52.3
6 Hallam Bill Beverley WA 50.0
7 Turner Graeme Mundaring WA V SV 48.1
8 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 47.1
9 Pratt Brendan Moora 45.0
10 Dickenson Judy Mundaring L 39.0
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA V 50.4
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 39.1

Match 7 - 900 yards - 900 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 50.6
2 Sakich Steven Mundaring WA 48.4
3 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 48.1
4 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 47.5
5 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 47.2
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 47.2
7 Green Micheal Kambalda 288 WA V 46.4
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 44.2
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA 44.1
9 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 44.1
Division 2
1 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 50.5
2 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 46.2
2 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 46.2
2 Becher John East Perth WA V SV 46.2
5 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 44.1
6 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 43.1
7 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 36.1
8 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 35.0
F Standard-A
1 Purdy Graham Northampton WA 58.4
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 58.2
2 Keogh Catherine Beverley WA L 58.2
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 58.1
5 Sweetman Gregory Carnarvon 57.4
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 57.2
7 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 56.3
8 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55.3
9 Logan Mal Mundaring WA SV 54.2
10 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 53.1
F Standard-B
1 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 58.2
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 58.1
3 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 57.3
4 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 56.2
4 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 56.2
6 Collier Christopher Geraldton Greenough 54.2
7 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 53.0
8 Moore James Wurgabup WA V SV PP 51.0
9 Williams Winki Carnarvon V 50.1
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 50.0
11 Bryan Stuart Moora WA 41.0
12 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 40.0
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 58.4
2 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 57.2
3 Hood John Karratha 291 WA 56.1
4 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 52.1
FTR
1 Hallam Bill Beverley WA 60.6
2 Estermann Walter Beverley WA V 59.6
3 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 58.2
4 Boyes John Geraldton Greenough 56.2
4 Pratt Brendan Moora 56.2
6 Kempton Warren Carnarvon 53.1
7 Kearney Paul Carnarvon WA 53.0
8 Turner Graeme Mundaring WA V SV 52.3
9 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 52.1
9 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 52.1
11 Dickenson Judy Mundaring L 42.0
Hunter Division
1 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 50.8
2 Timms Alex Perth Fremantle WA V 50.6

Match 6 - 800 yards - 800 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 75.11
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 75.10
3 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 75.9
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 74.10
5 Green Micheal Kambalda 288 WA V 74.9
6 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 74.6
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 74.6
8 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 73.7
9 Sakich Steven Mundaring WA 70.11
10 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 70.8
Division 2
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 75.4
2 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 74.8
3 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 74.2
4 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 73.8
5 Becher John East Perth WA V SV 73.6
6 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 72.5
7 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 70.4
8 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 63.2
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 90.10
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 90.9
2 Purdy Graham Northampton WA 90.9
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 90.8
5 Sweetman Gregory Carnarvon 89.8
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 89.7
6 Logan Mal Mundaring WA SV 89.7
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 89.6
9 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 88.9
10 Henley Mike Esperance WA 81.2
11 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 78.2
F Standard-B
1 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 88.8
2 Collier Christopher Geraldton Greenough 88.5
2 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 88.5
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 88.3
5 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 86.3
6 Williams Winki Carnarvon V 86.2
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 85.7
8 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 85.3
9 Moore James Wurgabup WA V SV PP 84.4
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 84.3
11 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 84.2
12 Bryan Stuart Moora WA 82.4
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 90.9
2 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 89.10
3 Hood John Karratha 291 WA 89.4
4 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 88.8
FTR
1 Hallam Bill Beverley WA 90.12
2 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 90.10
3 Boyes John Geraldton Greenough 90.8
4 Pratt Brendan Moora 90.6
5 Kearney Paul Carnarvon WA 89.7
6 Estermann Walter Beverley WA V 88.6
6 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 88.6
8 Kempton Warren Carnarvon 87.5
9 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 86.7
10 Turner Graeme Mundaring WA V SV 85.1
11 Dickenson Judy Mundaring L 77.1
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA V 75.13
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 75.11

