Ipswich& District Results

Match 8 - Aggregate - Daily Agg

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Target Rifle - A
1 Robinson Lee Beaudesert QLD 147.14
2 Ologhlen Kim Natives QLD 146.20
3 Dickenson Michael Pratten QLD 146.15
4 Crawford Jessica Natives QLD L U J 145.15
5 Turner Joshua Pacific QLD 145.13
6 Abood Shane Albert District QLD 145.11
7 Bidgood Ash Crows Nest/Goombungee QLD 144.16
8 Hislop John Ipswich & District QLD V SV 144.14
9 Edser George Central QLD V 144.13
10 Grosskreutz Geoff Central QLD V 144.12
11 Rush Rob Ipswich & District QLD V 144.9
11 Crawford Bob Natives QLD 144.9
13 Gilliland John Crows Nest/Goombungee QLD V 142.13
14 Duncan Gordon Central QLD V 142.9
14 Cadden Rob Central QLD V SV 142.9
16 Smith Steve Natives QLD 141.9
17 Mayfield Andrew Ipswich & District QLD 138.3
Target Rifle - B
1 Caske John Natives QLD V SV 147.9
2 Hindmarsh David Pacific QLD 146.13
3 Mueller Rudi Natives QLD 144.5
4 Brinin Isaac Natives QLD U J T 143.11
5 Boase Tim Ipswich & Dist QLD 143.8
6 Scantlebury Peter Ipswich & District QLD 143.7
7 Mortimer Ray Ipswich & District QLD 142.10
8 Jeffries Colin Ipswich and District QLD 138.8
9 Logan Tony Ipswich & Dist QLD V 138.6
10 Morrison Gary Ipswich & Dist QLD 137.9
11 Howlett Kevin Albert District QLD V 135.8
12 Briskey Daniel Crows Nest/Goombungee QLD 135.6
13 Nicol David Ipswich & District QLD 134.6
Target Rifle - C
1 Smith Ian Brisbane Mariners QLD V 140.8
F Standard - A
1 O Donnell Hamish Crows Nest/Goombungee QLD U J 180.14
2 Tansley Damien Ipswich & District QLD 176.14
3 Rush Glenn Ipswich & District QLD U 176.11
4 Doggen Henk Beaudesert QLD V 171.11
5 Davidson Ivor Ipswich and District QLD 170.6
6 Blocksidge Richard Albert District QLD V SV 169.10
7 Crawford Kristine Natives QLD L 168.7
8 Lowe Mia Goondiwindi QLD L U J 166.9
9 Macpherson Alex Ipswich & District QLD 166.8
10 Tan Ching Albert District QLD V 164.7
11 Bowman Ron Gatton Glenore Grove QLD V 160.9
12 Pickles Brian Natives QLD V SV 160.5
13 Hooson Corrie North Arm Rifle Club QLD 154.5
F Standard - B
1 Long William Ipswich & District Rifle Club QLD U J T 165.4
2 Patti Darryl Crows Nest-Goombungee QLD V T 159.6
3 Chalmers Andrew Ipswich & District QLD 157.4
4 Clissold James Ipswich & District QLD 153.5
5 Davies Noel Ipswich & District QLD 150.3
6 George David Ipswich & District Rifle Club QLD 147.2
F Open - FO
1 McKillop Andrew Pacific QLD 180.21
2 Lowe Frog Goondiwindi QLD 177.16
3 Willment Mike Beaudesert QLD 177.9
4 Broom Peter Beaudesert QLD 176.16
5 Boreham Dave North Arm QLD V 168.8
6 Mace Ernie Central QLD V SV 167.14
7 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 167.10
7 O Brien Bill Crows Nest/Goombungee QLD V 167.10
9 Gray Chris Ipswich & District Rifle Club 164.8
10 Kelly Danny Natives Rifle Club NSW 163.7
11 Sidery David Ipswich & District QLD 156.5
