2017 WARA Queens Prize Meeting Results

Match 22 - Aggregate - The WARA Grand Championship

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Corbett James Benalla VIC V 633.54
2 Felton David Albany WA V SV 631.58
3 Craigie Garry Yarloop WA SP 631.51
4 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 629.51
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 629.44
6 Moore John Boulder WA 627.56
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 626.47
8 Gee Garry Darwin V 625.43
9 Newbey Scott Wurgabup WA 624.50
10 Martin David Kalgoorlie RC WA V 624.49
11 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 624.39
12 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 623.43
13 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 620.52
14 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 620.47
15 Reddin Michael Mount Barker WA 620.43
16 McDONALD Shayne Albany WA 618.48
17 Maher Peter Lilydale VIC V 617.52
18 Hughes Barry Albany 19 WA V 616.44
19 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 615.43
20 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 615.39
21 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 614.44
22 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 613.41
23 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 612.31
24 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 610.44
25 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 610.39
26 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 610.36
27 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 609.39
28 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 606.53
29 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 603.38
30 Green Micheal Kambalda 288 WA V 603.37
31 Toh Keith Werribee VIC 603.35
32 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 602.39
33 Martin Kim East Perth WA 601.41
34 Lang Miriam Albany 19 WA SP 600.29
35 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 600.29
36 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 598.35
37 Cromb Michael Mundaring 41 WA 598.30
38 Schlink Tony Mundaring WA V 597.35
39 West Phillip Darwin NT 597.32
40 Tuckey Catherine City of Subiaco L 597.29
41 Davidson Kevin Yarloop WA 595.36
42 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 595.34
43 Trease Alan Manjimup WA T 593.33
44 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 590.32
45 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 590.27
46 Harding John City of Subiaco WA SP 586.26
47 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 582.25
48 Tuckey Michael City of Subiaco WA 580.29
49 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 575.24
50 Dann Reece LEONORA U J 575.24
51 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 573.29
52 Kao Shane Pratten QLD 571.32
53 Sakich Steven Mundaring WA 571.27
54 Taylor Russell Leonora WA V SP 566.25
55 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 562.19
56 McCarthy Lara Albany WA L 555.19
57 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 547.21
58 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 519.24
Division F Standard Open
1 Keogh Catherine Beverley WA L 739.34
2 Hallam Bill Beverley WA 738.51
3 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 734.40
4 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 734.36
5 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 733.38
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 724.31
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 719.35
8 Purdy Graham Northampton WA 711.25
9 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 711.20
10 Cole David Yarloop WA V 708.29
11 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 704.33
12 Henley Mike Esperance WA 700.25
13 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 699.24
14 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 690.27
15 Logan Mal Mundaring WA SV 688.22
16 Moore James Wurgabup WA V SV PP 684.35
17 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 680.21
18 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 675.26
19 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 662.14
20 Dunne Jim Esperance WA 661.26
21 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 660.13
22 Mortimer Shane Esperance 154 WA 655.9
23 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 642.17
Division 1
1 Corbett James Benalla VIC V 633.54
2 Felton David Albany WA V SV 631.58
3 Craigie Garry Yarloop WA SP 631.51
4 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 629.51
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 629.44
6 Moore John Boulder WA 627.56
7 Gee Garry Darwin V 625.43
8 Newbey Scott Wurgabup WA 624.50
9 Martin David Kalgoorlie RC WA V 624.49
10 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 624.39
11 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 623.43
12 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 620.52
13 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 620.47
14 McDONALD Shayne Albany WA 618.48
15 Maher Peter Lilydale VIC V 617.52
16 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 615.43
17 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 613.41
18 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 609.39
19 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 606.53
20 Green Micheal Kambalda 288 WA V 603.37
21 Toh Keith Werribee VIC 603.35
22 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 598.35
Division 2
1 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 626.47
2 Reddin Michael Mount Barker WA 620.43
3 Hughes Barry Albany 19 WA V 616.44
4 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 615.39
5 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 614.44
6 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 612.31
7 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 610.44
8 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 610.39
9 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 610.36
10 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 603.38
11 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 602.39
12 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 600.29
13 Schlink Tony Mundaring WA V 597.35
14 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 595.34
15 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 590.27
16 Harding John City of Subiaco WA SP 586.26
17 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 573.29
Division 3
1 Martin Kim East Perth WA 601.41
2 Lang Miriam Albany 19 WA SP 600.29
3 Cromb Michael Mundaring 41 WA 598.30
4 West Phillip Darwin NT 597.32
5 Tuckey Catherine City of Subiaco L 597.29
6 Davidson Kevin Yarloop WA 595.36
7 Trease Alan Manjimup WA T 593.33
8 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 590.32
9 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 582.25
10 Tuckey Michael City of Subiaco WA 580.29
11 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 575.24
12 Dann Reece LEONORA U J 575.24
13 Kao Shane Pratten QLD 571.32
14 Sakich Steven Mundaring WA 571.27
15 Taylor Russell Leonora WA V SP 566.25
16 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 562.19
17 McCarthy Lara Albany WA L 555.19
18 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 547.21
19 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 519.24
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 739.34
2 Hallam Bill Beverley WA 738.51
3 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 734.40
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 733.38
5 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 724.31
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 719.35
7 Purdy Graham Northampton WA 711.25
8 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 711.20
9 Cole David Yarloop WA V 708.29
10 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 704.33
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 699.24
12 Logan Mal Mundaring WA SV 688.22
13 Moore James Wurgabup WA V SV PP 684.35
14 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 680.21
F Standard-B
1 Henley Mike Esperance WA 700.25
2 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 690.27
3 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 675.26
4 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 662.14
5 Dunne Jim Esperance WA 661.26
6 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 660.13
7 Mortimer Shane Esperance 154 WA 655.9
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 642.17
F Open
1 Hurley Ray Esperance WA 741.49
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 740.44
3 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 734.36
4 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 714.31
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 683.23
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA 708.28
2 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 704.29
3 Bliss David Perth Fremantle WA 699.30
4 Dickenson Judy Mundaring L 671.19
5 Hurley Michelle Esperance WA L 665.16
6 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 663.11
7 Whitfield Jack Geraldton Greenough 628.18

Match 21 - Aggregate - The Queens Prize 2017

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Corbett James Benalla VIC V 395.36
2 Felton David Albany WA V SV 392.36
3 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 391.28
4 Hughes Barry Albany 19 WA V 390.32
5 Newbey Scott Wurgabup WA 389.30
6 Craigie Garry Yarloop WA SP 389.27
7 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 389.25
8 McDONALD Shayne Albany WA 388.34
9 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 388.32
10 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 388.31
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 388.31
12 Martin David Kalgoorlie RC WA V 387.37
13 Moore John Boulder WA 387.36
14 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 387.32
15 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 387.30
16 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 386.39
17 Gee Garry Darwin V 386.23
18 Maher Peter Lilydale VIC V 385.35
19 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 385.33
20 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 384.25
21 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 382.33
22 Reddin Michael Mount Barker WA 382.29
23 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 382.25
24 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 380.28
25 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 380.28
26 Turner Graeme Mundaring WA V SV 380.26
27 Martin Kim East Perth WA 378.31
28 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 378.30
29 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 378.20
30 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 377.27
31 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 377.26
32 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 376.26
33 Green Micheal Kambalda 288 WA V 376.22
34 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 375.34
35 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 375.25
36 Toh Keith Werribee VIC 375.24
37 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 375.24
38 Trease Alan Manjimup WA T 375.24
39 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 375.20
40 Tuckey Catherine City of Subiaco L 374.20
41 West Phillip Darwin NT 373.24
42 Fallows Darryl Mundaring WA 372.22
43 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 372.19
44 Lang Miriam Albany 19 WA SP 372.17
45 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 371.25
46 Davidson Kevin Yarloop WA 371.22
47 Cromb Michael Mundaring 41 WA 371.14
48 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 368.22
49 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 368.18
50 Harding John City of Subiaco WA SP 368.17
51 Tuckey Michael City of Subiaco WA 367.21
52 Schlink Tony Mundaring WA V 366.18
53 Hicks David City of Subiaco WA V 365.24
54 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 365.18
55 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 361.15
56 Joyce Paul Mundaring 41 WA 358.20
57 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 358.13
58 Kao Shane Pratten QLD 356.24
59 Dann Reece LEONORA U J 356.15
60 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 355.21
61 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 353.21
62 Sakich Steven Mundaring WA 353.14
63 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 351.19
64 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 351.19
65 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 351.17
66 Taylor Russell Leonora WA V SP 350.13
67 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 349.13
68 McCarthy Lara Albany WA L 346.8
69 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 341.14
70 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 340.15
71 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 340.12
72 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 317.9
Division F Standard Open
1 Hallam Bill Beverley WA 465.33
2 Keogh Catherine Beverley WA L 463.25
3 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 462.26
4 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 459.25
5 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 457.27
6 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 457.26
7 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA L 457.26
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 454.26
9 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 449.14
10 Moore James Wurgabup WA V SV PP 443.30
11 Cole David Yarloop WA V 442.17
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 442.15
13 Henley Mike Esperance WA 440.17
14 Purdy Graham Northampton WA 439.17
15 Brown Mary Perth - Fremantle WA L 439.13
16 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 438.19
17 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 438.11
18 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 436.19
19 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 435.19
20 Logan Mal Mundaring WA SV 435.17
21 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 432.20
22 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 427.10
23 Dunne Jim Esperance WA 426.22
24 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 426.16
25 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 420.9
26 Mortimer Shane Esperance 154 WA 410.8
27 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 407.14
28 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 396.12
29 McALLAN William Mundaring WA 382.10
Division 1
1 Corbett James Benalla VIC V 395.36
2 Felton David Albany WA V SV 392.36
3 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 391.28
4 Newbey Scott Wurgabup WA 389.30
5 Craigie Garry Yarloop WA SP 389.27
6 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 389.25
7 McDONALD Shayne Albany WA 388.34
8 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 388.32
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 388.31
10 Martin David Kalgoorlie RC WA V 387.37
11 Moore John Boulder WA 387.36
12 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 387.32
13 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 387.30
14 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 386.39
15 Gee Garry Darwin V 386.23
16 Maher Peter Lilydale VIC V 385.35
17 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 385.33
18 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 382.33
19 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 380.28
20 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 377.26
21 Green Micheal Kambalda 288 WA V 376.22
22 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 375.34
23 Toh Keith Werribee VIC 375.24
24 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 365.18
Division 2
1 Hughes Barry Albany 19 WA V 390.32
2 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 388.31
3 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 384.25
4 Reddin Michael Mount Barker WA 382.29
5 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 382.25
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 380.28
7 Turner Graeme Mundaring WA V SV 380.26
8 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 378.20
9 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 377.27
10 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 376.26
11 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 375.25
12 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 375.24
13 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 375.20
14 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 372.19
15 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 371.25
16 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 368.22
17 Harding John City of Subiaco WA SP 368.17
18 Schlink Tony Mundaring WA V 366.18
19 Hicks David City of Subiaco WA V 365.24
20 Joyce Paul Mundaring 41 WA 358.20
21 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 353.21
22 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 351.19
Division 3
1 Martin Kim East Perth WA 378.31
2 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 378.30
3 Trease Alan Manjimup WA T 375.24
4 Tuckey Catherine City of Subiaco L 374.20
5 West Phillip Darwin NT 373.24
6 Fallows Darryl Mundaring WA 372.22
7 Lang Miriam Albany 19 WA SP 372.17
8 Davidson Kevin Yarloop WA 371.22
9 Cromb Michael Mundaring 41 WA 371.14
10 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 368.18
11 Tuckey Michael City of Subiaco WA 367.21
12 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 361.15
13 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 358.13
14 Kao Shane Pratten QLD 356.24
15 Dann Reece LEONORA U J 356.15
16 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 355.21
17 Sakich Steven Mundaring WA 353.14
18 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 351.19
19 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 351.17
20 Taylor Russell Leonora WA V SP 350.13
21 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 349.13
22 McCarthy Lara Albany WA L 346.8
23 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 341.14
24 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 340.15
25 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 340.12
26 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 317.9
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 465.33
2 Keogh Catherine Beverley WA L 463.25
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 459.25
4 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 457.27
5 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA L 457.26
6 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 457.26
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 454.26
8 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 449.14
9 Moore James Wurgabup WA V SV PP 443.30
10 Cole David Yarloop WA V 442.17
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 442.15
12 Purdy Graham Northampton WA 439.17
13 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 438.19
14 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 436.19
15 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 435.19
16 Logan Mal Mundaring WA SV 435.17
F Standard-B
1 Henley Mike Esperance WA 440.17
2 Brown Mary Perth - Fremantle WA L 439.13
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 438.11
4 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 432.20
5 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 427.10
6 Dunne Jim Esperance WA 426.22
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 426.16
8 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 420.9
9 Mortimer Shane Esperance 154 WA 410.8
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 407.14
11 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 396.12
12 McALLAN William Mundaring WA 382.10
F Open
1 Hurley Ray Esperance WA 463.30
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 462.29
3 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 462.26
4 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 454.19
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 422.15
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA 449.19
2 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 441.19
3 Bliss David Perth Fremantle WA 439.21
4 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 437.21
5 Hathaway Gavin Albany WA 431.19
6 Moore Daniel Kambalda WA 423.12
7 Whitfield Jack Geraldton Greenough 422.14
8 Dickenson Judy Mundaring L 419.16
9 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 418.8
10 Timms Alex Perth Fremantle WA V 416.11
11 Hurley Michelle Esperance WA L 411.6
12 Platel Jason Boddington Rifle Club WA 397.15
13 Cable Erin Albany WA L 384.7

Match 20 - Aggregate - Queens Day 3 Agg-Jim Williams Memorial Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Felton David Albany WA V SV 98.8
1 Corbett James Benalla VIC V 98.8
3 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 98.3
4 Hughes Barry Albany 19 WA V 96.8
5 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 96.6
6 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 96.6
7 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 96.5
8 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 95.5
9 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 95.5
10 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 95.1
11 Newbey Scott Wurgabup WA 94.7
12 Turner Graeme Mundaring WA V SV 94.6
13 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 94.6
14 McDONALD Shayne Albany WA 94.5
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 94.3
16 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 94.2
17 Moore John Boulder WA 93.9
18 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 93.8
19 Green Micheal Kambalda 288 WA V 93.5
20 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 93.4
21 Martin David Kalgoorlie RC WA V 93.1
22 Craigie Garry Yarloop WA SP 93.1
23 Maher Peter Lilydale VIC V 92.7
24 Tuckey Catherine City of Subiaco L 92.6
25 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 92.2
26 Lang Miriam Albany 19 WA SP 92.1
27 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 91.7
28 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 91.6
29 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 91.5
30 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 91.5
31 Martin Kim East Perth WA 91.5
32 Dann Reece LEONORA U J 91.3
33 Gee Garry Darwin V 91.2
34 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 90.4
35 Davidson Kevin Yarloop WA 90.3
36 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 89.6
37 Toh Keith Werribee VIC 89.6
38 Trease Alan Manjimup WA T 89.4
39 Reddin Michael Mount Barker WA 89.2
40 West Phillip Darwin NT 88.5
41 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 88.5
42 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 88.4
43 Harding John City of Subiaco WA SP 88.3
44 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 88.3
45 Taylor Russell Leonora WA V SP 88.3
46 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 88.3
47 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 87.5
48 Fallows Darryl Mundaring WA 87.5
49 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 87.4
50 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 87.3
51 Joyce Paul Mundaring 41 WA 87.3
52 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 87.2
53 Cromb Michael Mundaring 41 WA 87.1
54 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 87.0
55 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 86.6
56 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 86.2
57 McCarthy Lara Albany WA L 86.0
58 Hicks David City of Subiaco WA V 84.4
59 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 83.3
60 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 83.2
61 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 83.1
62 Schlink Tony Mundaring WA V 83.0
63 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 82.7
64 Tuckey Michael City of Subiaco WA 82.0
65 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 80.4
66 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 80.1
67 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 79.2
68 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 79.2
69 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 78.1
70 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 77.3
71 Sakich Steven Mundaring WA 73.1
72 Kao Shane Pratten QLD 67.1
Division F Standard Open
1 Hallam Bill Beverley WA 115.6
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 114.8
3 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 112.5
4 Keogh Catherine Beverley WA L 112.5
5 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 112.4
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 110.3
7 Brown Mary Perth - Fremantle WA L 110.2
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 109.6
9 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA L 109.4
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 108.1
11 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 107.5
12 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 107.4
13 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 107.3
14 Cole David Yarloop WA V 107.1
15 Purdy Graham Northampton WA 106.3
16 Moore James Wurgabup WA V SV PP 103.5
17 Henley Mike Esperance WA 103.3
18 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 103.3
19 Dunne Jim Esperance WA 102.7
20 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 102.3
21 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 101.3
22 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 99.0
23 Mortimer Shane Esperance 154 WA 97.3
24 Logan Mal Mundaring WA SV 96.1
25 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 90.1
26 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 89.0
27 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 86.0
28 McALLAN William Mundaring WA 79.1
29 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 79.0
Division 1
1 Felton David Albany WA V SV 98.8
1 Corbett James Benalla VIC V 98.8
3 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 98.3
4 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 96.6
5 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 96.5
6 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 95.5
7 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 95.1
8 Newbey Scott Wurgabup WA 94.7
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 94.6
10 McDONALD Shayne Albany WA 94.5
11 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 94.2
12 Moore John Boulder WA 93.9
13 Green Micheal Kambalda 288 WA V 93.5
14 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 93.4
15 Martin David Kalgoorlie RC WA V 93.1
16 Craigie Garry Yarloop WA SP 93.1
17 Maher Peter Lilydale VIC V 92.7
18 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 91.6
19 Gee Garry Darwin V 91.2
20 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 90.4
21 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 89.6
22 Toh Keith Werribee VIC 89.6
23 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 87.5
24 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 86.6
Division 2
1 Hughes Barry Albany 19 WA V 96.8
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 96.6
3 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 95.5
4 Turner Graeme Mundaring WA V SV 94.6
5 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 94.3
6 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 93.8
7 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 92.2
8 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 91.7
9 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 91.5
10 Reddin Michael Mount Barker WA 89.2
11 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 88.5
12 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 88.4
13 Harding John City of Subiaco WA SP 88.3
14 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 88.3
15 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 87.4
16 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 87.3
17 Joyce Paul Mundaring 41 WA 87.3
18 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 87.2
19 Hicks David City of Subiaco WA V 84.4
20 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 83.1
21 Schlink Tony Mundaring WA V 83.0
22 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 79.2
Division 3
1 Tuckey Catherine City of Subiaco L 92.6
2 Lang Miriam Albany 19 WA SP 92.1
3 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 91.5
4 Martin Kim East Perth WA 91.5
5 Dann Reece LEONORA U J 91.3
6 Davidson Kevin Yarloop WA 90.3
7 Trease Alan Manjimup WA T 89.4
8 West Phillip Darwin NT 88.5
9 Taylor Russell Leonora WA V SP 88.3
10 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 88.3
11 Fallows Darryl Mundaring WA 87.5
12 Cromb Michael Mundaring 41 WA 87.1
13 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 87.0
14 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 86.2
15 McCarthy Lara Albany WA L 86.0
16 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 83.3
17 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 83.2
18 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 82.7
19 Tuckey Michael City of Subiaco WA 82.0
20 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 80.4
21 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 80.1
22 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 79.2
23 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 78.1
24 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 77.3
25 Sakich Steven Mundaring WA 73.1
26 Kao Shane Pratten QLD 67.1
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 115.6
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 114.8
3 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 112.5
4 Keogh Catherine Beverley WA L 112.5
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 110.3
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 109.6
7 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA L 109.4
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 108.1
9 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 107.4
10 Cole David Yarloop WA V 107.1
11 Purdy Graham Northampton WA 106.3
12 Moore James Wurgabup WA V SV PP 103.5
13 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 103.3
14 Logan Mal Mundaring WA SV 96.1
15 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 90.1
16 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 89.0
F Standard-B
1 Brown Mary Perth - Fremantle WA L 110.2
2 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 107.5
3 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 107.3
4 Henley Mike Esperance WA 103.3
5 Dunne Jim Esperance WA 102.7
6 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 102.3
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 101.3
8 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 99.0
9 Mortimer Shane Esperance 154 WA 97.3
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 86.0
11 McALLAN William Mundaring WA 79.1
12 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 79.0
F Open
1 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 116.5
2 Hurley Ray Esperance WA 113.5
3 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 112.4
4 Kinnear Bob Boddington WA V SV 110.5
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 105.3
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA 110.4
2 Timms Alex Perth Fremantle WA V 109.4
3 Hathaway Gavin Albany WA 106.5
4 Hurley Michelle Esperance WA L 106.3
5 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 106.1
6 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 104.3
7 Whitfield Jack Geraldton Greenough 104.1
8 Dickenson Judy Mundaring L 98.3
9 Bliss David Perth Fremantle WA 97.1
10 Moore Daniel Kambalda WA 96.2
11 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 91.2
12 Cable Erin Albany WA L 90.2
13 Platel Jason Boddington Rifle Club WA 84.0