Match 5 - Aggregate - Saturday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Sakich Steven Mundaring WA 222.22
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 218.17
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 216.12
4 Joyce Paul Mundaring 41 WA 215.15
5 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 214.17
6 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 214.10
7 Green Micheal Kambalda 288 WA V 213.12
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 212.17
9 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 211.14
10 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 211.9
11 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 210.12
12 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 206.14
Division 2
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 219.17
2 Becher John East Perth WA V SV 214.14
3 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 210.14
4 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 208.13
5 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 207.16
6 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 204.9
7 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 203.16
8 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 201.7
9 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 196.12
10 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 193.9
11 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 186.7
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 263.14
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 263.13
3 Keogh Catherine Beverley WA L 261.14
4 Sweetman Gregory Carnarvon 260.14
5 Purdy Graham Northampton WA 259.19
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 259.14
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 255.12
8 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 253.6
9 Logan Mal Mundaring WA SV 248.11
10 Henley Mike Esperance WA 246.13
11 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 233.9
F Standard-B
1 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 258.8
2 Williams Winki Carnarvon V 252.10
3 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 251.10
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 250.9
5 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 247.8
5 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 247.8
7 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 245.13
8 Collier Christopher Geraldton Greenough 244.5
9 Moore James Wurgabup WA V SV PP 243.9
10 Bryan Stuart Moora WA 231.4
11 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 219.7
12 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 219.2
F Open
1 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 260.13
2 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 256.12
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 250.16
4 Hood John Karratha 291 WA 250.12
FTR
1 Estermann Walter Beverley WA V 261.16
2 Boyes John Geraldton Greenough 259.13
3 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 257.17
4 Kempton Warren Carnarvon 256.11
5 Kearney Paul Carnarvon WA 253.5
6 Hallam Bill Beverley WA 251.15
7 Turner Graeme Mundaring WA V SV 247.12
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 241.16
9 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 241.7
10 Pratt Brendan Moora 234.5
11 Dickenson Judy Mundaring L 215.0
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA V 223.28
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 222.27

Match 4 - 700 yards 2nd - 700 yards 2nd

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Sakich Steven Mundaring WA 50.5
2 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 49.4
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 49.4
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 48.0
4 Joyce Paul Mundaring 41 WA 49.3
5 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 48.4
6 Green Micheal Kambalda 288 WA V 48.2
6 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 47.2
6 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 47.2
7 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 47.4
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 46.5
9 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 44.2
Division 2
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 50.4
1 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 42.2
2 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 49.5
2 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 42.1
2 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 42.1
3 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 49.3
4 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 41.2
5 Becher John East Perth WA V SV 47.3
5 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 41.1
6 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 41.0
8 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 45.2
F Standard-A
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 60.4
2 Keogh Catherine Beverley WA L 59.5
3 Sweetman Gregory Carnarvon 59.4
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 59.2
6 Purdy Graham Northampton WA 58.5
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 57.4
8 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 57.3
10 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 56.2
11 Henley Mike Esperance WA 54.2
14 Logan Mal Mundaring WA SV 53.1
16 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 46.0
F Standard-B
1 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 53.2
2 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 53.1
3 Bryan Stuart Moora WA 52.1
4 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 51.1
5 Collier Christopher Geraldton Greenough 51.0
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 59.1
6 Moore James Wurgabup WA V SV PP 50.3
7 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 48.1
9 Williams Winki Carnarvon V 57.0
12 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 54.1
13 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 53.2
15 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 48.2
F Open
1 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 58.0
2 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 57.5
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 54.3
4 Hood John Karratha 291 WA 54.1
FTR
1 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 58.4
1 Estermann Walter Beverley WA V 58.4
3 Kempton Warren Carnarvon 58.3
4 Hallam Bill Beverley WA 57.3
5 Boyes John Geraldton Greenough 57.1
6 Kearney Paul Carnarvon WA 55.2
7 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 54.5
8 Pratt Brendan Moora 51.1
8 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 51.1
10 Turner Graeme Mundaring WA V SV 50.4
11 Dickenson Judy Mundaring L 48.0
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA V 50.7
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 49.6

Match 3 - 700 yards - 700 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 49.5
2 Sakich Steven Mundaring WA 49.4
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 49.3
4 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 47.3
5 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 47.2
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 46.3
6 Green Micheal Kambalda 288 WA V 46.3
8 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 46.2
8 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 46.2
10 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 46.0
11 Joyce Paul Mundaring 41 WA 45.4
12 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 41.1
Division 2
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 49.3
2 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 46.3
3 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 45.3
4 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 44.2
4 Becher John East Perth WA V SV 44.2
6 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 44.1
7 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 43.0
8 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 42.3
9 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 42.2
10 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 41.0
11 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 36.1
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 60.6
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 59.3
3 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 57.4
3 Logan Mal Mundaring WA SV 57.4
5 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 57.3
6 Sweetman Gregory Carnarvon 57.2
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 57.1
8 Purdy Graham Northampton WA 55.3
9 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 54.1
10 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 53.2
11 Henley Mike Esperance WA 51.0
12 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 48.2
13 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 42.0
F Standard-B
1 Collier Christopher Geraldton Greenough 57.3
2 Williams Winki Carnarvon V 57.2
3 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 56.1
4 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 55.3
5 Moore James Wurgabup WA V SV PP 55.2
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 55.1
7 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 54.3
8 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 54.1
9 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 52.2
10 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 51.0
11 Bryan Stuart Moora WA 49.1
12 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 44.1
F Open
1 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 59.2
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 53.2
3 Hood John Karratha 291 WA 52.2
3 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 52.2
FTR
1 Kearney Paul Carnarvon WA 58.1
2 Estermann Walter Beverley WA V 56.4
2 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 56.4
4 Kempton Warren Carnarvon 56.1
4 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 56.1
6 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55.4
7 Boyes John Geraldton Greenough 55.0
8 Turner Graeme Mundaring WA V SV 54.1
9 Hallam Bill Beverley WA 50.2
10 Dickenson Judy Mundaring L 45.0
10 Pratt Brendan Moora 45.0
Hunter Division
1 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 50.6
2 Timms Alex Perth Fremantle WA V 48.2