12 Ploch Oliver Natives QLD 154.5
13 Barlow Declan Pacific QLD U J T 154.4
14 Long Brett Ipswich & District Rifle Club QLD 146.4
F/TR - FTR
1 Knox Frans Pacific QLD 175.16
2 Fairbairn Mark Cannon Hill RSL QLD 174.10
3 Fry Robert Crows Nest/Goombungee QLD 171.8
4 Dick Michelle Beaudesert QLD L 168.12
5 Samuels Mike Beaudesert QLD V 168.7
6 Clarkson Brett Natives QLD 166.8
7 Barlow Rohan Pacific QLD U J 165.7
8 Barlow Daryl Pacific QLD 164.9
9 Hannemann Rodger Crows Nest/Goombungee QLD 164.8
9 Millingen Ron Beaudesert QLD V SV 164.8
11 Griffith Rob North Arm QLD 162.6
12 Hannemann Riley Crows Nest-Goombungee QLD U J 161.6
12 Luppi Brian North Arm QLD 161.6
14 Ralph Leonie Beaudesert Rifle Club QLD V L 149.4
15 Kruger Mark Ipswich & District QLD V 148.3

Match 7 - 800jm - 800jm

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Target Rifle - A
1 Bidgood Ash Crows Nest/Goombungee QLD 49.3
1 Dickenson Michael Pratten QLD 49.3
3 Ologhlen Kim Natives QLD 48.7
4 Edser George Central QLD V 48.6
5 Grosskreutz Geoff Central QLD V 48.4
5 Turner Joshua Pacific QLD 48.4
7 Crawford Jessica Natives QLD L U J 47.4
8 Robinson Lee Beaudesert QLD 47.2
8 Cadden Rob Central QLD V SV 47.2
8 Abood Shane Albert District QLD 47.2
11 Hislop John Ipswich & District QLD V SV 46.2
11 Crawford Bob Natives QLD 46.2
11 Duncan Gordon Central QLD V 46.2
14 Gilliland John Crows Nest/Goombungee QLD V 45.2
14 Rush Rob Ipswich & District QLD V 45.2
16 Smith Steve Natives QLD 43.1
16 Mayfield Andrew Ipswich & District QLD 43.1
Target Rifle - B
1 Boase Tim Ipswich & Dist QLD 50.3
2 Hindmarsh David Pacific QLD 49.5
3 Caske John Natives QLD V SV 49.4
4 Mortimer Ray Ipswich & District QLD 48.3
5 Brinin Isaac Natives QLD U J T 46.3
6 Mueller Rudi Natives QLD 46.2
7 Scantlebury Peter Ipswich & District QLD 46.0
8 Jeffries Colin Ipswich and District QLD 44.1
9 Morrison Gary Ipswich & Dist QLD 43.3
10 Nicol David Ipswich & District QLD 43.1
10 Logan Tony Ipswich & Dist QLD V 43.1
12 Howlett Kevin Albert District QLD V 43.0
13 Briskey Daniel Crows Nest/Goombungee QLD 41.1
Target Rifle - C
1 Smith Ian Brisbane Mariners QLD V 43.1
F Standard - A
1 O Donnell Hamish Crows Nest/Goombungee QLD U J 60.6
2 Tansley Damien Ipswich & District QLD 59.4
3 Rush Glenn Ipswich & District QLD U 58.4
4 Davidson Ivor Ipswich and District QLD 57.4
5 Doggen Henk Beaudesert QLD V 56.4
6 Lowe Mia Goondiwindi QLD L U J 56.2
7 Pickles Brian Natives QLD V SV 55.2
8 Macpherson Alex Ipswich & District QLD 54.1
8 Crawford Kristine Natives QLD L 54.1
10 Blocksidge Richard Albert District QLD V SV 53.4
11 Tan Ching Albert District QLD V 52.2
12 Bowman Ron Gatton Glenore Grove QLD V 47.2
13 Hooson Corrie North Arm Rifle Club QLD 46.0
F Standard - B
1 Clissold James Ipswich & District QLD 54.2
2 Long William Ipswich & District Rifle Club QLD U J T 53.1