Match 19 - The Albany Rifle Club 900/900m - The Albany Rifle Club

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Felton David Albany WA 5V5V4V5VVV V SV 49.6
2 Mackay Laurie Bencubbin WA 5555545555 V SV 49.0
3 Corbett James Benalla VIC 554VV545V5 V 48.3
4 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA VV52V555V5 47.4
5 Tuckey Catherine City of Subiaco V555V4V4V4 L 47.4
6 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 545V5544VV 47.3
7 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V5354V5V55 47.3
8 Hughes Barry Albany 19 WA 5553VV4V55 V 47.3
9 Gee Garry Darwin 55V54455V4 V 47.2
10 Dods Allan City of Subiaco WA VV3VVV445V V SV 46.6
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA 45V5V4V544 SP 46.3
12 McDONALD Shayne Albany WA V355VV5544 46.3
13 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA VV4V554544 SP 46.3
14 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V34544V65 V 46.2
15 Watkins Paul Chapman Valley WA 533555V555 V SV 46.1
16 Dann Reece LEONORA 4554V54455 U J 46.1
17 Watkins Peter City of Subiaco WA 54V5545445 V SV SP 46.1
18 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 5545455V44 46.1
19 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5455544455 46.0
20 Watson Nick South Perth 7 WA V5445V2V5V V SP 45.4
21 Turner Graeme Mundaring WA V5355V543V V SV 45.3
22 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 553VV535V4 L 45.3
23 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 555V44VV43 45.3
24 Sjepcevich Bob Mundaring WA 55V534454V V SV 45.2
25 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 45V5V55245 V 45.2
26 Newbey Scott Wurgabup WA V54V455435 45.2
27 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V4V445553 V 45.2
28 Donovan Graham Esperance 154 WA 545524555V V SV 45.1
29 Martin David Kalgoorlie RC WA 544454V455 V 45.1
30 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 3534555555 SP 45.0
31 Craigie Garry Yarloop WA 4544555553 SP 45.0
32 Davidson Kevin Yarloop WA 45445544V4 44.1
33 Farrell Michael South Perth 7 WA 5V45443554 V SV SP 44.1
34 Reddin Michael Mount Barker WA 55555V3344 44.1
35 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5554V53543 44.1
36 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 4554425555 V 44.0
37 Harding John City of Subiaco WA 5554245545 SP 44.0
38 Moore John Boulder WA 035VVV5V55 43.4
39 Maher Peter Lilydale VIC 53542V54VV V 43.3
40 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V335354V5V V SP 43.3
41 Hicks David City of Subiaco WA 4335553V5V V 43.2
42 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 355V44453V 43.2
43 Martin Kim East Perth WA V445443V54 43.2
44 Girgal George Darling Range 290 WA V5553V3534 V SV 43.2
45 Lang Miriam Albany 19 WA 5455443535 SP 43.0
46 Brown Aaron Waroona 256 WA 24VVV44544 SP 42.3
47 West Phillip Darwin NT V4544V5334 42.2
48 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 445V542445 42.1
49 Tuckey Michael City of Subiaco WA 3554425545 42.0
50 McCarthy Lara Albany WA 4555444443 L 42.0
51 Eaton Merv Northam 106 WA 24V5452VV4 V SV 41.3
52 Hughes Neil City of Subiaco WA 234454V45V V SP 41.2
53 Trease Alan Manjimup WA 4540554VV4 T 41.2
54 Fallows Darryl Mundaring WA 533554V2V4 41.2
55 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 4V45435245 41.1
56 Toh Keith Werribee VIC 5433544V44 41.1
57 Taylor Russell Leonora WA 445334444V V SP 40.1
58 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55135V5353 40.1
59 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5333445454 40.0
60 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 4422455454 39.0
61 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5244353454 39.0
62 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 3545543550 V 39.0
63 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 1234454V55 V SV 38.1
64 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 3322555454 38.0
65 Schlink Tony Mundaring WA 5345553233 V 38.0
66 Concanen Merv City of Subiaco WA 542V3V4342 SV 37.2
67 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 3554452V04 37.1
68 Frehner Ian City of Subiaco WA 5015523V55 V SV 36.1
69 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 2332434555 V SV 36.0
70 Kao Shane Pratten QLD 5554522323 36.0
71 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 2422444443 V SV 33.0
72 Sakich Steven Mundaring WA 4322444222 29.0
Division F Standard Open
1 Hallam Bill Beverley WA XX6666X656 59.3
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5X5XX66X66 58.4
3 Hambleton Mal Mundaring WA XXX565665X V SV 57.4
4 Keogh Catherine Beverley WA 65XX66XX55 L 57.4
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA 66XX665655 V SV 57.2
6 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 6556XX5566 V 56.2
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA 644X66665X V SV SP 55.2
8 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66665X5555 55.1
9 Dunne Jim Esperance WA 54X6XXX54X 54.5
10 Purdy Graham Northampton WA 43566X666X 54.2
11 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 4XX5566556 L 54.2
12 Brown Mary Perth - Fremantle WA 56565655X5 L 54.1
13 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66656X4465 V SV 54.1
14 Cole David Yarloop WA 55665X5655 V 54.1
15 Lockley Ron Wurgabup WA 655656644X V SV 53.1
16 Harris Hugh City of Subiaco WA 6456X5653X V SV 52.2
17 Hurst Ric South Perth 7 WA XX55X45554 V SV 51.3
18 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 4545656546 50.0
19 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6654554564 SV 50.0
20 Henley Mike Esperance WA X645555454 49.1
21 Moore James Wurgabup WA 46X5X44544 V SV PP 48.2
22 Carver Neil City of Subiaco WA 3345566X63 V SV 47.1
23 Mortimer Shane Esperance 154 WA 4545545654 47.0
24 Whittemore Tony City of Subiaco WA 34X6555543 V SV 46.1
25 Logan Mal Mundaring WA 4456543554 SV 45.0
26 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 3445552455 L 42.0
27 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 5455046535 V SV 42.0
28 McALLAN William Mundaring WA 4325444654 41.0
29 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 4325533544 38.0
Division 1
1 Felton David Albany WA 5V5V4V5VVV V SV 49.6
2 Mackay Laurie Bencubbin WA 5555545555 V SV 49.0
3 Corbett James Benalla VIC 554VV545V5 V 48.3
4 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA VV52V555V5 47.4
5 Gee Garry Darwin 55V54455V4 V 47.2
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA 45V5V4V544 SP 46.3
7 McDONALD Shayne Albany WA V355VV5544 46.3
8 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA VV4V554544 SP 46.3
9 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V34544V65 V 46.2
10 Watkins Paul Chapman Valley WA 533555V555 V SV 46.1
11 Watkins Peter City of Subiaco WA 54V5545445 V SV SP 46.1
12 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5455544455 46.0
13 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 45V5V55245 V 45.2
14 Newbey Scott Wurgabup WA V54V455435 45.2
15 Donovan Graham Esperance 154 WA 545524555V V SV 45.1
16 Martin David Kalgoorlie RC WA 544454V455 V 45.1
17 Craigie Garry Yarloop WA 4544555553 SP 45.0
18 Farrell Michael South Perth 7 WA 5V45443554 V SV SP 44.1
19 Moore John Boulder WA 035VVV5V55 43.4
20 Maher Peter Lilydale VIC 53542V54VV V 43.3
21 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V335354V5V V SP 43.3
22 Eaton Merv Northam 106 WA 24V5452VV4 V SV 41.3
23 Hughes Neil City of Subiaco WA 234454V45V V SP 41.2
24 Toh Keith Werribee VIC 5433544V44 41.1
Division 2
1 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 545V5544VV 47.3
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V5354V5V55 47.3
3 Hughes Barry Albany 19 WA 5553VV4V55 V 47.3
4 Dods Allan City of Subiaco WA VV3VVV445V V SV 46.6
5 Turner Graeme Mundaring WA V5355V543V V SV 45.3
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 553VV535V4 L 45.3
7 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 555V44VV43 45.3
8 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V4V445553 V 45.2
9 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 3534555555 SP 45.0
10 Reddin Michael Mount Barker WA 55555V3344 44.1
11 Harding John City of Subiaco WA 5554245545 SP 44.0
12 Hicks David City of Subiaco WA 4335553V5V V 43.2
13 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 355V44453V 43.2
14 Girgal George Darling Range 290 WA V5553V3534 V SV 43.2
15 Brown Aaron Waroona 256 WA 24VVV44544 SP 42.3
16 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 4V45435245 41.1
17 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55135V5353 40.1
18 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5333445454 40.0
19 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5244353454 39.0
20 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 1234454V55 V SV 38.1
21 Schlink Tony Mundaring WA 5345553233 V 38.0
22 Frehner Ian City of Subiaco WA 5015523V55 V SV 36.1
Division 3
1 Tuckey Catherine City of Subiaco V555V4V4V4 L 47.4
2 Dann Reece LEONORA 4554V54455 U J 46.1
3 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 5545455V44 46.1
4 Watson Nick South Perth 7 WA V5445V2V5V V SP 45.4
5 Sjepcevich Bob Mundaring WA 55V534454V V SV 45.2
6 Davidson Kevin Yarloop WA 45445544V4 44.1
7 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5554V53543 44.1
8 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 4554425555 V 44.0
9 Martin Kim East Perth WA V445443V54 43.2
10 Lang Miriam Albany 19 WA 5455443535 SP 43.0
11 West Phillip Darwin NT V4544V5334 42.2
12 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 445V542445 42.1
13 Tuckey Michael City of Subiaco WA 3554425545 42.0
14 McCarthy Lara Albany WA 4555444443 L 42.0
15 Trease Alan Manjimup WA 4540554VV4 T 41.2
16 Fallows Darryl Mundaring WA 533554V2V4 41.2
17 Taylor Russell Leonora WA 445334444V V SP 40.1
18 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 4422455454 39.0
19 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 3545543550 V 39.0
20 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 3322555454 38.0
21 Concanen Merv City of Subiaco WA 542V3V4342 SV 37.2
22 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 3554452V04 37.1
23 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 2332434555 V SV 36.0
24 Kao Shane Pratten QLD 5554522323 36.0
25 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 2422444443 V SV 33.0
26 Sakich Steven Mundaring WA 4322444222 29.0
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA XX6666X656 59.3
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5X5XX66X66 58.4
3 Hambleton Mal Mundaring WA XXX565665X V SV 57.4
4 Keogh Catherine Beverley WA 65XX66XX55 L 57.4
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA 66XX665655 V SV 57.2
6 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 6556XX5566 V 56.2
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA 644X66665X V SV SP 55.2
8 Purdy Graham Northampton WA 43566X666X 54.2
9 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 4XX5566556 L 54.2
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66656X4465 V SV 54.1
11 Cole David Yarloop WA 55665X5655 V 54.1
12 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 4545656546 50.0
13 Moore James Wurgabup WA 46X5X44544 V SV PP 48.2
14 Whittemore Tony City of Subiaco WA 34X6555543 V SV 46.1
15 Logan Mal Mundaring WA 4456543554 SV 45.0
16 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 4325533544 38.0
F Standard-B
1 Dunne Jim Esperance WA 54X6XXX54X 54.5
2 Brown Mary Perth - Fremantle WA 56565655X5 L 54.1
3 Lockley Ron Wurgabup WA 655656644X V SV 53.1
4 Harris Hugh City of Subiaco WA 6456X5653X V SV 52.2
5 Hurst Ric South Perth 7 WA XX55X45554 V SV 51.3
6 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6654554564 SV 50.0
7 Henley Mike Esperance WA X645555454 49.1
8 Carver Neil City of Subiaco WA 3345566X63 V SV 47.1
9 Mortimer Shane Esperance 154 WA 4545545654 47.0
10 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 3445552455 L 42.0
11 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 5455046535 V SV 42.0
12 McALLAN William Mundaring WA 4325444654 41.0
F Open
1 Hurley Ray Esperance WA 665X665X66 58.2
2 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66X5XX55X6 57.4
3 Kinnear Bob Boddington WA X565X555XX V SV 55.4
4 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66665X5555 55.1
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 45X555X665 V SV 53.2
FTR
1 Timms Alex Perth Fremantle WA XX6X566555 V 56.3
2 Whitfield Jack Geraldton Greenough 556566566X 56.1
3 Hurley Michelle Esperance WA XX65556565 L 55.2
4 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA X555566556 54.1
5 Brown Steven Waroona 256 WA 466555X4X6 53.2
6 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 5X56465X54 52.2
7 Moore Daniel Kambalda WA 4XX4456556 51.2
8 Dickenson Judy Mundaring 5X34666555 L 51.1
9 Hathaway Gavin Albany WA 45555X5545 49.1
10 Cable Erin Albany WA 4344X44465 L 44.1
11 Bliss David Perth Fremantle WA 5455444553 44.0
12 Whittemore Anna City of Subiaco WA 444433X555 V SV L 43.1
13 Platel Jason Boddington Rifle Club WA 4343454454 40.0

Match 18 - The Kevin Craigie 800/900m - The Kevin Craigie

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Corbett James Benalla VIC 5V55VV55VV V 50.5
2 Moore John Boulder WA V555VVV55V 50.5
3 Watkins Paul Chapman Valley WA 5V5555V5VV V SV 50.4
4 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA 5V5V5555V5 SP 50.3
5 Newbey Scott Wurgabup WA 5V455VV5VV 49.5
6 Hughes Barry Albany 19 WA V555VV5VV4 V 49.5
7 Maher Peter Lilydale VIC 5VV5VV4555 V 49.4
8 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 555455V5VV 49.3
9 Turner Graeme Mundaring WA 55V55V554V V SV 49.3
10 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5545VV55V5 V 49.3
11 Mackay Laurie Bencubbin WA 5V5555V4V5 V SV 49.3
12 Brown Aaron Waroona 256 WA 5V5555V545 SP 49.2
13 Felton David Albany WA 5V5V555545 V SV 49.2
14 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 555555V545 49.1
15 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V55555545 V 49.1
16 Lang Miriam Albany 19 WA 5555555V54 SP 49.1
17 Toh Keith Werribee VIC V4VV4V555V 48.5
18 Hughes Neil City of Subiaco WA 4VV5V45V55 V SP 48.4
19 Donovan Graham Esperance 154 WA 55V355V55V V SV 48.3
20 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5554VV545V SP 48.3
21 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5554V5V4V5 48.3
22 Martin Kim East Perth WA 5V55VV5535 48.3
23 McDONALD Shayne Albany WA 4V554555V5 48.2
24 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 5V455545V5 48.2
25 Taylor Russell Leonora WA 55V55V3555 V SP 48.2
26 Trease Alan Manjimup WA 5554VV5455 T 48.2
27 Watkins Peter City of Subiaco WA 45455555V5 V SV SP 48.1
28 Craigie Garry Yarloop WA 5V54455555 SP 48.1
29 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 555555V544 48.1
30 Martin David Kalgoorlie RC WA 5555545545 V 48.0
31 Green Micheal Kambalda 288 WA 4V555544VV V 47.3
32 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 3V554V55V5 47.3
33 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA VV554553V5 47.3
34 Dods Allan City of Subiaco WA 5V535554V5 V SV 47.2
35 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 5V4544V555 SP 47.2
36 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V55V53V44V L 46.4
37 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 44V4VV4V55 V 46.4
38 Fallows Darryl Mundaring WA 44V5554V4V 46.3
39 West Phillip Darwin NT 545V54V4V4 46.3
40 Farrell Michael South Perth 7 WA 5VV4V35554 V SV SP 46.3
41 Davidson Kevin Yarloop WA 5V5545444V 46.2
42 Eaton Merv Northam 106 WA 43VV555545 V SV 46.2
43 Coulson Patrick Kambalda 288 WA V554545544 46.1
44 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 4V24VV5V55 45.4
45 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 25VV54554V 45.3
46 Girgal George Darling Range 290 WA 5534V5VV35 V SV 45.3
47 Tuckey Catherine City of Subiaco 545V44544V L 45.2
48 Dann Reece LEONORA 5543V5553V U J 45.2
49 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 445454545V V SV 45.1
50 Reddin Michael Mount Barker WA 554V443555 45.1
51 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 45355V5544 45.1
52 Schlink Tony Mundaring WA 3554454555 V 45.0
53 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5534555454 V SV 45.0
54 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V4454VV25V V SV 44.4
55 Harding John City of Subiaco WA 55V4424VV5 SP 44.3
56 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 554V452V45 44.2
57 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA V542555544 44.1
58 Sakich Steven Mundaring WA 445555V524 44.1
59 McCarthy Lara Albany WA 5525444555 L 44.0
60 Gee Garry Darwin 5543445554 V 44.0
61 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V43V5V4453 V SP 43.3
62 Frehner Ian City of Subiaco WA 335455V454 V SV 43.1
63 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V545355344 43.1
64 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 3445354555 V 43.0
65 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5542535455 43.0
66 Cromb Michael Mundaring 41 WA 2545555444 43.0
67 Concanen Merv City of Subiaco WA 5445434544 SV 42.0
68 Hicks David City of Subiaco WA 5325443V5V V 41.2
69 Tuckey Michael City of Subiaco WA 3345445345 40.0
70 Watson Nick South Perth 7 WA V44334V40V V SP 37.3
71 White David Carnarvon 65 WA 4344342443 V SV SP 35.0
72 Sjepcevich Bob Mundaring WA 222233V544 V SV 32.1
73 Kao Shane Pratten QLD 55000V5434 31.1
Division F Standard Open
1 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555666XX6X 57.3
2 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX5X65556X 56.4
3 Hallam Bill Beverley WA XX55556X66 56.3
4 Hurst Ric South Perth 7 WA 6556XX6556 V SV 56.2
5 Brown Mary Perth - Fremantle WA 65X5565666 L 56.1
6 Moore James Wurgabup WA 55565XX6X5 V SV PP 55.3
7 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 4XX6655665 L 55.2
8 Keogh Catherine Beverley WA 65655556X6 L 55.1
9 Hambleton Mal Mundaring WA 6556X66465 V SV 55.1
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA 4565XX6XX4 V SV SP 54.4
11 Henley Mike Esperance WA 45X666546X 54.2
12 Lockley Ron Wurgabup WA X555555X66 V SV 54.2
13 Carver Neil City of Subiaco WA 646X5X5655 V SV 54.2
14 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5655655665 V SV 54.0
15 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA X5X5446X56 53.3
16 Blechynden Denis Beverley 10 WA 55556X5646 V SV 53.1
17 Cole David Yarloop WA 5545656665 V 53.0
18 Purdy Graham Northampton WA X565555465 52.1
19 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 656XX64435 V 51.2
20 Logan Mal Mundaring WA 56X6554545 SV 51.1
21 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 5656536555 51.0
22 Mortimer Shane Esperance 154 WA 56X546X2X4 50.3
23 Harris Hugh City of Subiaco WA 55445X5556 V SV 50.1
24 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 5543556655 SV 49.0
25 Dunne Jim Esperance WA 453X455X55 48.2
26 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 4435444565 V SV 44.0
27 Whittemore Tony City of Subiaco WA 5545565423 V SV 44.0
28 McALLAN William Mundaring WA X533344253 38.1
29 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 3404656342 L 37.0
Division 1
1 Corbett James Benalla VIC 5V55VV55VV V 50.5
2 Moore John Boulder WA V555VVV55V 50.5
3 Watkins Paul Chapman Valley WA 5V5555V5VV V SV 50.4
4 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA 5V5V5555V5 SP 50.3
5 Newbey Scott Wurgabup WA 5V455VV5VV 49.5
6 Maher Peter Lilydale VIC 5VV5VV4555 V 49.4
7 Mackay Laurie Bencubbin WA 5V5555V4V5 V SV 49.3
8 Felton David Albany WA 5V5V555545 V SV 49.2
9 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 555555V545 49.1
10 Toh Keith Werribee VIC V4VV4V555V 48.5
11 Hughes Neil City of Subiaco WA 4VV5V45V55 V SP 48.4
12 Donovan Graham Esperance 154 WA 55V355V55V V SV 48.3
13 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5554VV545V SP 48.3
14 McDONALD Shayne Albany WA 4V554555V5 48.2
15 Watkins Peter City of Subiaco WA 45455555V5 V SV SP 48.1
16 Craigie Garry Yarloop WA 5V54455555 SP 48.1
17 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 555555V544 48.1
18 Martin David Kalgoorlie RC WA 5555545545 V 48.0
19 Green Micheal Kambalda 288 WA 4V555544VV V 47.3
20 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 44V4VV4V55 V 46.4
21 Farrell Michael South Perth 7 WA 5VV4V35554 V SV SP 46.3
22 Eaton Merv Northam 106 WA 43VV555545 V SV 46.2
23 Gee Garry Darwin 5543445554 V 44.0
24 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V43V5V4453 V SP 43.3
Division 2
1 Hughes Barry Albany 19 WA V555VV5VV4 V 49.5
2 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 555455V5VV 49.3
3 Turner Graeme Mundaring WA 55V55V554V V SV 49.3
4 Brown Aaron Waroona 256 WA 5V5555V545 SP 49.2
5 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V55555545 V 49.1
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5554V5V4V5 48.3
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 5V455545V5 48.2
8 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 3V554V55V5 47.3
9 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA VV554553V5 47.3
10 Dods Allan City of Subiaco WA 5V535554V5 V SV 47.2
11 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 5V4544V555 SP 47.2
12 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V55V53V44V L 46.4
13 Coulson Patrick Kambalda 288 WA V554545544 46.1
14 Girgal George Darling Range 290 WA 5534V5VV35 V SV 45.3
15 Reddin Michael Mount Barker WA 554V443555 45.1
16 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 45355V5544 45.1
17 Schlink Tony Mundaring WA 3554454555 V 45.0
18 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5534555454 V SV 45.0
19 Harding John City of Subiaco WA 55V4424VV5 SP 44.3
20 Frehner Ian City of Subiaco WA 335455V454 V SV 43.1
21 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA V545355344 43.1
22 Hicks David City of Subiaco WA 5325443V5V V 41.2
Division 3
1 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5545VV55V5 V 49.3
2 Lang Miriam Albany 19 WA 5555555V54 SP 49.1
3 Martin Kim East Perth WA 5V55VV5535 48.3
4 Taylor Russell Leonora WA 55V55V3555 V SP 48.2
5 Trease Alan Manjimup WA 5554VV5455 T 48.2
6 Fallows Darryl Mundaring WA 44V5554V4V 46.3
7 West Phillip Darwin NT 545V54V4V4 46.3
8 Davidson Kevin Yarloop WA 5V5545444V 46.2
9 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 4V24VV5V55 45.4
10 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 25VV54554V 45.3
11 Tuckey Catherine City of Subiaco 545V44544V L 45.2
12 Dann Reece LEONORA 5543V5553V U J 45.2
13 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 445454545V V SV 45.1
14 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V4454VV25V V SV 44.4
15 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 554V452V45 44.2
16 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA V542555544 44.1
17 Sakich Steven Mundaring WA 445555V524 44.1
18 McCarthy Lara Albany WA 5525444555 L 44.0
19 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 3445354555 V 43.0
20 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5542535455 43.0
21 Cromb Michael Mundaring 41 WA 2545555444 43.0
22 Concanen Merv City of Subiaco WA 5445434544 SV 42.0
23 Tuckey Michael City of Subiaco WA 3345445345 40.0
24 Watson Nick South Perth 7 WA V44334V40V V SP 37.3
25 White David Carnarvon 65 WA 4344342443 V SV SP 35.0
26 Sjepcevich Bob Mundaring WA 222233V544 V SV 32.1
27 Kao Shane Pratten QLD 55000V5434 31.1
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX5X65556X 56.4
2 Hallam Bill Beverley WA XX55556X66 56.3
3 Moore James Wurgabup WA 55565XX6X5 V SV PP 55.3
4 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 4XX6655665 L 55.2
5 Keogh Catherine Beverley WA 65655556X6 L 55.1
6 Hambleton Mal Mundaring WA 6556X66465 V SV 55.1
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA 4565XX6XX4 V SV SP 54.4
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5655655665 V SV 54.0
9 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA X5X5446X56 53.3
10 Blechynden Denis Beverley 10 WA 55556X5646 V SV 53.1
11 Cole David Yarloop WA 5545656665 V 53.0
12 Purdy Graham Northampton WA X565555465 52.1
13 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 656XX64435 V 51.2
14 Logan Mal Mundaring WA 56X6554545 SV 51.1
15 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 5656536555 51.0
16 Whittemore Tony City of Subiaco WA 5545565423 V SV 44.0
F Standard-B
1 Hurst Ric South Perth 7 WA 6556XX6556 V SV 56.2
2 Brown Mary Perth - Fremantle WA 65X5565666 L 56.1
3 Henley Mike Esperance WA 45X666546X 54.2
4 Lockley Ron Wurgabup WA X555555X66 V SV 54.2
5 Carver Neil City of Subiaco WA 646X5X5655 V SV 54.2
6 Mortimer Shane Esperance 154 WA 56X546X2X4 50.3
7 Harris Hugh City of Subiaco WA 55445X5556 V SV 50.1
8 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 5543556655 SV 49.0
9 Dunne Jim Esperance WA 453X455X55 48.2
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 4435444565 V SV 44.0
11 McALLAN William Mundaring WA X533344253 38.1
12 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 3404656342 L 37.0
F Open
1 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA X666666665 59.1
2 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555666XX6X 57.3
3 Hurley Ray Esperance WA X664466XX5 55.3
4 Kinnear Bob Boddington WA X556665655 V SV 55.1
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 5465654X56 V SV 52.1
FTR
1 Hathaway Gavin Albany WA X6655XXX65 57.4
2 Brown Steven Waroona 256 WA 66X56565X6 57.2
3 Timms Alex Perth Fremantle WA 3566X65556 V 53.1
4 Bliss David Perth Fremantle WA 56565456X5 53.1
5 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 56545X5556 52.1
6 Coles Dave Kambalda WA 44566X6555 52.1
7 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 4456565566 52.0
8 Hurley Michelle Esperance WA 5X66445555 L 51.1
9 Whittemore Anna City of Subiaco WA 656X553453 V SV L 48.1
10 Whitfield Jack Geraldton Greenough 3554555655 48.0
11 Dickenson Judy Mundaring 45XX554453 L 47.2
12 Cable Erin Albany WA 556654252X L 46.1
13 Moore Daniel Kambalda WA 6545444454 45.0
14 Platel Jason Boddington Rifle Club WA 3653355545 44.0

