Bindoon Rifle Club PM 2021 Results

Match 4 - Aggregate - Grand Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Green Micheal Kambalda 288 WA V 146.13
2 Joyce Paul Mundaring 41 WA 146.9
3 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 145.13
4 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 145.12
5 Turner Graeme Mundaring WA V 141.6
Division 2
1 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 145.11
2 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 141.6
3 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 135.4
4 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 121.5
F Standard-A
1 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 179.14
2 Owen Geoff Bindoon WA V 174.10
3 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 173.9
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 169.10
F Standard-B
1 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 166.8
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 164.5
3 Bryan Hugh Moora 92 WA V 163.5
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 180.15
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 179.25
3 Puzey Keiton Bassendean Bellevue 178.17
4 Cullen Vince Mundaring WA V 176.16
FTR
1 Pratt Brendan Moora 164.6
2 Dickenson Judy Mundaring L 161.12
Hunter Division
1 Bookham Stephen Moora 157.13
2 Pugh Jason Perth Fremantle 136.2

Match 3 - 600 yards - 600 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 555V544VVV V SP 48.4
2 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V4VVV4455 V 47.4
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55445VV54V 47.3
4 Watkins Paul Chapman Valley WA 5455V54544 V SV 46.1
5 Turner Graeme Mundaring WA 5V44455444 V 44.1
Division 2
1 Farrell Michael South Perth 7 WA 555V455454 V SV SP 47.1
2 Eaton Merv Northam 106 WA V554544445 V SV 45.1
3 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 4V44454545 V 44.1
4 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 43544422V3 36.1
F Standard-A
1 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA X65666X6X6 V 59.3
2 Blechynden Denis Beverley 10 WA 5X5556X6XX V SV 56.4
3 Owen Geoff Bindoon WA 666X6X5555 V 56.2
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA 55544X5X5X V SV SP 51.3
F Standard-B
1 Bryan Hugh Moora 92 WA X555556656 V 54.1
2 Hurst Ric South Perth 7 WA X5445X5556 V SV 51.2
3 Carver Neil City of Subiaco WA 3X55566564 V SV 51.1
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA 6X66666X66 V SV 60.2
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA XX5666XXXX V SV 59.6
3 Cullen Vince Mundaring WA X656XXX5XX V 58.6
4 Puzey Keiton Bassendean Bellevue 566X6666X5 58.2
FTR
1 Pratt Brendan Moora 6556X6X5X4 55.3
2 Dickenson Judy Mundaring 5455XX544X L 50.3
Hunter Division
1 Bookham Stephen Moora V55555VVVV 50.5
2 Pugh Jason Perth Fremantle 4V5545V454 46.2

Match 2 - 500 yards 2nd - 500 yards 2nd

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 5V5VV5V5VV V SP 50.6
2 Green Micheal Kambalda 288 WA 55555V5VVV V 50.4
3 Turner Graeme Mundaring WA 5V5555V555 V 50.2
4 Watkins Paul Chapman Valley WA VV5V5V5V54 V SV 49.5
5 Joyce Paul Mundaring 41 WA VV55555V45 49.3
Division 2
1 Farrell Michael South Perth 7 WA 55V5VV4V5V V SV SP 49.5
2 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 555V5V5445 V 48.2
3 Eaton Merv Northam 106 WA 55V5555544 V SV 48.1
4 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 454435334V 40.1
F Standard-A
1 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA XXX66X6XXX V 60.7
2 Owen Geoff Bindoon WA 6XXX6656X6 V 59.4
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 666665XX6X V SV SP 59.3
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA 666X66X566 V SV 59.2
F Standard-B
1 Carver Neil City of Subiaco WA 66X6566665 V SV 58.1
2 Hurst Ric South Perth 7 WA XX665X4XX5 V SV 56.5
3 Bryan Hugh Moora 92 WA 65645X6X5X V 55.3
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA XXXXXX6XXX V SV 60.9
2 Kinnear Bob Boddington WA 66XXXX6X6X V SV 60.6
3 Puzey Keiton Bassendean Bellevue 6XXXXX6X66 60.6
4 Cullen Vince Mundaring WA 66X6XXX66X V 60.5
FTR
1 Dickenson Judy Mundaring XX5X65X556 L 56.4
2 Pratt Brendan Moora 5XX5565565 54.2
Hunter Division
1 Pugh Jason Perth Fremantle 5565555656 53.0
2 Bookham Stephen Moora V6V56V6V4V 52.5

Match 1 - 500 yards - 500 yards

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Watkins Paul Chapman Valley WA V5VV5V55VV V SV 50.6
2 Joyce Paul Mundaring 41 WA 555V5V5V55 50.3
3 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V5VV45VV5 V 49.5
4 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 5444555VVV V SP 47.3
5 Turner Graeme Mundaring WA 5544455VVV V 47.3
Division 2
1 Farrell Michael South Perth 7 WA 5VVVVV4555 V SV SP 49.5
2 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V555VV4555 V 49.3
3 Dickenson Simon Mundaring 41 WA V4454VV445 45.3
4 Eaton Merv Northam 106 WA 354V444V44 V SV 42.2
F Standard-A
1 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 66X6XX6X66 V 60.4
2 Owen Geoff Bindoon WA 6XXX6656X6 V 59.4
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA XX6X56X666 V SV SP 59.4
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6XX666655X V SV 58.3
F Standard-B
1 Hurst Ric South Perth 7 WA 66666665X6 V SV 59.1
2 Carver Neil City of Subiaco WA 6XX6X66544 V SV 55.3
3 Bryan Hugh Moora 92 WA 4665X55656 V 54.1
F Open
1 Piper Bruce Geraldton Greenough WA XXXXXXXXXX V SV 60.10
2 Puzey Keiton Bassendean Bellevue 6XXXXXXXXX 60.9
3 Kinnear Bob Boddington WA 6XXXXX66XX V SV 60.7
4 Cullen Vince Mundaring WA 6656XXXX5X V 58.5
FTR
1 Dickenson Judy Mundaring X65X4X5XX5 L 55.5
2 Pratt Brendan Moora 5X65666555 55.1
Hunter Division
1 Bookham Stephen Moora V6V55V6666 55.3
2 Pugh Jason Perth Fremantle 3233444455 37.0