3 Patti Darryl Crows Nest-Goombungee QLD V T 51.2
4 Davies Noel Ipswich & District QLD 47.1
5 Chalmers Andrew Ipswich & District QLD 47.0
6 George David Ipswich & District Rifle Club QLD 46.0
F Open - FO
1 McKillop Andrew Pacific QLD 60.8
2 Willment Mike Beaudesert QLD 59.3
3 Broom Peter Beaudesert QLD 58.5
4 Lowe Frog Goondiwindi QLD 57.3
5 Barlow Declan Pacific QLD U J T 55.3
6 Gray Chris Ipswich & District Rifle Club 54.3
7 Sidery David Ipswich & District QLD 54.1
8 Boreham Dave North Arm QLD V 53.2
9 O Brien Bill Crows Nest/Goombungee QLD V 52.2
9 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 52.2
11 Mace Ernie Central QLD V SV 50.5
12 Kelly Danny Natives Rifle Club NSW 50.0
13 Ploch Oliver Natives QLD 42.0
14 Long Brett Ipswich & District Rifle Club QLD 40.0
F/TR - FTR
1 Knox Frans Pacific QLD 59.7
2 Fry Robert Crows Nest/Goombungee QLD 58.4
3 Barlow Rohan Pacific QLD U J 58.3
4 Clarkson Brett Natives QLD 57.5
5 Barlow Daryl Pacific QLD 57.4
6 Fairbairn Mark Cannon Hill RSL QLD 56.2
7 Samuels Mike Beaudesert QLD V 56.1
8 Dick Michelle Beaudesert QLD L 54.3
9 Hannemann Rodger Crows Nest/Goombungee QLD 52.3
9 Millingen Ron Beaudesert QLD V SV 52.3
11 Griffith Rob North Arm QLD 52.0
12 Hannemann Riley Crows Nest-Goombungee QLD U J 50.2
13 Luppi Brian North Arm QLD 50.0
14 Ralph Leonie Beaudesert Rifle Club QLD V L 48.1
15 Kruger Mark Ipswich & District QLD V 36.0

Match 6 - 2nd 600m - 2nd 600m

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Target Rifle - A
1 Crawford Jessica Natives QLD L U J 50.6
2 Robinson Lee Beaudesert QLD 50.5
2 Duncan Gordon Central QLD V 50.5
4 Hislop John Ipswich & District QLD V SV 49.5
4 Crawford Bob Natives QLD 49.5
4 Abood Shane Albert District QLD 49.5
4 Turner Joshua Pacific QLD 49.5
8 Ologhlen Kim Natives QLD 49.4
8 Edser George Central QLD V 49.4
10 Rush Rob Ipswich & District QLD V 49.3
10 Grosskreutz Geoff Central QLD V 49.3
10 Smith Steve Natives QLD 49.3
13 Dickenson Michael Pratten QLD 48.5
14 Bidgood Ash Crows Nest/Goombungee QLD 47.6
15 Gilliland John Crows Nest/Goombungee QLD V 47.4
16 Mayfield Andrew Ipswich & District QLD 47.1
17 Cadden Rob Central QLD V SV 46.2
Target Rifle - B
1 Howlett Kevin Albert District QLD V 49.5
2 Briskey Daniel Crows Nest/Goombungee QLD 49.3
3 Caske John Natives QLD V SV 49.2
4 Mueller Rudi Natives QLD 49.1
5 Mortimer Ray Ipswich & District QLD 48.4
6 Hindmarsh David Pacific QLD 48.3
6 Jeffries Colin Ipswich and District QLD 48.3
8 Scantlebury Peter Ipswich & District QLD 47.5
9 Brinin Isaac Natives QLD U J T 47.3
9 Morrison Gary Ipswich & Dist QLD 47.3
11 Logan Tony Ipswich & Dist QLD V 47.0
12 Boase Tim Ipswich & Dist QLD 46.1
13 Nicol David Ipswich & District QLD 45.2
14 Lobwein Ken Ipswich & District QLD V 34.0
Target Rifle - C
1 Smith Ian Brisbane Mariners QLD V 49.4
F Standard - A