Match 17 - Aggregate - Queens Day 2 - Philip Metcalf Memorial Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Corbett James Benalla VIC V 200.21
2 Gee Garry Darwin V 198.15
3 Craigie Garry Yarloop WA SP 197.19
4 Hughes Barry Albany 19 WA V 197.17
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 197.16
6 Newbey Scott Wurgabup WA 197.16
7 Martin David Kalgoorlie RC WA V 196.25
8 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 196.24
9 McDONALD Shayne Albany WA 196.21
10 Reddin Michael Mount Barker WA 196.20
11 Felton David Albany WA V SV 196.19
12 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 196.17
13 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 196.17
14 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 196.16
15 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 195.20
16 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 195.17
17 Moore John Boulder WA 194.20
18 Maher Peter Lilydale VIC V 194.20
19 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 194.18
20 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 194.16
21 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 194.16
22 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 194.15
23 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 194.13
24 Martin Kim East Perth WA 193.19
25 Turner Graeme Mundaring WA V SV 193.17
26 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 193.17
27 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 193.16
28 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 193.14
29 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 193.14
30 Kao Shane Pratten QLD 193.12
31 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 193.12
32 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 193.12
33 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 192.15
34 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 192.15
35 Green Micheal Kambalda 288 WA V 192.13
36 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 191.20
37 Trease Alan Manjimup WA T 191.15
38 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 191.14
39 Schlink Tony Mundaring WA V 191.12
40 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 190.16
41 Tuckey Michael City of Subiaco WA 190.15
42 Cromb Michael Mundaring 41 WA 190.10
43 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 189.11
44 West Phillip Darwin NT 188.11
45 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 188.11
46 Sakich Steven Mundaring WA 188.10
47 Fallows Darryl Mundaring WA 188.9
48 Tuckey Catherine City of Subiaco L 188.9
49 Toh Keith Werribee VIC 188.8
50 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 187.9
51 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 187.9
52 Hicks David City of Subiaco WA V 186.9
53 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 185.15
54 Lang Miriam Albany 19 WA SP 185.11
55 Davidson Kevin Yarloop WA 185.10
56 Harding John City of Subiaco WA SP 185.9
57 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 183.7
58 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 182.9
59 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 182.8
60 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 181.10
61 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 181.8
62 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 180.11
63 Joyce Paul Mundaring 41 WA 179.16
64 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 179.8
65 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 176.9
66 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 175.12
67 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 175.9
68 Taylor Russell Leonora WA V SP 175.7
69 McCarthy Lara Albany WA L 175.6
70 Dann Reece LEONORA U J 173.8
71 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 170.7
72 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 168.3
73 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 153.4
Division F Standard Open
1 Hallam Bill Beverley WA 236.21
2 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 235.15
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 234.14
4 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 233.16
5 Keogh Catherine Beverley WA L 233.12
6 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA L 232.15
7 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 232.11
8 Purdy Graham Northampton WA 232.9
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 231.16
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 231.14
11 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 230.19
12 Logan Mal Mundaring WA SV 226.12
13 Moore James Wurgabup WA V SV PP 225.15
14 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 225.5
15 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 224.6
16 Cole David Yarloop WA V 223.9
17 Henley Mike Esperance WA 222.10
18 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 222.10
19 Brown Mary Perth - Fremantle WA L 220.11
20 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 220.10
21 Dunne Jim Esperance WA 219.11
22 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 219.11
23 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 219.9
24 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 216.6
25 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 212.3
26 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 209.10
27 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 207.3
28 Mortimer Shane Esperance 154 WA 205.3
29 McALLAN William Mundaring WA 195.8
Division 1
1 Corbett James Benalla VIC V 200.21
2 Gee Garry Darwin V 198.15
3 Craigie Garry Yarloop WA SP 197.19
4 Newbey Scott Wurgabup WA 197.16
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 197.16
6 Martin David Kalgoorlie RC WA V 196.25
7 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 196.24
8 McDONALD Shayne Albany WA 196.21
9 Felton David Albany WA V SV 196.19
10 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 196.17
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 196.17
12 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 196.16
13 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 195.20
14 Maher Peter Lilydale VIC V 194.20
15 Moore John Boulder WA 194.20
16 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 194.18
17 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 194.15
18 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 193.17
19 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 192.15
20 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 192.15
21 Green Micheal Kambalda 288 WA V 192.13
22 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 191.20
23 Toh Keith Werribee VIC 188.8
24 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 182.8
Division 2
1 Hughes Barry Albany 19 WA V 197.17
2 Reddin Michael Mount Barker WA 196.20
3 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 194.16
4 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 194.16
5 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 194.13
6 Turner Graeme Mundaring WA V SV 193.17
7 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 193.16
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 193.14
9 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 193.14
10 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 193.12
11 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 193.12
12 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 191.14
13 Schlink Tony Mundaring WA V 191.12
14 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 190.16
15 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 189.11
16 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 188.11
17 Hicks David City of Subiaco WA V 186.9
18 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 185.15
19 Harding John City of Subiaco WA SP 185.9
20 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 180.11
21 Joyce Paul Mundaring 41 WA 179.16
22 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 175.12
Division 3
1 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 195.17
2 Martin Kim East Perth WA 193.19
3 Kao Shane Pratten QLD 193.12
4 Trease Alan Manjimup WA T 191.15
5 Tuckey Michael City of Subiaco WA 190.15
6 Cromb Michael Mundaring 41 WA 190.10
7 West Phillip Darwin NT 188.11
8 Sakich Steven Mundaring WA 188.10
9 Fallows Darryl Mundaring WA 188.9
10 Tuckey Catherine City of Subiaco L 188.9
11 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 187.9
12 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 187.9
13 Lang Miriam Albany 19 WA SP 185.11
14 Davidson Kevin Yarloop WA 185.10
15 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 183.7
16 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 182.9
17 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 181.10
18 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 181.8
19 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 179.8
20 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 176.9
21 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 175.9
22 Taylor Russell Leonora WA V SP 175.7
23 McCarthy Lara Albany WA L 175.6
24 Dann Reece LEONORA U J 173.8
25 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 170.7
26 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 168.3
27 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 153.4
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 236.21
2 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 235.15
3 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 234.14
4 Keogh Catherine Beverley WA L 233.12
5 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA L 232.15
6 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 232.11
7 Purdy Graham Northampton WA 232.9
8 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 231.16
9 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 231.14
10 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 230.19
11 Logan Mal Mundaring WA SV 226.12
12 Moore James Wurgabup WA V SV PP 225.15
13 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 225.5
14 Cole David Yarloop WA V 223.9
15 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 222.10
16 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 219.9
F Standard-B
1 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 224.6
2 Henley Mike Esperance WA 222.10
3 Brown Mary Perth - Fremantle WA L 220.11
4 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 220.10
5 Dunne Jim Esperance WA 219.11
6 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 219.11
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 216.6
8 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 212.3
9 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 209.10
10 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 207.3
11 Mortimer Shane Esperance 154 WA 205.3
12 McALLAN William Mundaring WA 195.8
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 236.15
2 Hurley Ray Esperance WA 235.20
3 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 233.16
4 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 223.7
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 207.7
FTR
1 Bliss David Perth Fremantle WA 230.14
2 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 225.12
3 Brown Steven Waroona 256 WA 224.12
4 Moore Daniel Kambalda WA 222.8
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 220.4
6 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 218.10
7 Coles Dave Kambalda WA 217.7
8 Dickenson Judy Mundaring L 213.12
9 Hathaway Gavin Albany WA 212.8
10 Foley Evan Kambalda 209.6
11 Whitfield Jack Geraldton Greenough 207.6
12 Hurley Michelle Esperance WA L 207.3
13 Platel Jason Boddington Rifle Club WA 206.12
14 Timms Alex Perth Fremantle WA V 203.6
15 Cable Erin Albany WA L 193.3

Match 16 - The Hexta Targets 700/800m - The Hexta Targets 700/800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Corbett James Benalla VIC VVV5VVVVVV V 50.9
2 West Phillip Darwin NT V555VVVVVV 50.7
3 Watkins Peter City of Subiaco WA 5V5VVV5VVV V SV SP 50.7
4 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA VVVVV55VV5 50.7
5 McDONALD Shayne Albany WA VVV5V55V5V 50.6
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 555V5V5VVV V SP 50.5
7 Newbey Scott Wurgabup WA 5VV5V55V5V 50.5
8 Farrell Michael South Perth 7 WA 5V555VVVV5 V SV SP 50.5
9 Tuckey Michael City of Subiaco WA 5VV555VVV5 50.5
10 Maher Peter Lilydale VIC V5VVV555V5 V 50.5
11 Hughes Barry Albany 19 WA 55V5V5V55V V 50.4
12 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5V5V555VV5 V 50.4
13 Gee Garry Darwin V5V45VVVVV V 49.7
14 Dods Allan City of Subiaco WA 554VV5VVVV V SV 49.6
15 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5V4V5V5VVV 49.6
16 Fallows Darryl Mundaring WA 5VVVV5VV45 49.6
17 Martin David Kalgoorlie RC WA VV5VVV5V45 V 49.6
18 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5VV4V555VV 49.5
19 Felton David Albany WA VV5V4V555V V SV 49.5
20 Craigie Garry Yarloop WA 5V4VV5VV55 SP 49.5
21 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA V5VV5V55V4 SP 49.5
22 Watkins Paul Chapman Valley WA V555V545VV V SV 49.4
23 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA V45555VVV5 49.4
24 Hughes Neil City of Subiaco WA 55VV554VV5 V SP 49.4
25 Davidson Kevin Yarloop WA VV555555V4 49.3
26 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5VV555V554 49.3
27 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5555V5545V 49.2
28 Kao Shane Pratten QLD 554V5555V5 49.2
29 Tuckey Catherine City of Subiaco 555455VV55 L 49.2
30 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 55V555V455 49.2
31 Martin Kim East Perth WA VV5355VVVV 48.6
32 Moore John Boulder WA V5V4V4VV5V 48.6
33 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA V5545VV54V 48.4
34 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55VV454VV5 V SV 48.4
35 Frehner Ian City of Subiaco WA V555VV54V4 V SV 48.4
36 Toh Keith Werribee VIC 5545VVV545 48.3
37 Reddin Michael Mount Barker WA 554VVV5545 48.3
38 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5545VVV554 V 48.3
39 Harding John City of Subiaco WA 55544V555V SP 48.2
40 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V5554V4555 V 48.2
41 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 5VV5455545 SP 48.2
42 Sakich Steven Mundaring WA 5V4V555554 48.2
43 Mackay Laurie Bencubbin WA V553V455VV V SV 47.4
44 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V54V4V545V 47.4
45 Donovan Graham Esperance 154 WA 5VV5VV4445 V SV 47.4
46 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 454V4V55V5 47.3
47 Trease Alan Manjimup WA 5V454VV545 T 47.3
48 Eaton Merv Northam 106 WA 45455VV455 V SV 47.2
49 White David Carnarvon 65 WA V4545V5554 V SV SP 47.2
50 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 555554445V 47.1
51 Milentis Mark Manjimup 137 WA 554555544V SP 47.1
52 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 34V4V55VVV V 46.5
53 Dickenson Simon Mundaring 41 WA VV55V2V54V 46.5
54 Coulson Patrick Kambalda 288 WA V45VV5V4V3 46.5
55 Girgal George Darling Range 290 WA V53V35V55V V SV 46.4
56 Lang Miriam Albany 19 WA 5V4454VVV4 SP 46.4
57 Brown Aaron Waroona 256 WA 5V55335V5V SP 46.3
58 Hicks David City of Subiaco WA V4V445545V V 46.3
59 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V54VV54553 L 46.3
60 Turner Graeme Mundaring WA 5VV24455VV V SV 45.4
61 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 543VV4455V V SV 45.3
62 Green Micheal Kambalda 288 WA 55VV4335V5 V 45.3
63 McCarthy Lara Albany WA 35V454V5V4 L 45.3
64 Watson Nick South Perth 7 WA 2V5V355V4V V SP 44.4
65 Joyce Paul Mundaring 41 WA 2VV5444VV5 44.4
66 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 5V3454V445 44.2
67 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5454V44454 44.1
68 Schlink Tony Mundaring WA 5545554254 V 44.0
69 Dann Reece LEONORA V5VV4V4423 U J 42.4
70 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 4344454454 V SV 41.0
71 Taylor Russell Leonora WA 454223V5V5 V SP 40.2
72 Sjepcevich Bob Mundaring WA 5443544542 V SV 40.0
73 Concanen Merv City of Subiaco WA V3253V4444 SV 39.2
Division F Standard Open
1 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA X6X66666X6 V 60.3
2 Hallam Bill Beverley WA X656XXXX6X 59.6
3 Moore James Wurgabup WA 6XXX6X6X55 V SV PP 58.5
4 Brown Mary Perth - Fremantle WA X556XX66X6 L 58.4
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66X65XXX65 V SV SP 58.4
6 Carver Neil City of Subiaco WA 656665X6XX V SV 58.3
7 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 6666566X5X 58.2
8 Purdy Graham Northampton WA 66X66X6556 58.2
9 Hambleton Mal Mundaring WA 6XX5655XX6 V SV 57.4
10 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA X66X6X5565 L 57.3
11 Logan Mal Mundaring WA XX555665XX SV 56.4
12 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA X46X556XX6 SV 56.4
13 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 45X666X56X 56.3
14 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 655656X656 56.1
15 Dunne Jim Esperance WA 56XX6X4565 55.3
16 Whittemore Tony City of Subiaco WA 666555X655 V SV 55.1
17 Keogh Catherine Beverley WA 6556655566 L 55.0
18 Henley Mike Esperance WA 6XX544X56X 54.4
19 Blechynden Denis Beverley 10 WA 36666X5565 V SV 54.1
20 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 6X555X5X44 L 52.3
21 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 3456X5X665 V SV 52.2
22 Lockley Ron Wurgabup WA X565565554 V SV 52.1
23 Littlely David Bassendean Bellevue WA 565655454X V SV 51.1
24 Harris Hugh City of Subiaco WA 66534565X4 V SV 50.1
25 Cole David Yarloop WA 65566X5533 V 50.1
26 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6654445556 50.0
27 Mortimer Shane Esperance 154 WA 4X54555555 49.1
28 Hurst Ric South Perth 7 WA 5454556535 V SV 47.0
29 McALLAN William Mundaring WA 5444453X42 41.1
Division 1
1 Corbett James Benalla VIC VVV5VVVVVV V 50.9
2 McDONALD Shayne Albany WA VVV5V55V5V 50.6
2 Watkins Peter City of Subiaco WA 5V5VVV5VVV V SV SP 50.7
3 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 555V5V5VVV V SP 50.5
4 Newbey Scott Wurgabup WA 5VV5V55V5V 50.5
5 Farrell Michael South Perth 7 WA 5V555VVVV5 V SV SP 50.5
6 Maher Peter Lilydale VIC V5VVV555V5 V 50.5
7 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 5V5V555VV5 V 50.4
8 Gee Garry Darwin V5V45VVVVV V 49.7
10 Martin David Kalgoorlie RC WA VV5VVV5V45 V 49.6
11 Felton David Albany WA VV5V4V555V V SV 49.5
12 Craigie Garry Yarloop WA 5V4VV5VV55 SP 49.5
13 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA V5VV5V55V4 SP 49.5
14 Watkins Paul Chapman Valley WA V555V545VV V SV 49.4
15 Hughes Neil City of Subiaco WA 55VV554VV5 V SP 49.4
16 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5555V5545V 49.2
17 Moore John Boulder WA V5V4V4VV5V 48.6
18 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA V5545VV54V 48.4
19 Toh Keith Werribee VIC 5545VVV545 48.3
20 Mackay Laurie Bencubbin WA V553V455VV V SV 47.4
21 Donovan Graham Esperance 154 WA 5VV5VV4445 V SV 47.4
22 Eaton Merv Northam 106 WA 45455VV455 V SV 47.2
22 Milentis Mark Manjimup 137 WA 554555544V SP 47.1
28 Green Micheal Kambalda 288 WA 55VV4335V5 V 45.3
Division 2
1 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA VVVVV55VV5 50.7
3 Hughes Barry Albany 19 WA 55V5V5V55V V 50.4
3 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5V4V5V5VVV 49.6
4 Dods Allan City of Subiaco WA 554VV5VVVV V SV 49.6
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5VV4V555VV 49.5
6 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA V45555VVV5 49.4
10 Girgal George Darling Range 290 WA V53V35V55V V SV 46.4
10 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 55V555V455 49.2
11 Hicks David City of Subiaco WA V4V445545V V 46.3
12 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 55VV454VV5 V SV 48.4
13 Frehner Ian City of Subiaco WA V555VV54V4 V SV 48.4
14 Reddin Michael Mount Barker WA 554VVV5545 48.3
16 Harding John City of Subiaco WA 55544V555V SP 48.2
17 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V5554V4555 V 48.2
18 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 5VV5455545 SP 48.2
20 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 454V4V55V5 47.3
23 Coulson Patrick Kambalda 288 WA V45VV5V4V3 46.5
25 Brown Aaron Waroona 256 WA 5V55335V5V SP 46.3
26 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V54VV54553 L 46.3
27 Turner Graeme Mundaring WA 5VV24455VV V SV 45.4
29 Joyce Paul Mundaring 41 WA 2VV5444VV5 44.4
31 Schlink Tony Mundaring WA 5545554254 V 44.0
Division 3
1 West Phillip Darwin NT V555VVVVVV 50.7
2 Tuckey Michael City of Subiaco WA 5VV555VVV5 50.5
4 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5VV555V554 49.3
5 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V54V4V545V 47.4
6 White David Carnarvon 65 WA V4545V5554 V SV SP 47.2
7 Davidson Kevin Yarloop WA VV555555V4 49.3
7 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 555554445V 47.1
8 Kao Shane Pratten QLD 554V5555V5 49.2
8 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 34V4V55VVV V 46.5
9 Tuckey Catherine City of Subiaco 555455VV55 L 49.2
9 Dickenson Simon Mundaring 41 WA VV55V2V54V 46.5
9 Fallows Darryl Mundaring WA 5VVVV5VV45 49.6
11 Martin Kim East Perth WA VV5355VVVV 48.6
12 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 543VV4455V V SV 45.3
13 McCarthy Lara Albany WA 35V454V5V4 L 45.3
14 Watson Nick South Perth 7 WA 2V5V355V4V V SP 44.4
15 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5545VVV554 V 48.3
15 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5454V44454 44.1
16 Dann Reece LEONORA V5VV4V4423 U J 42.4
17 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 4344454454 V SV 41.0
18 Taylor Russell Leonora WA 454223V5V5 V SP 40.2
19 Sjepcevich Bob Mundaring WA 5443544542 V SV 40.0
19 Sakich Steven Mundaring WA 5V4V555554 48.2
20 Concanen Merv City of Subiaco WA V3253V4444 SV 39.2
21 Trease Alan Manjimup WA 5V454VV545 T 47.3
24 Lang Miriam Albany 19 WA 5V4454VVV4 SP 46.4
30 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 5V3454V445 44.2
F Standard-A
1 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA X6X66666X6 V 60.3
2 Hallam Bill Beverley WA X656XXXX6X 59.6
3 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 6666566X5X 58.2
3 Moore James Wurgabup WA 6XXX6X6X55 V SV PP 58.5
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66X65XXX65 V SV SP 58.4
5 Purdy Graham Northampton WA 66X66X6556 58.2
6 Hambleton Mal Mundaring WA 6XX5655XX6 V SV 57.4
7 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA X66X6X5565 L 57.3
8 Logan Mal Mundaring WA XX555665XX SV 56.4
10 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 45X666X56X 56.3
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA 666555X655 V SV 55.1
12 Keogh Catherine Beverley WA 6556655566 L 55.0
14 Blechynden Denis Beverley 10 WA 36666X5565 V SV 54.1
15 Littlely David Bassendean Bellevue WA 565655454X V SV 51.1
17 Cole David Yarloop WA 65566X5533 V 50.1
18 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6654445556 50.0
F Standard-B
1 Brown Mary Perth - Fremantle WA X556XX66X6 L 58.4
2 Carver Neil City of Subiaco WA 656665X6XX V SV 58.3
5 Dunne Jim Esperance WA 56XX6X4565 55.3
6 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 6X555X5X44 L 52.3
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 3456X5X665 V SV 52.2
8 Lockley Ron Wurgabup WA X565565554 V SV 52.1
9 Mortimer Shane Esperance 154 WA 4X54555555 49.1
9 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA X46X556XX6 SV 56.4
10 Hurst Ric South Perth 7 WA 5454556535 V SV 47.0
11 McALLAN William Mundaring WA 5444453X42 41.1
13 Henley Mike Esperance WA 6XX544X56X 54.4
16 Harris Hugh City of Subiaco WA 66534565X4 V SV 50.1
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA 66X5X66X66 V SV 59.3
2 Hurley Ray Esperance WA 66X6XX64XX 58.5
3 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6666656565 57.0
4 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 655656X656 56.1
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6X46555466 V SV 53.1
FTR
1 Bliss David Perth Fremantle WA 6XX6666X56 59.3
2 Moore Daniel Kambalda WA 6X56XXX556 57.4
3 Platel Jason Boddington Rifle Club WA X6643XX666 55.3
4 Foley Evan Kambalda 65XX656465 55.2
5 Timms Alex Perth Fremantle WA 665X565X55 V 55.2
6 Coles Dave Kambalda WA X665565565 55.1
7 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 5666645655 54.0
8 Brown Steven Waroona 256 WA 64555556XX 53.2
9 Hurley Michelle Esperance WA X666556436 L 53.1
10 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 4656605666 50.0
11 Dickenson Judy Mundaring 255X6X5554 L 49.2
12 Hathaway Gavin Albany WA 5X65436464 49.1
13 Whittemore Anna City of Subiaco WA 55X5563346 V SV L 48.1
14 Cable Erin Albany WA 5652553454 L 44.0
15 Whitfield Jack Geraldton Greenough 3554543365 43.0