Match 2 - 600 yards 2nd - 600 yards 2nd

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 74.4
2 Sakich Steven Mundaring WA 73.9
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 72.5
3 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 72.5
3 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 73.6
4 Joyce Paul Mundaring 41 WA 72.7
4 Green Micheal Kambalda 288 WA V 72.7
6 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 72.5
7 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 68.1
7 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 71.6
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 70.5
9 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 68.5
Division 2
1 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 73.4
1 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 73.8
2 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 70.1
2 Becher John East Perth WA V SV 73.2
3 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 67.7
4 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 66.4
5 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 65.4
5 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 71.5
6 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 62.3
6 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 70.8
8 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 66.5
F Standard-A
1 Purdy Graham Northampton WA 87.6
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 87.4
4 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 82.2
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 86.4
5 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 86.3
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 85.0
7 Sweetman Gregory Carnarvon 84.4
8 Keogh Catherine Beverley WA L 84.2
8 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 78.0
9 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 84.1
10 Henley Mike Esperance WA 83.7
11 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 83.5
13 Logan Mal Mundaring WA SV 81.1
F Standard-B
1 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 85.2
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 83.5
3 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 83.2
3 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 87.3
4 Moore James Wurgabup WA V SV PP 82.2
6 Bryan Stuart Moora WA 82.1
6 Collier Christopher Geraldton Greenough 82.1
9 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 73.0
12 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 83.2
14 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 79.2
15 Williams Winki Carnarvon V 78.4
16 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 77.4
F Open
1 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 90.9
2 Hood John Karratha 291 WA 85.4
3 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 84.4
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 83.3
FTR
1 Estermann Walter Beverley WA V 89.6
2 Boyes John Geraldton Greenough 88.6
3 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 87.7
4 Hallam Bill Beverley WA 86.6
5 Turner Graeme Mundaring WA V SV 86.4
6 Kearney Paul Carnarvon WA 86.2
7 Kempton Warren Carnarvon 84.4
8 Pratt Brendan Moora 83.3
9 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 81.2
10 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 80.3
11 Dickenson Judy Mundaring L 72.0
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA V 75.10
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 74.9

Match 1 - 600 yards - 600 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 50.6
2 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 50.5
3 Sakich Steven Mundaring WA 50.4
4 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 49.4
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 49.3
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 49.1
7 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 48.5
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 47.4
9 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 47.1
10 Green Micheal Kambalda 288 WA V 47.0
11 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 46.3
12 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 44.1
Division 2
1 Becher John East Perth WA V SV 50.7
2 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 50.4
3 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 50.2
4 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 48.4
4 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 48.4
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 48.4
7 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 47.3
8 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 46.5
9 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 46.4
10 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 46.1
11 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 41.1
F Standard-A
1 Sweetman Gregory Carnarvon 60.4
1 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 60.4
3 Purdy Graham Northampton WA 59.5
4 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 59.4
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 59.4
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 58.5
7 Henley Mike Esperance WA 58.4
8 Keogh Catherine Beverley WA L 58.1
8 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 58.1
10 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 57.6
11 Logan Mal Mundaring WA SV 57.5
12 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 53.4
13 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 51.2
F Standard-B
1 Williams Winki Carnarvon V 60.4
2 McRostie Lynton Beverley Rifle Club WA V SV 59.5
3 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 59.3
4 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 59.2
5 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 58.4
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 57.4
7 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 57.3
8 Moore James Wurgabup WA V SV PP 56.2
9 Collier Christopher Geraldton Greenough 54.1
10 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 50.0
11 Bryan Stuart Moora WA 48.1
12 Sheedy Denise Beverley Rifle Club QLD V L 47.1
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 60.8
2 Vant-Veer Cornelis Three Springs 277 WA 60.2
3 Hood John Karratha 291 WA 59.5
4 Sheedy Terry Beverley Rifle Club QLD V 56.1
FTR
1 Boyes John Geraldton Greenough 59.6
2 Hallam Bill Beverley WA 58.4
3 Kempton Warren Carnarvon 58.3
4 Estermann Walter Beverley WA V 58.2
5 Turner Graeme Mundaring WA V SV 57.3
6 Yates Bradley Busselton-Bunbury Rifle Club WA 57.2
7 Pratt Brendan Moora 55.1
8 Kearney Paul Carnarvon WA 54.0
9 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 53.3
10 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 51.4
11 Dickenson Judy Mundaring L 50.0
Hunter Division
1 Timms Alex Perth Fremantle WA V 50.9
2 Boneham Brett Perth Fremantle Rifle Club WA 49.6