1 O Donnell Hamish Crows Nest/Goombungee QLD U J 60.6
2 Tansley Damien Ipswich & District QLD 60.5
3 Blocksidge Richard Albert District QLD V SV 60.4
3 Doggen Henk Beaudesert QLD V 60.4
5 Rush Glenn Ipswich & District QLD U 59.3
6 Crawford Kristine Natives QLD L 58.4
7 Bowman Ron Gatton Glenore Grove QLD V 56.3
7 Lowe Mia Goondiwindi QLD L U J 56.3
9 Davidson Ivor Ipswich and District QLD 56.1
10 Macpherson Alex Ipswich & District QLD 54.5
11 Hooson Corrie North Arm Rifle Club QLD 54.1
12 Tan Ching Albert District QLD V 53.1
13 Pickles Brian Natives QLD V SV 49.0
F Standard - B
1 Chalmers Andrew Ipswich & District QLD 58.2
2 Long William Ipswich & District Rifle Club QLD U J T 57.3
3 Clissold James Ipswich & District QLD 52.1
4 Patti Darryl Crows Nest-Goombungee QLD V T 51.1
4 Davies Noel Ipswich & District QLD 51.1
6 George David Ipswich & District Rifle Club QLD 48.1
F Open - FO
1 McKillop Andrew Pacific QLD 60.8
2 Lowe Frog Goondiwindi QLD 60.6
2 Mace Ernie Central QLD V SV 60.6
4 Willment Mike Beaudesert QLD 60.5
5 Boreham Dave North Arm QLD V 59.3
6 Broom Peter Beaudesert QLD 58.5
7 Gray Chris Ipswich & District Rifle Club 58.3
8 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 57.4
8 O Brien Bill Crows Nest/Goombungee QLD V 57.4
10 Ploch Oliver Natives QLD 56.4
11 Kelly Danny Natives Rifle Club NSW 56.3
12 Sidery David Ipswich & District QLD 54.1
13 Long Brett Ipswich & District Rifle Club QLD 51.2
14 Barlow Declan Pacific QLD U J T 49.1
F/TR - FTR
1 Fairbairn Mark Cannon Hill RSL QLD 60.4
2 Knox Frans Pacific QLD 59.5
3 Barlow Daryl Pacific QLD 58.3
4 Hannemann Riley Crows Nest-Goombungee QLD U J 58.2
5 Millingen Ron Beaudesert QLD V SV 57.2
5 Fry Robert Crows Nest/Goombungee QLD 57.2
5 Hannemann Rodger Crows Nest/Goombungee QLD 57.2
8 Dick Michelle Beaudesert QLD L 56.4
8 Lahey Glenn North Arm QLD T 56.4
10 Kruger Mark Ipswich & District QLD V 54.2
11 Samuels Mike Beaudesert QLD V 54.1
11 Barlow Rohan Pacific QLD U J 54.1
13 Luppi Brian North Arm QLD 53.3
14 Clarkson Brett Natives QLD 52.2
15 Griffith Rob North Arm QLD 51.2
16 Ralph Leonie Beaudesert Rifle Club QLD V L 47.1

Match 5 - 1st 600m - 1st 600m

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Target Rifle - A
1 Robinson Lee Beaudesert QLD 50.7
1 Gilliland John Crows Nest/Goombungee QLD V 50.7
3 Rush Rob Ipswich & District QLD V 50.4
4 Ologhlen Kim Natives QLD 49.9
5 Dickenson Michael Pratten QLD 49.7
5 Hislop John Ipswich & District QLD V SV 49.7
7 Cadden Rob Central QLD V SV 49.5
7 Grosskreutz Geoff Central QLD V 47.5
7 Smith Steve Natives QLD 49.5
9 Abood Shane Albert District QLD 49.4
10 Crawford Bob Natives QLD 49.2
11 Bidgood Ash Crows Nest/Goombungee QLD 48.7
12 Crawford Jessica Natives QLD L U J 48.5
13 Turner Joshua Pacific QLD 48.4
14 Mayfield Andrew Ipswich & District QLD 48.1