Match 15 - The Major Hackfath Memorial 700/800m - The Major Hackfath Memorial

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA 5VV5VVVVVV SP 50.8
2 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5VVVVVVV5V V 50.8
3 McDONALD Shayne Albany WA V55V5VVVVV 50.7
4 Watkins Paul Chapman Valley WA 55VVVVVV5V V SV 50.7
5 Farrell Michael South Perth 7 WA 5VVV5VVVV5 V SV SP 50.7
6 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5VVV55VV5V V SV 50.6
7 Turner Graeme Mundaring WA 5V5VVVV55V V SV 50.6
8 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA VVV555VVV5 50.6
9 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55VVVVV5V5 50.6
10 Schlink Tony Mundaring WA 5555VVVV5V V 50.5
11 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V555V5VV5V L 50.5
11 Watkins Peter City of Subiaco WA V555V5VV5V V SV SP 50.5
13 Milentis Mark Manjimup 137 WA V55V5V5V5V SP 50.5
14 Craigie Garry Yarloop WA 5V5V55VVV5 SP 50.5
15 Reddin Michael Mount Barker WA 5VVV5VV555 50.5
16 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VV5VV5V555 V SP 50.5
17 Hughes Barry Albany 19 WA 55V5V5V55V V 50.4
18 Felton David Albany WA 5V5555VVV5 V SV 50.4
19 Corbett James Benalla VIC 555V5555VV V 50.3
20 Toh Keith Werribee VIC 5555V55VV5 50.3
21 Gee Garry Darwin 55555V55V5 V 50.2
22 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5V55V55555 50.2
23 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 555V555555 50.1
24 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA VVV545VVVV V 49.7
25 Martin David Kalgoorlie RC WA V4VVVVVV55 V 49.7
26 Hughes Neil City of Subiaco WA 5VV4V555VV V SP 49.5
27 Mackay Laurie Bencubbin WA 5VVV5455VV V SV 49.5
28 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 55V5V4VVV5 49.5
29 Sakich Steven Mundaring WA VVV54VV555 49.5
30 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 5V5V5V5VV4 49.5
31 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 55555VVV4V V 49.4
32 Brown Aaron Waroona 256 WA 55VV55V4V5 SP 49.4
33 Martin Kim East Perth WA 45V55VVV55 49.4
34 Trease Alan Manjimup WA 555V55VVV4 T 49.4
35 Hicks David City of Subiaco WA 5555V45V5V V 49.3
36 Green Micheal Kambalda 288 WA 55V5V554V5 V 49.3
37 Lang Miriam Albany 19 WA 554VV5V555 SP 49.3
38 Tuckey Catherine City of Subiaco 55V4VV5555 L 49.3
39 Newbey Scott Wurgabup WA 555VVV4555 49.3
40 Donovan Graham Esperance 154 WA VV55555V45 V SV 49.3
41 White David Carnarvon 65 WA 555V555VV4 V SV SP 49.3
42 Dods Allan City of Subiaco WA 5555V55545 V SV 49.1
43 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55VV4V4V5V 48.5
44 Maher Peter Lilydale VIC 555VV4VV4V V 48.5
45 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 5VV55V4VV4 48.5
46 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 5545V54VVV 48.4
47 Kao Shane Pratten QLD 55V5VV445V 48.4
48 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 55VVV5445V V SV 48.4
49 Moore John Boulder WA 45V5VV5V45 48.4
50 Cromb Michael Mundaring 41 WA 55VVV54V45 48.4
51 Samuel Kerry City of Subiaco WA 554VVV4555 V SV 48.3
52 West Phillip Darwin NT V45555455V 48.2
53 Watson Nick South Perth 7 WA 5554VV5554 V SP 48.2
54 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 554V555554 V 48.1
55 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V54V5V4V4V V SV 47.5
56 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5445V5VVV4 47.4
57 Tuckey Michael City of Subiaco WA 54V4545V5V 47.3
58 Harding John City of Subiaco WA 5V45V355V5 SP 47.3
59 Fallows Darryl Mundaring WA 54445V5555 47.1
60 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 554V43V55V 46.3
61 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 4455VV4V45 46.3
62 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 5V44555V44 SP 46.2
63 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 4V5V5V3445 45.3
64 Davidson Kevin Yarloop WA 34555V5355 45.1
65 McCarthy Lara Albany WA 544V455445 L 45.1
66 Taylor Russell Leonora WA 55V5455335 V SP 45.1
67 Dickenson Simon Mundaring 41 WA V254VV4545 44.3
68 Eaton Merv Northam 106 WA 4355V345V5 V SV 44.2
69 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 3V555V334V V SV 43.3
70 Dann Reece LEONORA 52VV5V5335 U J 43.3
71 Sjepcevich Bob Mundaring WA 5354544444 V SV 42.0
72 Frehner Ian City of Subiaco WA 44V4V44443 V SV 41.2
73 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 55VV524523 41.2
74 Girgal George Darling Range 290 WA V423355V44 V SV 40.2
75 Concanen Merv City of Subiaco WA 5V42505432 SV 35.1
Division F Standard Open
1 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA XXX666XXX6 60.6
2 Keogh Catherine Beverley WA 66X666XX6X L 60.4
3 Hallam Bill Beverley WA 5X6XX6XX6X 59.6
4 Purdy Graham Northampton WA X56666XXXX 59.5
5 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA X6X566X6XX V 59.5
6 Whittemore Tony City of Subiaco WA 66XXXX656X V SV 59.5
7 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 6X66566X6X L 59.3
8 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X6665X66X 59.3
9 Harris Hugh City of Subiaco WA X56X655X6X V SV 57.4
10 McALLAN William Mundaring WA 4X566XXX56 56.4
11 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA X66X56XX45 56.4
12 Dunne Jim Esperance WA 6645XX566X 56.3
13 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 656XX565X5 V SV 56.3
14 Cole David Yarloop WA X656X56X55 V 56.3
15 Henley Mike Esperance WA 65X656X556 56.2
16 Blechynden Denis Beverley 10 WA 665556X665 V SV 56.1
17 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6655X56665 V SV SP 56.1
18 Hambleton Mal Mundaring WA XX65X5555X V SV 55.4
19 Moore James Wurgabup WA 6XX556555X V SV PP 55.3
20 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6X5XX54656 V SV 55.3
21 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA XX65666554 55.2
22 Logan Mal Mundaring WA XX65556555 SV 54.2
23 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 6X56665554 L 54.1
24 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6666644556 SV 54.0
25 Brown Mary Perth - Fremantle WA 65X545X556 L 53.2
26 Mortimer Shane Esperance 154 WA 4656X55565 53.1
27 Carver Neil City of Subiaco WA 2655556656 V SV 51.0
28 Hurst Ric South Perth 7 WA 5655555545 V SV 50.0
29 Lockley Ron Wurgabup WA 55455564X3 V SV 48.1
30 Alford David Bassendean Bellevue WA 4554444424 V SV 40.0
Division 1
1 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA 5VV5VVVVVV SP 50.8
2 McDONALD Shayne Albany WA V55V5VVVVV 50.7
3 Watkins Paul Chapman Valley WA 55VVVVVV5V V SV 50.7
4 Farrell Michael South Perth 7 WA 5VVV5VVVV5 V SV SP 50.7
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V555V5VV5V V SV SP 50.5
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA V55V5V5V5V SP 50.5
7 Craigie Garry Yarloop WA 5V5V55VVV5 SP 50.5
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VV5VV5V555 V SP 50.5
9 Felton David Albany WA 5V5555VVV5 V SV 50.4
10 Corbett James Benalla VIC 555V5555VV V 50.3
11 Toh Keith Werribee VIC 5555V55VV5 50.3
12 Gee Garry Darwin 55555V55V5 V 50.2
13 Martin David Kalgoorlie RC WA V4VVVVVV55 V 49.7
14 Hughes Neil City of Subiaco WA 5VV4V555VV V SP 49.5
15 Mackay Laurie Bencubbin WA 5VVV5455VV V SV 49.5
16 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 55V5V4VVV5 49.5
17 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 5V5V5V5VV4 49.5
18 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 55555VVV4V V 49.4
19 Green Micheal Kambalda 288 WA 55V5V554V5 V 49.3
20 Newbey Scott Wurgabup WA 555VVV4555 49.3
21 Donovan Graham Esperance 154 WA VV55555V45 V SV 49.3
22 Maher Peter Lilydale VIC 555VV4VV4V V 48.5
23 Moore John Boulder WA 45V5VV5V45 48.4
24 Eaton Merv Northam 106 WA 4355V345V5 V SV 44.2
Division 2
1 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5VVV55VV5V V SV 50.6
2 Turner Graeme Mundaring WA 5V5VVVV55V V SV 50.6
3 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55VVVVV5V5 50.6
4 Schlink Tony Mundaring WA 5555VVVV5V V 50.5
5 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V555V5VV5V L 50.5
6 Reddin Michael Mount Barker WA 5VVV5VV555 50.5
7 Hughes Barry Albany 19 WA 55V5V5V55V V 50.4
8 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5V55V55555 50.2
9 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 555V555555 50.1
10 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA VVV545VVVV V 49.7
11 Brown Aaron Waroona 256 WA 55VV55V4V5 SP 49.4
12 Hicks David City of Subiaco WA 5555V45V5V V 49.3
13 Dods Allan City of Subiaco WA 5555V55545 V SV 49.1
14 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55VV4V4V5V 48.5
15 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 5VV55V4VV4 48.5
16 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 5545V54VVV 48.4
17 Samuel Kerry City of Subiaco WA 554VVV4555 V SV 48.3
18 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 5445V5VVV4 47.4
19 Harding John City of Subiaco WA 5V45V355V5 SP 47.3
20 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 5V44555V44 SP 46.2
21 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 4V5V5V3445 45.3
22 Frehner Ian City of Subiaco WA 44V4V44443 V SV 41.2
23 Girgal George Darling Range 290 WA V423355V44 V SV 40.2
Division 3
1 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5VVVVVVV5V V 50.8
2 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA VVV555VVV5 50.6
3 Sakich Steven Mundaring WA VVV54VV555 49.5
4 Martin Kim East Perth WA 45V55VVV55 49.4
5 Trease Alan Manjimup WA 555V55VVV4 T 49.4
6 Lang Miriam Albany 19 WA 554VV5V555 SP 49.3
7 Tuckey Catherine City of Subiaco 55V4VV5555 L 49.3
8 White David Carnarvon 65 WA 555V555VV4 V SV SP 49.3
9 Kao Shane Pratten QLD 55V5VV445V 48.4
10 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 55VVV5445V V SV 48.4
11 Cromb Michael Mundaring 41 WA 55VVV54V45 48.4
12 West Phillip Darwin NT V45555455V 48.2
13 Watson Nick South Perth 7 WA 5554VV5554 V SP 48.2
14 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 554V555554 V 48.1
15 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V54V5V4V4V V SV 47.5
16 Tuckey Michael City of Subiaco WA 54V4545V5V 47.3
17 Fallows Darryl Mundaring WA 54445V5555 47.1
18 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 554V43V55V 46.3
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 4455VV4V45 46.3
20 Davidson Kevin Yarloop WA 34555V5355 45.1
21 McCarthy Lara Albany WA 544V455445 L 45.1
22 Taylor Russell Leonora WA 55V5455335 V SP 45.1
23 Dickenson Simon Mundaring 41 WA V254VV4545 44.3
24 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 3V555V334V V SV 43.3
25 Dann Reece LEONORA 52VV5V5335 U J 43.3
26 Sjepcevich Bob Mundaring WA 5354544444 V SV 42.0
27 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 55VV524523 41.2
28 Concanen Merv City of Subiaco WA 5V42505432 SV 35.1
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA 66X666XX6X L 60.4
2 Hallam Bill Beverley WA 5X6XX6XX6X 59.6
3 Purdy Graham Northampton WA X56666XXXX 59.5
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA X6X566X6XX V 59.5
5 Whittemore Tony City of Subiaco WA 66XXXX656X V SV 59.5
6 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 6X66566X6X L 59.3
7 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6X6665X66X 59.3
8 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA X66X56XX45 56.4
9 Cole David Yarloop WA X656X56X55 V 56.3
10 Blechynden Denis Beverley 10 WA 665556X665 V SV 56.1
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6655X56665 V SV SP 56.1
12 Hambleton Mal Mundaring WA XX65X5555X V SV 55.4
13 Moore James Wurgabup WA 6XX556555X V SV PP 55.3
14 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6X5XX54656 V SV 55.3
15 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA XX65666554 55.2
16 Logan Mal Mundaring WA XX65556555 SV 54.2
F Standard-B
1 Harris Hugh City of Subiaco WA X56X655X6X V SV 57.4
2 McALLAN William Mundaring WA 4X566XXX56 56.4
3 Dunne Jim Esperance WA 6645XX566X 56.3
4 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 656XX565X5 V SV 56.3
5 Henley Mike Esperance WA 65X656X556 56.2
6 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 6X56665554 L 54.1
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6666644556 SV 54.0
8 Brown Mary Perth - Fremantle WA 65X545X556 L 53.2
9 Mortimer Shane Esperance 154 WA 4656X55565 53.1
10 Carver Neil City of Subiaco WA 2655556656 V SV 51.0
11 Hurst Ric South Perth 7 WA 5655555545 V SV 50.0
12 Lockley Ron Wurgabup WA 55455564X3 V SV 48.1
13 Alford David Bassendean Bellevue WA 4554444424 V SV 40.0
F Open
1 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA XXX666XXX6 60.6
2 Kinnear Bob Boddington WA 65X6XX6XX6 V SV 59.5
3 Hurley Ray Esperance WA 656XXX65X6 58.4
4 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 42355X65X5 47.2
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 01456XX555 V SV 43.2
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA 66X6XX666X 60.4
2 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 55X6X66XX6 58.4
3 Platel Jason Boddington Rifle Club WA X5664X65XX 56.4
4 Whittemore Anna City of Subiaco WA 6656665655 V SV L 56.0
5 Dickenson Judy Mundaring 6XX4X564XX L 55.5
6 Coles Dave Kambalda WA X55456XX66 55.3
7 Bliss David Perth Fremantle WA 555XX656X5 55.3
8 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA X55655X665 55.2
9 Moore Daniel Kambalda WA 3655X6555X 52.2
10 Foley Evan Kambalda 6545X65455 51.1
11 Hathaway Gavin Albany WA X565545645 51.1
12 Hurley Michelle Esperance WA 6554356656 L 51.0
13 Whitfield Jack Geraldton Greenough 4456655555 50.0
14 Cable Erin Albany WA 03X555554X L 44.2
15 Timms Alex Perth Fremantle WA 5443354442 V 38.0

Match 14 - The Darling Range Rifle Club 600/700m - The Darling Range Rifle Club

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 McDONALD Shayne Albany WA 5VVVV55VVV 50.7
2 Filgate Gary Geraldton Greenough WA VVVVV555VV V 50.7
3 Gee Garry Darwin 5V5VV5V555 V 50.4
4 Newbey Scott Wurgabup WA 555555V5VV 50.3
5 Corbett James Benalla VIC 55555V55VV V 50.3
6 Felton David Albany WA VV5VV54VVV V SV 49.7
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 5V45VVV5VV 49.6
8 Martin David Kalgoorlie RC WA VV5VV45V5V V 49.6
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V45V55VVV SP 49.5
10 Reddin Michael Mount Barker WA VVV545V5V5 49.5
11 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA V5V55VV5V4 49.5
12 Hughes Barry Albany 19 WA VV55V4V555 V 49.4
13 Craigie Garry Yarloop WA 55VVVV4555 SP 49.4
14 Green Micheal Kambalda 288 WA 5VV555VV54 V 49.4
15 Brown Aaron Waroona 256 WA 55455V5VV5 SP 49.3
16 Turner Graeme Mundaring WA 54555VVV55 V SV 49.3
17 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V5V554V55 V 49.3
18 Hughes Neil City of Subiaco WA 55555VVV54 V SP 49.3
19 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 555555VV54 49.2
20 Martin Kim East Perth WA VV4VVV455V 48.6
21 Donovan Graham Esperance 154 WA V5V4VVVV45 V SV 48.6
22 Trease Alan Manjimup WA V4555VV54V T 48.4
23 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 55VVVV4455 V 48.4
24 Moore John Boulder WA 55V5VVV445 48.4
25 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 55VV54545V L 48.3
26 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5V4VV54555 48.3
27 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 455VVV5455 V SV 48.3
28 Mackay Laurie Bencubbin WA VV55V55445 V SV 48.3
29 Schlink Tony Mundaring WA 4555545VV5 V 48.2
30 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA VV44V55VV4 SP 47.5
31 Maher Peter Lilydale VIC 4V5VV545V4 V 47.4
32 Davidson Kevin Yarloop WA V545VVV454 47.4
33 Dods Allan City of Subiaco WA V5445455VV V SV 47.3
34 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 4554V545VV V SP 47.3
35 Watkins Paul Chapman Valley WA 4V555V454V V SV 47.3
36 Cromb Michael Mundaring 41 WA V5455V544V 47.3
37 Kao Shane Pratten QLD 54355V5VV5 47.3
38 Watkins Peter City of Subiaco WA 55V44V45V5 V SV SP 47.3
39 Samuel Kerry City of Subiaco WA V5555V44V4 V SV 47.3
40 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA VV5455V454 SP 47.3
41 Eaton Merv Northam 106 WA 55544V5V45 V SV 47.2
42 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5554V54V54 47.2
43 Sjepcevich Bob Mundaring WA 4554V5V554 V SV 47.2
44 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 5455V4V554 V SV 47.2
45 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 54V5555445 47.1
46 West Phillip Darwin NT 5455554V54 47.1
47 Watson Nick South Perth 7 WA 5555355554 V SP 47.0
48 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V4V4V544 46.3
49 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 554V5VV444 46.3
50 Farrell Michael South Perth 7 WA 4545445VV5 V SV SP 46.2
51 Girgal George Darling Range 290 WA V534V54555 V SV 46.2
52 White David Carnarvon 65 WA V4V4454555 V SV SP 46.2
53 Sakich Steven Mundaring WA 5V4V544545 46.2
54 Harding John City of Subiaco WA 545555444V SP 46.1
55 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5454545545 46.0
56 Fallows Darryl Mundaring WA 5554455445 46.0
57 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 5554454554 46.0
58 Tuckey Michael City of Subiaco WA 44V3V5V554 45.3
59 Tuckey Catherine City of Subiaco 5V45VV4444 L 45.3
60 Lang Miriam Albany 19 WA V54355V454 SP 45.2
61 Coulson Patrick Kambalda 288 WA V544V45454 45.2
62 Taylor Russell Leonora WA 555V4V4444 V SP 45.2
63 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V5545V5434 V SV 45.2
64 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V4V5545543 45.2
65 Frehner Ian City of Subiaco WA 455454445V V SV 45.1
66 Dann Reece LEONORA 455445V445 U J 45.1
67 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA VV44444455 44.2
68 Hicks David City of Subiaco WA 4445V44545 V 44.1
69 McCarthy Lara Albany WA 5445554345 L 44.0
70 Joyce Paul Mundaring 41 WA VV4V0V5V4V 43.6
71 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 5345V35454 V SV 43.1
72 Toh Keith Werribee VIC 5434445455 43.0
73 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 4545454345 V 43.0
74 Barrett William Kalgoorlie 11 WA VV253445V4 V 42.3
75 Concanen Merv City of Subiaco WA 4544V54434 SV 42.1
76 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5443V34444 40.1
Division F Standard Open
1 Purdy Graham Northampton WA 6666666X66 60.1
2 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA X5X6XXXX6X 59.7
3 Cole David Yarloop WA 6X6XX6X56X V 59.5
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA XXX566XX66 59.5
5 Lydiate Ross Cuballing 69 WA X66X666X5X V SV 59.4
6 Hallam Bill Beverley WA 6X6X6X66X5 59.4
7 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 66XXX65666 59.3
8 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66X56666X6 59.2
9 Hambleton Mal Mundaring WA XX56566XXX V SV 58.5
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 66XX55X6XX V SV 58.5
11 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 46X6X6666X L 58.3
12 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66566X6X5X V SV SP 58.3
13 Keogh Catherine Beverley WA 66X665X65X L 58.3
14 Carver Neil City of Subiaco WA X66X6655X6 V SV 58.3
15 Logan Mal Mundaring WA 565666X666 SV 58.1
16 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6665666566 SV 58.0
17 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 665X5X65XX V 57.4
18 Harris Hugh City of Subiaco WA 6X6X655656 V SV 57.2
19 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6X65665566 V SV 57.1
20 Brown Mary Perth - Fremantle WA 666655X64X L 56.2
21 Littlely David Bassendean Bellevue WA 665465XX66 V SV 56.2
22 Lockley Ron Wurgabup WA 656555666X V SV 56.1
23 Hurst Ric South Perth 7 WA 6665655566 V SV 56.0
24 Henley Mike Esperance WA 6X554X5X6X 55.4
25 Moore James Wurgabup WA 56455656XX V SV PP 54.2
26 Alford David Bassendean Bellevue WA 54555XX5X6 V SV 53.3
27 Dunne Jim Esperance WA 66655544X6 53.1
28 McALLAN William Mundaring WA 65554545X5 50.1
29 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA X6X5660446 L 49.2
30 Bookham Stephen Moora 4546444456 46.0
31 Mortimer Shane Esperance 154 WA 6633165555 45.0
Division 1
1 McDONALD Shayne Albany WA 5VVVV55VVV 50.7
2 Filgate Gary Geraldton Greenough WA VVVVV555VV V 50.7
3 Gee Garry Darwin 5V5VV5V555 V 50.4
4 Newbey Scott Wurgabup WA 555555V5VV 50.3
5 Corbett James Benalla VIC 55555V55VV V 50.3
6 Felton David Albany WA VV5VV54VVV V SV 49.7
7 Martin David Kalgoorlie RC WA VV5VV45V5V V 49.6
8 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V45V55VVV SP 49.5
9 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA V5V55VV5V4 49.5
10 Craigie Garry Yarloop WA 55VVVV4555 SP 49.4
11 Green Micheal Kambalda 288 WA 5VV555VV54 V 49.4
12 Hughes Neil City of Subiaco WA 55555VVV54 V SP 49.3
13 Donovan Graham Esperance 154 WA V5V4VVVV45 V SV 48.6
14 Moore John Boulder WA 55V5VVV445 48.4
15 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5V4VV54555 48.3
16 Mackay Laurie Bencubbin WA VV55V55445 V SV 48.3
17 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA VV44V55VV4 SP 47.5
18 Maher Peter Lilydale VIC 4V5VV545V4 V 47.4
19 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 4554V545VV V SP 47.3
20 Watkins Paul Chapman Valley WA 4V555V454V V SV 47.3
21 Watkins Peter City of Subiaco WA 55V44V45V5 V SV SP 47.3
22 Eaton Merv Northam 106 WA 55544V5V45 V SV 47.2
23 Farrell Michael South Perth 7 WA 4545445VV5 V SV SP 46.2
24 Toh Keith Werribee VIC 5434445455 43.0
Division 2
1 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 5V45VVV5VV 49.6
2 Reddin Michael Mount Barker WA VVV545V5V5 49.5
3 Hughes Barry Albany 19 WA VV55V4V555 V 49.4
4 Brown Aaron Waroona 256 WA 55455V5VV5 SP 49.3
5 Turner Graeme Mundaring WA 54555VVV55 V SV 49.3
6 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V5V554V55 V 49.3
7 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 555555VV54 49.2
8 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 55VV54545V L 48.3
9 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 455VVV5455 V SV 48.3
10 Schlink Tony Mundaring WA 4555545VV5 V 48.2
11 Dods Allan City of Subiaco WA V5445455VV V SV 47.3
12 Samuel Kerry City of Subiaco WA V5555V44V4 V SV 47.3
13 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA VV5455V454 SP 47.3
14 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 5554V54V54 47.2
15 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 54V5555445 47.1
16 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V4V4V544 46.3
17 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 554V5VV444 46.3
18 Girgal George Darling Range 290 WA V534V54555 V SV 46.2
19 Harding John City of Subiaco WA 545555444V SP 46.1
20 Coulson Patrick Kambalda 288 WA V544V45454 45.2
21 Frehner Ian City of Subiaco WA 455454445V V SV 45.1
22 Hicks David City of Subiaco WA 4445V44545 V 44.1
23 Joyce Paul Mundaring 41 WA VV4V0V5V4V 43.6
24 Barrett William Kalgoorlie 11 WA VV253445V4 V 42.3
Division 3
1 Martin Kim East Perth WA VV4VVV455V 48.6
2 Trease Alan Manjimup WA V4555VV54V T 48.4
3 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 55VVVV4455 V 48.4
4 Davidson Kevin Yarloop WA V545VVV454 47.4
5 Cromb Michael Mundaring 41 WA V5455V544V 47.3
6 Kao Shane Pratten QLD 54355V5VV5 47.3
7 Sjepcevich Bob Mundaring WA 4554V5V554 V SV 47.2
8 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 5455V4V554 V SV 47.2
9 West Phillip Darwin NT 5455554V54 47.1
10 Watson Nick South Perth 7 WA 5555355554 V SP 47.0
11 White David Carnarvon 65 WA V4V4454555 V SV SP 46.2
12 Sakich Steven Mundaring WA 5V4V544545 46.2
13 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5454545545 46.0
14 Fallows Darryl Mundaring WA 5554455445 46.0
15 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 5554454554 46.0
16 Tuckey Michael City of Subiaco WA 44V3V5V554 45.3
17 Tuckey Catherine City of Subiaco 5V45VV4444 L 45.3
18 Lang Miriam Albany 19 WA V54355V454 SP 45.2
19 Taylor Russell Leonora WA 555V4V4444 V SP 45.2
20 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V5545V5434 V SV 45.2
21 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V4V5545543 45.2
22 Dann Reece LEONORA 455445V445 U J 45.1
23 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA VV44444455 44.2
24 McCarthy Lara Albany WA 5445554345 L 44.0
25 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 5345V35454 V SV 43.1
26 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 4545454345 V 43.0
27 Concanen Merv City of Subiaco WA 4544V54434 SV 42.1
28 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5443V34444 40.1
F Standard-A
1 Purdy Graham Northampton WA 6666666X66 60.1
2 Cole David Yarloop WA 6X6XX6X56X V 59.5
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA XXX566XX66 59.5
4 Hallam Bill Beverley WA 6X6X6X66X5 59.4
5 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 66XXX65666 59.3
6 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66X56666X6 59.2
7 Hambleton Mal Mundaring WA XX56566XXX V SV 58.5
8 Whittemore Tony City of Subiaco WA 66XX55X6XX V SV 58.5
9 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 46X6X6666X L 58.3
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66566X6X5X V SV SP 58.3
11 Keogh Catherine Beverley WA 66X665X65X L 58.3
12 Logan Mal Mundaring WA 565666X666 SV 58.1
13 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 665X5X65XX V 57.4
14 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6X65665566 V SV 57.1
15 Littlely David Bassendean Bellevue WA 665465XX66 V SV 56.2
16 Moore James Wurgabup WA 56455656XX V SV PP 54.2
F Standard-B
1 Lydiate Ross Cuballing 69 WA X66X666X5X V SV 59.4
2 Carver Neil City of Subiaco WA X66X6655X6 V SV 58.3
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6665666566 SV 58.0
4 Harris Hugh City of Subiaco WA 6X6X655656 V SV 57.2
5 Brown Mary Perth - Fremantle WA 666655X64X L 56.2
6 Lockley Ron Wurgabup WA 656555666X V SV 56.1
7 Hurst Ric South Perth 7 WA 6665655566 V SV 56.0
8 Henley Mike Esperance WA 6X554X5X6X 55.4
9 Alford David Bassendean Bellevue WA 54555XX5X6 V SV 53.3
10 Dunne Jim Esperance WA 66655544X6 53.1
11 McALLAN William Mundaring WA 65554545X5 50.1
12 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA X6X5660446 L 49.2
13 Bookham Stephen Moora 4546444456 46.0
14 Mortimer Shane Esperance 154 WA 6633165555 45.0
F Open
1 Hurley Ray Esperance WA 66666X6X6X 60.3
2 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA X5X6XXXX6X 59.7
3 Kinnear Bob Boddington WA XX566X6XXX V SV 59.6
4 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 56X66666X6 59.2
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 4554X56666 V SV 53.1
FTR
1 Whittemore Anna City of Subiaco WA 66X66X666X V SV L 60.3
2 Bliss David Perth Fremantle WA 6XXX566X6X 59.5
3 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 665665X5XX 57.3
4 Hathaway Gavin Albany WA 66XX65556X 57.3
5 Brown Steven Waroona 256 WA 666XX6555X 57.3
6 Coles Dave Kambalda WA 46XX55X666 56.3
7 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA X6656XX465 56.3
8 Moore Daniel Kambalda WA 6X65566556 56.1
9 Timms Alex Perth Fremantle WA 45XXX66556 V 55.3
10 Whitfield Jack Geraldton Greenough 66XX546X55 55.3
11 Hurley Michelle Esperance WA 666654X565 L 55.1
12 Dickenson Judy Mundaring XX55565456 L 53.2
13 Platel Jason Boddington Rifle Club WA 655X4XX454 51.3
14 Foley Evan Kambalda X50566X556 50.2
15 Cable Erin Albany WA X655455545 L 50.1