15 Edser George Central QLD V 47.3
16 Duncan Gordon Central QLD V 46.2
Target Rifle - B
1 Brinin Isaac Natives QLD U J T 50.5
2 Scantlebury Peter Ipswich & District QLD 50.2
3 Hindmarsh David Pacific QLD 49.5
4 Caske John Natives QLD V SV 49.3
5 Mueller Rudi Natives QLD 49.2
6 Logan Tony Ipswich & Dist QLD V 48.5
8 Boase Tim Ipswich & Dist QLD 47.4
9 Morrison Gary Ipswich & Dist QLD 47.3
10 Lobwein Ken Ipswich & District QLD V 47.2
11 Jeffries Colin Ipswich and District QLD 46.4
12 Nicol David Ipswich & District QLD 46.3
12 Mortimer Ray Ipswich & District QLD 46.3
14 Briskey Daniel Crows Nest/Goombungee QLD 45.2
15 Howlett Kevin Albert District QLD V 43.3
Target Rifle - C
1 Smith Ian Brisbane Mariners QLD V 48.3
F Standard - A
1 O Donnell Hamish Crows Nest/Goombungee QLD U J 60.2
2 Rush Glenn Ipswich & District QLD U 59.4
2 Tan Ching Albert District QLD V 59.4
4 Macpherson Alex Ipswich & District QLD 58.2
5 Tansley Damien Ipswich & District QLD 57.5
6 Bowman Ron Gatton Glenore Grove QLD V 57.4
7 Davidson Ivor Ipswich and District QLD 57.1
8 Pickles Brian Natives QLD V SV 56.3
9 Crawford Kristine Natives QLD L 56.2
9 Blocksidge Richard Albert District QLD V SV 56.2
11 Doggen Henk Beaudesert QLD V 55.3
12 Hooson Corrie North Arm Rifle Club QLD 54.4
12 Lowe Mia Goondiwindi QLD L U J 54.4
F Standard - B
1 Patti Darryl Crows Nest-Goombungee QLD V T 57.3
2 Long William Ipswich & District Rifle Club QLD U J T 55.0
3 George David Ipswich & District Rifle Club QLD 53.1
4 Chalmers Andrew Ipswich & District QLD 52.2
5 Davies Noel Ipswich & District QLD 52.1
6 Clissold James Ipswich & District QLD 47.2
F Open - FO
1 Lowe Frog Goondiwindi QLD 60.7
2 Broom Peter Beaudesert QLD 60.6
3 McKillop Andrew Pacific QLD 60.5
4 O Brien Bill Crows Nest/Goombungee QLD V 58.4
4 Hausler Jenni Bne 1000yd Benchrest QLD V L 58.4
6 Willment Mike Beaudesert QLD 58.1
7 Kelly Danny Natives Rifle Club NSW 57.4
8 Mace Ernie Central QLD V SV 57.3
9 Boreham Dave North Arm QLD V 56.3
10 Ploch Oliver Natives QLD 56.1
11 Long Brett Ipswich & District Rifle Club QLD 55.2
12 Gray Chris Ipswich & District Rifle Club 52.2
13 Barlow Declan Pacific QLD U J T 50.0
14 Sidery David Ipswich & District QLD 48.3
F/TR - FTR
1 Griffith Rob North Arm QLD 59.4
2 Dick Michelle Beaudesert QLD L 58.5
2 Samuels Mike Beaudesert QLD V 58.5
4 Fairbairn Mark Cannon Hill RSL QLD 58.4
5 Luppi Brian North Arm QLD 58.3
6 Kruger Mark Ipswich & District QLD V 58.1
7 Knox Frans Pacific QLD 57.4
8 Clarkson Brett Natives QLD 57.1
9 Fry Robert Crows Nest/Goombungee QLD 56.2
10 Hannemann Rodger Crows Nest/Goombungee QLD 55.3
10 Millingen Ron Beaudesert QLD V SV 55.3
12 Ralph Leonie Beaudesert Rifle Club QLD V L 54.2
13 Barlow Rohan Pacific QLD U J 53.3
14 Hannemann Riley Crows Nest-Goombungee QLD U J 53.2
15 Lahey Glenn North Arm QLD T 51.4
16 Barlow Daryl Pacific QLD 49.2