Match 13 - The Reginald Wagland 600/700m - The Reginald Wagland

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA 5555VVVVVV SP 50.6
2 Moore John Boulder WA 5VVVV555VV 50.6
3 Corbett James Benalla VIC VVVV5555VV V 50.6
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5VV55VV5V SP 50.6
5 Brown Aaron Waroona 256 WA VVV555VVV5 SP 50.6
6 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5VVVVV5V55 50.6
7 Reddin Michael Mount Barker WA 54VVVVVV5V 49.7
8 Martin David Kalgoorlie RC WA VV55V5V4VV V 49.6
9 Maher Peter Lilydale VIC V54VVVVV55 V 49.6
10 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 4VVVVVV555 49.6
11 Schlink Tony Mundaring WA 5V5VV5V4V5 V 49.5
12 Craigie Garry Yarloop WA 5V5VV5V5V4 SP 49.5
13 Turner Graeme Mundaring WA 5V554V55VV V SV 49.4
14 Dods Allan City of Subiaco WA V54V5555V5 V SV 49.3
15 Kao Shane Pratten QLD 54V555VV55 49.3
16 Green Micheal Kambalda 288 WA V5554VV555 V 49.3
17 Gee Garry Darwin 55V45555V5 V 49.2
18 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5V55554V55 V 49.2
19 Watkins Peter City of Subiaco WA 54V5V55555 V SV SP 49.2
20 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA VV454VV55V 48.5
21 Hughes Barry Albany 19 WA V55VV5V4V4 V 48.5
22 Newbey Scott Wurgabup WA 5V4VV5VV54 48.5
23 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 55445V5VVV 48.4
24 Watkins Paul Chapman Valley WA V554V45VV5 V SV 48.4
25 Tuckey Michael City of Subiaco WA 55VV5VV445 48.4
26 Martin Kim East Perth WA V44555V55V 48.3
27 Mackay Laurie Bencubbin WA 5554VV455V V SV 48.3
28 Felton David Albany WA 5VV545455V V SV 48.3
29 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA V5V54545V5 48.3
30 Samuel Kerry City of Subiaco WA VV545V4555 V SV 48.3
31 Donovan Graham Esperance 154 WA 5545V45V55 V SV 48.2
32 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V545455555 V 48.1
33 Trease Alan Manjimup WA V5V455V44V T 47.4
34 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 45VV4V5V45 SP 47.4
35 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 4455V45V5V V SV 47.3
36 Farrell Michael South Perth 7 WA 5455V44VV5 V SV SP 47.3
37 Hughes Neil City of Subiaco WA 44V5V545V5 V SP 47.3
38 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 3V555V54V5 47.3
39 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 54454VVV55 L 47.3
40 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V55554445V 47.2
41 Hicks David City of Subiaco WA 5455355VV5 V 47.2
42 Toh Keith Werribee VIC V454V55455 47.2
43 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 555V5544V4 47.2
44 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V554V4554 V 47.2
45 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 45455V4555 47.1
46 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55554V5454 47.1
47 Frehner Ian City of Subiaco WA 54VVVV4544 V SV 46.4
48 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 55V5444V4V 46.3
49 Fallows Darryl Mundaring WA V544V55445 46.2
50 McDONALD Shayne Albany WA 554444555V 46.1
51 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5554445545 46.0
52 Barrett William Kalgoorlie 11 WA 44V4V554V4 V 45.3
53 White David Carnarvon 65 WA V543554V45 V SV SP 45.2
54 Taylor Russell Leonora WA V545V45444 V SP 45.2
55 Lang Miriam Albany 19 WA 5V455V5542 SP 45.2
56 Sakich Steven Mundaring WA 55445345V5 45.1
57 Tuckey Catherine City of Subiaco 45545544V4 L 45.1
58 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5345555454 45.0
59 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VV04VVV5VV V SP 44.7
60 Harding John City of Subiaco WA V44V55533V SP 44.3
61 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 5V5V04V555 V SV 44.3
62 Eaton Merv Northam 106 WA 54V443V545 V SV 44.2
63 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 35455V44V4 V 44.2
64 Davidson Kevin Yarloop WA 5454V4V444 44.2
65 Joyce Paul Mundaring 41 WA 554355534V 44.1
66 Girgal George Darling Range 290 WA 34V4VVV444 V SV 43.4
67 Watson Nick South Perth 7 WA 545VV054V5 V SP 43.3
68 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V445444445 43.1
69 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 54445543V4 V SV 43.1
70 West Phillip Darwin NT V554444444 43.1
71 Dann Reece LEONORA 4545444445 U J 43.0
72 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA V44433554V 42.2
73 McCarthy Lara Albany WA 45334V3V54 L 41.2
74 Sjepcevich Bob Mundaring WA 045443V545 V SV 39.1
75 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 434V534353 V SV 39.1
76 Concanen Merv City of Subiaco WA 3413444545 SV 37.0
Division F Standard Open
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66XXX66XX 60.6
2 Hambleton Mal Mundaring WA 6X66XXXXX6 V SV 60.6
3 Keogh Catherine Beverley WA 666XX6XXX6 L 60.5
4 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 6X666X6X6X 60.4
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66X5XXXX6X V SV SP 59.6
6 Hallam Bill Beverley WA 665XXXX6X6 59.5
7 Whittemore Tony City of Subiaco WA 666XXXX6X5 V SV 59.5
8 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 65666X6X6X V 59.3
9 Hurst Ric South Perth 7 WA 66666XXX65 V SV 59.3
10 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 66X5XX5XXX L 58.6
11 Moore James Wurgabup WA 56X665XXXX V SV PP 58.5
12 Logan Mal Mundaring WA 5XXX665X6X SV 58.5
13 Blechynden Denis Beverley 10 WA 66X56X6656 V SV 58.2
14 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX66666556 58.2
15 Mortimer Shane Esperance 154 WA 56X6666656 58.1
16 Cole David Yarloop WA 6666666565 V 58.0
17 Littlely David Bassendean Bellevue WA 65X665X56X V SV 57.3
18 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6556666X65 57.1
19 Henley Mike Esperance WA 6466566666 57.0
20 Harris Hugh City of Subiaco WA X5556X656X V SV 56.3
21 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6X546665X6 SV 56.2
22 Dunne Jim Esperance WA XXXX555664 55.4
23 Purdy Graham Northampton WA 565555666X 55.1
24 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA X666XX6X60 L 54.4
25 Brown Mary Perth - Fremantle WA 65454XXX65 L 53.3
26 Bookham Stephen Moora 555556565X 53.1
27 Lydiate Ross Cuballing 69 WA XX66560665 V SV 52.2
28 Alford David Bassendean Bellevue WA 5465556555 V SV 51.0
29 Lockley Ron Wurgabup WA 6555565455 V SV 51.0
30 Carver Neil City of Subiaco WA 6554554654 V SV 49.0
31 McALLAN William Mundaring WA 3455X55X54 48.2
Division 1
1 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA 5555VVVVVV SP 50.6
2 Moore John Boulder WA 5VVVV555VV 50.6
3 Corbett James Benalla VIC VVVV5555VV V 50.6
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5VV55VV5V SP 50.6
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5VVVVV5V55 50.6
6 Martin David Kalgoorlie RC WA VV55V5V4VV V 49.6
7 Maher Peter Lilydale VIC V54VVVVV55 V 49.6
8 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 4VVVVVV555 49.6
9 Craigie Garry Yarloop WA 5V5VV5V5V4 SP 49.5
10 Green Micheal Kambalda 288 WA V5554VV555 V 49.3
11 Gee Garry Darwin 55V45555V5 V 49.2
12 Watkins Peter City of Subiaco WA 54V5V55555 V SV SP 49.2
13 Newbey Scott Wurgabup WA 5V4VV5VV54 48.5
14 Watkins Paul Chapman Valley WA V554V45VV5 V SV 48.4
15 Mackay Laurie Bencubbin WA 5554VV455V V SV 48.3
16 Felton David Albany WA 5VV545455V V SV 48.3
17 Donovan Graham Esperance 154 WA 5545V45V55 V SV 48.2
18 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V545455555 V 48.1
19 Farrell Michael South Perth 7 WA 5455V44VV5 V SV SP 47.3
20 Hughes Neil City of Subiaco WA 44V5V545V5 V SP 47.3
21 Toh Keith Werribee VIC V454V55455 47.2
22 McDONALD Shayne Albany WA 554444555V 46.1
23 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VV04VVV5VV V SP 44.7
24 Eaton Merv Northam 106 WA 54V443V545 V SV 44.2
Division 2
1 Brown Aaron Waroona 256 WA VVV555VVV5 SP 50.6
2 Reddin Michael Mount Barker WA 54VVVVVV5V 49.7
3 Schlink Tony Mundaring WA 5V5VV5V4V5 V 49.5
4 Turner Graeme Mundaring WA 5V554V55VV V SV 49.4
5 Dods Allan City of Subiaco WA V54V5555V5 V SV 49.3
6 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA VV454VV55V 48.5
7 Hughes Barry Albany 19 WA V55VV5V4V4 V 48.5
8 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 55445V5VVV 48.4
9 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA V5V54545V5 48.3
10 Samuel Kerry City of Subiaco WA VV545V4555 V SV 48.3
11 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA 45VV4V5V45 SP 47.4
12 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 4455V45V5V V SV 47.3
13 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 54454VVV55 L 47.3
14 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA V55554445V 47.2
15 Hicks David City of Subiaco WA 5455355VV5 V 47.2
16 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 555V5544V4 47.2
17 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V554V4554 V 47.2
18 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55554V5454 47.1
19 Frehner Ian City of Subiaco WA 54VVVV4544 V SV 46.4
20 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 55V5444V4V 46.3
21 Barrett William Kalgoorlie 11 WA 44V4V554V4 V 45.3
22 Harding John City of Subiaco WA V44V55533V SP 44.3
23 Joyce Paul Mundaring 41 WA 554355534V 44.1
24 Girgal George Darling Range 290 WA 34V4VVV444 V SV 43.4
Division 3
1 Kao Shane Pratten QLD 54V555VV55 49.3
2 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5V55554V55 V 49.2
3 Tuckey Michael City of Subiaco WA 55VV5VV445 48.4
4 Martin Kim East Perth WA V44555V55V 48.3
5 Trease Alan Manjimup WA V5V455V44V T 47.4
6 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 3V555V54V5 47.3
7 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 45455V4555 47.1
8 Fallows Darryl Mundaring WA V544V55445 46.2
9 Cromb Michael Mundaring 41 WA 5554445545 46.0
10 White David Carnarvon 65 WA V543554V45 V SV SP 45.2
11 Taylor Russell Leonora WA V545V45444 V SP 45.2
12 Lang Miriam Albany 19 WA 5V455V5542 SP 45.2
13 Sakich Steven Mundaring WA 55445345V5 45.1
14 Tuckey Catherine City of Subiaco 45545544V4 L 45.1
15 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5345555454 45.0
16 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 5V5V04V555 V SV 44.3
17 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 35455V44V4 V 44.2
18 Davidson Kevin Yarloop WA 5454V4V444 44.2
19 Watson Nick South Perth 7 WA 545VV054V5 V SP 43.3
20 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V445444445 43.1
21 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 54445543V4 V SV 43.1
22 West Phillip Darwin NT V554444444 43.1
23 Dann Reece LEONORA 4545444445 U J 43.0
24 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA V44433554V 42.2
25 McCarthy Lara Albany WA 45334V3V54 L 41.2
26 Sjepcevich Bob Mundaring WA 045443V545 V SV 39.1
27 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 434V534353 V SV 39.1
28 Concanen Merv City of Subiaco WA 3413444545 SV 37.0
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66XXX66XX 60.6
2 Hambleton Mal Mundaring WA 6X66XXXXX6 V SV 60.6
3 Keogh Catherine Beverley WA 666XX6XXX6 L 60.5
4 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 6X666X6X6X 60.4
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66X5XXXX6X V SV SP 59.6
6 Hallam Bill Beverley WA 665XXXX6X6 59.5
7 Whittemore Tony City of Subiaco WA 666XXXX6X5 V SV 59.5
8 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 65666X6X6X V 59.3
9 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 66X5XX5XXX L 58.6
10 Moore James Wurgabup WA 56X665XXXX V SV PP 58.5
11 Logan Mal Mundaring WA 5XXX665X6X SV 58.5
12 Blechynden Denis Beverley 10 WA 66X56X6656 V SV 58.2
13 Cole David Yarloop WA 6666666565 V 58.0
14 Littlely David Bassendean Bellevue WA 65X665X56X V SV 57.3
15 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 6556666X65 57.1
16 Purdy Graham Northampton WA 565555666X 55.1
F Standard-B
1 Hurst Ric South Perth 7 WA 66666XXX65 V SV 59.3
2 Mortimer Shane Esperance 154 WA 56X6666656 58.1
3 Henley Mike Esperance WA 6466566666 57.0
4 Harris Hugh City of Subiaco WA X5556X656X V SV 56.3
5 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6X546665X6 SV 56.2
6 Dunne Jim Esperance WA XXXX555664 55.4
7 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA X666XX6X60 L 54.4
8 Brown Mary Perth - Fremantle WA 65454XXX65 L 53.3
9 Bookham Stephen Moora 555556565X 53.1
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA XX66560665 V SV 52.2
11 Alford David Bassendean Bellevue WA 5465556555 V SV 51.0
12 Lockley Ron Wurgabup WA 6555565455 V SV 51.0
13 Carver Neil City of Subiaco WA 6554554654 V SV 49.0
14 McALLAN William Mundaring WA 3455X55X54 48.2
F Open
1 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 66666XX66X 60.3
2 Hurley Ray Esperance WA XX5XXXXXX6 59.8
3 Kinnear Bob Boddington WA 666X656666 V SV 59.1
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 5666X6XX65 V SV 58.3
5 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA XX66666556 58.2
FTR
1 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA XXX6XX66XX 60.7
2 Whitfield Jack Geraldton Greenough 5666X66X6X 59.3
3 Bliss David Perth Fremantle WA 466XX66X56 57.3
4 Moore Daniel Kambalda WA X666665664 57.1
5 Dickenson Judy Mundaring 4X55666XX6 L 56.3
6 Whittemore Anna City of Subiaco WA 6565466666 V SV L 56.0
7 Hathaway Gavin Albany WA 6X56555XX5 55.3
8 Timms Alex Perth Fremantle WA 6565565X65 V 55.1
9 Cable Erin Albany WA 6555666655 L 55.0
10 Brown Steven Waroona 256 WA 546XXX5655 54.3
11 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 6X6543XX56 53.3
12 Foley Evan Kambalda 455655665X 53.1
13 Coles Dave Kambalda WA 5655465555 51.0
14 Hurley Michelle Esperance WA X545545554 L 48.1
15 Platel Jason Boddington Rifle Club WA 443X5X4444 44.2

Match 12 - Aggregate - Queens Day 1-Wally Moore Memorial Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 100.11
2 Moore John Boulder WA 100.7
3 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 99.12
4 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 99.10
5 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 99.10
6 Maher Peter Lilydale VIC V 99.8
7 Craigie Garry Yarloop WA SP 99.7
8 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 99.7
9 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 98.13
10 Martin David Kalgoorlie RC WA V 98.11
11 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 98.11
12 Toh Keith Werribee VIC 98.10
13 Felton David Albany WA V SV 98.9
14 McDONALD Shayne Albany WA 98.8
15 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 98.8
16 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 98.8
17 Newbey Scott Wurgabup WA 98.7
18 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 98.7
19 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 97.8
20 Fallows Darryl Mundaring WA 97.8
21 West Phillip Darwin NT 97.8
22 Reddin Michael Mount Barker WA 97.7
23 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 97.7
24 Corbett James Benalla VIC V 97.7
25 Hughes Barry Albany 19 WA V 97.7
26 Gee Garry Darwin V 97.6
27 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 97.5
28 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 97.4
29 Kao Shane Pratten QLD 96.11
30 Davidson Kevin Yarloop WA 96.9
31 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 96.5
32 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 96.5
33 Hicks David City of Subiaco WA V 95.11
34 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 95.10
35 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 95.9
36 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 95.8
37 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 95.8
38 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 95.8
39 Tuckey Michael City of Subiaco WA 95.6
40 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 95.6
41 Harding John City of Subiaco WA SP 95.5
42 Lang Miriam Albany 19 WA SP 95.5
43 Trease Alan Manjimup WA T 95.5
44 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 95.4
45 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 95.4
46 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 95.3
47 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 94.9
48 Martin Kim East Perth WA 94.7
49 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 94.6
50 Tuckey Catherine City of Subiaco L 94.5
51 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 94.5
52 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 94.5
53 Cromb Michael Mundaring 41 WA 94.3
54 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 94.2
55 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 93.7
56 Turner Graeme Mundaring WA V SV 93.3
57 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 92.7
58 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 92.6
59 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 92.6
60 Schlink Tony Mundaring WA V 92.6
61 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 92.4
62 Dann Reece LEONORA U J 92.4
63 Sakich Steven Mundaring WA 92.3
64 Joyce Paul Mundaring 41 WA 92.1
65 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 91.5
66 Green Micheal Kambalda 288 WA V 91.4
67 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 91.3
68 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 91.3
69 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 90.6
70 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 90.4
71 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 90.4
72 Taylor Russell Leonora WA V SP 87.3
73 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 85.5
74 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 85.3
75 McCarthy Lara Albany WA L 85.2
76 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 84.3
Division F Standard Open
1 Keogh Catherine Beverley WA L 118.8
2 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 117.6
3 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA L 116.7
4 Moore James Wurgabup WA V SV PP 115.10
5 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 115.7
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 115.5
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 115.5
8 Henley Mike Esperance WA 115.4
9 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 115.3
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 115.2
11 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 114.8
12 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 114.6
13 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 114.6
14 Hallam Bill Beverley WA 114.6
15 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 113.6
16 Logan Mal Mundaring WA SV 113.4
17 Cole David Yarloop WA V 112.7
18 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 111.3
19 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 110.7
20 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 109.7
21 Brown Mary Perth - Fremantle WA L 109.0
22 Littlely Raymond Bassendean Bellevue WA V SV 108.3
23 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 108.2
24 Mortimer Shane Esperance 154 WA 108.2
25 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 108.2
26 McALLAN William Mundaring WA 108.1
27 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 107.7
28 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 106.3
29 Dunne Jim Esperance WA 105.4
30 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 102.3
31 Purdy Graham Northampton WA 101.5
Division 1
1 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 100.11
2 Moore John Boulder WA 100.7
3 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 99.12
4 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 99.10
5 Maher Peter Lilydale VIC V 99.8
6 Craigie Garry Yarloop WA SP 99.7
7 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 99.7
8 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 98.13
9 Martin David Kalgoorlie RC WA V 98.11
10 Toh Keith Werribee VIC 98.10
11 Felton David Albany WA V SV 98.9
12 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 98.8
13 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 98.8
14 McDONALD Shayne Albany WA 98.8
15 Newbey Scott Wurgabup WA 98.7
16 Corbett James Benalla VIC V 97.7
17 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 97.7
18 Gee Garry Darwin V 97.6
19 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 96.5
20 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 95.9
21 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 95.8
22 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 94.9
23 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 94.5
24 Green Micheal Kambalda 288 WA V 91.4
Division 2
1 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 99.10
2 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 98.11
3 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 98.7
4 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 97.8
5 Reddin Michael Mount Barker WA 97.7
6 Hughes Barry Albany 19 WA V 97.7
7 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 97.4
8 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 96.5
9 Hicks David City of Subiaco WA V 95.11
10 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 95.8
11 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V SV 95.8
12 Harding John City of Subiaco WA SP 95.5
13 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 95.4
14 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 95.4
15 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 95.3
16 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 94.6
17 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 94.5
18 Turner Graeme Mundaring WA V SV 93.3
19 Schlink Tony Mundaring WA V 92.6
20 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 92.6
21 Joyce Paul Mundaring 41 WA 92.1
22 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 91.3
23 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 90.6
24 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 90.4
Division 3
1 Fallows Darryl Mundaring WA 97.8
1 West Phillip Darwin NT 97.8
3 White David Carnarvon 65 WA V SV SP 97.5
4 Kao Shane Pratten QLD 96.11
5 Davidson Kevin Yarloop WA 96.9
6 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 95.10
7 Tuckey Michael City of Subiaco WA 95.6
8 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 95.6
9 Lang Miriam Albany 19 WA SP 95.5
10 Trease Alan Manjimup WA T 95.5
11 Martin Kim East Perth WA 94.7
12 Tuckey Catherine City of Subiaco L 94.5
13 Cromb Michael Mundaring 41 WA 94.3
14 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 94.2
15 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 93.7
16 Probert Bradley Bencubbin 71 WA 92.7
17 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 92.6
18 Dann Reece LEONORA U J 92.4
19 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 92.4
20 Sakich Steven Mundaring WA 92.3
21 Watson Nick South Perth 7 WA V SP 91.5
22 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 91.3
23 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 90.4
24 Taylor Russell Leonora WA V SP 87.3
25 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 85.5
26 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 85.3
27 McCarthy Lara Albany WA L 85.2
28 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 84.3
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 118.8
2 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA L 116.7
3 Moore James Wurgabup WA V SV PP 115.10
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 115.7
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 115.5
6 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 115.3
7 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 115.2
8 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 114.8
9 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 114.6
10 Hallam Bill Beverley WA 114.6
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 114.6
12 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 113.6
13 Logan Mal Mundaring WA SV 113.4
14 Cole David Yarloop WA V 112.7
15 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 111.3
16 Purdy Graham Northampton WA 101.5
F Standard-B
1 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 115.5
2 Henley Mike Esperance WA 115.4
3 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 110.7
4 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 109.7
5 Brown Mary Perth - Fremantle WA L 109.0
6 Littlely Raymond Bassendean Bellevue WA V SV 108.3
7 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 108.2
8 Mortimer Shane Esperance 154 WA 108.2
9 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 108.2
10 McALLAN William Mundaring WA 108.1
11 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 107.7
12 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 106.3
13 Dunne Jim Esperance WA 105.4
14 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 102.3
F Open
1 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 117.6
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 116.9
3 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 115.7
4 Hurley Ray Esperance WA 115.5
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 110.5
FTR
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 115.8
2 Brown Steven Waroona 256 WA 115.3
3 Hathaway Gavin Albany WA 113.6
4 Bliss David Perth Fremantle WA 112.6
5 Whitfield Jack Geraldton Greenough 111.7
6 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 110.6
7 Dickenson Judy Mundaring L 108.1
8 Platel Jason Boddington Rifle Club WA 107.3
9 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 107.2
10 Moore Daniel Kambalda WA 105.2
11 Timms Alex Perth Fremantle WA V 104.1
12 Cable Erin Albany WA L 101.2
13 Coles Dave Kambalda WA 98.1
14 Hurley Michelle Esperance WA L 98.0

Match 11 - The George W Wittorff 500/600m - George W. Wittorff Memorial

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Martin David Kalgoorlie RC WA 555VVVV5VV V 50.6
2 Forsberg Mick Manjimup 137 WA VVVV5555VV 50.6
3 Craigie Garry Yarloop WA 555VVVVV5V SP 50.6
4 Toh Keith Werribee VIC 5V5V5VVVV5 50.6
5 Hughes Neil City of Subiaco WA V555V55VVV V SP 50.5
6 Fallows Darryl Mundaring WA 555VVV55VV 50.5
7 Mackay Laurie Bencubbin WA 5V5V5V5V5V V SV 50.5
8 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 5V5VV55V5V V 50.5
9 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 55V5VVV55V V SP 50.5
10 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 55VVVV55V5 V 50.5
11 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VVV55VV55 SP 50.5
12 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA V5V55555VV 50.4
13 Moore John Boulder WA 55V5V5V5V5 50.4
14 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 555555V5V5 50.2
15 Samuel Kerry City of Subiaco WA 555555VV55 V SV 50.2
16 Kao Shane Pratten QLD VVV5VV4VVV 49.8
17 Hicks David City of Subiaco WA VVVVVVVV54 V 49.8
18 Davidson Kevin Yarloop WA 5VVV5VVVV4 49.7
19 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V554VVVVV V 49.6
20 Reddin Michael Mount Barker WA V5VVV455VV 49.6
21 Corbett James Benalla VIC 4VVV55VV5V V 49.6
22 Donovan Graham Esperance 154 WA VV4VVV555V V SV 49.6
23 Hughes Barry Albany 19 WA V545VV5V5V V 49.5
24 McDONALD Shayne Albany WA 4V5V5V5V5V 49.5
24 Watkins Peter City of Subiaco WA 4V5V5V5V5V V SV SP 49.5
26 White David Carnarvon 65 WA 54VVVVV555 V SV SP 49.5
27 Newbey Scott Wurgabup WA 5V55V455VV 49.4
28 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA VV545V555V SP 49.4
29 Schlink Tony Mundaring WA 5554VV5VV5 V 49.4
30 Harding John City of Subiaco WA 5V4V55VV55 SP 49.4
31 Felton David Albany WA VV555VV455 V SV 49.4
32 Maher Peter Lilydale VIC VV55V5V554 V 49.4
33 Tuckey Michael City of Subiaco WA 55VV54555V 49.3
34 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 555VV5455V 49.3
35 Girgal George Darling Range 290 WA 5555V5V45V V SV 49.3
36 Lang Miriam Albany 19 WA 554VV55V55 SP 49.3
37 Watkins Paul Chapman Valley WA V5V54V5555 V SV 49.3
38 Dann Reece LEONORA 555VV55V54 U J 49.3
39 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5555555545 49.0
40 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 55VVV4V4VV 48.6
41 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5V5VV44V5V V SV 48.5
42 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA VV45VV554V 48.5
43 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5V555VV44V 48.4
44 Sjepcevich Bob Mundaring WA VV45V555V4 V SV 48.4
45 Martin Kim East Perth WA 555VVVV454 48.4
46 West Phillip Darwin NT 5554V455VV 48.3
47 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 5VVV545545 48.3
48 Gee Garry Darwin 445555VV55 V 48.2
49 Turner Graeme Mundaring WA 545V4V5555 V SV 48.2
50 McCarthy Lara Albany WA VV35555555 L 48.2
51 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V55V555454 L 48.2
52 Farrell Michael South Perth 7 WA 555V555V44 V SV SP 48.2
53 Barrett William Kalgoorlie 11 WA 5555V54545 V 48.1
54 Brown Aaron Waroona 256 WA 55555V5445 SP 48.1
55 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 45555V5554 V SV 48.1
56 Dods Allan City of Subiaco WA 5V4V4VVVV4 V SV 47.6
57 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5454V5V4VV V 47.4
58 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5VVV45544V V SV 47.4
59 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA V45V445VV5 SP 47.4
60 Green Micheal Kambalda 288 WA V54V455V45 V 47.3
61 Eaton Merv Northam 106 WA 4455555V4V V SV 47.2
62 Cromb Michael Mundaring 41 WA 555V45544V 47.2
63 Tuckey Catherine City of Subiaco VV45455545 L 47.2
64 Trease Alan Manjimup WA 55V5454455 T 47.1
65 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5544VV54V4 46.3
66 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V554V4V44 V SV 46.3
67 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V54455454V V SV 46.2
68 Concanen Merv City of Subiaco WA 4445VV4555 SV 46.2
69 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5V4V544545 46.2
70 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 544454555V 46.1
71 Sakich Steven Mundaring WA 445455V455 46.1
72 Probert Bradley Bencubbin 71 WA VVV4V54444 45.4
73 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 5V45444V54 45.2
74 Watson Nick South Perth 7 WA 44444455VV V SP 44.2
75 Taylor Russell Leonora WA 544V44V255 V SP 43.2
76 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA V444444444 41.1
Division F Standard Open
1 Keogh Catherine Beverley WA 6666X6X6XX L 60.4
2 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA X6XXXXXXX5 59.8
3 Moore James Wurgabup WA XXX6X566XX V SV PP 59.6
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 6656XXXXX6 V 59.5
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA X5X6666X6X V SV 59.4
6 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 66X6X65XX6 L 59.4
7 Logan Mal Mundaring WA 666666X6X5 SV 59.2
8 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 66XX5X6XX5 58.5
9 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA X6XXX66565 SV 58.4
10 Hambleton Mal Mundaring WA 66665566XX V SV 58.2
11 Henley Mike Esperance WA 66666655XX 58.2
12 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66556666X 58.2
13 Whittemore Tony City of Subiaco WA 5666566666 V SV 58.0
14 Cole David Yarloop WA 6655X6X5X6 V 57.3
15 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X6X6655566 57.2
16 Hallam Bill Beverley WA 6656XX5565 56.2
17 Brown Mary Perth - Fremantle WA 6664566656 L 56.0
18 Reid Mahlon Boddington 214 WA 55X6555XX6 V SV SP 55.3
19 Alford David Bassendean Bellevue WA 55X55X65X6 V SV 55.3
20 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 64556X665X L 55.2
21 Lockley Ron Wurgabup WA 55655XX656 V SV 55.2
22 Littlely David Bassendean Bellevue WA X565566565 V SV 55.1
23 Dunne Jim Esperance WA 36XX565XX5 54.4
24 Mortimer Shane Esperance 154 WA 655645XX56 54.2
25 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 45XX5X5655 V SV 53.3
26 McALLAN William Mundaring WA 5565665465 53.0
27 Harris Hugh City of Subiaco WA 6XX55X6444 V SV 52.3
28 Hurst Ric South Perth 7 WA 645X565555 V SV 52.1
29 Littlely Raymond Bassendean Bellevue WA XX56555454 V SV 51.2
30 Carver Neil City of Subiaco WA 55464XX455 V SV 50.2
31 Purdy Graham Northampton WA 13454XX4X5 44.3
Division 1
1 Martin David Kalgoorlie RC WA 555VVVV5VV V 50.6
2 Forsberg Mick Manjimup 137 WA VVVV5555VV 50.6
3 Craigie Garry Yarloop WA 555VVVVV5V SP 50.6
4 Toh Keith Werribee VIC 5V5V5VVVV5 50.6
5 Hughes Neil City of Subiaco WA V555V55VVV V SP 50.5
6 Mackay Laurie Bencubbin WA 5V5V5V5V5V V SV 50.5
7 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 55V5VVV55V V SP 50.5
8 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 55VVVV55V5 V 50.5
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5VVV55VV55 SP 50.5
10 Moore John Boulder WA 55V5V5V5V5 50.4
11 Corbett James Benalla VIC 4VVV55VV5V V 49.6
12 Donovan Graham Esperance 154 WA VV4VVV555V V SV 49.6
13 Watkins Peter City of Subiaco WA 4V5V5V5V5V V SV SP 49.5
13 McDONALD Shayne Albany WA 4V5V5V5V5V 49.5
15 Newbey Scott Wurgabup WA 5V55V455VV 49.4
16 Felton David Albany WA VV555VV455 V SV 49.4
17 Maher Peter Lilydale VIC VV55V5V554 V 49.4
18 Watkins Paul Chapman Valley WA V5V54V5555 V SV 49.3
19 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA 5VVV545545 48.3
20 Gee Garry Darwin 445555VV55 V 48.2
21 Farrell Michael South Perth 7 WA 555V555V44 V SV SP 48.2
22 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA V45V445VV5 SP 47.4
23 Green Micheal Kambalda 288 WA V54V455V45 V 47.3
24 Eaton Merv Northam 106 WA 4455555V4V V SV 47.2
Division 2
1 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA V5V55555VV 50.4
2 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 555555V5V5 50.2
3 Samuel Kerry City of Subiaco WA 555555VV55 V SV 50.2
4 Hicks David City of Subiaco WA VVVVVVVV54 V 49.8
5 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5V554VVVVV V 49.6
6 Reddin Michael Mount Barker WA V5VVV455VV 49.6
7 Hughes Barry Albany 19 WA V545VV5V5V V 49.5
8 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA VV545V555V SP 49.4
9 Schlink Tony Mundaring WA 5554VV5VV5 V 49.4
10 Harding John City of Subiaco WA 5V4V55VV55 SP 49.4
11 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 555VV5455V 49.3
12 Girgal George Darling Range 290 WA 5555V5V45V V SV 49.3
13 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5555555545 49.0
14 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 55VVV4V4VV 48.6
15 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA VV45VV554V 48.5
16 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5V555VV44V 48.4
17 Turner Graeme Mundaring WA 545V4V5555 V SV 48.2
18 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V55V555454 L 48.2
19 Barrett William Kalgoorlie 11 WA 5555V54545 V 48.1
20 Brown Aaron Waroona 256 WA 55555V5445 SP 48.1
21 Dods Allan City of Subiaco WA 5V4V4VVVV4 V SV 47.6
22 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA 5VVV45544V V SV 47.4
23 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V554V4V44 V SV 46.3
24 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 544454555V 46.1
Division 3
1 Fallows Darryl Mundaring WA 555VVV55VV 50.5
2 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 5V5VV55V5V V 50.5
3 Kao Shane Pratten QLD VVV5VV4VVV 49.8
4 Davidson Kevin Yarloop WA 5VVV5VVVV4 49.7
5 White David Carnarvon 65 WA 54VVVVV555 V SV SP 49.5
6 Tuckey Michael City of Subiaco WA 55VV54555V 49.3
7 Lang Miriam Albany 19 WA 554VV55V55 SP 49.3
8 Dann Reece LEONORA 555VV55V54 U J 49.3
9 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5V5VV44V5V V SV 48.5
10 Sjepcevich Bob Mundaring WA VV45V555V4 V SV 48.4
11 Martin Kim East Perth WA 555VVVV454 48.4
12 West Phillip Darwin NT 5554V455VV 48.3
13 McCarthy Lara Albany WA VV35555555 L 48.2
14 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 45555V5554 V SV 48.1
15 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA 5454V5V4VV V 47.4
16 Cromb Michael Mundaring 41 WA 555V45544V 47.2
17 Tuckey Catherine City of Subiaco VV45455545 L 47.2
18 Trease Alan Manjimup WA 55V5454455 T 47.1
19 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5544VV54V4 46.3
20 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V54455454V V SV 46.2
21 Concanen Merv City of Subiaco WA 4445VV4555 SV 46.2
22 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 5V4V544545 46.2
23 Sakich Steven Mundaring WA 445455V455 46.1
24 Probert Bradley Bencubbin 71 WA VVV4V54444 45.4
25 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 5V45444V54 45.2
26 Watson Nick South Perth 7 WA 44444455VV V SP 44.2
27 Taylor Russell Leonora WA 544V44V255 V SP 43.2
28 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA V444444444 41.1
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA 6666X6X6XX L 60.4
2 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA X6XXXXXXX5 59.8
3 Moore James Wurgabup WA XXX6X566XX V SV PP 59.6
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 6656XXXXX6 V 59.5
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA X5X6666X6X V SV 59.4
6 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 66X6X65XX6 L 59.4
7 Logan Mal Mundaring WA 666666X6X5 SV 59.2
8 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 66XX5X6XX5 58.5
9 Hambleton Mal Mundaring WA 66665566XX V SV 58.2
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 5666566666 V SV 58.0
11 Cole David Yarloop WA 6655X6X5X6 V 57.3
12 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA X6X6655566 57.2
13 Hallam Bill Beverley WA 6656XX5565 56.2
14 Reid Mahlon Boddington 214 WA 55X6555XX6 V SV SP 55.3
15 Littlely David Bassendean Bellevue WA X565566565 V SV 55.1
16 Purdy Graham Northampton WA 13454XX4X5 44.3
F Standard-B
1 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA X6XXX66565 SV 58.4
2 Henley Mike Esperance WA 66666655XX 58.2
3 Brown Mary Perth - Fremantle WA 6664566656 L 56.0
4 Alford David Bassendean Bellevue WA 55X55X65X6 V SV 55.3
5 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 64556X665X L 55.2
6 Lockley Ron Wurgabup WA 55655XX656 V SV 55.2
7 Dunne Jim Esperance WA 36XX565XX5 54.4
8 Mortimer Shane Esperance 154 WA 655645XX56 54.2
9 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 45XX5X5655 V SV 53.3
10 McALLAN William Mundaring WA 5565665465 53.0
11 Harris Hugh City of Subiaco WA 6XX55X6444 V SV 52.3
12 Hurst Ric South Perth 7 WA 645X565555 V SV 52.1
13 Littlely Raymond Bassendean Bellevue WA XX56555454 V SV 51.2
14 Carver Neil City of Subiaco WA 55464XX455 V SV 50.2
F Open
1 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 65X5XX6X6X 58.5
2 Kinnear Bob Boddington WA X6X6XX5656 V SV 58.4
3 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA X66556666X 58.2
4 Hurley Ray Esperance WA X5666X5655 56.2
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6565554466 V SV 52.0
FTR
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 566X6XX56X 58.4
2 Brown Steven Waroona 256 WA 66565666X6 58.1
3 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 6655X6X55X 56.3
4 Hathaway Gavin Albany WA X6X655X556 56.3
5 Dickenson Judy Mundaring 6556665665 L 56.0
6 Bliss David Perth Fremantle WA 4XX55666X5 55.3
7 Whitfield Jack Geraldton Greenough 5665X54565 53.1
8 Coles Dave Kambalda WA 6X65556554 53.1
9 Whittemore Anna City of Subiaco WA 54456656X5 V SV L 52.1
10 Moore Daniel Kambalda WA 5455565665 52.0
11 Platel Jason Boddington Rifle Club WA XXX5455554 51.3
12 Timms Alex Perth Fremantle WA 6455555655 V 51.0
13 Foley Evan Kambalda X56544X554 50.2
14 Cable Erin Albany WA 31446X65X6 L 47.2
15 Hurley Michelle Esperance WA 5545454456 L 47.0

Match 10 - The Merv Concanen 300/500m - The Merv Concanen

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 555VVVVV5V 50.6
2 Forsberg Mick Manjimup 137 WA VVV55V5V55 50.5
3 Maher Peter Lilydale VIC 5V555VV5V5 V 50.4
4 Moore John Boulder WA 55V55V55V5 50.3
5 Watkins Peter City of Subiaco WA VV4V5VVVVV V SV SP 49.8
6 Hughes Neil City of Subiaco WA VV5VVVV54V V SP 49.7
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA VV55V54VVV 49.6
8 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 4V55V5VV5V V 49.5
9 Felton David Albany WA V5VV55V54V V SV 49.5
10 West Phillip Darwin NT 5554VVVVV5 49.5
11 Gee Garry Darwin 5VV5455V5V V 49.4
12 Eaton Merv Northam 106 WA V4555555VV V SV 49.3
13 McDONALD Shayne Albany WA 5554VV555V 49.3
14 Newbey Scott Wurgabup WA 45V55V555V 49.3
15 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA VV5545V555 SP 49.3
16 Brown Aaron Waroona 256 WA 5V5VV55554 SP 49.3
17 Mackay Laurie Bencubbin WA V55V555554 V SV 49.2
18 Craigie Garry Yarloop WA 554V555555 SP 49.1
19 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA VVV544VV5V V 48.6
20 Martin David Kalgoorlie RC WA 5V544VV5VV V 48.5
21 Watkins Paul Chapman Valley WA 54V555VV4V V SV 48.4
22 Toh Keith Werribee VIC V5545VV54V 48.4
23 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V5V55V5V35 V SV 48.4
24 Trease Alan Manjimup WA 54V5V5VV54 T 48.4
25 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5555454VV SP 48.3
26 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 5V4VV55545 V SP 48.3
27 Hughes Barry Albany 19 WA 5445VV5555 V 48.2
28 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555V455V54 V 48.2
29 Reddin Michael Mount Barker WA 554455555V 48.1
30 Corbett James Benalla VIC 555455554V V 48.1
31 White David Carnarvon 65 WA 5454555555 V SV SP 48.0
32 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA VV4445VVV5 47.5
33 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA 44VVV55VV4 SP 47.5
34 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VVV4V5445 47.4
35 Watson Nick South Perth 7 WA 545V5445VV V SP 47.3
36 Kao Shane Pratten QLD 445V5V455V 47.3
37 Tuckey Catherine City of Subiaco 5535VV545V L 47.3
38 Fallows Darryl Mundaring WA 55V5444VV5 47.3
39 Barrett William Kalgoorlie 11 WA 54455VV4V5 V 47.3
40 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V55VV44545 47.3
41 Davidson Kevin Yarloop WA 55444V555V 47.2
42 Sjepcevich Bob Mundaring WA 54554V55V4 V SV 47.2
43 Cromb Michael Mundaring 41 WA 55555435V5 47.1
44 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V454535VV V SV 46.3
45 Martin Kim East Perth WA 5545V43V5V 46.3
46 Donovan Graham Esperance 154 WA 5V544V445V V SV 46.3
47 Hicks David City of Subiaco WA 545V544V4V V 46.3
48 Farrell Michael South Perth 7 WA 3V545V4V55 V SV SP 46.3
49 Coulson Patrick Kambalda 288 WA VV44V45455 46.3
50 Tuckey Michael City of Subiaco WA 554VV454V4 46.3
51 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 4VV555V444 L 46.3
52 Sakich Steven Mundaring WA 535V5445V5 46.2
53 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 554V4455V4 46.2
54 Lang Miriam Albany 19 WA 555455V3V4 SP 46.2
55 Harding John City of Subiaco WA 555444V545 SP 46.1
56 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 4V55445545 V SV 46.1
57 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 4545454555 46.0
58 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5545455445 46.0
59 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 35V454545V 45.2
60 Samuel Kerry City of Subiaco WA 54V5444V54 V SV 45.2
61 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA V35455V454 45.2
62 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 455445454V V SV 45.1
63 Turner Graeme Mundaring WA V454455454 V SV 45.1
64 Green Micheal Kambalda 288 WA 344555445V V 44.1
65 Taylor Russell Leonora WA 545454543V V SP 44.1
66 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5544345V45 V SV 44.1
67 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA V54345444V 43.2
68 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 44444V4V45 V 43.2
69 Schlink Tony Mundaring WA 454V44V444 V 43.2
70 Dann Reece LEONORA 344V455535 U J 43.1
71 Joyce Paul Mundaring 41 WA V455434454 43.1
72 Dods Allan City of Subiaco WA 5444454454 V SV 43.0
73 Girgal George Darling Range 290 WA 55V5245244 V SV 41.1
74 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 344442V53V 39.2
75 Concanen Merv City of Subiaco WA 543V334543 SV 39.1
76 McCarthy Lara Albany WA 4443353434 L 37.0
Division F Standard Open
1 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6X6666XX6X V SV 60.4
2 Carver Neil City of Subiaco WA X6656XX6XX V SV 59.5
3 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 666XXXX665 59.4
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66X6X56X66 V SV SP 59.3
5 Hallam Bill Beverley WA 6X6X6556XX 58.4
6 Keogh Catherine Beverley WA X6X6XX5656 L 58.4
7 Harris Hugh City of Subiaco WA XX66X666X4 V SV 58.4
8 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 65X56665XX L 57.3
9 Henley Mike Esperance WA 6555666XX6 57.2
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 656X65X656 V SV 57.2
11 Purdy Graham Northampton WA 665665XX65 57.2
12 Hambleton Mal Mundaring WA 656666X556 V SV 57.1
13 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 65666X6556 SV 57.1
14 Littlely Raymond Bassendean Bellevue WA 66665X5665 V SV 57.1
15 Moore James Wurgabup WA 565X4X66XX V SV PP 56.4
16 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 6X66X56555 V 56.2
17 Hurst Ric South Perth 7 WA 66645X6566 V SV 56.1
18 Cole David Yarloop WA XX55565XX5 V 55.4
19 Blechynden Denis Beverley 10 WA 55655X66X5 V SV 55.2
20 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 65565655X6 55.1
21 McALLAN William Mundaring WA 5X65656565 55.1
22 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 6555665665 55.0
23 Logan Mal Mundaring WA 655X6X5555 SV 54.2
24 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6466X65456 54.1
25 Mortimer Shane Esperance 154 WA 6564556656 54.0
26 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 6555456665 L 53.0
27 Brown Mary Perth - Fremantle WA 5665555565 L 53.0
28 Alford David Bassendean Bellevue WA 5XXX64544X V SV 52.4
29 Lockley Ron Wurgabup WA 554554665X V SV 51.1
30 Dunne Jim Esperance WA 4666664454 51.0
31 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 4555554565 V SV 49.0
Division 1
1 Forsberg Mick Manjimup 137 WA VVV55V5V55 50.5
2 Maher Peter Lilydale VIC 5V555VV5V5 V 50.4
3 Moore John Boulder WA 55V55V55V5 50.3
4 Watkins Peter City of Subiaco WA VV4V5VVVVV V SV SP 49.8
5 Hughes Neil City of Subiaco WA VV5VVVV54V V SP 49.7
6 Filgate Gary Geraldton Greenough WA 4V55V5VV5V V 49.5
7 Felton David Albany WA V5VV55V54V V SV 49.5
8 Gee Garry Darwin 5VV5455V5V V 49.4
9 Eaton Merv Northam 106 WA V4555555VV V SV 49.3
10 McDONALD Shayne Albany WA 5554VV555V 49.3
11 Newbey Scott Wurgabup WA 45V55V555V 49.3
12 Mackay Laurie Bencubbin WA V55V555554 V SV 49.2
13 Craigie Garry Yarloop WA 554V555555 SP 49.1
14 Martin David Kalgoorlie RC WA 5V544VV5VV V 48.5
15 Watkins Paul Chapman Valley WA 54V555VV4V V SV 48.4
16 Toh Keith Werribee VIC V5545VV54V 48.4
17 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5555454VV SP 48.3
18 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 5V4VV55545 V SP 48.3
19 Corbett James Benalla VIC 555455554V V 48.1
20 Semmler Brad Cyclists & Torrens Valley SA VV4445VVV5 47.5
21 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA 44VVV55VV4 SP 47.5
22 Donovan Graham Esperance 154 WA 5V544V445V V SV 46.3
23 Farrell Michael South Perth 7 WA 3V545V4V55 V SV SP 46.3
24 Green Micheal Kambalda 288 WA 344555445V V 44.1
Division 2
1 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 555VVVVV5V 50.6
2 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA VV55V54VVV 49.6
3 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA VV5545V555 SP 49.3
4 Brown Aaron Waroona 256 WA 5V5VV55554 SP 49.3
5 Wittorff George Busselton-Bunbury Rifle Club WA V5V55V5V35 V SV 48.4
6 Hughes Barry Albany 19 WA 5445VV5555 V 48.2
7 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA 555V455V54 V 48.2
8 Reddin Michael Mount Barker WA 554455555V 48.1
9 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VVV4V5445 47.4
10 Barrett William Kalgoorlie 11 WA 54455VV4V5 V 47.3
11 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V454535VV V SV 46.3
12 Hicks David City of Subiaco WA 545V544V4V V 46.3
13 Coulson Patrick Kambalda 288 WA VV44V45455 46.3
14 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 4VV555V444 L 46.3
15 Harding John City of Subiaco WA 555444V545 SP 46.1
16 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 4545454555 46.0
17 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5545455445 46.0
18 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 35V454545V 45.2
19 Samuel Kerry City of Subiaco WA 54V5444V54 V SV 45.2
20 Turner Graeme Mundaring WA V454455454 V SV 45.1
21 Schlink Tony Mundaring WA 454V44V444 V 43.2
22 Joyce Paul Mundaring 41 WA V455434454 43.1
23 Dods Allan City of Subiaco WA 5444454454 V SV 43.0
24 Girgal George Darling Range 290 WA 55V5245244 V SV 41.1
Division 3
1 West Phillip Darwin NT 5554VVVVV5 49.5
2 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA VVV544VV5V V 48.6
3 Trease Alan Manjimup WA 54V5V5VV54 T 48.4
4 White David Carnarvon 65 WA 5454555555 V SV SP 48.0
5 Watson Nick South Perth 7 WA 545V5445VV V SP 47.3
6 Kao Shane Pratten QLD 445V5V455V 47.3
7 Tuckey Catherine City of Subiaco 5535VV545V L 47.3
8 Fallows Darryl Mundaring WA 55V5444VV5 47.3
9 Probert Bradley Bencubbin 71 WA V55VV44545 47.3
10 Davidson Kevin Yarloop WA 55444V555V 47.2
11 Sjepcevich Bob Mundaring WA 54554V55V4 V SV 47.2
12 Cromb Michael Mundaring 41 WA 55555435V5 47.1
13 Martin Kim East Perth WA 5545V43V5V 46.3
14 Tuckey Michael City of Subiaco WA 554VV454V4 46.3
15 Sakich Steven Mundaring WA 535V5445V5 46.2
16 Faulkner Kevin City of Subiaco WA 554V4455V4 46.2
17 Lang Miriam Albany 19 WA 555455V3V4 SP 46.2
18 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 4V55445545 V SV 46.1
19 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA V35455V454 45.2
20 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 455445454V V SV 45.1
21 Taylor Russell Leonora WA 545454543V V SP 44.1
22 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5544345V45 V SV 44.1
23 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA V54345444V 43.2
24 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA 44444V4V45 V 43.2
25 Dann Reece LEONORA 344V455535 U J 43.1
26 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 344442V53V 39.2
27 Concanen Merv City of Subiaco WA 543V334543 SV 39.1
28 McCarthy Lara Albany WA 4443353434 L 37.0
F Standard-A
1 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6X6666XX6X V SV 60.4
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66X6X56X66 V SV SP 59.3
3 Hallam Bill Beverley WA 6X6X6556XX 58.4
4 Keogh Catherine Beverley WA X6X6XX5656 L 58.4
5 Brown Warwick Beverley Rifle Club WA 65X56665XX L 57.3
6 Whittemore Tony City of Subiaco WA 656X65X656 V SV 57.2
7 Purdy Graham Northampton WA 665665XX65 57.2
8 Hambleton Mal Mundaring WA 656666X556 V SV 57.1
9 Moore James Wurgabup WA 565X4X66XX V SV PP 56.4
10 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 6X66X56555 V 56.2
11 Cole David Yarloop WA XX55565XX5 V 55.4
12 Blechynden Denis Beverley 10 WA 55655X66X5 V SV 55.2
13 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 65565655X6 55.1
14 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 6555665665 55.0
15 Logan Mal Mundaring WA 655X6X5555 SV 54.2
16 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 6466X65456 54.1
F Standard-B
1 Carver Neil City of Subiaco WA X6656XX6XX V SV 59.5
2 Harris Hugh City of Subiaco WA XX66X666X4 V SV 58.4
3 Henley Mike Esperance WA 6555666XX6 57.2
4 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 65666X6556 SV 57.1
5 Littlely Raymond Bassendean Bellevue WA 66665X5665 V SV 57.1
6 Hurst Ric South Perth 7 WA 66645X6566 V SV 56.1
7 McALLAN William Mundaring WA 5X65656565 55.1
8 Mortimer Shane Esperance 154 WA 6564556656 54.0
9 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA 6555456665 L 53.0
10 Brown Mary Perth - Fremantle WA 5665555565 L 53.0
11 Alford David Bassendean Bellevue WA 5XXX64544X V SV 52.4
12 Lockley Ron Wurgabup WA 554554665X V SV 51.1
13 Dunne Jim Esperance WA 4666664454 51.0
14 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 4555554565 V SV 49.0
F Open
1 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 666XXXX665 59.4
2 Hurley Ray Esperance WA X66656X6X6 59.3
3 Kinnear Bob Boddington WA 6656X5XXXX V SV 58.5
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 556XXXXX66 V SV 58.5
5 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 666X6664X5 57.2
FTR
1 Whitfield Jack Geraldton Greenough XXX6X55XX6 58.6
2 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 6566XXX5X5 57.4
3 Hathaway Gavin Albany WA X5XX566566 57.3
4 Bliss David Perth Fremantle WA XX66X65664 57.3
5 Brown Steven Waroona 256 WA X6X6665556 57.2
6 Platel Jason Boddington Rifle Club WA 5656656656 56.0
7 Whittemore Anna City of Subiaco WA 6X56666644 V SV L 55.1
8 Mann Nathan Perth - Fremantle 293 WA 56X555X55X 54.3
9 Cable Erin Albany WA 5656565466 L 54.0
10 Moore Daniel Kambalda WA 44556X66X5 53.2
11 Timms Alex Perth Fremantle WA 455X566565 V 53.1
12 Dickenson Judy Mundaring X554566645 L 52.1
13 Hurley Michelle Esperance WA 6555555564 L 51.0
14 Bryan Hugh Moora 92 WA 2456465466 V 48.0
15 Coles Dave Kambalda WA 6454544445 45.0

Match 9 - Aggregate - Duke of Edinburgh Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Craigie Garry Yarloop WA SP 242.24
2 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 241.19
3 Moore John Boulder WA 240.20
4 Felton David Albany WA V SV 239.22
5 Gee Garry Darwin V 239.20
6 Corbett James Benalla VIC V 238.18
7 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 238.16
8 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 238.16
9 Reddin Michael Mount Barker WA 238.14
10 Martin David Kalgoorlie RC WA V 237.12
11 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 236.13
12 Newbey Scott Wurgabup WA 235.20
13 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 235.19
14 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 235.15
15 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 235.15
16 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 235.14
17 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 234.16
18 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 234.13
19 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 233.17
20 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 233.14
21 Maher Peter Lilydale VIC V 232.17
22 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 232.16
23 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 232.16
24 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 232.13
25 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 232.12
26 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 231.19
27 Schlink Tony Mundaring WA V 231.17
28 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 231.8
29 McDONALD Shayne Albany WA 230.14
30 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 229.13
31 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 229.7
32 Lang Miriam Albany 19 WA SP 228.12
33 Toh Keith Werribee VIC 228.11
34 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 228.6
35 Cromb Michael Mundaring 41 WA 227.16
36 Green Micheal Kambalda 288 WA V 227.15
37 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 227.12
38 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 227.12
39 Hughes Barry Albany 19 WA V 226.12
40 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 226.9
41 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 225.12
42 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 225.9
43 Davidson Kevin Yarloop WA 224.14
44 West Phillip Darwin NT 224.8
45 Martin Kim East Perth WA 223.10
46 Clarkson Liz Bindoon WA L 223.10
47 Tuckey Catherine City of Subiaco L 223.9
48 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 222.14
49 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 222.10
50 Dods Chris City of Subiaco WA V L 222.10
51 Dann Reece LEONORA U J 219.9
52 Sakich Steven Mundaring WA 218.13
53 Harding John City of Subiaco WA SP 218.9
54 Trease Alan Manjimup WA T 218.9
55 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 218.8
56 Taylor Russell Leonora WA V SP 216.12
57 Kao Shane Pratten QLD 215.8
58 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 214.9
59 Tuckey Michael City of Subiaco WA 213.8
60 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 213.6
61 McCarthy Lara Albany WA L 209.11
62 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 207.6
63 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 178.10
Division F Standard Open
1 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 277.13
2 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 276.12
3 Keogh Catherine Beverley WA L 276.9
4 Hallam Bill Beverley WA 273.18
5 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 272.10
6 Purdy Graham Northampton WA 272.8
7 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 269.14
8 Cole David Yarloop WA V 266.12
9 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 265.9
10 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 265.6
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 263.5
12 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 262.6
13 Henley Mike Esperance WA 260.8
14 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 258.7
15 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 257.5
16 Logan Mal Mundaring WA SV 253.5
17 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 249.10
18 Mortimer Shane Esperance 154 WA 245.1
19 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 242.2
20 Moore James Wurgabup WA V SV PP 241.5
21 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 240.4
22 Dunne Jim Esperance WA 235.4
23 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 235.4
24 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 235.3
25 De Mamiel Lawrence Beverley WA 210.2
Division 1
1 Craigie Garry Yarloop WA SP 242.24
2 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 241.19
3 Moore John Boulder WA 240.20
4 Felton David Albany WA V SV 239.22
5 Gee Garry Darwin V 239.20
6 Corbett James Benalla VIC V 238.18
7 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 238.16
8 Martin David Kalgoorlie RC WA V 237.12
9 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 236.13
10 Newbey Scott Wurgabup WA 235.20
11 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 235.15
12 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 235.14
13 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 234.13
14 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 233.17
15 Maher Peter Lilydale VIC V 232.17
16 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 232.16
17 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 232.13
18 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 231.19
19 McDONALD Shayne Albany WA 230.14
20 Toh Keith Werribee VIC 228.11
21 Green Micheal Kambalda 288 WA V 227.15
22 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 226.9
Division 2
1 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 238.16
2 Reddin Michael Mount Barker WA 238.14
3 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 235.19
4 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 235.15
5 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 234.16
6 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 233.14
7 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 232.16
8 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 232.12
9 Schlink Tony Mundaring WA V 231.17
10 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 229.13
11 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 229.7
12 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 228.6
13 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 227.12
14 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 227.12
15 Hughes Barry Albany 19 WA V 226.12
16 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 225.12
17 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 225.9
18 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 222.10
19 Dods Chris City of Subiaco WA V L 222.10
20 Harding John City of Subiaco WA SP 218.9
21 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 218.8
Division 3
1 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 231.8
2 Lang Miriam Albany 19 WA SP 228.12
3 Cromb Michael Mundaring 41 WA 227.16
4 Davidson Kevin Yarloop WA 224.14
5 West Phillip Darwin NT 224.8
6 Clarkson Liz Bindoon WA L 223.10
7 Martin Kim East Perth WA 223.10
8 Tuckey Catherine City of Subiaco L 223.9
9 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 222.14
10 Dann Reece LEONORA U J 219.9
11 Sakich Steven Mundaring WA 218.13
12 Trease Alan Manjimup WA T 218.9
13 Taylor Russell Leonora WA V SP 216.12
14 Kao Shane Pratten QLD 215.8
15 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 214.9
16 Tuckey Michael City of Subiaco WA 213.8
17 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 213.6
18 McCarthy Lara Albany WA L 209.11
19 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 207.6
20 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 178.10
F Standard-A
1 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 277.13
2 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 276.12
3 Keogh Catherine Beverley WA L 276.9
4 Hallam Bill Beverley WA 273.18
5 Purdy Graham Northampton WA 272.8
6 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 269.14
7 Cole David Yarloop WA V 266.12
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 265.9
9 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 265.6
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 263.5
11 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 262.6
12 Logan Mal Mundaring WA SV 253.5
13 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 242.2
14 Moore James Wurgabup WA V SV PP 241.5
F Standard-B
1 Henley Mike Esperance WA 260.8
2 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 258.7
3 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 257.5
4 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 249.10
5 Mortimer Shane Esperance 154 WA 245.1
6 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 240.4
7 Dunne Jim Esperance WA 235.4
8 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 235.4
9 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 235.3
10 De Mamiel Lawrence Beverley WA 210.2
F Open
1 Hurley Ray Esperance WA 278.19
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 278.15
3 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 272.10
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 261.8
5 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 260.12
FTR
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 267.8
2 Bliss David Perth Fremantle WA 260.9
3 Brown Steven Waroona 256 WA 259.9
4 Hurley Michelle Esperance WA L 254.10
5 Dickenson Judy Mundaring L 252.3
6 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 245.3
7 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 242.5
8 Foley Evan Kambalda 241.4
9 Moore Connor Kambalda WA J 240.6
10 Coles Dave Kambalda WA 233.8
11 Whitfield Jack Geraldton Greenough 206.4
12 Boultwood Vaughan Perth Fremantle 162.0

Match 8 - Aggregate - Col. Luke McGuinn Memorial Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division Open
1 Felton David Albany WA V SV 100.13
2 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 99.12
3 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 99.10
4 Gee Garry Darwin V 98.12
5 Hughes Barry Albany 19 WA V 98.8
6 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 98.8
7 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 98.6
8 Trease Alan Manjimup WA T 98.6
9 Corbett James Benalla VIC V 97.12
10 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 97.7
11 Martin David Kalgoorlie RC WA V 97.5
12 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 97.4
13 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 96.9
14 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 96.9
15 Craigie Garry Yarloop WA SP 96.9
16 Schlink Tony Mundaring WA V 96.9
17 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 96.7
18 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 96.4
19 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 96.4
20 Newbey Scott Wurgabup WA 95.11
21 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 95.9
22 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 95.9
23 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 95.8
24 Toh Keith Werribee VIC 95.7
25 Reddin Michael Mount Barker WA 95.7
26 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 95.6
27 Turner Graeme Mundaring WA V SV 95.6
28 Moore John Boulder WA 95.5
29 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 95.4
30 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 95.3
31 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 94.9
32 Maher Peter Lilydale VIC V 94.8
33 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 94.8
34 McDONALD Shayne Albany WA 94.6
35 Clarkson Liz Bindoon WA L 94.5
36 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 94.3
37 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 94.2
38 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 93.6
39 Lang Miriam Albany 19 WA SP 92.7
40 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 92.7
41 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 92.7
42 Sakich Steven Mundaring WA 92.6
43 McCarthy Lara Albany WA L 92.6
44 Martin Kim East Perth WA 92.6
45 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 92.4
46 Dann Reece LEONORA U J 91.7
47 Tuckey Catherine City of Subiaco L 91.5
48 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 91.5
49 Cromb Michael Mundaring 41 WA 90.9
50 Davidson Kevin Yarloop WA 90.7
51 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 90.4
52 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 90.4
53 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 89.3
54 Green Micheal Kambalda 288 WA V 88.9
55 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 88.4
56 West Phillip Darwin NT 88.3
57 Dods Chris City of Subiaco WA V L 87.6
58 Hicks David City of Subiaco WA V 87.5
59 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 87.5
60 Kao Shane Pratten QLD 87.2
61 Taylor Russell Leonora WA V SP 85.9
62 Harding John City of Subiaco WA SP 85.5
63 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 84.3
64 Tuckey Michael City of Subiaco WA 82.3
65 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 51.3
Division F Standard Open
1 Hallam Bill Beverley WA 116.9
2 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 115.4
3 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 114.6
4 Purdy Graham Northampton WA 114.6
5 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 113.4
6 Keogh Catherine Beverley WA L 113.3
7 Cole David Yarloop WA V 112.5
8 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 111.3
9 Henley Mike Esperance WA 111.3
10 Dunne Jim Esperance WA 108.4
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 107.4
12 Logan Mal Mundaring WA SV 107.2
13 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 106.6
14 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 106.4
15 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 106.2
16 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 104.2
17 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 103.1
18 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 101.5
19 Mortimer Shane Esperance 154 WA 100.0
20 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 99.3
21 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 96.2
22 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 94.0
23 Moore James Wurgabup WA V SV PP 92.0
24 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 89.0
25 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 88.0
26 De Mamiel Lawrence Beverley WA 82.1
Division 1
1 Felton David Albany WA V SV 100.13
2 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 99.12
3 Gee Garry Darwin V 98.12
4 Eaton Merv Northam 106 WA V SV 98.8
5 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 98.6
6 Corbett James Benalla VIC V 97.12
7 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 97.7
8 Martin David Kalgoorlie RC WA V 97.5
9 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 97.4
10 Craigie Garry Yarloop WA SP 96.9
11 Farrell Michael South Perth 7 WA V SV SP 96.9
12 Newbey Scott Wurgabup WA 95.11
13 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 95.9
14 Toh Keith Werribee VIC 95.7
15 Moore John Boulder WA 95.5
16 Maher Peter Lilydale VIC V 94.8
17 Donovan Graham Esperance 154 WA V SV 94.8
18 McDONALD Shayne Albany WA 94.6
19 Lauritsen Nathan Chapman Valley 83 WA SP 94.2
20 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 92.4
21 Filgate Gary Geraldton Greenough WA V 90.4
22 Green Micheal Kambalda 288 WA V 88.9
Division 2
1 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA SP 99.10
2 Hughes Barry Albany 19 WA V 98.8
3 Schlink Tony Mundaring WA V 96.9
4 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 96.9
5 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 96.7
6 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 96.4
7 Sue Kenneth Busselton-Bunbury Rifle Club WA V 96.4
8 Dewar Colin Chapman Valley 83 WA 95.8
9 Reddin Michael Mount Barker WA 95.7
10 Turner Graeme Mundaring WA V SV 95.6
11 Dods Colin City of Subiaco WA V SV L 95.6
12 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 95.4
13 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 94.9
14 Samuel Kerry City of Subiaco WA V SV 94.3
15 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 93.6
16 Dods Allan City of Subiaco WA V SV 92.7
17 Crago Stephen Bassendean/Bellevue WA 92.7
18 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 91.5
19 Atkinson Samuel Bassendean Bellevue WA 90.4
20 Coulson Patrick Kambalda 288 WA 88.4
21 Dods Chris City of Subiaco WA V L 87.6
22 Hicks David City of Subiaco WA V 87.5
23 Harding John City of Subiaco WA SP 85.5
Division 3
1 Trease Alan Manjimup WA T 98.6
2 Taylor Alex Leonora Rifle Club WA 95.9
3 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V SV 95.3
4 Clarkson Liz Bindoon WA L 94.5
5 Lang Miriam Albany 19 WA SP 92.7
6 Martin Kim East Perth WA 92.6
7 Sakich Steven Mundaring WA 92.6
8 McCarthy Lara Albany WA L 92.6
9 Dann Reece LEONORA U J 91.7
10 Tuckey Catherine City of Subiaco L 91.5
11 Cromb Michael Mundaring 41 WA 90.9
12 Davidson Kevin Yarloop WA 90.7
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 89.3
14 West Phillip Darwin NT 88.3
15 CLARKSON Snr Colin Bindoon WA V 87.5
16 Kao Shane Pratten QLD 87.2
17 Taylor Russell Leonora WA V SP 85.9
18 Ridgway Peter Perth - Fremantle 293 WA 84.3
19 Tuckey Michael City of Subiaco WA 82.3
20 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 51.3
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 116.9
2 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 115.4
3 Purdy Graham Northampton WA 114.6
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 114.6
5 Oates Graham Busselton-Bunbury Rifle Club WA 113.4
6 Keogh Catherine Beverley WA L 113.3
7 Cole David Yarloop WA V 112.5
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 107.4
9 Logan Mal Mundaring WA SV 107.2
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 106.6
11 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 106.4
12 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 106.2
13 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 104.2
14 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 96.2
15 Moore James Wurgabup WA V SV PP 92.0
F Standard-B
1 Henley Mike Esperance WA 111.3
2 Dunne Jim Esperance WA 108.4
3 Lloyd Bruce Bassendean Bellevue WA V 103.1
4 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 101.5
5 Mortimer Shane Esperance 154 WA 100.0
6 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 99.3
7 Lockley Ron Wurgabup WA V SV 94.0
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 89.0
9 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 88.0
10 De Mamiel Lawrence Beverley WA 82.1
F Open
1 Hurley Ray Esperance WA 116.10
2 Burton Ross Busselton-Bunbury Rifle Club WA 115.6
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 114.6
4 Day Brad Busselton-Bunbury Rifle Club WA 111.3
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V SV 96.3
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA 110.3
2 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 110.2
3 Hurley Michelle Esperance WA L 106.4
4 Dickenson Judy Mundaring L 105.1
5 Bliss David Perth Fremantle WA 102.2
6 Bliss Vanessa Perth Fremantle WA V L 99.2
7 Whittemore Anna City of Subiaco WA V SV L 99.1
8 Foley Evan Kambalda 98.3
9 Moore Connor Kambalda WA J 97.3
10 Coles Dave Kambalda WA 87.3
11 Whitfield Jack Geraldton Greenough 56.0
12 Boultwood Vaughan Perth Fremantle 34.0

Match 7 - The Stan Connell 800/900m - The Stan Connell

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division Open
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V55VVVVVV5 V SP 50.7
2 Craigie Garry Yarloop WA VVV55V5VV5 SP 50.6
3 Felton David Albany WA V55VVVV5V5 V SV 50.6
4 Taylor Russell Leonora WA 54V5VVV5VV V SP 49.6
5 Farrell Michael South Perth 7 WA 555VVV54VV V SV SP 49.5
6 Gee Garry Darwin 5VVVV4V555 V 49.5
7 Trease Alan Manjimup WA 555VV5V4V5 T 49.4
8 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V5V55V4V5 SP 49.4
9 Lauritsen Clarie Meekatharra 85 WA